تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: اعلام فهرست ده دانشگاه برتر-وزارت علوم
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دانشگاه های کشور به صورت علمی رتبه بندی شدند .
با توجه به ضرورت اجرای طرح رتبه بندی مراکز آموزش عالی کشور، مرحله اول طرح به منظور تعیین ده دانشگاه برتر با روش دلفی انجام شد. بر اساس این روش و از طریق نظرسنجی از تعداد کثیری از صاحبنظران پیش کسوت عرصه مدیریت آموزش عالی از بین بیش از بیست دانشگاه مطرح آموزش عالی (اصفهان، الزهراء، تبریز، تربیت مدرس، تهران، خوارزمی، شهید بهشتی، شهید چمران اهواز، شیراز، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، علامه طباطبائی، علم و صنعت ایران، فردوسی مشهد، کرمان، گیلان، مازندران، یزد و ...) ده دانشگاه زیر(بدون رعایت اولویت) به عنوان دانشگاههای گروه اول تعیین و اعلام گردیدند:
۱/ اصفهان
۲/ تبریز
۳/ تربیت مدرس
۴/ تهران
۵/ شهید بهشتی
۶/ شیراز
۷/ صنعتی امیرکبیر
۸/ صنعتی اصفهان
۹/ صنعتی شریف
۱۰/ فردوسی مشهد
بدیهی است پس از اجرای طرح جامع رتبه بندی که بر اساس معیارها و شاخص های بین المللی تدوین خواهد شد کلیه مراکز آموزش عالی کشور رتبه بندی شده و بر اساس اولویت اعلام خواهند گردید. در قالب این طرح، رتبه بندی ده دانشگاه برتر نیز بازنگری و متناسب با اولویت و رتبه،اعلام خواهد شد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
آقا این اشتباهه، همین دو ماه پیش تایمز یه رتبه بندی اعلام کرد،کلا با این فرق داره
فکر کنم وزارت علوم با این کار می خواسته بگه ما کلا با ابزار استکبار مخالفیم و بر خلاف اونها نظر میدیم.
پایگاه خبری یواس نیوز هر ساله با اعلام گزارش رتبه بندی، دانشگاههای برتر جهان را معرفی می کند.در این رتبه بندی ۷۵۰ دانشگاه از ۵۷کشور جهان مورد بررسی قرار گرفته است. رتبه بندی بر اساس ارجاعات تامپسون رویترز و ۱۲ شاخص علمی پژوهشی محاسبه می شود.
(منبع
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
و خبرگزاری ایرنا – ۱۵ مهر ۱۳۹۴).
این اطلاعیه رو دانشگاهمون زده بود
فقط جهت اطلاع گداشتم
[تصویر:  3-4]
نمیشه گفت اشتباهه
توهمین ملاکی که بچه ها میگند، خیلی از دانشگاه ها مهم تر نیستند
مثل شیراز و تبریز، فردوسی و...
حداقلم آزاد علوم تحقیقات، بالاتر از کرج
ملاک های دسته بندی متفاوت هست
من که الان تبریزم خدایی لیسانس غیر انتفاعی بودم کامپیوترش قوی تر بود
همین الان داشتم اخبار علمی فرهنگی هنری رو گوش میدادم همینارو تایید کرد.
یه معیارشون این بود که تعداد نخبه ها در هر دانشگاه بود وتعداد ارجاع ها به مقالات علمیشون.
این مطلب به هیچ عنوان درست نیستش و سیاستی درش است.
بعضی دوستان به این اشاره کردن که در اخبار به این دلیل این دانشگاه ها را انتخاب کرده که نخبه ها و ارجاعات مقالات در آنها بیشتر هستش .
فقط باید بگم بستگی داره نخبه رو به چ کسی بگیم. آیا ما نفرات برتر کنکور ها رو نخبه می دونیم و کسانی که از شریف و تهران سر از هاروارد و MIT ویا ناسا در آوردن و یا کسانی که رتبه های چند صد کشوری هستن و دارن داخل دانشگاه های برتر این لیست درس می خونن Smile
دوستان گفته من در مورد اکثریت هاست و نه تعداد کمی افراد که شاید داخل شریف و تهران نخوندن ولی خیلی قوی هستن .
(27 آذر 1394 09:14 ب.ظ)s-nowrozi نوشته شده توسط: [ -> ]من که الان تبریزم خدایی لیسانس غیر انتفاعی بودم کامپیوترش قوی تر بود

من که الان راضیم! تبریز جزو دانشگاها دسته یک هست
گروه معماریم یکم استاداشا میشناسم؛خوبند. مخصوصا با توجه به الکترونیک دانشگاه
البته، مطمعنا بعده فردوسی و صنعتی اصفهان و شیرازه
همین که دانشگاه تبریز رو جزو 10 تا دانشگاه آورده معلومه چقدر قابل استناد هست!!! آقا دانشگاه تبریز مُرد، تموم شد، حداقل 10 سال هست که مرده.
لینک مرجع