زمان کنونی: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۳۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات تخصصی گرایش هوش مصنوعی کنکور ۹۰

ارسال: #۴۶
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۴:۲۱ ق.ظ
RE: تخصص هوش
(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۱۹ ق.ظ)alavinejad نوشته شده توسط:  طراحی آلگوریتم (به قول استادم که تو کانادا دکتری خونده)
سوال اول الگوریتم- مجموع اعضای مجموعه: اونی بود که تقسیم بر m بعد منهای np داشت ،سوال قبلا دیده بودم
گراف کمینه‌: نزدم
رابطه فیبوناچی: به نظرم خودش گفته بود بازگشتی و آقای پروفسور روزن حل کرده بود و به رادیکال ان رسیده بود
پارتیشن با زمان ثابت c‌: گزینه logn زدم که جواد جان میگه کرمن گفته n (کرمن بگم خدا چی کارت کنه!)
برنامه کلاسها‌: به نظرم زمانبندی با مهلت معین بود که جناب مقسمی گفته مرتب سازی کارها logn می شود ولی بررسی کارها n^2 است که همان چیره می شود
گراف - امکانپذیر نباشد: نزدم‌، دقت کنید که دور نگفته بود و حلقه گفته بود و رابطه اندازه گره‌ها بزرگتر از اندازه نصف یالها در گرافهای کامل بزرگ! صادق نیست مثلا گراف کامل ۷ تایی ؛ هفت گره و بیست و یک یال دارد که هفت از بیست و یک بزرگتر نیست

هوش:
اگر آگاهانه باشد ناآگاهانه داریم و ...‌: نزدم‌، شرمنده

دانش آموزان‌: اونی که y مخالف z بود و آنگاه داشت و E برعکس داشت زدم
تور:اول سطحی و دومی عمقی زدم که آقا رامین(رهنمون) گفته هر دو سطحیه
قابل قبول و یکنواخت‌: هم قابل قبول هم یکنواخت چون بزرگتر تخمین نمی زد و کم هم نمی شد احتمالاBig Grin
زبان پترانستو:شهر D زدم که از مسائل شبکه باور بود (بعد امتحان فهمیدم) با ضرب احتمالات حل شد
هرس آلفا - بتا‌: اونی بود که با ۹ شروع می شد -در دفترچه سی گزینه ۳ بود!Tongue
منطق:نزدم

درسته، سئوال اول الگوریتم تکراری بود! من زدم: S-Pn)/m +Pn) و تا حدودی مطمئنم! فکر کنم توی ساختمان داده‌ی کنکورهای پارسال داده بودند!!!

Change Your FATE
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۴۷
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۴:۲۹ ق.ظ
من اون سوال قبلا دیده بودم و گفته بود که باید بزرگترین کار اول جدا کنید بعد تقسیم کنید (دقیق نمی دونم از حافظه‌ام کمک گرفتمBig Grin)
۰
۰
ارسال: #۴۸
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۹:۰۰ ق.ظ
تخصص هوش
بله آرایه۱- بود ولی شما مثلا f(2 رو که توی شاخه سمت چپ حساب میکردی مقدار آرایه یه عددی میشد ولی تو شاخه سمت راست که میری و f(2 رو فراخوانی میکنه مقدارش توی آرایه هست و بزرگتر از صفره.
اون عدد طلایی رو من خودم هم میدونم واسه فیبوناچیه.
ولی به نظر من n میشه!!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال: #۴۹
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۱۰ ق.ظ
تخصص هوش
سوال اول الگوریتم هوش طوری که در سال های قبل اومده و اقای مقسمی جواب داده S-Pn)/m +Pn) البته تنها تفاوت این سوال با سال ۸۴ در این بود در سال ۸۴ p1<p2<p3.....<pn اما امسال مساوی هم داشت.
سوال زمانی تبدیل به پویا میشه که از مقادیر ارایه در جواب استفاده بشه اینجا اون خاصیت بازگشتی دائما بود با اینکه مقادیر رو در یک ارایه حفظ میکردیم اما تو محاسبه جملات اصلا استفاده نمیشد و همون تابع فاکتوریل رو صدا میزدیم ارایه فقط جنبه حفظ مقدار رو داشت در حالت معمولی و برنامه نویسی رو صفحه مانیتور چاپ میکردیم و اینجا تو یه ارایه میریزیم و با کشیدن یک درخت بازگشتی میشد جواب رو حدس زد و یا تشکیل رابطه بازگشتی

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
ارسال: #۵۰
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۳۵ ق.ظ
تخصص هوش
حالا بگذارید کلید بیاد من که تقریبا مطمئنم n میشد چون مقدار آرایه رو return میکرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال: #۵۱
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۲:۱۳ ب.ظ
تخصص هوش
در مورد گراف من احساس کردم منظور یه درخت ساده است با مثال توی دفترچه c به گزینه آخر که یادم نیست رسیدم بچه‌ها بحثی ندارید ...
۰
۰
ارسال: #۵۲
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۲:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۴۰ ق.ظ، توسط Masoud05.)
(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۰۲:۱۳ ب.ظ)bahar نوشته شده توسط:  در مورد گراف من احساس کردم منظور یه درخت ساده است با مثال توی دفترچه c به گزینه آخر که یادم نیست رسیدم بچه‌ها بحثی ندارید ...
اگه منظورتون هم سوال نامساویه هست‌، که میشد۲‌، با ۲ تا بررسی به جواب میرسید:
۱- امتحان روی یک گراف همبند با کمترین یال( درخت )
۲- امتحان روی یه گراف کامل با تعداد گره نسبتاً زیاد یعنی مثلاً ۱۰۰ تا( برا راحتی در ضرب و اینکه دیگه خیالتون راحت راحت باشه)‌، اگه گراف رو با ۲ یا ۳ گره امتحان میکردی درست جواب نمیداد.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۵۳
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۴:۴۵ ب.ظ
تخصص هوش
من با گراف کامل ۶ راسی امتحان کردم اون که e/2 داشت شد.

(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال: #۵۴
۳۰ بهمن ۱۳۸۹, ۰۴:۵۵ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۴۵ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  من با گراف کامل ۶ راسی امتحان کردم اون که e/2 داشت شد.

دقیقاً من هم با گراف کامل ۶ راسی امتحان کردم!!! آه، خیالم راحت شد! چون به نظرم این سئوال زیادی ساده میومد! وقتی اومدم از جلسه بیرون جواب بچه‌ها رو شنیدم یخ کردم... از اونجایی که من همیشه سئوال‌ها رو تند و اشتباه میخوانم احتمال دادم که اشتباه کردم!!!

Change Your FATE
۰
۰
ارسال: #۵۵
۰۱ اسفند ۱۳۸۹, ۰۲:۰۶ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۴۵ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  من با گراف کامل ۶ راسی امتحان کردم اون که e/2 داشت شد.

مگه سوال نگفته بود گراف بدون دور؟

*****شکست پله های موفقیت است*****
۰
۰
ارسال: #۵۶
۰۱ اسفند ۱۳۸۹, ۰۲:۰۸ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۰۶ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۴۵ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  من با گراف کامل ۶ راسی امتحان کردم اون که e/2 داشت شد.

مگه سوال نگفته بود گراف بدون دور؟

نه‌، گفته بود بدون یال موازی و حلقه( نه دور)

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۵۷
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۰۲:۳۳ ق.ظ
نقل قول: bahar نوشته‌: در مورد گراف من احساس کردم منظور یه درخت ساده است با مثال توی دفترچه c به گزینه آخر که یادم نیست رسیدم بچه‌ها بحثی ندارید ...

دفترچه من هم c بود و جواب گزینه یک میشد که تعداد گره‌ها بزرگتر از نصف تعداد یالها بود
۰
۰
ارسال: #۵۸
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۰۵ ب.ظ
بچه‌ها نظرتون راجع به سئوال ۴۹ چیه؟!!! با توجه به دفترچه ای که توی انجمن گذاشتند؟!!!

نظر من: اگر تمام یال ها، مقدار مساوی داشته باشند اون موقع نمیتونیم دقیق راجع به I و II حرفی بزنیم. درباره‌ی III هم مثال نقضم اینه که یه مثلث با ضلع های AB=2، BC=2 و AC=5 در نظر بگیرید، اون موقع کوتاهترین مسیر بین راس A و C مسیر ABC است با مقدار ۴، اگر اندازه‌ی یال‌ها رو یک واحد افزایش بدیم اون موقع داریم: AB=3، BC=3 و AC=6 و کوتاهترین راه میتونه هم ABC باشه و هم AC برای همین مسیر الزاماً یکسان نیست...

در نتیجه هیچکدام درست نیستند!!!

تحلیل من درسته؟ Huh

Change Your FATE
۰
۰
ارسال: #۵۹
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۵۱ ب.ظ
تخصص هوش سوال ۵۹
سلام
در سوال ۵۹ ترتیب برای بیشترین هرس برای Max باید نزولی و برای Min باید صعودی باشه.
پس گزینه‌ی ۲ درسته.
البته با گزینه‌ی ۳ هم به همون هرس میرسیم.
هرچند بنظر میاد طراح منظورش استفاده از نکته‌ی بالا بوده.
با این شرایط آیا سوال رو حذف میکنن یا هردو رو می پذیرن؟
۰
۰
ارسال: #۶۰
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۰۱ ب.ظ، توسط yas67.)
تخصص هوش
سوال ۵۹ گزینه ۲ اشتباهه چون به غیر از اولی بقیه هرس میشند - محدوده بین صفر تا ده و گره اول هم ده پس ماکزیمم مقدار داره پس دیگه ادامه نمیده.
سوال ۶۰ و۵۷ کدوم گزینه درسته؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: msghasemi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۵۵۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۶,۰۰۹ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۸۰۴ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۸,۰۱۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۹۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۲۴ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۸۰ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۴۳ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۱۴۳ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۵۲ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close