تالار گفتمان مانشت
سوال ۸۸ کنکور مهندسی فناوری اطلاعات سال ۹۰ - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال ۸۸ کنکور مهندسی فناوری اطلاعات سال ۹۰ - goldoonehkhanoom - 21 دى ۱۳۹۰ ۱۲:۵۰ ب.ظ

دوستان حداکثرn رو چجوری بدست اورده؟؟؟Huh

RE: تست۸۸معماری it90 - 200 - 21 دى ۱۳۹۰ ۰۱:۵۸ ب.ظ

برام دعا کنید..................

RE: تست ۸۸ it90 - shervinrs - 30 دى ۱۳۹۰ ۰۱:۰۷ ب.ظ

منظور از Throughput تعداد خروجی که یک پایپلاین در واحد زمان می تونه داشته باشه.
پایپلاین زمانی که پر باشه در هر کلاک یک خروجی میده. پس وقتی Throughput بیشترین میشه که پریود کلاک ما کوچکترین مقدار خودش باشه. (یعنی پایپلاین با بالاترین فرکانس کار کنه)
پریود مسیرداده پایپلاین در اینجا بصورت [tex]T/n \alpha *n[/tex] داده شده که می خوایم که این مقدار کمترین خودش باشه که با مشتق گیری نسبت به n میشه n = 10 رو بدست آورد. پس در بهترین حالت این پایپلاین در ۱۰ طبقه می تونه عمل کنه.
طبق توضیح ابتدایی برای فرکانس پایپلاین (یا همون Throughputش) داریم [tex]Throughput=1/T_{clk}[/tex]. حالا اگر مقادیر آلفا, n و T رو در این فرمول قرار بدیم مقدار Throughput رو [tex]500*10^6[/tex] بدست میاریم.
که میشه گزینه ۱، اما در کلیدی که من دارم گزینه ۳ خورده.

البته این تست معماری هستش.
کسی کلید صحیح سوالات IT رو نداره؟

RE: سوال ۸۸ کنکور مهندسی فناوری اطلاعات سال ۹۰ - nafas_70 - 10 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۷ ق.ظ

این سوال رو منم مشکل دارم خواهشا اگه کسی میدونه کمک کنه ممنون Blush

RE: سوال ۸۸ کنکور مهندسی فناوری اطلاعات سال ۹۰ - hgm13681368 - 13 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ ق.ظ

از رابطه T/n+anمشتق بگیرید.میشه T/n^2+a -مساوی صفر بزارید مقدار n بدست میاد
توان عملیاتی از معکوس کردن (T/n+an) بدست میاد.حالا اونو توی معکوس رابطه بزارید جواب ۵۰۰M میشه.

RE: سوال ۸۸ کنکور مهندسی فناوری اطلاعات سال ۹۰ - nafas_70 - 13 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۲ ب.ظ

(۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ ق.ظ)hgm13681368 نوشته شده توسط:  از رابطه T/n+anمشتق بگیرید.میشه T/n^2+a -مساوی صفر بزارید مقدار n بدست میاد
توان عملیاتی از معکوس کردن (T/n+an) بدست میاد.حالا اونو توی معکوس رابطه بزارید جواب ۵۰۰M میشه.
ممنون دستتون درد نکنه. ببینید من هینطوری که گفتید حل کردم مقدار n رو ۱۰ به دست آوردم ولی متاسفانه تکه ی آخر جوابتون رو متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدین؟؟؟

RE: سوال ۸۸ کنکور مهندسی فناوری اطلاعات سال ۹۰ - zahra412 - 16 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۴ ق.ظ

(۲۱ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۵۰ ب.ظ)goldoonehkhanoom نوشته شده توسط:  دوستان حداکثرn رو چجوری بدست اورده؟؟؟Huh

به طور کلی توان عملیاتی در پایپ معادل فرکانس است.چون اینجا زمان رو داده میدونی که زمان عکس فرکانس است. پس عکس زمان رو بنویس و ۱۰ رو که قبلا گفتی به دست آوردی بذار به جای n جوابت درمیاد

Re: RE: سوال ۸۸ کنکور مهندسی فناوری اطلاعات سال ۹۰ - nafas_70 - 16 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۲۴ ق.ظ

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۴ ق.ظ)zahra412 نوشته شده توسط:  
(21 دى ۱۳۹۰ ۱۲:۵۰ ب.ظ)goldoonehkhanoom نوشته شده توسط:  دوستان حداکثرn رو چجوری بدست اورده؟؟؟Huh

به طور کلی توان عملیاتی در پایپ معادل فرکانس است.چون اینجا زمان رو داده میدونی که زمان عکس فرکانس است. پس عکس زمان رو بنویس و ۱۰ رو که قبلا گفتی به دست آوردی بذار به جای n جوابت درمیاد

خیلی ممنون Smile

Sent from my C5303 using Tapatalk

RE: سوال ۸۸ کنکور مهندسی فناوری اطلاعات سال ۹۰ - Nesyan - 13 بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۴۲ ق.ظ

سلام
من این روش محاسبه گذردهی (مشتق گیری و ...) رو متوجه نمیشم! ممنون میشم یکی بهم توضیح بده