تالار گفتمان مانشت
روش درست درس خوندن از صفر (محاسبات عددی) - نسخه‌ی قابل چاپ

روش درست درس خوندن از صفر (محاسبات عددی) - navid-p - 15 خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۲۳ ب.ظ

لطفا دوستان تجربیاتشون رو در مورد مطالعه این درس بیان کنند.
میخوام دقیق و کامل بگید که از کجا شروع کنم؟چه پیش نیازهایی برای شروع این درس لازمه؟انتگرال؟مشتق؟و...
و ایا به نظرتون درسو شروع کنم و هر جا نیاز به برگشت به مطالعه مقدمات ریاضی داشت برم یاد بگیرم یا اول مقدماتو یاد بگیرم بعد برم سراغ درس؟
و مهمتر از همه یک یا چند کتاب جامع و روان برای افرادی که مثل من تو این درس ضعیف هستن معرفی کنید.

روش درست درس خوندن از صفر(محاسبات عددی) - hardware23 - 15 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۵۴ ب.ظ

ببین من محاسبات رو پاس نکردم(یعنی صفر بودم)
کتاب راهیان ارشد رو خوندم،خوب بود،فکر نمیکنم با پوران خیلی فرقی داشته باشه
هر فصل رو که میخونی،بعدش تست هاش رو هم بزن
البته در نهایت باید سوال های چند سال اخیر رو هم بخونی تا به یه دید جامع برسی

RE: روش درست درس خوندن از صفر(محاسبات عددی) - shahram_sharifnia - 16 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۹ ب.ظ

منم از صفر شروع کردم و این درسو پاس نکردم ولی کتاب پوران تو این درس فوق العادست و به راحتی میتونید برای تست زدن محاسباتو یاد بگیرید.

روش درست درس خوندن از صفر(محاسبات عددی) - ali reza - 24 خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۶ ق.ظ

دوستانی که میگن خوندن پوران کافی هست پایه ریاضیشون در چه حدیه؟
واقعا فقط پوران کافیه ؟ یا یه کتاب مرجع محاسبات هم کنارش بخونیم...؟
اصلا ارزش خوندن کتاب مرجع رو داره یا با خوندن همون کتاب تست میشه چند تا رو زد؟

روش درست درس خوندن از صفر(محاسبات عددی) - *Najmeh* - 24 خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۴ ق.ظ

من که کلا محاسبات یادم رفته بود ولی بل پوران خیلی راحت یادش گرفتم
کتاب پوران فرمول های این درسو خیلی ساده گفته و درسه محاسبات اگه با ریاضی در حد متوسط اشنا باشی بدونی مشتق چی انتگرال چیه فقط جایگذاری توی فرموله

روش درست درس خوندن از صفر (محاسبات عددی) - Ely - 24 خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۲۸ ب.ظ

پوران نویسندش کیه ؟

RE: روش درست درس خوندن از صفر (محاسبات عددی) - mamat - 24 خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۱ ب.ظ

(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۲۸ ب.ظ)Ely نوشته شده توسط:  پوران نویسندش کیه ؟

هادی یوسفی

روش درست درس خوندن از صفر (محاسبات عددی) - ghaderiyaser - 26 خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۲۹ ب.ظ

محاسبات اولا درسیه که بعضی وقتها سوالاش با اینکه آسونن ولی چون وقت گیرن ارزش حل کردن ندارند. منتها گاها پیش میاد سوالای مفت میدن. در نتیجه به نظر من همون کتاب پوران(هادی یوسفی) خوبه. ولی اگه صفر کیلومترید کتاب آقای نیکوکار(انتشارات گسترش علوم پایه به نظر من بهترین منبعه)

RE: روش درست درس خوندن از صفر (محاسبات عددی) - nomad:D - 26 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۸ ب.ظ

(۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۲۹ ب.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  محاسبات اولا درسیه که بعضی وقتها سوالاش با اینکه آسونن ولی چون وقت گیرن ارزش حل کردن ندارند. منتها گاها پیش میاد سوالای مفت میدن. در نتیجه به نظر من همون کتاب پوران(هادی یوسفی) خوبه. ولی اگه صفر کیلومترید کتاب آقای نیکوکار(انتشارات گسترش علوم پایه به نظر من بهترین منبعه)

اتفاقا من الآن اومده بودم همین رو بپرسم که آیا واقعا این رقم های اعشاری که تو کتاب برای تمرین گذاشته برای کنکور هم ممکنه همچین سوالهایی بیاد؟
خیلی وقت گیره که....

روش درست درس خوندن از صفر (محاسبات عددی) - ghaderiyaser - 26 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۴ ب.ظ

بعضی وقتا میدن. هر چند روشهایی وجود داره که از طریق حذف گزینه میشه به جواب رسید ولی در کل اون تیپ سوالارو وقتی باید جواب داد که وقت اضافه بیارید.

روش درست درس خوندن از صفر (محاسبات عددی) - ali reza - 25 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۹ ق.ظ

دوستان من که فصل اول(پوران ) رو خوندم
زیاد باهاش حال نکردم...
اصلا فصل اولش چقد مهمه!!!؟

RE: روش درست درس خوندن از صفر (محاسبات عددی) - maryami - 25 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ق.ظ

(۲۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۹ ق.ظ)ali reza نوشته شده توسط:  دوستان من که فصل اول(پوران ) رو خوندم
زیاد باهاش حال نکردم...
اصلا فصل اولش چقد مهمه!!!؟

من که توزیع موضوعی سوالات رو نگاه کردم از فصل اول سال ۸۵ و ۸۸ یه سوال اومده
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

نگران نباشین. یه کم که بخونین و پیش برین راه میوفتین و بیشتر خوشتون میاد
به نظر من محاسبات چون زیاد فرمول داره باید زیاد هم خونده بشه و البته تمرین و تست

روش درست درس خوندن از صفر (محاسبات عددی) - *mahsa* - 25 مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۱۱ ب.ظ

کتاب مرجع برای یادگیریش چی خوبه؟من واسه کنکور نمیخوام فعلا میخوام معدلم بالا بره لطفا راهنماییم کنین.