تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: چگونگی رفع مشکل 100%شدن cpu usage ؟؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان عزیز

یه سوالی که دارم اینکه:

گهگاهی که لپ تاپ مشغول کار هست و مثلا برنامه ای داره کار میکنه و به اینترنت هم وصل هستم cpuتماما مشغول میشه و 100نشون داده میشه و باعث میشه من دیگه نتونم هیچکاری کنم و صبر کنم تا به گذرزمان برنامه ها یکی پس از دیگری اجرا بشن.این موضوع وقتی شدت میگیره که دارم فایلی دانلود میکنم یا فیلترشکن هم باز بشه.البته دوستم گفت مشکل از این هست که از مرورگر موزیلا و کروم استفاده میکنی و این دوتا مرورگر و مخصوصا کروم خیلی کش را میگیره و بهتره از اینترنت اکسپلورر استفاده کنی. نمیدونم این صحبتشون درسته یا نه .؟؟؟

رم لپ تاپم 4گیگ هست و cpu هم Dual-core هست. وضعیت مالی هم ایجاب نمیکنه که برم قطعات را ارتقا بدم. Wink

بنابراین لطف کنید بفرمایید با شرایط کنونی برای رفع مشکل چکار کنم.ممنون Heart
سلام منم قبلا این مشکل رو داشتم .
حتی برنامه های سبکی هم باز میکردم سریع سرعت سی پی یو میرفت رو 100 درصد و ...
هیچ ربطی به کروم نداره ، منم الان از کروم استفاده میکنم ولی مشکلم حل شده.
بنظر من اول فیلتر شکن رو عوض کنید ( hot spot ) این مشکل رو برای من ایجاد میکرد.

درضمن Anti malware بود یا Anti trojan قبلا دوستان گفته بودن یادم رفته نصب کنید مشکل حل میشه.
نرم افزار Anti malware را نصب کردم و اجرا کردم.ولی تغییری ایجاد نشد.
باید غیر از اجرا کار خاصی انجام بدم؟
لطفا راهنمایی کنید Smile
بهترین کار دانلود برنامه هایی هست که پروسس هارو مانیتور میکنه خود مایکروسافت یه برنامه داره که رایگان تو سایت گذاشته میتونید دانلود کنید
احتمال وجود پروسه مشکوک وجود داره
نکته ی مهم تر اینکه برنامه های امروزی پلاگین های تبلیغاتی مثل تولبار مرورگرها نصب میکنن که خیلی دردسر میشه لذا به هنگام نصب برنامه حواستون به تیک هایی که میزنید باشه
پس کاری که میکنید اینه که پروسه های مشکوک رو بررسی کنید بعد اگه نبود از سالم بودن ویندوز مطمئن بشید
کدوم پراسس سی پی یو رو مصرف می کنه؟
من تو قسمت windows task manager که رفتم .تو قسمت پروسس را که میبینم گزینه dwm.exe همش در حال کار هست و انگار شمارشهای cpuشون در حال پرش هست.مثلا مینویسه 02 و یک ثانیه بعد میشه 15 و دوباره میشه 01 و 02 و 18 و 07 و ...

همچنین chrome.exe هم همینجور هست و 16 مینویسه و ...

و البته هروقت مدیا پلیر را باز میکنم ،cpu به صد میرسه ! و دیگه هیچکاری نمیتونم انجام بدم.حتی موس به سختی حرکت میکنه
اون پراسس مربوط به مدیریت گرافیک دستکتاپ هست
باید باهاش کنار بیاید یا اینکه تم گرافیکی رو غیر فعال کنیدو صفحه به شکل کلاسیک باشه تا پردازش گرافیکی کمتر بشه اما شما بهتره از برنامه دیگه ای برای مانیتور کردن استفاده کننید
لینک مرجع