تالار گفتمان مانشت
آرایه ی پک شده چیست ؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

آرایه ی پک شده چیست ؟ - alirezad - 22 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۵۱ ق.ظ

سلام
کسی می دونه آرایه ی پک شده (PackedArray) چیه ؟
من می خوام یک ماتریس از اعداد حقیقی رو به یک آرایه پک شده تبدیل کنم . لطفا اگر می دونید با یک مثال بگید.
بسیار ممنون

آرایه ی پک شده چیست ؟ - ف.ش - ۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۵۴ ق.ظ

من نمی دونم اما یه نگاهی به این لینکا بندازید :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: آرایه ی پک شده چیست ؟ - alirezad - 22 تیر ۱۳۹۱ ۰۴:۰۲ ب.ظ

(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۵۴ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  من نمی دونم اما یه نگاهی به این لینکا بندازید :

ممنون
ولی اینا بدردم نخورد.

آرایه ی پک شده چیست ؟ - ف.ش - ۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۳ ب.ظ

java.lang.Double[] toPackedArray()
Convert the matrix into a packed array.

آرایه ی پک شده چیست ؟ - alirezad - 22 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۲ ب.ظ

ممنون خانوم آفاق
جوابمو گرفتم.
در واقع آرایه ی پک شده یک ماتریس چند بعدی به این صورت است که به ترتیب روی سطر ها حرکت می کنیم و اونا رو توی یک آرایه ی یک بعدی می ریزم.
برای من در ضرب ماتریس ها کاربرد داره.
البته کاربردهای دیگه هم داره مثل بهینه سازی فضای حافظه. در پاسکال یک نوع به نام PackedArray وجود داره که باهاش می تونید اطلاعات رو حتی در سطح بیت ذخیره کنید. یعنی مثلا لازم نیست برای یک متغییر boolean یک بایت استفاده کرد بلکه با packedArray می تونیم در یک بایت ۸ داده ی bool داشته باشیم.