تالار گفتمان مانشت
کتاب پایگاه داده - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
منبع پایگاه داده آی تی ۹۰ - shangool - 12 شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۳۹ ب.ظ

سلام دوستان کسی سوالات پایگاه داده ۹۰ گروه آی تی رو حل کرده؟؟؟؟؟؟من سال قبل حق جو و مقسمی رو خوندم ولی رو جلسه هنگ کردم .کسی میدونه منبع این سوالات چی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟تشکر

RE: منبع پایگاه داده آی تی ۹۰ - mamat - 13 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۲۷ ب.ظ

(۱۲ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۳۹ ب.ظ)shangool نوشته شده توسط:  سلام دوستان کسی سوالات پایگاه داده ۹۰ گروه آی تی رو حل کرده؟؟؟؟؟؟من سال قبل حق جو و مقسمی رو خوندم ولی رو جلسه هنگ کردم .کسی میدونه منبع این سوالات چی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟تشکر
به نظر من شما باید بیشتر رو کتاب دیت و جزوه به همراه ویس رانکوهی کار کنی.

RE: منبع پایگاه داده آی تی ۹۰ - shangool - 13 شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ

مرسی از اینکه جواب دادید .من میخوام بدونم شما اون سوالات رو حل کردید و دقیقا میتونید با استناد به این منابع اون سوالات رو جواب بدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من جزوه و صدای رانکوهی رو دارم جزوش خیلی سادست البته درست نخوندم فقط نگاش کردم کتاب دیت هم ترجمه علیخانزاده متن فارسیش نمیدونم به نظر من بدرد نمیخورد .راستش سال قبل توی همین سایت بچه‌ها وقتی داشتن سوالات رو بررسی میکردن یه نفر برا یکی از سوالات نوشت این سوال تو کتاب سیلبرشاتس هست برا همین میخواستم بدونم واقعا کدوم منبع رو باید خوند؟؟/خوندن سه تا منبع غیرممکنه.
(۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۲۷ ب.ظ)mamat نوشته شده توسط:  
(12 شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۳۹ ب.ظ)shangool نوشته شده توسط:  سلام دوستان کسی سوالات پایگاه داده ۹۰ گروه آی تی رو حل کرده؟؟؟؟؟؟من سال قبل حق جو و مقسمی رو خوندم ولی رو جلسه هنگ کردم .کسی میدونه منبع این سوالات چی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟تشکر

RE: منبع پایگاه داده آی تی ۹۰ - mamat - 13 شهریور ۱۳۹۰ ۰۵:۱۲ ب.ظ

(۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ)shangool نوشته شده توسط:  مرسی از اینکه جواب دادید .من میخوام بدونم شما اون سوالات رو حل کردید و دقیقا میتونید با استناد به این منابع اون سوالات رو جواب بدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من جزوه و صدای رانکوهی رو دارم جزوش خیلی سادست البته درست نخوندم فقط نگاش کردم کتاب دیت هم ترجمه علیخانزاده متن فارسیش نمیدونم به نظر من بدرد نمیخورد .راستش سال قبل توی همین سایت بچه‌ها وقتی داشتن سوالات رو بررسی میکردن یه نفر برا یکی از سوالات نوشت این سوال تو کتاب سیلبرشاتس هست برا همین میخواستم بدونم واقعا کدوم منبع رو باید خوند؟؟/خوندن سه تا منبع غیرممکنه.
(۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۲۷ ب.ظ)mamat نوشته شده توسط:  
(12 شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۳۹ ب.ظ)shangool نوشته شده توسط:  سلام دوستان کسی سوالات پایگاه داده ۹۰ گروه آی تی رو حل کرده؟؟؟؟؟؟من سال قبل حق جو و مقسمی رو خوندم ولی رو جلسه هنگ کردم .کسی میدونه منبع این سوالات چی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟تشکر

لازم به ذکره که تو کنکور ۹۰ من هیچی پایگاه نزده بودم دلیلش هم این بود که من کلا یک ماه اونم رمضون سال قبلو واسه کنکور خونده بودم و نرسیده بودم پایگاه بخونم.
ولی ۲ ماه پیش که افتاده بودم منابع جمع میکردم واسه کنکور امسال سوالات چند سال پیش رو یه نگاهی کردم و تو کتابها هم دنبال راه حل واسه حل میگشتم تونسم ۳ یا ۴ تا از سوالهای سال قبلو حل کنم و اینو با همون منایع که خدمدتون عرض کردم به نتیجه رسیدم.
البته کتاب رانکوهی رو هم فراموش کردم بهتون بگم که در کنار جزوش خوبه.
من خودم بیشر تو وابستگیهای تابعی مشکل دارم و گذرا که به این جزوه و کتاب دیت نگاه کردم به نظر میرسه خوب توضیح داده.
البته من عقیدم به اینه که باید پایگاه رو فصل به فصل و به صورت موضوعی خوند و هر فصلو خوب متوجه نشدیم باید بین منابع اونقذر بگردیم تا یکشو که قانعمون میکونه رو پیدا کنیم.
ببخشید زیاد نوشتم شاید دیگه حوصله نکنید جفنگیاتمو بخونین

منبع پایگاه داده آی تی ۹۰ - shangool - 13 شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۲۰ ب.ظ

خواهش میکنم آقای مامت البته اگه اسمتونو درست نوشته باشم میدونید سال قبل منپایگاه ۲۰درصد رو کنکور زدم سوالات حل کردنی رو فرقی نمیکنه از روی چی بخونی بخصوص تو وابستگی تابعی کتاب مقسمی خیلی خوب هست گرچه من با مقسمی کلا مخالفم ولی پایگاهش خوبه مثال هم زیاد داره .مشکل من سوالات حفظی هست متاسفانه من نتونستم جوابای قطعی سال قبل رو پیدا کنم اگه کسی داشت بهم بگه از کجا بردارم بازم مرسی

منبع پایگاه داده آی تی ۹۰ - ف.ش - ۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۴۷ ق.ظ

اینجا مربوط به سوالات و اشکالات درسی است.لطفا دقت کنید.
منتقل شد.

منبع پایگاه داده آی تی ۹۰ - tavanmand - 11 آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۲۵ ق.ظ

سلام میگن از دانشگاه شیکاکو بوده سوالای پایگاه داده ۹۰!!!!!!!!!!

کتاب پایگاه داده - aatwo - 07 فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۰۰ ب.ظ

به نظرتون بهترین کتاب پایگاه داده چیه واسه کنکور

مقسمی راهیان .........؟

کتاب پایگاه داده - fatima1537 - 07 فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۲۶ ب.ظ

مقسمی-البته راهیان رو نخوندم ولی از مقسمی راضی بودم

کتاب پایگاه داده - maryami - 07 فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۵۵ ب.ظ

این تاپیک خیلی به درد من خورد تو انتخاب کتاب پایگاه داده:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: کتاب پایگاه داده - aatwo - 07 فروردین ۱۳۹۱ ۰۵:۳۷ ب.ظ

(۰۷ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۵۵ ب.ظ)maryami نوشته شده توسط:  این تاپیک خیلی به درد من خورد تو انتخاب کتاب پایگاه داده:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تشکر اما من با وجود سر زدن به اون تاپیک نتونستم تصمیم بگیرم الان مقسمی رو دارم اما همینطور که دوستان گفتند پایه قوی واسه مقسمی می خواد چون بعضی جاها زیاد شرح نداده

کتاب پایگاه داده - fatima1537 - 07 فروردین ۱۳۹۱ ۰۶:۲۳ ب.ظ

مقسمی کنکوریه.برای شرح و بسط بیشتر مطالب(مخصوصا الان که وقت دارید) بهتره از c.j.date یا رانکوهی بخونید

کتاب پایگاه داده - it866 - 11 فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۴۲ ب.ظ

مقسمی کتاب کاملی نیست.فکر میکنم رانکوهی بخونی خیلی خوبه.البته من بهتون پیشنهاد میدم حساب رابطه ای رو از کتاب حق جو بخونید.

RE: کتاب پایگاه داده - annmary - 14 فروردین ۱۳۹۱ ۰۵:۱۰ ب.ظ

بهترین کتاب واسه پایگاه داده وجود نداره البته مقسمی خوبه
ببینید به جز سوال هایی مثل این که فرق پایگاه داده ی شی گرا با مثلا رابطه ای چیه ، اگر به اینترنت دسترسی آسون دارید به نظرم بهتره که جزوات زبان اصل و همینطور تمرینات رو توی دانشگاه های معتبر که واسه دانلود میذارن دنبال بگردین واسه من که جواب داد

کتاب پایگاه داده - fahimehazimi - 16 فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ

اگه کلید سئوالها ارشد سنجش درست باشه و منمک دقیقا یادم مونده باشه چی زدم دیدم پایگاه آی تی امسال رو ۱۰۰ زدم...البته مبهم الان برام....اینو بگم که من دقیقا از دو ماه قبل از ارشد پایگاه رو شروع کردم به خوندن....کتاب پارسه فصل های آخرش به درد میخوره....ما کارشناسی که بودیم یه کتاب بهمون معرفی کردند علاوه بر جزوه استاد که آسون بود و مفاهیم رو می شد بفهمیم من اون رو ۳دور خوندم.....۱۵۰ صفحه است با قلم درشت و مثال تشریحی زیاد....این کمک کرد که بفهمم داره تو پایگاه چی میگذره....واون دو فصل آخر پارسه.....
پایگاه رو بفهمی حله....زور بیخود برا پیدا کردن کتاب و خودکشی کردن نزارید....یه وقت کسی خیلی میخونه یکی دوبار میخونه بهتره....من آزمون ها اکسین رو میدادم یا ۰ میزدم پایگاه رو یا منفی....ازمون آخر شد۴۴///ولی برا امتحان اصلی اونی که خونده بودم رو به کار بردم
اسم اون کتابی که من می خوندم و در اوج سادگی و مسخرگیش به دردم خورد پایگاه داده از تالین ساهاکیان بود.....فکر کنم انتشارات دانشگاه اصفهان