تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: مدار منطقی - 93 - سوال 60 تا 62
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
[تصویر:  331466_IWf1eGhhx.png]

سلام
لطفا کمک کنید، من متوجه نمیشم شیوه ی حل این سه تا سوال رو.
با تشکر
سلام
واسه سوال شصت:کارنو بکش بعد صفرها وdتوش بزار,خونه های خالی رو با یک پر کن.حالا یک هارو بگیری میشه xکه گیت نمیخواد,و یکی دیگه میشه yt^not(ببخشید فرمول نویس نداشتم)حالا این جمله یه and دو ورودی ویه not یه ورودی میخواد.دقت کن گفته مکمل ورودی رو نداریم.حداکثر یه گیت دو ورودی میخواد.
سوال شصت ویک رو من قبلا حل کردم.
ولی به این شکل هست که یا باید abc=1 یا باید مکمل اینا باشه تا vdd بیاد رو خط وتابع رو یک کن.اینم با کارنو بکش میشه گزینه چهار.نشد من دوباره برات حلش میکنم.
واسه گزینه چهار هم کافیه فقط 29و 27 رو بزاری تو گزینه ها که فقط گزینه چهار تولید میکنه.
هرجا مبهم بود بگو کامل حلش کنم.
(12 بهمن 1393 09:41 ب.ظ)software94 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
واسه سوال شصت:کارنو بکش بعد صفرها وdتوش بزار,خونه های خالی رو با یک پر کن.حالا یک هارو بگیری میشه xکه گیت نمیخواد,و یکی دیگه میشه yt^not(ببخشید فرمول نویس نداشتم)حالا این جمله یه and دو ورودی ویه not یه ورودی میخواد.دقت کن گفته مکمل ورودی رو نداریم.حداکثر یه گیت دو ورودی میخواد.
ولی به این شکل هست که یا باید abc=1 یا باید مکمل اینا باشه تا vdd بیاد رو خط وتابع رو یک کن.اینم با کارنو بکش میشه گزینه چهار.نشد من دوباره برات حلش میکنم.
واسه گزینه چهار هم کافیه فقط ۲۹و ۲۷ رو بزاری تو گزینه ها که فقط گزینه چهار تولید میکنه.

سوال 60: حداقل گیت دو ورودی رو می خواد (نه حداکثر) که میشه صفر (کلید سنجش اشتباه بوده)، یعنی فقط یک NOT میخواد.
میشه جوابشو برام بگید چرا؟مگه and نمیخواد.من کلید ندارم خودم حل کردم الان.
(12 بهمن 1393 09:57 ب.ظ)software94 نوشته شده توسط: [ -> ]میشه جوابشو برام بگید چرا؟مگه and نمیخواد.من کلید ندارم خودم حل کردم الان.

[تصویر:  331519_4q13EzaAR.png]
عزیزم اینه ولی من متوجه نمیشم.
تشکر میکنم ازتون.
(12 بهمن 1393 09:57 ب.ظ)software94 نوشته شده توسط: [ -> ]میشه جوابشو برام بگید چرا؟مگه and نمیخواد.من کلید ندارم خودم حل کردم الان.

طبق قانون شانون خواهیم داشت:
[tex]I_0=0,\: I_1=t',\: I_2=I_3=1[/tex]
که حداقل گیت دو ورودی صفر عدد خواهد بود.
and واسه چی؟
(12 بهمن 1393 10:26 ب.ظ)Farzamm نوشته شده توسط: [ -> ]

طبق قانون شانون خواهیم داشت:
[tex]I_0=0,\: I_1=t',\: I_2=I_3=1[/tex]
که حداقل گیت دو ورودی صفر عدد خواهد بود.
and واسه چی؟

کاملا درسته.من اصلا به این یه تیکه یه لحظه توجه نکردم.ممنون
اقا فرزام امکان داره بیشتر توضیح بدید
(12 بهمن 1393 10:49 ب.ظ)salam1 نوشته شده توسط: [ -> ]اقا فرزام امکان داره بیشتر توضیح بدید

میشه بگید کجا رو متوجه نشدید تا بیشتر توضیج بدم.
(13 بهمن 1393 12:25 ق.ظ)Farzamm نوشته شده توسط: [ -> ]میشه بگید کجا رو متوجه نشدید تا بیشتر توضیج بدم.
توی اون عکس بالا چرا دو تا دسته 4تایی 1 گرفته و یک دسته 8تایی با استفاده از d ها نگرفته؟
(12 بهمن 1393 09:51 ب.ظ)Farzamm نوشته شده توسط: [ -> ]
(12 بهمن 1393 09:41 ب.ظ)software94 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
واسه گزینه چهار هم کافیه فقط ۲۹و ۲۷ رو بزاری تو گزینه ها که فقط گزینه چهار تولید میکنه.

سوال ۶۰: حداقل گیت دو ورودی رو می خواد (نه حداکثر) که میشه صفر (کلید سنجش اشتباه بوده)، یعنی فقط یک NOT میخواد.
ببخشید خوب not و میشه با یک nand دو ورودی ساخت دیگه.گزینه ۲ نمیشه؟
(13 بهمن 1393 12:34 ق.ظ)salam1 نوشته شده توسط: [ -> ]توی اون عکس بالا چرا دو تا دسته ۴تایی ۱ گرفته و یک دسته ۸تایی با استفاده از d ها نگرفته؟

به اونا توجه نکن / اشتباه گرفته / همون عبارتی رو که زیرش با استفاده قانون شانون نوشته توجه کنید.
من نمی دونم چرا فقط گفته گزینه دو / خودش به درستی گفته فقط یک NOT می خواد و گیت NOT هم دو ورودی نیست / پس میشه گزینه یک
سلام
آقا این سوال شصت و یک من رو اذیت میکنه...
لطف میکنید توضیح بدید؟؟
(13 بهمن 1393 11:27 ق.ظ)newwink نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
آقا این سوال شصت و یک من رو اذیت میکنه...
لطف میکنید توضیح بدید؟؟

این تاپیک رو نگاه کنید کمکتون میکنه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
لینک مرجع