زمان کنونی: ۰۳ خرداد ۱۴۰۳, ۰۶:۱۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۱۹۰۶
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ق.ظ، توسط Milestone.)
منم مترو و بی آر تی می‌خوام! دلم واسه تهران تنگ شده! Undecided
دلم واسه اون شیرینی خامه‌ای‌های بزرگ Shy روبروی دانشگاه تهران و اون کتاب‌فروشی‌های دست دوم زیرزمینی‌ش تنگ شده! واسه پیاده‌روی‌های حدفاصل میدان انقلاب و چهار راه ولی‌عصر... واسه تئاتر شهر، واسه بازار کامپیوتر، واسه پاساژ پلاسکو، واسه درخت‌های بلند خیابون ولی‌عصر، حتی دلم برای دلال‌های دلار و ادکلن‌فروش‌های میدان فردوسی هم تنگ شده... با اینکه یک بار یه عطر قلابی رو به جای اصلی بهم انداختن... Smile)))
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , stateless , sss , SepidehP , Menrva
ارسال: #۳۱۹۰۷
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۱۷ ق.ظ
(۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱ ق.ظ)stateless نوشته شده توسط:  
من با اینکه ایستگاههای مترو نزدیکمون زیاده ولی تمامِ این سالها اصلا" سوار نشده بودم تا همین تابستون که برای جایی که میرم کارآموزی تقریبا بهترین مسیر همین مترو هست مجبورم هر روز ازش استفاده کنم و واقعا" این "حسِ انسان نبودن" رو با عمقِ وجودم درک میکنم. خیلی دردناکه که با این سرعت به سمتِ مدرنیته رفتیم و سریع تر از اون داریم ارزشهای انسانی رو فراموش میکنیم. یه نمونه‌ی آزاردهنده‌اش اینکه حتی برای راحت‌تر رد شدن یه پیرمرد یا پیرزن حاضر نیستیم چند قدم جهت مسیرمون رو تغییر بدیم... و کلی مثالِ دیگه که دیگه ناراحتتون نمیکنم.
همه کلاهمون رو سفت گرفتیم که...
دردناکه
مثال ها رو هم نگید، مشخص هست چی هست.
اشکال نداره. شاید یک روزی همه چیز خوب شد. اگر همه مون خوب شدیم، هر کسی خودش خوب بشه، شاید همه چیز خوب بشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , sss
ارسال: #۳۱۹۰۸
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۲۳ ق.ظ
(۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶ ق.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  منم مترو و بی آر تی می‌خوام! دلم واسه تهران تنگ شده! [تصویر:  undecided.gif]
تهران رو بدون آدمایی که می شناسم دوست ندارم. تهران با آدمهایی برای من معنی داره که مدتی باهاشون اونجا زندگی کردم وگرنه تهران برای من پر از حس غربته. مخصوصا بعدا که دوباره همون جا ها می رفتم وقتی دیگه کسی نبود که بشناسم و همه غریبه بودن، حس بدی داشت. کلا همیشه تو تهران این حس غربته زیاده. شاید مثلا تو جای کوچکتری باشم این حس رو نداشته باشم ولی تهران نمی دونم چرا این طوری بود. به قول دوستم شاید برم اصفهان زندگی کنم، ولی تهران حسابش جداست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone , blackhalo1989 , stateless , The BesT , SepidehP , Menrva
ارسال: #۳۱۹۰۹
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۲۹ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ق.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  خدا کنه حال پدرم خوب بشه Huh

تا الان بیمارستان بودم.

واقعا زندگی خیلی خیلی مسخره و غیر قابل پیش بینی هست.
از صمیم قلب بهتون میگم که سعی کنید همیشه و حتی اگر شده با اجبار و اصرار هر چند ماه یک بار پدر و مادراتون رو ببرید بدنشون رو چک کنن.Sad
شفای عاجل برای تمام بیماران و از جمله پدر شما.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , stateless , sss , The BesT , SepidehP , Iranian Wizard , Skyrim
ارسال: #۳۱۹۱۰
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۳۶ ق.ظ
تمام ِ بدبختی های من دلیلش اینِ که
وقتی ناراحت و افسرده هستم دل و دستم به هیچ کاری نمیره
حتی کارایی که خیلی دوسشون دارم و خوشحالم میکنن
???

از آیینه بپرس نام نجات دهنده ات را ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , sss , SepidehP , nlp@2015 , ele , ziba_090
ارسال: #۳۱۹۱۱
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۴۴ ق.ظ
(۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶ ق.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  منم مترو و بی آر تی می‌خوام! دلم واسه تهران تنگ شده! Undecided
دلم واسه اون شیرینی خامه‌ای‌های بزرگ Shy روبروی دانشگاه تهران و اون کتاب‌فروشی‌های دست دوم زیرزمینی‌ش تنگ شده! واسه پیاده‌روی‌های حدفاصل میدان انقلاب و چهار راه ولی‌عصر... واسه تئاتر شهر، واسه بازار کامپیوتر، واسه پاساژ پلاسکو، واسه درخت‌های بلند خیابون ولی‌عصر، حتی دلم برای دلال‌های دلار و ادکلن‌فروش‌های میدان فردوسی هم تنگ شده... با اینکه یک بار یه عطر قلابی رو به جای اصلی بهم انداختن... Smile)))

یه دیدِ مثبت، در مقابلِ دیدِ منفیِ ما!
درست هم بهترین و نوستالژیک‌ترین مناطق رو مثال زدیدها...!!! کلوچه‌های فومن و پوسترهای فیلم های سینماییِ اطرافِ میدونِ انقلاب رو از قلم انداختید...AngelHeart ولی همه‌ی اینا برای وقتیه که حالِ آدم خوب باشه. برای وقتیه که ببینی حالِ تمامِ آدمهایی که از کنارت رد میشن هم خوبه. یا به قولِ خانمِ Aurora اگه آدمهایی که میشناسیم نباشن همش میشه دلتنگی...

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone , codin , SepidehP
ارسال: #۳۱۹۱۲
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۵۷ ق.ظ
[
(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۸ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  به یکی میگم world یعنی جهان. بعد دوباره گفتم دنیا. میگه بالاخره دنیا یا جهان. میگم فرق داره؟ یکی هستند. میگه آره دنیا اسم خانومه، جهان اسم آقا!
یاد مترو افتادم همیشه سعی می کردم مترو سوار نشم. ولی گاهی پیش میومد. یادم هست خرید کرده بودم و دستم خرید بود. خیلی هم مترو شلوغ بود. دستم بیرون مترو مونده بود خودم داخلش Smile آخرش بالاخره دستامو آوردم داخل Smile کلا مترو یجوریه. انگار انسانیت تو مترو فراموش میشه. هر کسی به فکر خودشه. موقع سوار شدن با اون همه عجله، موقع پیاده شدن. اتفاقات داخل مترو، آدم های مختلف. مترو رو میشه چند تا از توش مقاله درآورد.
اره منم قبول دارم انسانیت توش کم رنگه احتمالا به خاطر فشار زیادی هست که وارد میشه
کلن مترو امید خاصی بهت نمیده ایستگاه ها هم فقط در حد بودن ساخته شدن خیلی گرافیک خاصی ندارن

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora
ارسال: #۳۱۹۱۳
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۳۹ ق.ظ
انشالله حال پدرتون خوب میشه. اگر میتونید یه دکتر طب سنتی ایشون ببرید. خیلی تاثیرگذار هست.
پدر دوستم مشکل کلیه داشت و خیلی اوضاع دوتا کلیه هاش بد بود .با دو هفته داروهای گیاهی خیلی بهتر شد . خودم هم تجربه استفاده از تحویزهای دکترهای طب سنتی دارم خیلی خوبه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman
ارسال: #۳۱۹۱۴
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۰۲:۴۶ ق.ظ
سلام عزیزان
نمیدونم چرا دارم اینارو اینجا مینویسم شاید به خاطر اینه که جای دیگه ای رو سراغ ندارم
من یکی از کاربرای مانشتم ولی الان با یه اکانت جدید دارم این پست رو مینویسم بنابه به دلایلی
هیچوقت حالم توی دنیا به این بدی نبوده.خیلی سخته عزیز دلت کسی ، که از بچگی واسش جون دادی و همیشه پشتوانت بوده جلوی چشات ذره ذره در حال آب شدن باشه و تو نتونی براش کاری کنی
برادرم
کسی که از بچگی تمام حامی و پشتیبانم بود و همیشه پشتم بهش گرم بوده الان چند وقته فهمیدم که اعتیاد پیدا کرده و فقط منو و خواهرم میدونیم
نه میتونم به کسی چیزی بگم چون از آبرویی که این همه سال پدرم با کارگری و مشقت به دست آورده میترسم و نه میتونم توی دلم نگهش دارم چون واقعا دارم نابود میشم
الان که دارم این متن رو واسه شما مینویسم به خدا قسم گریه از چشمام سرازیره
آخه چرا این اتفاق باید واسه خانواده ما بیفته؟از بچگی تا حالا بدترین چیزای دنیارو تجربه کردیم
فقر رو تجربه کردیم گفتیم اشکالی نداره همین که آبرو داریم کافیه.بیماری رو تجربه کردیم گفتیم اشکال نداره خدا داده خودش هم درست میکنه.ظلم مردم رو تجربه کردیم گفتیم اشکال نداره واگذارشون به خدا اما واقعا این تجربه خیلی بدی هست
خانواده ما هیچکدوم لب به سیگار هم نمیزنیم و حالا باید بار سنگین اعتیاد به بدترین ماده مخدر رو به دوش بکشیم
خدایا انصافت کجاست؟
خدایا من به این دنیایی که ساختی برام ناراضی ام.خدایا جواب اشک های شب و روز منو کی میده؟خدایا خواهرم توی جوانی داره پیر میشه کی جواب میده؟خدایا پدرم اگه بفهمه سکته میکنه کی جواب میده؟خدایا مادرم با این غم کمرش میشکنه کی جواب میده؟
خدای من آیا واقعا تو وجود داری؟اگه هستی چرا باید این همه سال نماز و روزه نتیجش بشه این!عدالتت کجاست خدا
چند روز دیگه نتایج ارشد امسال میاد و من قطعا روزانه تهران قبولم اما حالا دیگه هیچ خوشحالی از قبول شدنم ندارم و هیچ ذوقی واسه درس خوندن ندارم چون قرار نیست من پاییز امسال وارد دانشگاهی بشم و تمام امیدها و آرزوهام به باد رفت
الان که داشتم پست های شماهارو میخوندم راستشو بخواین بهتون حسودیم شد،به خودم گفتم کاش من بدترین بیماری دنیارو داشتم کاش فقیرترین آدم روی زمین بودم اما دلم خوش بود
قدر خودتونو بدونید و ببخشید که ناراحتتون کردم
یا علی مدد...
 سپاس‌گزاری شده توسط: clint , stateless , Aurora , sara9009 , RASPINA , samaneh@90 , ele , Ms. Saba , Nesyan
ارسال: #۳۱۹۱۵
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۰۳:۳۴ ق.ظ
(۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۴۶ ق.ظ)tanhayetanha نوشته شده توسط:  سلام عزیزان
همین فردا به یک بزرگتر مورد اعتماد مثل عمو یا دائی خبر بدید. شاید بشه قضیه رو حتی بدون اینکه پدر و مادرتون واقعیت رو بدونند فیصله داد. هر چقدر مشکلِ بدی باشه، باز مشکلِ "دارای راه حل"ایی هست.
شما هم خودتون رو نبازید و از یک مشاور خوب وقت فوری بگیرید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , sss , SepidehP , blackhalo1989 , Aurora , RASPINA , Skyrim , ele
ارسال: #۳۱۹۱۶
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۰۷:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۱۵ ق.ظ، توسط Innocence.)
(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۹ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۴ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۱۴ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  استادی که براش رزومه فرستادم چند ساعت پیش اسممو توی گوگل سرچ کرده ... استرس گرفتم :|

از کجا می‌فهمین که اسمتون Search شده؟ از طریق بررسی آمار کلیدواژه‌های ورودی Web Page اختصاصی خودتون؟ ولی از طرفی شاید شما Page ای نداشته باشید و جستجو خروجی نداشته باشه، اون موقع چطوری می‌شه فهمید؟ دارم به Google Trends فکر می‌کنم ولی بعیده برای جستجوهای محدود پاسخی بده، شاید امکان جدیدش باشه.
بله web page دارم و از statcounter.com استفاده میکنم.
-------------------
اخه دیروز یک جایی آلمان ایمیل فرستادم الان دیدم آیپی مربوط به همون شهر در آلمانه. خب به احتمال ۹۹ درصد همون استاده باشه دیگه.
ببخشید یه سوال.. اپلای گرفتن از آلمان سخت تره یا کشورهای حوزه اسکاندیناوی مثل سوئد و ... ؟
به نظرتون تحصیل توی کدومش بهتره آلمان یا سوئد؟

نمیدونم چرا دارم اینارو اینجا مینویسم شاید به خاطر اینه که جای دیگه ای رو سراغ ندارم
من یکی از کاربرای مانشتم ولی الان با یه اکانت جدید دارم این پست رو مینویسم بنابه به دلایلی
هیچوقت حالم توی دنیا به این بدی نبوده.خیلی سخته عزیز دلت کسی ، که از بچگی واسش جون دادی و همیشه پشتوانت بوده جلوی چشات ذره ذره در حال آب شدن باشه و تو نتونی براش کاری کنی
برادرم
کسی که از بچگی تمام حامی و پشتیبانم بود و همیشه پشتم بهش گرم بوده الان چند وقته فهمیدم که اعتیاد پیدا کرده و فقط منو و خواهرم میدونیم
نه میتونم به کسی چیزی بگم چون از آبرویی که این همه سال پدرم با کارگری و مشقت به دست آورده میترسم و نه میتونم توی دلم نگهش دارم چون واقعا دارم نابود میشم
الان که دارم این متن رو واسه شما مینویسم به خدا قسم گریه از چشمام سرازیره
آخه چرا این اتفاق باید واسه خانواده ما بیفته؟از بچگی تا حالا بدترین چیزای دنیارو تجربه کردیم
فقر رو تجربه کردیم گفتیم اشکالی نداره همین که آبرو داریم کافیه.بیماری رو تجربه کردیم گفتیم اشکال نداره خدا داده خودش هم درست میکنه.ظلم مردم رو تجربه کردیم گفتیم اشکال نداره واگذارشون به خدا اما واقعا این تجربه خیلی بدی هست
خانواده ما هیچکدوم لب به سیگار هم نمیزنیم و حالا باید بار سنگین اعتیاد به بدترین ماده مخدر رو به دوش بکشیم
خدایا انصافت کجاست؟
خدایا من به این دنیایی که ساختی برام ناراضی ام.خدایا جواب اشک های شب و روز منو کی میده؟خدایا خواهرم توی جوانی داره پیر میشه کی جواب میده؟خدایا پدرم اگه بفهمه سکته میکنه کی جواب میده؟خدایا مادرم با این غم کمرش میشکنه کی جواب میده؟
خدای من آیا واقعا تو وجود داری؟اگه هستی چرا باید این همه سال نماز و روزه نتیجش بشه این!عدالتت کجاست خدا
چند روز دیگه نتایج ارشد امسال میاد و من قطعا روزانه تهران قبولم اما حالا دیگه هیچ خوشحالی از قبول شدنم ندارم و هیچ ذوقی واسه درس خوندن ندارم چون قرار نیست من پاییز امسال وارد دانشگاهی بشم و تمام امیدها و آرزوهام به باد رفت
الان که داشتم پست های شماهارو میخوندم راستشو بخواین بهتون حسودیم شد،به خودم گفتم کاش من بدترین بیماری دنیارو داشتم کاش فقیرترین آدم روی زمین بودم اما دلم خوش بود
قدر خودتونو بدونید و ببخشید که ناراحتتون کردم
یا علی مدد...
سلام چرا اینقد ناامید هستید میتونم بفهمم الان چقد ناراحت هستین و براتون سخته هضم این موضوع اما به قول مامانم تنها چیزی که چاره نداره مرگه.. خب مشکل اعتیاد هم چیزی نیس که قابل حل نباشه درسته ک سخت هست خیلی اما غیرممکن نیست و کلی راه حل داره که ایشالا برادرتون خودشون متوجه میشن و با اراده و پشتکار باهاش مبارزه میکنن و شکستش میدن.. سعی کنید قوی باشید تا بتونید به اون کمک کنید اگه خودتونم داغون و مایوس باشید روحیه ای براتون نمی مونه ک بخواید به اون کمک کنید.. از خدا طلب یاری کنید و مطمئن باشید همه چیز درست میشه مشکل بدی هست اما نه اونقدر که راه حل نداشته باشه.. ناسپاسی نکنید و خدا رو همیشه شاکر باشید چون در هر کار خدا حکمتی هست که ما از درک و فهمیدنش عاجز هستیم.. منم برای برادرتون دعا میکنم که این بیماری رو شکست بدن..
درباره ی آخرین حرفتون ک گفتین ای کاش یه مریضی بد داشتم اما دلم خوش بود هم تجدید نظر کنید آخه چنین آرزویی خوب نیس و کسی ک خدایی نکرده بیماری بدی داشته باشه هم کلی دردسر داره و بیچاره نمیتونه ک دلش خوش باشه، هرچند میدونم الان غمگین هستین و شرایط سختی دارین اما امیدتون رو از دست ندین..
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , SepidehP , RASPINA , sara9009
ارسال: #۳۱۹۱۷
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۲۱ ق.ظ
لطفا "هست" رو به جای "است" به کار نبرید. "هست" معنی " وجود دارد" میده. جمله هایی که با "هست" می نویسین با "وجود دارد" بخونین میبینین بیشتر مواقع درست به کار نرفته
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , Ms. Saba
ارسال: #۳۱۹۱۸
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۴۷ ق.ظ
به قولی اعتیاد هم یک بیماری است.
خودش می خواهد ترک کنه یا نه؟ ببرینش انجمن NA.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , sara9009
ارسال: #۳۱۹۱۹
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۱۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۱۹ ق.ظ، توسط Menrva.)
(۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  اصفهان زندگی کنم
عشق است اصفهانHeart بهترین زیباترین شهر جهان عاشقشمممممHeart

(۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۲۱ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  لطفا "هست" رو به جای "است" به کار نبرید. "هست" معنی " وجود دارد" میده. جمله هایی که با "هست" می نویسین با "وجود دارد" بخونین میبینین بیشتر مواقع درست به کار نرفته
این کتاب برای شما است؟
این کتاب برای شما هست؟ Big Grin
حالت خوب است؟
حالت خوب هست؟(حالت خوبه؟)
الان من چجوری بکار ببرم؟ Cool

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , Aurora , sara9009
ارسال: #۳۱۹۲۰
۰۴ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۱۴ ق.ظ
تعداد کثیری از افراد بودند که اعتیاد داشتند وترک کردند
اینقد نا امید نباشین و به خدا توکل کنید وتا جایی که میتونین کمکشون کنید
ان شا الله خیلی زود ترک میکنند
توکلت علی الله
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , Aurora , sara9009

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۷,۰۳۷ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۴۰,۷۵۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۵۵۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۴۰,۶۷۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۲۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۷۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۷۴ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۶۷۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۸۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۷۳۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close