زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هیورستیک gaschnig / آزمون پارسه / جامع دوم

ارسال:

masoud67 پرسیده:

هیورستیک gaschnig / آزمون پارسه / جامع دوم

تو آزمون پارسه گفته در مسئله معمای ۸ هیوریستیک misplaced بر gaschnig heuristic تسلط داره
ولی تو کتاب پوران این جوری نوشته

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

حالا کدوم درست میگن ؟ یا من کجا اشتباه میکنم ؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Saoshiyant پاسخ داده:

RE: هیورستیک gaschnig / آزمون پارسه / جامع دوم

توی راهیان ی مثالی رو اورده که حرفهای پارسه رو تایید میکنه

گاشینگ : اگه بتونیم هر مربع رو از جایش در اوریم و در مربع خالی قرار دهیم وبه این طریق معما را حل کنیم. (مثلا برای قرار گرفتن عدد ۱ سر جایش هر عددی جای ۱ بود اونو به مربع خالی انتقال میدیم و بعدش ۱ رو به مربع خالی که همون جای اصلیش هست انتقال میدیم . )خودم هر طور تحلیل میکنم در بدترین حالت هر مربع رو میشه با ۲ جابه جایی سر جایش قرار داد.

اما
منهاتن : حداقل تعداد خانه هایی که یک مربع باید جابه جا شود تا سر جایش قرار گیرد این مقدار معمولا بیشتر از گاشینگ به دست میاد

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۵۱ ب.ظ)Saoshiyant نوشته شده توسط:  توی راهیان ی مثالی رو اورده که حرفهای پارسه رو تایید میکنه

گاشینگ : اگه بتونیم هر مربع رو از جایش در اوریم و در مربع خالی قرار دهیم وبه این طریق معما را حل کنیم. (مثلا برای قرار گرفتن عدد ۱ سر جایش هر عددی جای ۱ بود اونو به مربع خالی انتقال میدیم و بعدش ۱ رو به مربع خالی که همون جای اصلیش هست انتقال میدیم . )خودم هر طور تحلیل میکنم در بدترین حالت هر مربع رو میشه با ۲ جابه جایی سر جایش قرار داد.

اما
منهاتن : حداقل تعداد خانه هایی که یک مربع باید جابه جا شود تا سر جایش قرار گیرد این مقدار معمولا بیشتر از گاشینگ به دست میاد
توی راهیان من یه جایی پیدا کردم که گفته هیوریستیک گش پیچیده تر از مانتهان هست و به این راحتی نمیشه مقدارش را حساب کرد.
توی چند تا فایلی که از اینترنت گرفتم همگی گفتند گش بهتر از misplace و مانتهان هست . و پوران (منبعی غیر معتبر) هم گفته بهتره ولی هنوز جایی ندیدم که بگه مقداری که گش بدست میاره کمتر از بقیه است

اون مثالی که گفتید کجای راهیانه ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Saoshiyant پاسخ داده:

(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۶ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۵۱ ب.ظ)Saoshiyant نوشته شده توسط:  توی راهیان ی مثالی رو اورده که حرفهای پارسه رو تایید میکنه

اما
توی راهیان من یه جایی پیدا کردم که گفته هیوریستیک گش پیچیده تر از مانتهان هست و به این راحتی نمیشه مقدارش را حساب کرد.
توی چند تا فایلی که از اینترنت گرفتم همگی گفتند گش بهتر از misplace و مانتهان هست . و پوران (منبعی غیر معتبر) هم گفته بهتره ولی هنوز جایی ندیدم که بگه مقداری که گش بدست میاره کمتر از بقیه است

اون مثالی که گفتید کجای راهیانه ؟

تنها مثالی که واس این موضوع زده . صفحه ی ۸۰ . دوربین درست و حسابی دم دست نبود . شرمنده

احتمالا توی مثال های مختلف این دوتا می تونن متغییر باشن . توی ی مثال خاص گاشینگ و توی مثال خاص منهاتن می تونه بهتر باش.

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۶ ب.ظ)Saoshiyant نوشته شده توسط:  تنها مثالی که واس این موضوع زده . صفحه ی ۸۰ . دوربین درست و حسابی دم دست نبود . شرمنده

احتمالا توی مثال های مختلف این دوتا می تونن متغییر باشن . توی ی مثال خاص گاشینگ و توی مثال خاص منهاتن می تونه بهتر باش.
من حرف قبلیمو پس میگیرم. یه اشتباه فجیعی کردم و فکر کردم با ۷ تا نمیشه

(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۷ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۶ ب.ظ)Saoshiyant نوشته شده توسط:  تنها مثالی که واس این موضوع زده . صفحه ی ۸۰ . دوربین درست و حسابی دم دست نبود . شرمنده

من حرف قبلیمو پس میگیرم. یه اشتباه فجیعی کردم و فکر کردم با ۷ تا نمیشه
ولی یه نکته ای هست. اینجوری باشه که مقدار این هیوریستیک هیچوقت بیشتر از ۸تا نمیشه.

۰
ارسال:

paradise73 پاسخ داده:

این چیزیه که من توی کتاب راهیان دیدم ! البته توی راسل هم هست :
اگر برای مساله ای دو هیوریستیک h1 و h2 داشته باشیم که هیچ کدام بر دیگری غلبه نداشته باشد ، (یعنی به ازای بعضی nها ، h2>=h1 باشد و به ازای بعضی nهای دیگه h2<=h1 باشد ) می توان از تابع زیر به عنوان هیوریستیک استفاده کرد!
[tex]h(n)=\max\{h1(n),h2(n)\}[/tex]
الان درمورد اینکه کدوم از دو هیوریستیک gas و man نسبت به هم غلبه دارن ، میتونیم از این نکته استفاده کنیم!
در واقع تابع [tex]h(n)[/tex] هم به h1 و هم به h2 غلبه داره!و در نتیجه سریع تر از هر دو ما رو به جواب میرسونه!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۸۸۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۲۳۹ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۱۴۴ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  برنامه‌ی جامع واسه زبان blackhalo1989 ۴۲ ۳۴,۵۵۰ ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  درج عبارت "نوبت دوم" در مدرک دکتری siiib70 ۳ ۳,۵۶۴ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فروش کتابهای انفورماتیک پزشکی دست دوم sahar bano ۶ ۶,۱۵۷ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parya67
  فروش کتابهای ارشد کامپیوتر دست دوم و نو moni69 ۷ ۶,۳۲۵ ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sevda_z13
  فروش کتابهای مهندسی کامپیوتر کنکور ارشد و منابع ، دسته دوم bf92149026 ۰ ۲,۰۳۲ ۰۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: bf92149026
  مقایسه آزمون های کارشناسی ارشد مدرسان شریف با پارسه و دیگر موسسات abbas1368 ۱۸ ۲۴,۵۰۸ ۰۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: spiritual
  راهنمایی در خصوص دانشگاه جامع امام حسین (ع) HamidReza1 ۰ ۲,۴۳۱ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close