تالار گفتمان مانشت
م دفترچه نفرستادم ، دو ماه گذشته ، چه کار کنم ؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

م دفترچه نفرستادم ، دو ماه گذشته ، چه کار کنم ؟ - am1re - 05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۳۲ ب.ظ

با سلام
Smile
من متولد دی ماه هستم سال ۷۱/ امسال کنکور قبول نشدم می خوام سال بعد برم دانشگاه.یه سری دوستان گفتند اگر دفترچه بفرستی باید بری خدمت ، نفرست بذار بمونه کنکور قبول بشی خوشون کارتو اوکی می کنن. منم دفترچه نفرستادم ، حالا دو ماه گذشته ، یه سری می گن اضافه می خوری یه سری می گن کلا نمی ذارن سال بعد بری دانشگاه و... چه کار کنم حالا ؟

RE: م دفترچه نفرستادم ، دو ماه گذشته ، چه کار کنم ؟ - a i - 05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۵۵ ب.ظ

دیشب اخبار گفت تا ۳ خرداد هرکی اضافه خوردی بخشیده میشه .

م دفترچه نفرستادم ، دو ماه گذشته ، چه کار کنم ؟ - موج - ۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۳۳ ب.ظ

اون چیزی که من میدونم شما بعد از اینکه به سن مقرر سربازی رسیدید در کل قانونش این هست که شما تا شش ماه پس از فراغت طبیعی از تحصیل (نه اخراج یا انصراف) فرصت داری که دفترچه رو پست کنی
بعد این تاریخ اگه اقدام نکنی که کلا به لحاظ قانون مجرمی
و اگه هم بعد از این تاریخ اقدام کنی سه ماه اضافه خدمت خواهی خورد بعلاوه این که یه سری امتیازات ازت سلب میشه از جمله درخواست تاخیر و تعجیل ، اقدام برای برخی معافیتها و ...

علاوه بر اینها فکر کنم یه قانونی برای شرکت مجدد در کارشناسی بود که من ضوابطش رو نمیدونم. ولی در کل پیشنهاد میکنم که از خود نظام وظیفه شهرتون جویا بشی . یکی از دوستان من که سال دوم کنکور داده بود و دانشگاه قبول شده بود ترم شش نزدیک بود بخاطر همین قضایا اخراج بشه

RE: م دفترچه نفرستادم ، دو ماه گذشته ، چه کار کنم ؟ - a i - 05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۴۰ ب.ظ

این خبری که دیشب اخبار گفت :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

م دفترچه نفرستادم ، دو ماه گذشته ، چه کار کنم ؟ - am1re - 05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۱۲ ب.ظ

از راهنمایی دوستان سپاس گزارم.

برای من ۳ ماه اضافه مشکلی ایجاد نمی کنه ، اما اینکه سال بعد نتونم دانشگاه برم اصلا مقدور نیست.قصد دارم پس از دوره کارشناسی برم سربازی.حالا تو این خبر نیومده که اگر من الان دفترچه بفرستم(با دو ماه تاخیر) آیا تا مهر ماه به من فرصت داده میشه که پاسخ دانشگاه رو بررسی کنم یا نه ؟ با اضافه یا به هر شکلی ، در شرایط فعلی من این امکان رو دارم که سال بعد دانشگاه برم یا خیر ؟

ممنون از راهنمایی شما.