زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۱۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

QAM

ارسال:

ec_a_j پرسیده:

QAM

سلام
کسی میتونه سوال ۶۳ کنکور فناوری اطلاعات سال ۸۹ رو حل کنه؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه توضیح بدین چه جوری از روی دیاگرام صور فلکی و بیت های ارسالی میشه شکل موج تولید شده
و دیگه اینکه چه جوری میشه از روی شکل موج میتونیم دیاگرام صور فلکی رو تشخیص بدیم
رو توضیح بده بینهایت ممنون میشم

مرسییییییییییییییییییییییییییی

۰
ارسال:

Mohammad-A پاسخ داده:

QAM

ببینید شما باید اول کدی رو که داده شده٬ ۴ بیت٬ ۴ بیت جدا کنید. بعد با توجه به نمودار٬ دنبال مکان‌های درست هر ۴ بیت باشید.

من دقیق تست ۸۹ رو به یاد ندارم اما اگر منظور شما همون تستی هست که از نمودار داده و صور فلکی می‌خواد: شما با توجه به تقسیم‌های ۴ بیتی (یا هر تقسیم دیگه با توجه به فرض مساله) باید نمودار رو به بخش‌های منطقی تقسیم کنید (با توجه به نمودار اصلی مثلثاتی) بعد از اون٬ اگر هر یک از این بخش‌هایی که جدا کردید٬ روی دامنه‌ی بزرگ‌تری بودند٬ در نمودار صور فلکی هم باید روی دامنه‌ی بزرگ‌تر باشند.

همینطور می‌تونید از گردش‌های مثلثاتی استفاده کنید. یعنی برای مثال نمودار اصلی سینوس رو که دارید بعد ببینید چقدر اختلاف درجه داشته که به شکل نمودار حاضر شده بعد جای اون ۴ بیت رو پیدا کنید.

ارسال:

ec_a_j پاسخ داده:

RE: QAM

(۱۶ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۵۴ ق.ظ)mam نوشته شده توسط:  ببینید شما باید اول کدی رو که داده شده٬ ۴ بیت٬ ۴ بیت جدا کنید. بعد با توجه به نمودار٬ دنبال مکان‌های درست هر ۴ بیت باشید.

من دقیق تست ۸۹ رو به یاد ندارم اما اگر منظور شما همون تستی هست که از نمودار داده و صور فلکی می‌خواد: شما با توجه به تقسیم‌های ۴ بیتی (یا هر تقسیم دیگه با توجه به فرض مساله) باید نمودار رو به بخش‌های منطقی تقسیم کنید (با توجه به نمودار اصلی مثلثاتی) بعد از اون٬ اگر هر یک از این بخش‌هایی که جدا کردید٬ روی دامنه‌ی بزرگ‌تری بودند٬ در نمودار صور فلکی هم باید روی دامنه‌ی بزرگ‌تر باشند.

همینطور می‌تونید از گردش‌های مثلثاتی استفاده کنید. یعنی برای مثال نمودار اصلی سینوس رو که دارید بعد ببینید چقدر اختلاف درجه داشته که به شکل نمودار حاضر شده بعد جای اون ۴ بیت رو پیدا کنید.

سلام مرسییییییییییییییییییییی مهربون که جواب منو دادین
ولی من چیزی سر در نیاوردم ازش
من کتاب شبکه پارسه حقیقت پارسال رو خوندم
و هیچی سر درنیاوردم
اگه ممکنه یه خلاصه از Qam برام بگین
اگر نه هم که بگی از چه کتابی کجاش رو بخونم تا Qam رو بلد بشم
البته اگه براتون ممکن بود
بازم ممنون
موفق باشین
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close