تالار گفتمان مانشت
کتاب منبع برای درس تجزیه و تحلیل الگوریتم ها در آزمون دکترا - نسخه‌ی قابل چاپ

منبع درس تحلیل و طراحی الگوریتمها - science67 - 10 بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۳۵ ق.ظ

دوستان سلام... میخواستم بدونم منبع دکترا برای درس تحلیل و طراحی الگوریتمها چیه؟

کتاب منبع برای درس تجزیه و تحلیل الگوریتم ها در آزمون دکترا - ebiria - 14 فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۴۴ ب.ظ

کسی میدونه برای درس تجزیه و تحلیل الگوریتم های کنکور دکترا گرایش نرم افزار، چه کتابی منبع اصلی است؟

RE: منبع درس تحلیل و طراحی الگوریتمها - equilibrium - 25 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۴۰ ق.ظ

(۱۰ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۳۵ ق.ظ)science67 نوشته شده توسط:  دوستان سلام... میخواستم بدونم منبع دکترا برای درس تحلیل و طراحی الگوریتمها چیه؟

(۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۱۶ ب.ظ)robot2050 نوشته شده توسط:  دوستان کسی اطلاع نداره برای کنکور دکتری کتاب مرجع برای دری تحلیل و طراحی الگوریتم چی هست؟

سلام؛
بنظر میاد همون کتاب آقای کرمن باشه؛ فصل هایی که در کارشناسی تدریس نمیشه؛ (۱۷ به بعد)
البته با توجه به اینکه از ساختمان و الگوریتم کارشناسی هم سول طرح میشه (اگه فرض کنیم سالهای بعد هم مثل ۹۱ باشه)، میشه گفت باید یکبار کامل این کتاب رو خوند؛ (ضمن اینکه الگوریتم پیشرفته ربطی به الگوریتم موازی نداره؛)

منبع درس تحلیل و طراحی الگوریتمها - lsamimi - 25 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۲۸ ب.ظ

اگر سوالات الگوریتم پیشرفته امسال رو خونده باشید تقریبا ۸۰ درصدشون مشابه سوالهای طراحی الگوریتم ارشد ۲ سال اخیر بودند حتی طراحان زحمت تغییر جزئی سوال رو هم به خودشون نداده بودن. اگر چه ممکنه سال آینده طراحان سوال یه زحمتی به خودشون بدهند اما من پیشنهاد میکنم حتما منبع طراحی الگوریتم مربوط به ارشد رو کامل خونده باشید و بعد برید سراغ مباحث پیشرفته. من خودم امسال چون فرصت زیادی نداشتم فقط کتاب الگوریتم پوران رو خوندم، انصافا کتاب خوبی بود و تو کنکور هم درصد بالایی رو زدم. کتاب CLRS را پیشنهاد میکنم بخونید

کتاب منبع برای درس تجزیه و تحلیل الگوریتم ها در آزمون دکترا - elina - 11 مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۱۴ ب.ظ

سلام دوستان.منم میخوام برا کنکوردکتری شرکت کنم.یکی از دوستانم جزوه ی دکتر سید جوادی رو پیشنهاد داده.کسی این جزوه رو داره؟

کتاب منبع برای درس تجزیه و تحلیل الگوریتم ها در آزمون دکترا - mig - 12 مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۶ ب.ظ

فکر کنم تو نت بود، بگردین پیدا میکنید. متاسفانه ندارم روی سیستم!

چه کتابی برای تحلیل و طراحی الگوریتم ها - belder2013 - 30 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۵۷ ق.ظ

من سوالات دکتری رو نگاه کردم.ماله پارسال.اکثر سوالات مربوط به طراحی الگوریتم کارشناسی ارشد میشد.یعنی بیشتر سوالاش رو تو ازمون ارشد دیده بودم.ایا لازمه که فصل ۱۷ به بعد کرمن رو خوند؟ با توج به اینکه پارسال فقط ۲ سوال توی کنکور دکتری از کزمن اومده.
من کتاب قلی زاده و پارسه رو بخونم میتونم ۵۰ درصد سوالاتو جواب بدم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کمک فوری لازم دارم.اگه سریع تر بگید مرسی.

کتاب منبع برای درس تجزیه و تحلیل الگوریتم ها در آزمون دکترا - tavakoli.rahyab - 06 خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۲۲ ق.ظ

سلام
کتاب CLRS مفهومی تر از بقیه کتابهاست..

کتاب منبع برای درس تجزیه و تحلیل الگوریتم ها در آزمون دکترا - crevice - 03 شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۱ ب.ظ

دوستانی که سالهای گذشته کنکور دادن و یا سوالها رو حل کردند لطف میکنند راهنمایی بکنند که آیا فصل های بعد از ۱۷ یعنی پارت V به بعد نیاز به خوندنش هست یا نه!؟ سوالی هم ازشون اومده بود؟
در ضمن باز اگه نیاز هست آیا پارت VII Selected Topics هم نیازه آخه این یه جورایی به نظرم زیادیه دیگه
مرسیSmile

RE: کتاب منبع برای درس تجزیه و تحلیل الگوریتم ها در آزمون دکترا - Farid_Feyzi - 03 شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۴۱ ب.ظ

(۰۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۱ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  دوستانی که سالهای گذشته کنکور دادن و یا سوالها رو حل کردند لطف میکنند راهنمایی بکنند که آیا فصل های بعد از ۱۷ یعنی پارت V به بعد نیاز به خوندنش هست یا نه!؟ سوالی هم ازشون اومده بود؟
در ضمن باز اگه نیاز هست آیا پارت VII Selected Topics هم نیازه آخه این یه جورایی به نظرم زیادیه دیگه
مرسیSmile

بله نیاز هست و سوال هم اومده.
فصل ۱۸ و ۲۱ رو به نظرم باید خوب بخونید. در مورد فصلهای ۱۹ و ۲۰ زیاد وارد جزئیات نشید و فقط هزینه انجام اعمال با این داده ساختارها رو بررسی کنید و بفهمید کافیه.
فصل های ۲۲ تا ۲۶ که الگوریتم های مربوط به گرافه و شاید بشه گفت مهمترین بخش های کتاب CLRS هستن از نظر بودجه بندی سوالات کنکور دکتری
از میان فصل های بعدی هم فصل ۳۴ باید خوب خونده شه و بقیه فعلا ازشون سوالی طرح نشده.
این مطالب بر اساس ویرایش سوم کتاب هستن.

کتاب منبع برای درس تجزیه و تحلیل الگوریتم ها در آزمون دکترا - SnowBlind - 04 شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۵۵ ق.ظ

در پاسخ به اون دوست، پُست ۸!

به نظر من کتاب کرمن اصلا خوب نیست(حیف ۳۰ تومن که دادم) ! شما بهتر Instructor manual اون رو توی همین سایت دانلود کنید و بخونید چون یه سری نکات داره که توی کتابش نیست !

کتاب منبع برای درس تجزیه و تحلیل الگوریتم ها در آزمون دکترا - shahmohammadi - 21 شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۱۵ ب.ظ

(۰۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۴۱ ب.ظ)Farid_Feyzi نوشته شده توسط:  بله نیاز هست و سوال هم اومده.
فصل ۱۸ و ۲۱ رو به نظرم باید خوب بخونید. در مورد فصلهای ۱۹ و ۲۰ زیاد وارد جزئیات نشید و فقط هزینه انجام اعمال با این داده ساختارها رو بررسی کنید و بفهمید کافیه.
فصل های ۲۲ تا ۲۶ که الگوریتم های مربوط به گرافه و شاید بشه گفت مهمترین بخش های کتاب CLRS هستن از نظر بودجه بندی سوالات کنکور دکتری
از میان فصل های بعدی هم فصل ۳۴ باید خوب خونده شه و بقیه فعلا ازشون سوالی طرح نشده.
این مطالب بر اساس ویرایش سوم کتاب هستن.

ممنون.
با این حساب خوندن این کتاب کافی هست؟
یعنی تا حالا برای کنکور دکتری در این درس، سوالی مطرح شده که با خوندن این کتاب نشه بهش جواب داد؟ یا توی این کتاب نباشه؟
ممنون.

کتاب منبع برای درس تجزیه و تحلیل الگوریتم ها در آزمون دکترا - remis123 - 03 مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۳۱ ب.ظ

دوستان عزیز من پیشنهاد می کنم اول الگوریتم کورمن را به طور کامل بخونید
دوم کتاب الگوریتم پوران پژوهش برای نکات و تست ها
سوم کتاب الگوریتم پیشرفته کورمن از فصل ۱۷ تا ۲۵ بعلاوه فصول ۳۴ و ۳۵
از فصل ۲۶ تا ۳۳ سوال تا به حال نیومده البته در کنکور سراسری
---------------------------------------------------------------------------------