تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال 65 سال 91
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
در یک پردازنده ی RISC که از روش پنجره ی ثبات (Rgister window) استفاده می کند 8 ثبات سراسری و 8 ثبات مشترک بین هر دو پنجره مجاور وجود دارد. اگر مجموع ثبات ها ی این پردازنده 120 باشد و هر نجره نیز 8 ثبات محلی داشته باشد تعداد پنجره های ثبات در این پردازنده چیست ؟
1) 5
2) 6
3) 7
4) اطلاعات کافی نیست.

ممنون میشم اگر این سوال رو توضیح بدید. جواب این گزینه ی 3 یعنی 7 انتخاب شده و توی کتاب مقسمی فرمولی آورده شده که تو فروم که می گشتم گفته بودن تو فصل 8 کتاب مانو هستش. ولی تو ویکی که نگاه می کردم یکم با این فرمول مشکل داشتم. حالا اگه یکی توضیح بده یا اون قسمت کتاب مانو رو اینجا بزاره ممنون می شم.
نیازمند یاری سبز دوستان هستیمUndecided
برای کل پنجره ها 8 تا ثبات سراسری داریم

هر پنجره هم برای خودش 8 تا ثبات محلی داره اگر تعداد کل پنجره ها رو n فرض کنیم پس تعداد کل پنجره های محلی میشه : n*8

تعداد ثبات های مشترک هم 8 تا هست اما از اون جایی که تعداد ثبات های مشترک بین پنجره ها برابر تعداد کل پنجره ها مون میشه (شکلش تو کتاب پوران هست اگر کتاب رو ببینید متوجه میشید که تعداد پنجره های مشترک برابر تعداد کل پنجره ها هست ) پس میگیم که 8 ضرب در تعداد کل پنجره ها ثبات مشترک داریم : n*8

حالا این تعدا ثبات رو با هم جمع کنیم باید برابر 120 بشه ( 120 =8 +n*8+ n*8 )که در نتیجه مقدار مجهول n رو دربیاریم برابر تعدا پنجره ها میشه.
مربوط به چه فصلی از کتاب پوران میشه!؟
(05 بهمن 1392 04:51 ق.ظ)pooyaa نوشته شده توسط: [ -> ]مربوط به چه فصلی از کتاب پوران میشه!؟

فکر کنم تو چاپ جدید باشه(کتاب من چاپ قدیمه) تو جزوه های قدیمی پارسه (الان رو نمی دونم)هم بود
(05 بهمن 1392 04:51 ق.ظ)pooyaa نوشته شده توسط: [ -> ]مربوط به چه فصلی از کتاب پوران میشه!؟
فصل 5 کتاب میشه.

کتاب من مال چاپ ۹۱ هست حالا عکسش رو گذاشتم اگر ارور نده و باز شه.
(10 بهمن 1391 12:37 ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط: [ -> ]در یک پردازنده ی RISC که از روش پنجره ی ثبات (Rgister window) استفاده می کند ۸ ثبات سراسری و ۸ ثبات مشترک بین هر دو پنجره مجاور وجود دارد. اگر مجموع ثبات ها ی این پردازنده ۱۲۰ باشد و هر نجره نیز ۸ ثبات محلی داشته باشد تعداد پنجره های ثبات در این پردازنده چیست ؟
۱) ۵
۲) ۶
۳) ۷
۴) اطلاعات کافی نیست.

ممنون میشم اگر این سوال رو توضیح بدید. جواب این گزینه ی ۳ یعنی ۷ انتخاب شده و توی کتاب مقسمی فرمولی آورده شده که تو فروم که می گشتم گفته بودن تو فصل ۸ کتاب مانو هستش. ولی تو ویکی که نگاه می کردم یکم با این فرمول مشکل داشتم. حالا اگه یکی توضیح بده یا اون قسمت کتاب مانو رو اینجا بزاره ممنون می شم.

دقیقا تو فصل 8 مانو توضیح داده . من از اونجا خوندم :
L=ثبات محلی
G=ثبات سراسری
W=تعداد پنجره های ثبات
C=ثبات مشترک
n=تعداد ثبات های مورد نیاز در پردازنده
این فرمولشه :
[tex]n=(L C)W G[/tex]
با یه جایگذاری ساده عدد 7 بدست میاد
امیدوارم مفید بوده باشه.
لینک مرجع