زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دروغگو نباشیم (قبولی در تهران)

ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۴, ۰۷:۰۴ ب.ظ
سلام

دروغگو بودن چه بد است.
یک موضوعی هست میخواستم با شما دوستان مطرح کنم: اینکه بعضی ها میگن اگه تلاش کنی حتما موفق میشی که به نظر من دروغی بیش نیست.
شما فرض کنید از سی هزار داوطلب کنکور کامپیوتر که انتخاب اولشون هم دانشگاه های تهران هست همه روزی ۱۴ ساعت درس بخوانند که البته میدونم که همه قطعا این مقدار درس نمی خوانند ولی اگر همه این مقدار درس بخوانند، به هر حال رتبه برای دانشگاه های تهران باید حداکثر ۱۰۰ باشه. خلاصه ظرفیت دانشگاه های تهران برای یک گرایش ثابت و بسیار کم هست، اگر همه هم ۱۴ ساعت درس بخوانند باز هم ۱۰۰ نفر در شهر تهران قبول میشوند.
بنایراین بعضی ها به دروغ میگن که تلاش بکنی حتما در تهران قبولی، مخصوصا که از کلمه حتما استفاده می کنند.

آخه مگه تو چی کم داری؟؟؟ ۱۰۰% میتونی Big Grin
۵
۱۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , RASPINA
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۴, ۰۷:۲۴ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۰۴ ب.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  سلام
تلاش تنها کافی نیست , خیلی ملاک های دیگه هم هست , ولی شما به این فکر کنید که اگه همه این افراد دروس رو ۱۰۰ بزنن و معدلشونم ۲۰ باشه همه باشد قبول شن ! پس کنکور جوری طراحی میشه که این اتفاق نیفته . ولی با این وجود هر کس تلاش کنه و بتونه صد بزنه ( که در واقعیت خیلی کمتر ازین نیازه) حتما قبول میشه! پس به خاطر این میگن "حتما" Smile
۲
۱
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۴, ۰۷:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۴۱ ب.ظ، توسط flower1.)
RE: دروغگو نباشیم (قبولی در تهران)
(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۲۴ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  
(13 اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۰۴ ب.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  سلام
تلاش تنها کافی نیست , خیلی ملاک های دیگه هم هست , ولی شما به این فکر کنید که اگه همه این افراد دروس رو ۱۰۰ بزنن و معدلشونم ۲۰ باشه همه باشد قبول شن ! پس کنکور جوری طراحی میشه که این اتفاق نیفته . ولی با این وجود هر کس تلاش کنه و بتونه صد بزنه ( که در واقعیت خیلی کمتر ازین نیازه) حتما قبول میشه! پس به خاطر این میگن "حتما" Smile

خوب من که خودم گفتم در واقعیت حالا به غیر از بحث طراحی سوالات، همه مثلا روزی ۱۴ ساعت درس نمی خوانند ولی من گفتم اگر همه ۱۴ ساعت درس بخوانند، همه قبول نمیشن و فقط ۱۰۰ نفر قبول میشن، بنابراین اگه کسی قبول نشه میگن حتما تلاش نکرده، دقت کنید میگن حتما تلاش نکرده. اصولا چه در قبولی و چه در ردی کلمه حتما به تظر من اشتباه است.

(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۲۹ ب.ظ)Farzamm نوشته شده توسط:  
(13 اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۰۴ ب.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  سلام

دروغگو بودن چه بد است.
یک موضوعی هست میخواستم با شما دوستان مطرح کنم: اینکه بعضی ها میگن اگه تلاش کنی حتما موفق میشی که به نظر من دروغی بیش نیست.
شما فرض کنید از سی هزار داوطلب کنکور کامپیوتر که انتخاب اولشون هم دانشگاه های تهران هست همه روزی ۱۴ ساعت درس بخوانند که البته میدونم که همه قطعا این مقدار درس نمی خوانند ولی اگر همه این مقدار درس بخوانند، به هر حال رتبه برای دانشگاه های تهران باید حداکثر ۱۰۰ باشه. خلاصه ظرفیت دانشگاه های تهران برای یک گرایش ثابت و بسیار کم هست، اگر همه هم ۱۴ ساعت درس بخوانند باز هم ۱۰۰ نفر در شهر تهران قبول میشوند.
بنایراین بعضی ها به دروغ میگن که تلاش بکنی حتما در تهران قبولی، مخصوصا که از کلمه حتما استفاده می کنند.

دوست عزیز
من همین حرف رو بهتون می زنم ولی حرف من از جنس تجربه است :"اگه تلاش کنی حتماً به اون چیزی که میخوای میرسی".

ولی برای موفقیت تو ارشد و قبولی در تهران، "تلاش کردن" به معنی ۱۴ ساعت درس خوندن نیست! / اصلاً این یه چیز غیرممکنی هست / ایده آل اینه شما میانگین ۷-۸ ساعت درس بخوونید یعنی خیلی سخته به این عدد رسید / کی گفته درس خوندن برای ارشد یعنی زیاد خوندن؟ / معنی تون از تلاش درست نیست/

دوست عزیر من میزان ساعت رو مثال زدم شما فرض کن در همه ابعاد تلاش کنه باز هم ۱۰۰ نفر در تهران قبول میشن دیگه،. در ضمن ۱۴ ساعت یک مثال بود.

۲
۲
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۴, ۰۷:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۴۵ ب.ظ، توسط Amir V.)
سلام.
قطعا نمیشه گفت هر کسی ۱۰ ساعت در روز درس بخونه "حتما" تهران قبول میشه. همچنین با فرزام عزیز هم مخالفم که میگه اگر "صحیح" تلاش کنی، قطعا به نتیجه میرسی.
ببین، توی قبولی کنکور عوامل خیلی زیاده نقش دارن که یکی از اونها مطالعه فرد هست. واقعیت اینه که ما چاره ای نداریم جز اینکه حداکثر تلاش خودمون رو بکنیم و اون یک عامل که دست خودمونه رو به نحو احسن انجام بدیم. حالا اگه روزگار بخواهد و بقیه عوامل هم به نفع شما جلو برن، اون وقته که شما تهران قبول میشی.
"صحیح" تلاش کردن هم جزوی از پیش بردن همون یک عاملی هست که دست من و شماست.
بنابراین فقط تلاش کن، چون چاره ای جز این نیست.

موفق باشی.

There is no there there.
۱۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Farzamm , flower1 , Jooybari , archer22 , viase , همیلا , Saman , عزیز دادخواه , haveking
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۴, ۰۷:۴۶ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۴۳ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  سلام.
قطعا نمیشه گفت هر کسی ۱۰ ساعت در روز درس بخونه "حتما" تهران قبول میشه. همچنین با فرزام عزیز هم مخالفم که میگه اگر "صحیح" تلاش کنی، قطعا به نتیجه میرسی.
ببین، توی قبولی کنکور عوامل خیلی زیاده نقش دارن که یکی از اونها مطالعه فرد هست. واقعیت اینه که ما چاره ای نداریم جز اینکه حداکثر تلاش خودمون رو بکنیم و اون یک عامل که دست خودمونه رو به نحو احسن انجام بدیم. حالا اگه روزگار بخواهد و بقیه عوامل هم به نفع شما جلو برن، اون وقته که شما تهران قبول میشی.

موفق باشی.

کاملا با شما موافقم.

۳
۳
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۴, ۰۷:۴۷ ب.ظ
جالب بود
(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۰۴ ب.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  که البته میدونم که همه قطعا این مقدار درس نمی خوانند ولی اگر همه این مقدار درس بخوانند

به نظر میاد مشکل استدلال همین جا باشه.

از آنجایی که در واقع همه این مقدار درس نمی خونند دروغ نیست. اگر همه در عالم واقع خفن درس می خواندند قابل بحث بود.

از طرف دیگه مقدار تلاش رو طرف تشویق کننده معین نمی کنه.

ولی موافقم با جمله ات که دروغه :دی

چون برخی نمی توانند قبول بشند یا احتمالش کمه واسشون. نه خاطر تلاش بقیه و رقابت بلکه شرایط خودشان(ضریب هوشی زندگی و ...)

اصولا خواستن توانستن نیست ولی معتقدم قدم اوله.

-----------------

ولی ذات بحث رو کاملا قبول دارم ماها بعضا از کلمات/عبارات/جملاتی استفاده می کنیم که منطقی نیست یا مضر هست.

به نظرم یک دلیل جملات اینگونه به خاطر فرهنگمون هست.

از بچگی بهمون گفته اند تو خاصی باهوش ترینی استثنائی بهترینی و ... ولی در واقع هیچ کدامش نیستیم Wink

جملات دروغین گفتن خیلی بده مخصوصا وقتی تو دوران دبیرستان و دانشگاه و محیط کار و جامعه با حقیقت تلخی روبرو میشیمو ضدحال خوردن باعث پسرفت هم میتونه بشه.

خیلی بده یکی تلاشش رو بکنه(در حد خودش) ولی به حقی که انتظارش رو داشت نرسه. افسرده کننده هست.

تو فرهنگ اسکاندیناوی ها طرز تفکری بهتری به نام
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
هست. تو این فرهنگ ها بر خلاف ما دروغ به خورد بقیه نمیدن و برعکس یادمیدن که خودتو برتر و بهتر و خاص ندون.
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: MShariati , haveking
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۴, ۰۷:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۳۱ ق.ظ، توسط flower1.)
(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۴۷ ب.ظ)a54m4m نوشته شده توسط:  به نظر میاد مشکل استدلال همین جا باشه.

از آنجایی که در واقع همه این مقدار درس نمی خونند دروغ نیست. اگر همه در عالم واقع خفن درس می خواندند قابل بحث بود.

هیچ مشکلی نداره. دوست عزیز همیشه گفتند فرض محال، محال نیست. بنابراین من گفتم اگر همه هم انیشتین باشند باز هم ۱۰۰ نفر در شهر تهران قبول میشن.

(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۴۷ ب.ظ)a54m4m نوشته شده توسط:  چون برخی نمی توانند قبول بشند یا احتمالش کمه واسشون. نه خاطر تلاش بقیه و رقابت بلکه شرایط خودشان(ضریب هوشی زندگی و ...)
به نظر من؛ چرا که نه؛ بخاطز تلاش بیشتر بقیه، ممکنه بعضی ها قبول نشوند.

۳
۳
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۴, ۰۸:۱۰ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۰۳ ب.ظ)Farzamm نوشته شده توسط:  
(13 اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۴۳ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  سلام.

موفق باشی.

شاید منظورمو بد گفتم / حرف من و شما یکی است / کنکور یه مسابقه است / منظور از "صحیح تلاش کردن" اینکه طوری تلاش کنید که از بقیه بهتر باشید تا تو مسابقه برنده باشید / حالا چه یه نفر قبول بشه چه ۱۰۰ نفر شما "حتماً" قبولید.

حالا بهتر دارم میفهمم منظورتونو ولی پست قبلیتون رو که اصلا درک نکردم.
البته باز هم بعضی از صحبتتون رو متوجه نمیشم، یعنی چی "حالا چه یه نفر قبول بشه چه ۱۰۰ نفر شما "حتماً" قبولید" Exclamation

۳
۵
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۴, ۰۸:۲۶ ب.ظ
به نظر من که هرکی واقعا بخواد و تلاش کنه "حتما" قبوله . این که میگید ۱۰۰ نفر فقط قبول میشن هم یک مثال غیر منطقیه! Smile بالاخره یه جا اینها باهم متفاوت بودن که ۱۰۰ نفر قبول میشن و بقیه نمیشن . ولی باز اگه فرض بگیریم که همه از همه لحاظ برابر بوده باشن اونوقت ملاکی برای جدا کردن این ۱۰۰ نفر نداریم! شاید تو ذهنتون بیاد که شخصی هست مثلا سه ساله برای کنکور تلاش میکنه و نتیجه نمیگیره,اون وقت باید مطمین بشید که یه جای راه رو داره اشتباه میره یا مثلا از اول ابتدایی کاری نکرده و پایه ی درسی نزدییک به صفره و داره راه هایی که قبلا باید می رفته رو الآن میره
هوش و استعداد هم وسیله رسیدنه و اگه کسی هوش و استعداد کمی داشته باشه باید تلاش بیشتری داشته باشه فقط همین
البته نظر دوستان هم محترمه Smile
۱
۱
ارسال: #۱۰
۱۳ اسفند ۱۳۹۴, ۰۸:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۴۲ ب.ظ، توسط flower1.)
(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۲۶ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  به نظر من که هرکی واقعا بخواد و تلاش کنه "حتما" قبوله . این که میگید ۱۰۰ نفر فقط قبول میشن هم یک مثال غیر منطقیه! Smile بالاخره یه جا اینها باهم متفاوت بودن که ۱۰۰ نفر قبول میشن و بقیه نمیشن . ولی باز اگه فرض بگیریم که همه از همه لحاظ برابر بوده باشن اونوقت ملاکی برای جدا کردن این ۱۰۰ نفر نداریم! شاید تو ذهنتون بیاد که شخصی هست مثلا سه ساله برای کنکور تلاش میکنه و نتیجه نمیگیره,اون وقت باید مطمین بشید که یه جای راه رو داره اشتباه میره یا مثلا از اول ابتدایی کاری نکرده و پایه ی درسی نزدییک به صفره و داره راه هایی که قبلا باید می رفته رو الآن میره
هوش و استعداد هم وسیله رسیدنه و اگه کسی هوش و استعداد کمی داشته باشه باید تلاش بیشتری داشته باشه فقط همین
البته نظر دوستان هم محترمه Smile

با حرفاتون کاملا مخالفم شدید.
اولا اگر میگویید "مثال غیر منطقی" دلیلش رو هم بگویید.

چرا میگید اونی که سه سال قبول نشده یک جای راه رو اشتباه میره؟
چرا میگید شاید استعداد و هوش کمی داشته؟

چرا در نظر نمی گیرید که هم هوش خوبی داشته و هم استعداد خوبی داشته و هم تلاش خوبی داشته و شاید تنها دلیل اینکه در تهران قبول نشده فقط این باشه که دیگران بیشتر تلاش کردند.
بنابراین تلاش کرده ولی قبول نشده و حتما و قطعا در کار نبوده

۳
۴
ارسال: #۱۱
۱۳ اسفند ۱۳۹۴, ۰۹:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۰۷ ب.ظ، توسط kilookiloo.)
(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۳۹ ب.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  با حرفاتون کاملا مخالفم شدید.
اولا اگر میگویید "مثال غیر منطقی" دلیلش رو هم بگویید.

چرا میگید اونی که سه سال قبول نشده یک جای راه رو اشتباه میره؟
چرا میگید شاید استعداد و هوش کمی داشته؟

چرا در نظر نمی گیرید که هم هوش خوبی داشته و هم استعداد خوبی داشته و هم تلاش خوبی داشته و شاید تنها دلیل اینکه در تهران قبول نشده فقط این باشه که دیگران بیشتر تلاش کردند.
بنابراین تلاش کرده ولی قبول نشده و حتما و قطعا در کار نبوده

دلیل اینکه گفتم غیر منطقیه رو جلوش توضیح دادم : بالاخره یه جا اینها باهم متفاوت بودن که ۱۰۰ نفر قبول میشن و بقیه نمیشن . ولی باز اگه فرض بگیریم که همه از همه لحاظ برابر بوده باشن اونوقت ملاکی برای جدا کردن این ۱۰۰ نفر نداریم!

کسی که به اندازه کافی تلاش میکنه و نتیجه نمیگیره راه رو داره اشتباه می ره چرا افراد دیگه ای تلاش کردن و رسیدن ولی این فرد تلاش کرده و نرسیده؟
من کجا گفتم شاید استعداد و هوش کمی داشته ؟؟؟؟؟؟ من گفتم کسی که استعداد و هوش کمتری نسبت به دیگران داره باید تلاش بیشتری داشته باشه

برای نوشته ی سبزی انتهایی هم شما فقط به کلمه ی "تلاش" دقت میکنید . وقتی دیگران تلاش بیشتری کردن حق هم با همون دیگرانه اگه طرف باهوش و با استعدادی که مثال زدید میخواد سال بعد قبول بشه باید تلاشش رو بیشتر از دیگران ( متناسب با تلاش های قبلی و هوش و استعداد ) کنه که حتما قبول بشه

چقدر هم امضای شما به حرف های من نزدیکه Smile Smile
۰
۱
ارسال: #۱۲
۱۳ اسفند ۱۳۹۴, ۰۹:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۴۷ ب.ظ، توسط flower1.)
(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۰۴ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  کسی که به اندازه کافی تلاش میکنه و نتیجه نمیگیره راه رو داره اشتباه می ره چرا افراد دیگه ای تلاش کردن و رسیدن ولی این فرد تلاش کرده و نرسیده؟
شاید سر جلسه هول شده و نتیجه نگرفته، دوست عزیز آخه این چه استدلالیه
(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۰۴ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  من کجا گفتم شاید استعداد و هوش کمی داشته ؟؟؟؟؟؟ من گفتم کسی که استعداد و هوش کمتری نسبت به دیگران داره باید تلاش بیشتری داشته باشه
اولا که متن خودتون رو بخونید،گفتید که کسی که هوش و استعداد کمی داره....
ثانیا کی میتونه بگه فلانی هوش و استعداد کم یا زیاد داره؟ بر اساس چه ملاکی؟

(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۰۴ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  چقدر هم امضای شما به حرف های من نزدیکه
بله توانستن در چیزی که امکان آن باشد؛ آیا شما میتوانید در یک لحظه در ۱۰مکان مختلف باشید؟

۳
۳
ارسال: #۱۳
۱۳ اسفند ۱۳۹۴, ۰۹:۵۲ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۱۹ ب.ظ)flower1 نوشته شده توسط:  شاید سر جلسه هول شده، دوست عزیز آخه این چه استدلالیه

خود کنکور هم قسمتی از راه رسیدن به هدفه , دیگران هول نشدن این شده . میتونست کارهایی انجام بده که این مشکل براش پیش نیاد , مثلا قبل کنکور توی آزمون های آزمایشی شرکت میکرد که با شرایط آشنا باشه , با چندین توی خونه شرایط کنکور رو شبیه سازی میکرد یا راه حل های دیگه, تلاش فقط درس خوندن نیس که
نقل قول: اولا که متن خودتون رو بخونید،گفتید که کسی که هوش و استعداد کمی داره....
ثانیا کی میتونه بگه فلانی هوش و استعداد کم یا زیاد داره؟ بر اساس چه ملاکی؟

من گفتم : هوش و استعداد هم وسیله رسیدنه و اگه کسی هوش و استعداد کمی داشته باشه باید تلاش بیشتری داشته باشه فقط همین
نگفتم : چرا میگید شاید استعداد و هوش کمی داشته؟
تفاوت هست بین این دو جمله

جواب ثانیا شما هم همین که بحث این نبود که بگیم آقا فلانی ۸۰ تا هوش داره ۱۲۰ تا هم استعداد داره ۷۰ تا هم تلاش کرده پس باید قبول میشد! پس لزومی به اندازه گیری نیست . فقط مثلا من شروع میکنم به خوندن میبینم درس x رو با ۲۰ ساعت مطالعه فول میشم و درس y رو با ۴۰ ساعت . فرد دیگه ای میاد درس x رو با ۱۰ ساعت فول میشه و درس Y رو با ۳۰ ساعت . خب اگه هر دوی ما به یه مقدار تلاش کنیم فرد دوم که من نیستم Smile بهتر نتیجه میگیره ( اگه عامل های دیگه رو فعلا در نظر نگیریم ) پس من باید بیشتر تلاش کنم ولی نمیشه گفت دیگه به هیچ وجه نمیتونم اول بشم و اون دوم بشه

امیدوارم روی نوشته های من فکر کنید .
۱
۱
ارسال: #۱۴
۱۳ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۴۵ ق.ظ، توسط flower1.)
(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۵۲ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  خود کنکور هم قسمتی از راه رسیدن به هدفه , دیگران هول نشدن این شده . میتونست کارهایی انجام بده که این مشکل براش پیش نیاد , مثلا قبل کنکور توی آزمون های آزمایشی شرکت میکرد که با شرایط آشنا باشه , با چندین توی خونه شرایط کنکور رو شبیه سازی میکرد یا راه حل های دیگه
راه حل های دیگه رو خوب گفتید.
راه حل های دیگه:
۱) بردن یک صندلی که شایسته یک داوطلب باشه
۲) خراب کردن خانه مراقبین که نگن زود باش زود باش می خواهیم بریم خونه
۳) بستن درب دهان داوطلبانی که حرف میزنند سر جلسه و اصلا قصد آزمون دادن ندارن
(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۵۲ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  من گفتم : هوش و استعداد هم وسیله رسیدنه و اگه کسی هوش و استعداد کمی داشته باشه باید تلاش بیشتری داشته باشه فقط همین
نگفتم : چرا میگید شاید استعداد و هوش کمی داشته؟
تفاوت هست بین این دو جمله

جواب ثانیا شما هم همین که بحث این نبود که بگیم آقا فلانی ۸۰ تا هوش داره ۱۲۰ تا هم استعداد داره ۷۰ تا هم تلاش کرده پس باید قبول میشد! پس لزومی به اندازه گیری نیست . فقط مثلا من شروع میکنم به خوندن میبینم درس x رو با ۲۰ ساعت مطالعه فول میشم و درس y رو با ۴۰ ساعت . فرد دیگه ای میاد درس x رو با ۱۰ ساعت فول میشه و درس Y رو با ۳۰ ساعت . خب اگه هر دوی ما به یه مقدار تلاش کنیم فرد دوم که من نیستم Smile بهتر نتیجه میگیره ( اگه عامل های دیگه رو فعلا در نظر نگیریم ) پس من باید بیشتر تلاش کنم ولی نمیشه گفت دیگه به هیچ وجه نمیتونم اول بشم و اون دوم بشه

امیدوارم روی نوشته های من فکر کنید .
شما اگه میشه یک کمی به حرفام فکر کنید.
خوب شما باز دارید بحث کم هوشی فرد رو تکرار می کنید، من نمیگم فرد کم هوش وجود نداره، بحث سر تلاش بود که لزوما به موفقیت ختم نمیشه.
اصلا بیخیال

۳
۴
ارسال: #۱۵
۱۴ اسفند ۱۳۹۴, ۱۲:۰۸ ق.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۴۳ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  بنابراین فقط تلاش کن، چون چاره ای جز این نیست.
دقیقا درسته.
من اول هر هفته ک برای درسون خوندن هدف گذاری می کنم . کافیه بگم "باید درست بخونم"
"باید از نهایت وقتم استفاده کنم" همون هفته کمترین بازده را دارم دقیقا افسرده ام
ولی خیلی وقتا عین این جمله را تکرار کردم و با حال خوبی به برنامه ام رسیدم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۸۶۸ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۷۸ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۳۵۸ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۵۱۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۷,۴۶۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۶۰,۱۹۳ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  چارت ارشد هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۷۵۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  رشته علوم تصمیم و مهندسی دانش دانشگاه تهران علیصا ۰ ۲,۵۵۰ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۹۱۶ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  هوش مصنوعی امیر کبیر یا دانشگاه تهران ؟؟؟؟؟ asmagh ۹ ۶,۵۶۳ ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ezra

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close