زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۱۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تشخیص دو قضیه از هم

ارسال:

Mr.R3ZA پرسیده:

تشخیص دو قضیه از هم

با سلام
من در تشخیص این دو قضیه (۳و۴) زیر مشکل دارم، یعنی نمیدونم چه موقع از کدوم استفاده کنم. ظاهرا قضیه ها مثل هم هست.

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

pioneer01 پاسخ داده:

RE: تشخیص دو قضیه از هم

همونطور که کاربر bbumir گفتن قضیه اصلی (master theorem) یک حالت کلی هست و بعضی مواقع ممکنه جواب نده و یه سری حالت خاص تعریف کردن مثلا این قضیه ۳ (تصویری که گذاشتید) یکی از همون حالتهای خاصه که گفته اگر تابع f خودش از مرتبه n به توان لگاریتم در لگاریتم n باشه به توان یه عدد ثابتی مثل k (فرمولی نمیتونم بنویسم الان، همینطوری که در شکل هست).
این دو تا تصویر رو هم ببینید، همونه ولی به نظرم بهتر گفته. چند تا مثال حل کنید از هر کدوم بهتر متوجه میشید.
موفق باشید

[تصویر:  455509_c7ax_20180520_235404.jpg]

[تصویر:  455509_1qht_20180520_235509.jpg]

۰
ارسال:

BBumir پاسخ داده:

(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۳۴ ق.ظ)Mr.R3ZA نوشته شده توسط:  با سلام
من در تشخیص این دو قضیه (۳و۴) زیر مشکل دارم، یعنی نمیدونم چه موقع از کدوم استفاده کنم. ظاهرا قضیه ها مثل هم هست.

سلام،
در قضیه‌های ۱ تا ۳ [tex]f(n)[/tex] تابعی با الگوی مشخص است ولی قضیه ۴ یک حالت کلی‌تر است.

ارسال:

Mr.R3ZA پاسخ داده:

(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۲۹ ق.ظ)BBumir نوشته شده توسط:  
(15 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۳۴ ق.ظ)Mr.R3ZA نوشته شده توسط:  با سلام

سلام،
در قضیه‌های ۱ تا ۳ [tex]f(n)[/tex] تابعی با الگوی مشخص است ولی قضیه ۴ یک حالت کلی‌تر است.

میشه بیشتر و کامل تر توضیح بدین،
ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

BBumir پاسخ داده:

(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۰۳ ب.ظ)Mr.R3ZA نوشته شده توسط:  
(15 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۲۹ ق.ظ)BBumir نوشته شده توسط:  

سلام،

ممنون

یه قضیه وجود داره که اسمش master theorem برای بدست آودن مرتبه از طریق معادلات بازگشتی استفاده می‌شه. این قضیه همون قضیه ۴ این‌جاست این قضیه برای همهٔ حالت‌ها جواب نمی‌ده ولی اگه مسالمون شرایطش رو داشته باشه کار رو مثلا راحت‌تر می‌کنه. تو این کتاب چن‌تا از حالت‌های خاص این قضیه و فک کنم حتی حالتی که این قضیه نمی‌تونه درست جواب بده رو تو قضیه‌های ۱ تا ۳ آورده (در حد نکته تستی و حفظی و ... ).
برای این که تسلط پیدا کنید و حتی اثبات قضیه اصلی رو ببینید می‌تونید این دو تا ویدئو رو ببینید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال:

Mr.R3ZA پاسخ داده:

(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۳۳ ب.ظ)BBumir نوشته شده توسط:  
(15 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۰۳ ب.ظ)Mr.R3ZA نوشته شده توسط:  
(15 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۲۹ ق.ظ)BBumir نوشته شده توسط:  

سلام،

ممنون

یه قضیه وجود داره که اسمش master theorem برای بدست آودن مرتبه از طریق معادلات بازگشتی استفاده می‌شه. این قضیه همون قضیه ۴ این‌جاست این قضیه برای همهٔ حالت‌ها جواب نمی‌ده ولی اگه مسالمون شرایطش رو داشته باشه کار رو مثلا راحت‌تر می‌کنه. تو این کتاب چن‌تا از حالت‌های خاص این قضیه و فک کنم حتی حالتی که این قضیه نمی‌تونه درست جواب بده رو تو قضیه‌های ۱ تا ۳ آورده (در حد نکته تستی و حفظی و ... ).
برای این که تسلط پیدا کنید و حتی اثبات قضیه اصلی رو ببینید می‌تونید این دو تا ویدئو رو ببینید:

دیدم ولی بازم متوجه نشدم.Confused

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تشخیص گوگل مپس با Live View AR برای مکان دقیق elecomco ۱ ۳,۸۲۰ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kooshaideal1
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۲۳ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۴۹ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788
  [دانلود] کتاب clrs همراه با حل تمرین و پیوست فارسی mehrdad66 ۳۸ ۸۲,۴۲۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Nargeshassani
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۴۹۳ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  ورود به سایت سامانه همگام – hamgam.medu.ir edumoshaver1 ۰ ۱,۸۳۳ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  همفکری انتخاب نام شرکت ۲ Distance ۳ ۳,۲۴۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۱۴۴ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۸۴۶ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  همشاگردی سلام mosavat ۱۰ ۷,۸۳۷ ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: beygvand

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close