تالار گفتمان مانشت
دانشگاه صنعتی شریف - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۷ ۱۸ ۱۹
دانشگاه صنعتی شریف - admin - 10 خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۲۵ ب.ظ

به عقیده بسیاری از افراد دانشگاه صنعتی شریف بهترین دانشگاه ایران محسوب می شه. اینکه چرا چنین عقیده ای در بین مردم شکل گرفته رو می شه به دانشجوهای برتر این دانشگاه نسبت داد. هر چند که در حال حاضر دانشگاه های مانند تهران و امیر کبیر در بسیاری زمینه‌ها از شریف پیشروتر هستند اما دانشگاه شریف هنوز پایگاه خود یعنی دانشجویان برتر خودش رو از دست نداده.

دانشگاه شریف در خیابان آزادی و نزدیک های میدان آزادی واقع شده است. هیچ گسل فعالی زیر این دانشگاه وجود ندارد و از لحاظ موقعیت یکی از امن ترین نقاط تهران محسوب می شود. از لحاظ ارتباطی در مکان خوبی قرار دارد و به مترو و خطوط اتوبوسرانی دسترسی سریع دارد.

دانشکده کامپیوتر در ۸ طبقه که بلندترین ساختمان دانشگاه شریف محسوب می شود تقریباً در مرکز دانشگاه واقع شده است و ارتباط سریعی به سلف غذاخوری نیز دارد!!Big Grin هر استاد در این دانشکده دارای یک و یا دو آزمایشگاه تحقیقاتی است که افرادی که زیر نظر این استاد راهنمایی می شوند از آن استفاده می نمایند. در کل سیستم پژوهشی و تحقیقاتی خوبی برپاست.

غذای دانشگاه شریف جزو بد کیفیت ترین غذاهای دانشگاه های کشور محسوب می شه و از این لحاظ رکورددار محسوب می شه.

راستی برعکس جو غالب که همه فکر می کنند دانشجویان شریف خیلی به درس اهمیت می دن‌، اینجا دودر کردن دروس یکی از ارکان موفقیت است که هر کسی در طول تحصیل آن را بارها انجام می دهد.

به عبارتی بهتر‌: صدای تبل و دهل از دور خوش است!!Smile

ادامه دارد...

دانشگاه صنعتی شریف - mahdieh-Z - 10 خرداد ۱۳۸۹ ۰۴:۰۵ ب.ظ

بچه هایی که شریف بودن (مخصوصا جناب تنهایی) یک نگاهی به این بندازن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

نظرتون چیه؟

RE: دانشگاه صنعتی شریف - luna - 10 خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۱۴ ب.ظ

(۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۲۵ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  راستی برعکس جو غالب که همه فکر می کنند دانشجویان شریف خیلی به درس اهمیت می دن‌، اینجا دودر کردن دروس یکی از ارکان موفقیت است که هر کسی در طول تحصیل آن را بارها انجام می دهد.

اصلا انتظار این رو نداشتم!!! ولی فکر نمی کنم دودر کردن کلاسا نشانه اهمیت ندادن به درس باشه! Big Grin‌! احتمالا دودر نمی کردن که وقتشون رو صرف مطالعات مهم تری نسبت به کلاس درس کنندTongue

RE: دانشگاه صنعتی شریف - Soheil - 10 خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۲۲ ب.ظ

نقل قول: صدای تبل و دهل از دور خوش است!!
آفرین! واقعا چقدر متواضعانه و بدون تعصب بود. به امثال من که قراره شبانه عجب شیر (خوشبینانه ترین حالت) درس بخونیم کلی امید داد!

RE: دانشگاه صنعتی شریف - admin - 10 خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۲۶ ب.ظ

نقل قول: اصلا انتظار این رو نداشتم!!! ولی فکر نمی کنم دودر کردن کلاسا نشانه اهمیت ندادن به درس باشه! Big Grin‌! احتمالا دودر نمی کردن که وقتشون رو صرف مطالعات مهم تری نسبت به کلاس درس کنندTongue

فقط کلاس رو که دودر نمی کنن که! تمرینات و امتحانات رو هم دودر می کنند. مثلاً یه سری با بچه‌ها قرار گذاشتیم سر جلسه نریم!!! استاد هم مجبور شد ۲ تا امتحان برگزار کنه!! کجا چنین اتفاقی ممکنه ؟؟Cool

تمدید مکرر زمان مهلت تمرینات‌، امتحان های دوباره‌، اضافه کردن ۲ نمره به نمره پایان ترم‌، نرفتن به سر کلاس و ... همه جلوه هایی از دودر کردنه

نقل قول: صدای تبل و دهل از دور خوش است!!
تا شریفی نباشی نمی دونی شریف چه خبره. یه سری نخبه بی حوصله و دودر. البته گاه اتفاقات جالبی هم می افته این بین! سر کلاس یکی از استادها ۳ ۴ نفری روزنامه می خوندیم!! باور کردنیه؟ اونم تو کلاس ۲۰ نفری؟

RE: دانشگاه صنعتی شریف - aseman - 11 خرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۴۹ ق.ظ

نقل قول: تا شریفی نباشی نمی دونی شریف چه خبره. یه سری نخبه بی حوصله و دودر. البته گاه اتفاقات جالبی هم می افته این بین! سر کلاس یکی از استادها ۳ ۴ نفری روزنامه می خوندیم!! باور کردنیه؟ اونم تو کلاس ۲۰ نفری؟

بله باور کردنیه! دو نفطه دی
Big Grin

RE: دانشگاه صنعتی شریف - luna - 11 خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ

نقل قول: فقط کلاس رو که دودر نمی کنن که! تمرینات و امتحانات رو هم دودر می کنند. مثلاً یه سری با بچه‌ها قرار گذاشتیم سر جلسه نریم!!! استاد هم مجبور شد ۲ تا امتحان برگزار کنه!! کجا چنین اتفاقی ممکنه ؟؟Cool

تمدید مکرر زمان مهلت تمرینات‌، امتحان های دوباره‌، اضافه کردن ۲ نمره به نمره پایان ترم‌، نرفتن به سر کلاس و ... همه جلوه هایی از دودر کردنه

به نظر هیجان انگیز میاد!!Big GrinCool

دانشگاه صنعتی شریف - ashkan - 12 خرداد ۱۳۸۹ ۰۳:۲۳ ب.ظ

من با محمد موافقم، چون خودم فکر می کردم خیلی دانشگاه خداییه ولی اومدم دیدم همچین خبریم نیست. در کل فقط به خاطر بچه هاشه.اگه این بچه‌ها برن علی آباد کتول اونجا هم بهترین میشه!!!!!! جوش خیلی خاله زنکه!!!!!

دانشگاه صنعتی شریف - خانه سبز - ۱۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۰۱ ق.ظ

سلام اقا خسته نباشین
بالاخر شریف سال اینده مقطع ارشد شبکه داره یا نه؟

RE: دانشگاه صنعتی شریف - admin - 18 خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۱۴ ق.ظ

(۱۸ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۰۱ ق.ظ)mehrdad_rabbi نوشته شده توسط:  سلام اقا خسته نباشین
بالاخر شریف سال اینده مقطع ارشد شبکه داره یا نه؟

بهتره با تحصیلات تکمیلی دانشکده کامپیوتر تماس بگیرید!

RE: دانشگاه صنعتی شریف - خانه سبز - ۱۸ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۴۹ ق.ظ

اقای تنهایی عزیز من شهرستانی هستم جز شما به هیچ شریفی دیگه ایی دسترسی و یا شماره ایی ندارم Huh اگر شما لطف کنید بپرسید خیلی ممنون می شم Heart چون من فقط به خاطر شریف کنکور شرکت می کنم با تشکر فراوان

دانشگاه صنعتی شریف - admin - 18 خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۱۰ ق.ظ

با این شماره‌ها تماس بگیرید:

۰۲۱/۶۶۱۶۶۶۱۴
۰۲۱/۶۶۱۶۶۶۱۰

اولی مال خانم ناطق و دومی مال خانم کریمی است. حتماً جواب می گیرید.

خبرش رو بدین

RE: دانشگاه صنعتی شریف - خانه سبز - ۱۸ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۰۶ ب.ظ

از اقای تنهایی عزیز تشکر می کنمHeart
تماس گرفتم با خانم ناطق و جریان به این صورت می باشدCool
که دانشگاه شریف امسال در جلسه تحصیلات تکمیلی تصمیم می گیرند که در مقطع فوق و ضرایب شبکه تحت عنوان فناوری اطلاعات دانشجو پذیرش نمایند تا پس از ورود دانشجویان تعیین گراىش هم صورت بگیرد متاسفانه سازمان رنجش دچار سوتفاهم می شود و مابقی را خودتان می دانید
اما برای سال بعد تصمیم گیری دوباره برای سال اینده به جلسه تحصیلات تکمیلی که فعلا تصمیمی گرفته نشده است مانده البته نامه دانشگاه شریف به سازمان سنجش نیز ارسال شده است که برای امسال اصلاحیه ایی انجام شود .
این طوری خیلی بهتر است
زیرا ممکن است دوستانی به مسایل شبکه علاقه ایی نداشته ولی عشق شریف باشند و پس از ورود در شریف تعیین گرایش نمایند
خب سوالی که اینجا پیش میاد اقای تنهایی تعیین گرایش در شریف برچه معیاری انجام می شه؟ علاقه ؟ سوابق درسی؟ در ضمن در انتخاب دروس ایا می توان دروس مهندسی نرم را انتخاب نمود؟
در ضمن در مورد مزایای رتبه اول هم اگر اطلاع دارید یه تایپیک ایجاد نمایید و به چه صورت است برای هرگرایش رشته می باشد؟ یا کل رشته؟ با تشکر

RE: دانشگاه صنعتی شریف - admin - 18 خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۱۹ ب.ظ

(۱۸ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۰۶ ب.ظ)mehrdad_rabbi نوشته شده توسط:  از اقای تنهایی عزیز تشکر می کنمHeart
تماس گرفتم با خانم ناطق و جریان به این صورت می باشدCool
که دانشگاه شریف امسال در جلسه تحصیلات تکمیلی تصمیم می گیرند که در مقطع فوق و ضرایب شبکه تحت عنوان فناوری اطلاعات دانشجو پذیرش نمایند تا پس از ورود دانشجویان تعیین گراىش هم صورت بگیرد متاسفانه سازمان رنجش دچار سوتفاهم می شود و مابقی را خودتان می دانید
اما برای سال بعد تصمیم گیری دوباره برای سال اینده به جلسه تحصیلات تکمیلی که فعلا تصمیمی گرفته نشده است مانده البته نامه دانشگاه شریف به سازمان سنجش نیز ارسال شده است که برای امسال اصلاحیه ایی انجام شود .
این طوری خیلی بهتر است
زیرا ممکن است دوستانی به مسایل شبکه علاقه ایی نداشته ولی عشق شریف باشند و پس از ورود در شریف تعیین گرایش نمایند
خب سوالی که اینجا پیش میاد اقای تنهایی تعیین گرایش در شریف برچه معیاری انجام می شه؟ علاقه ؟ سوابق درسی؟ در ضمن در انتخاب دروس ایا می توان دروس مهندسی نرم را انتخاب نمود؟
در ضمن در مورد مزایای رتبه اول هم اگر اطلاع دارید یه تایپیک ایجاد نمایید و به چه صورت است برای هرگرایش رشته می باشد؟ یا کل رشته؟ با تشکر

خدا رو شکر خیالتون راحت شد. خیلی سوال پرسیدین!! ایجاد تاپیک با خودتون من جواب می دم!
تعیین گرایش به علاقه خودتونه. تقریبا آی تی‌ها می تونن تمام درس های نرم افزار رو بگیرند

دانشگاه صنعتی شریف - mersad - 18 خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۵۵ ب.ظ

تا آنجایی که من می دانم کسانی که فناوری اطلاعات شریف قبول شوند باید یکی از دو گرایش شبکه یا امنیت شبکه را انتخاب کنند و دروس اجباری گرایش انتخابی را هم پاس کنند بنابراین اگر به شبکه و امنیت علاقه ندارید بهتر است سال آینده شریف را انتخاب نکنید. کسانی که امسال شریف را انتخاب کردند هم مجبور هستند شبکه و امنیت بخوانند.
البته احتمال زیاد امسال هم با ضرایب شبکه پذیرش صورت می گیرد .