تالار گفتمان مانشت
بررسی سوالات هوش مصنوعی کنکور ۹۱ فناوری اطلاعات - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
هوش - fe_atash - 27 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۳۲ ب.ظ

سواله ۸۷ هوش مصنوعی کنکور ۸۹ رو نگاه کنید نوشته کدام مورد در مورد جستجوی min-max درست نیست
یعنی مین-مکس جستجو هستش
جوابش هرس آلفا -بتا هست که هیجوره نمیتونیم بگیم الگوریتم جستجوئه

هوش - it866 - 27 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۱ ب.ظ

راستی دوستان یکی از سوالهای هوش که گفته بود کدامیک غلط است
یکیش میشد تپنوردی حتما در بهینه محلی گیر میکند.
چون گفته حتما پس غلطه!چون بعضی موقعها در بهینه محلی گیر نمیکنه. اگه اینجوری بود تپه نوردی شروع تصادفی هیچ وقت به جواب نمیرسید!!!

ی سوال دیگه هم میشد در الگوریتم ژنتیک انتخاب بازماندگان بر اساس شایستگی انها.
(طبق سوال هوش ۹۰ ای تی ما در الگوریتم ژنتیک اصلا انتخاب بازماندگان نداریم که بخواهد بر اساس شایستگی باشه یا نه!!!!!!!)

هوش - mosaferkuchulu - 27 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۲ ب.ظ

جواب هرس الفا بتا ست!
هرس الفا بتا یه متد هست که باعث می شه زمان جیتجوی مین ماکس بهتر بشه!

هوش - fe_atash - 27 بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۲۲ ب.ظ

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ)saeedeh123 نوشته شده توسط:  ولی به نظر من الفا بتا الگوریتم جستجو است.
سعییییییییییییییده (با لحن عصبانی:دی)
کتاب راسل ترجمه راحتی رو داری؟
برو صفحه ۱۳۹ نوشته الگوریتم ژنتیک یک گونه از جستجوی پرتوی اتفاقی است که ........
صفحه ۱۹۸ الگوریتم بیشینه کمینه بطور اول عمق درخت بازی را کاوش میکند با پیچیدگی زمانی b به توان m
در A* هم که شکی نیست
از اینا چی نتیجه میشه گرفت؟

RE: هوش - ارمان - ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۲۵ ب.ظ

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۱ ب.ظ)it866 نوشته شده توسط:  راستی دوستان یکی از سوالهای هوش که گفته بود کدامیک غلط است
یکیش میشد تپنوردی حتما در بهینه محلی گیر میکند.
چون گفته حتما پس غلطه!چون بعضی موقعها در بهینه محلی گیر نمیکنه. اگه اینجوری بود تپه نوردی شروع تصادفی هیچ وقت به جواب نمیرسید!!!

ی سوال دیگه هم میشد در الگوریتم ژنتیک انتخاب بازماندگان بر اساس شایستگی انها.
(طبق سوال هوش ۹۰ ای تی ما در الگوریتم ژنتیک اصلا انتخاب بازماندگان نداریم که بخواهد بر اساس شایستگی باشه یا نه!!!!!!!)
جواب هوش:

بالادرست است
+ الفا بتا درست است
هر ۲ به ازای درست است
یه سوال هم ۲ تا پاسخ درست داشت
یه سوال دیگه یادم نیست!!!

RE: هوش - k_111 - 27 بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۲۵ ب.ظ

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ)saeedeh123 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۳۲ ب.ظ)fe_atash نوشته شده توسط:  سواله ۸۷ هوش مصنوعی کنکور ۸۹ رو نگاه کنید نوشته کدام مورد در مورد جستجوی min-max درست نیست
یعنی مین-مکس جستجو هستش

ولی به نظر من الفا بتا الگوریتم جستجو است.

الفا بتا الگوریتم جستجو نیست چون من قبلا هم یادم میاد که تستی رو دیده بودم که توش الفا بتا الگوریتم جستجو نبود
البته خودم ژنتیک رو زده بودم بعد از امتحان یادم اومد

سوال گول زننده خوبی بود چون سه گزینه دیگه با گراف سرو کار دارند و ژنتیک ربطی به اونها نداره باعث اشتباه میشه

هوش - hajar2261 - 27 بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۳۷ ب.ظ

من هم آلفا بتا زدم.

هوش - mohamad.bahmani - 27 بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۴۰ ب.ظ

در رابطه با رزولوشن کدوم درست بود؟

هوش - _Milad_ - 27 بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۵۰ ب.ظ

منم آلفا بتا رو زدم که البته الان فهمیدم غلطه. درستش اینه که MinMax یک الگوریتم جستجو نیست.

RE: هوش - ارمان - ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۵۹ ب.ظ

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۵۰ ب.ظ)_Milad_ نوشته شده توسط:  منم آلفا بتا رو زدم که البته الان فهمیدم غلطه. درستش اینه که MinMax یک الگوریتم جستجو نیست.

در جواب بگم MinMax از اول عمق استفاده میکنه..
خیلی واضحه

RE: هوش - saeed_435 - 27 بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۲۴ ب.ظ

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۳۲ ب.ظ)fe_atash نوشته شده توسط:  سواله ۸۷ هوش مصنوعی کنکور ۸۹ رو نگاه کنید نوشته کدام مورد در مورد جستجوی min-max درست نیست
یعنی مین-مکس جستجو هستش

آخه اونجام منظورش جستجو در درخت minmax e بود،هرس آلفا بتا خودش یه جستجو اول سطح نیس مگه؟Dodgy

RE: هوش - _Milad_ - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۱۲ ق.ظ

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۵۹ ب.ظ)ارمان نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۵۰ ب.ظ)_Milad_ نوشته شده توسط:  منم آلفا بتا رو زدم که البته الان فهمیدم غلطه. درستش اینه که MinMax یک الگوریتم جستجو نیست.

در جواب بگم MinMax از اول عمق استفاده میکنه..
خیلی واضحه

موافقم باهاتون یکی از دلیل هایی که برای اینکه آلفا بتا رو انتخاب کنم همین روال عمقی MinMax بود که ظاهرا یک الگوریتم جستجو هست ولی این لینک هایی که گذاشتم رو ببینید، ظاهرا آلفا بتا یک الگوریتم جستجو هست ولی MinMax نه.

هوش - natanz - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۱۷ ق.ظ

من زدم ژنتیک

هوش - hamidhamid - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۱۷ ق.ظ

هورااااااااااااااااااااااااا
من زدم min max

هوش - fe_atash - 28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۵:۳۷ ق.ظ

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۱۲ ق.ظ)_Milad_ نوشته شده توسط:  موافقم باهاتون یکی از دلیل هایی که برای اینکه آلفا بتا رو انتخاب کنم همین روال عمقی MinMax بود که ظاهرا یک الگوریتم جستجو هست ولی این لینک هایی که گذاشتم رو ببینید، ظاهرا آلفا بتا یک الگوریتم جستجو هست ولی MinMax نه.
بهتره به راسل مراجعه کنید تا ویکی