تالار گفتمان مانشت
گروه ارشد ۱۳۹۲ - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه ارشد ۱۳۹۲ - engeneer_19 - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱ ب.ظ

بسم الله
من تازه استارت زدم
با شبکه تنن باوم شروع کردم و دارم میخونم
میخوام در کنارش یا سیستم عامل یا ساختمان داده رو شروع کنم
کدوم رو در کنارش بخونم؟ ساختمان بهتره نه؟چون راحت تره

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - milad_rahimi - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ب.ظ

(۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۱ ب.ظ)دانیال شیرافکن نوشته شده توسط:  امروز دو ماه از درس خوندن گذشت ۶۰ روز (با دستاوردی عالی از کلیه دروس)
خداییش خیلی نفس گیر بود ولی خیلی چیزا دستگیرم شد
دور اول خیلی زود تر از اون چیزی که پیش بینی کرده بودم (۲۶ مرداد)تموم شد یعنی ۴ مرداد .
هفته دیگه ۷ تا درس رو (هر روز یک درس) میخونم تا تمام این دو ماه دوباره طی یک هفته بیاد توی حافظه کوتاه مدتم(محاسبات عددی و گسسته و نظریه زبان و مدار منطقی و معماری و ساختمان داده و الگوریتم) بعدش هم تا آخر شهریور شروع میکنم به حل تمرین کتاب های مرجع (CLRS , نیپولیتان , منطقی مانو , معماری مانو , سیستم عامل استالینگز , نظریه لینز)

سلام دوست عزیز.میشه برنامه درس خوندنت رو بنویسی؟و اینکه روزی چند ساعت میخونی؟درسته هرکسی برنامه شخصی خودش رو داره.ولی میشه شبیه سازی کردشون.مرسی.

گروه ارشد ۱۳۹۲ - skygirl_00 - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۹ ب.ظ

بچه ها خواهشا نظرتونو بگین :امروز عصر رفتم کتابفروشی، واس محاسبات کتاب بخرم .از بین پوران، راهیان ارشد،و نیکوکار گسترش علوم پایه ، من نیکوکار رو خریدم. او دو تا همراه با تسته یعنی درس و کنکور و حجمش نصفه این کتابه گسترش علوم پایه نیکوکاره! نیکوکار حجمش بیشتر از ایناس اما تست نداره یعنی اساسی گفته!
من محاسبات پاس نکردم.
به نطر شماهایی ک تجربه دارین برم پوران بخرم و تعویض کنم؟یا...؟

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - دانیال شیرافکن - ۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲ ق.ظ

(۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۹ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  بچه ها خواهشا نظرتونو بگین :امروز عصر رفتم کتابفروشی، واس محاسبات کتاب بخرم .از بین پوران، راهیان ارشد،و نیکوکار گسترش علوم پایه ، من نیکوکار رو خریدم. او دو تا همراه با تسته یعنی درس و کنکور و حجمش نصفه این کتابه گسترش علوم پایه نیکوکاره! نیکوکار حجمش بیشتر از ایناس اما تست نداره یعنی اساسی گفته!
من محاسبات پاس نکردم.

سلام دوست عزیز
اگه میخوای محاسبات بخونی ، من پیشنهاد میکنم کتاب هادی یوسفی انتشارات پوران رو بخری چون بقیه انتشارات کنکوری دو پول سیاه نمی ارزن . حالا چرا محاسبات پوران و اون هم هادی یوسفی ؟
چون که خود دکتر یوسفی گفته اگه میخوای ریاضیاتی که بلد نیستی رو شروع کنی، هرگز سراغ کتاب مرجع نرو چون زده میشی . ایشون کتاب محاسبات خودشو خیلی کم حجم و ارزان قیمت به چاپ رسونده و اینکه به گفته خودش تمام سرفصل هایی که نیازه رو با تمام وضوح توضیح داده که توی هیچ کتابی اینطوری نیست .
اگه کتاب رو گرفتی و در مطالعه اون مشکل داشتی ، میتونی توی همین سایت بگردی دنبال ویس کلاس خود دکتر که مال پارسال تابستان هستش که از روی همین کتاب خودش (انتشارات پوران) تدریس میکنه .
من کتاب رو پارسال ۴ دور خوندم و توی کنکور ۲ تا محاسبات زدم ولی امسال بغیر از اینکه بیشتر میخونم، و پایه ریاضیات و محاسباتم قوی تره ، ویس کلاس دکتر رو هم گوش میدم تا به امید خدا امسال همشو بزنم .
امیدوارم کمک کرده باشم .

(۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ب.ظ)milad_rahimi نوشته شده توسط:  
(04 مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۱ ب.ظ)دانیال شیرافکن نوشته شده توسط:  

سلام دوست عزیز.میشه برنامه درس خوندنت رو بنویسی؟و اینکه روزی چند ساعت میخونی؟درسته هرکسی برنامه شخصی خودش رو داره.ولی میشه شبیه سازی کردشون.مرسی.

سلام
برنامه من اینطوری هستش
۴ خرداد تا ۴ مرداد (۲ ماه) دور اول =====عمیق + نکته برداری عمیق
۷ مرداد تا ۱۳ مرداد ======مرور سریع نکته های نوشته شده
۱۵ مرداد تا آخر شهریور ======مطالعه حل تمرین کتاب های مرجع + مطالعه آمار و احتمالات
مهر به بعد هم که تست تست تست تست مرور مرور مرور تا روز کنکور ایشا الله
امیدوارم کمکت کرده باشم
در ضمن اگه میخوای کتاب مرجع بخونی حتما حتما حتما قبل از مهر این کار رو بکن چون مهر به بعد دیگه خیلی دیره چون باید تست زد .

کتاب های زیر که مرجع هستن رو به تازه واردین مطالعه کنکور معرفی میکنم چون به من که ثابت شده با اینا خیلی راحت و بی درد سر کلیه مطالب رو با وضوح کامل و با خیال راحت از وجود بهترین کتاب در دستاتون مطالعه کنید البته کتابایی که باید هم مطالعه کرد و هم تست ها شو حل کرد به دو دسته تقسیم کردم :

کتاب هایی که هم باید متنش رو خوند و هم تمرین هاشو کامل بررسی کرد :
................................................................................​.............................
۱ - نیپولیتان
۲ - CLRS
۳ - نظریه زبان ترجمه (سلیمی و پور محقق)
۴ - آمار و احتمالات مهندسی (پارسه)
۵ - سیستم عامل (استالینگز)
۶ - داده ساختار ها و مبانی الگوریتم ها (دکتر محمد قدسی) البته تمرین های این کتاب بیشتر برگرفته از CLRS هستش و تمرکز تمرینی خودتون رو روی این کتاب هدر ندید و بجای تمرین های این کتاب ، تمرین های CLRS رو حل کنید .

کتاب هایی که میشه متنشو نخوند چون کتاب های پوران کاملا مطالبشو پوشش دادن و فقط نیاز به بررسی حل تمرین داره :
................................................................................​...............................
مدار منطقی موریس مانو
معماری موریس مانو
ساختمان داده ها (هوریتز) البته اگه کسی حل تمرینشو پیدا کرد به ما هم خبر بده (مهمترین کتاب که تمرین هاش مهمه ولی حل تمرین نداره)

(۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱ ب.ظ)engeneer_19 نوشته شده توسط:  بسم الله
من تازه استارت زدم

در کنار شبکه ، حتما یک درسی بخون که فاز شبکه نده ، مثل ساختمان داده یا یک درس ریاضیات مثل آمار یا گسسته سیتم عامل خوبه ولی در کنار شبکه خیلی خسته کنندست چون نیاز به وقت و تمرکز داره که بعد از شبکه اصلا فاز سیستم نیست .
البته من مهندسی کامپیوتر شرکت میکنم ولی کتاب شبکه تنن بام رو خوندم و حجمش بالاست و نیاز به تمرکز بالا داره .
به هر حال اگه سیستم عامل شروع میکنی ، حتما استالینگز بخون

گروه ارشد ۱۳۹۲ - engeneer_19 - 05 مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۴ ق.ظ

همون ساختمان داده + زبان در کنارش میخونم بهتره
من آی تی هستم
ممنونم از راهنمایی
تنن باوم مرجع دانشگاهمون بوده + استلینگز سیستم عامل مشکلی در خوندنش ندارم . سخته اما بخونم یادم میاد. الان که به شبکه نگاه میکنم نظرم میاد مطالب خدا رو شکر

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - skygirl_00 - 05 مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۵ ق.ظ

(۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۱ ب.ظ)دانیال شیرافکن نوشته شده توسط:  امروز دو ماه از درس خوندن گذشت ۶۰ روز (با دستاوردی عالی از کلیه دروس)
دور اول خیلی زود تر از اون چیزی که پیش بینی کرده بودم (۲۶ مرداد)تموم شد یعنی ۴ مرداد .
هفته دیگه ۷ تا درس رو (هر روز یک درس) میخونم تا تمام این دو ماه دوباره طی یک هفته بیاد توی حافظه کوتاه مدتم(محاسبات عددی و گسسته و نظریه زبان و مدار منطقی و معماری و ساختمان داده و الگوریتم) بعدش هم تا آخر شهریور شروع میکنم به حل تمرین کتاب های مرجع (CLRS , نیپولیتان , منطقی مانو , معماری مانو , سیستم عامل استالینگز , نظریه لینز)

اول از همه مرسی بابت راهنمایی. و دوم اینکه من با خوندن متنهای شما عذاب وجدان گرفتم از خودم. چه خوب همه رو خوندین؟تو این ۲ ماه همههههههههههه کتابا رو خوندین؟ یعنی قبلنم خونده بودین پس!!! من واقعا عقبم در حقیقت. من حتی ۵ تا کتابم کامل کامل نخوندم.ریاضیاتم هیچی

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - fa_karoon - 05 مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۸ ق.ظ

(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۵ ق.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  
(04 مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۱ ب.ظ)دانیال شیرافکن نوشته شده توسط:  امروز دو ماه از درس خوندن گذشت ۶۰ روز (با دستاوردی عالی از کلیه دروس)

اول از همه مرسی بابت راهنمایی. و دوم اینکه من با خوندن متنهای شما عذاب وجدان گرفتم از خودم. چه خوب همه رو خوندین؟تو این ۲ ماه همههههههههههه کتابا رو خوندین؟ یعنی قبلنم خونده بودین پس!!! من واقعا عقبم در حقیقت. من حتی ۵ تا کتابم کامل کامل نخوندم.ریاضیاتم هیچی
ناراحت نباش منم کند پیش می روم ولی به هر حال می خونم، منم دو سه تا کتاب رو بیشتر تموم نکردم، توکل برخدا

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - milad_rahimi - 05 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ

(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲ ق.ظ)دانیال شیرافکن نوشته شده توسط:  
(04 مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۹ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  بچه ها خواهشا نظرتونو بگین :امروز عصر رفتم کتابفروشی، واس محاسبات کتاب بخرم .از بین پوران، راهیان ارشد،و نیکوکار گسترش علوم پایه ، من نیکوکار رو خریدم. او دو تا همراه با تسته یعنی درس و کنکور و حجمش نصفه این کتابه گسترش علوم پایه نیکوکاره! نیکوکار حجمش بیشتر از ایناس اما تست نداره یعنی اساسی گفته!
من محاسبات پاس نکردم.

سلام دوست عزیز
اگه میخوای محاسبات بخونی ، من پیشنهاد میکنم کتاب هادی یوسفی انتشارات پوران رو بخری چون بقیه انتشارات کنکوری دو پول سیاه نمی ارزن . حالا چرا محاسبات پوران و اون هم هادی یوسفی ؟
چون که خود دکتر یوسفی گفته اگه میخوای ریاضیاتی که بلد نیستی رو شروع کنی، هرگز سراغ کتاب مرجع نرو چون زده میشی . ایشون کتاب محاسبات خودشو خیلی کم حجم و ارزان قیمت به چاپ رسونده و اینکه به گفته خودش تمام سرفصل هایی که نیازه رو با تمام وضوح توضیح داده که توی هیچ کتابی اینطوری نیست .
اگه کتاب رو گرفتی و در مطالعه اون مشکل داشتی ، میتونی توی همین سایت بگردی دنبال ویس کلاس خود دکتر که مال پارسال تابستان هستش که از روی همین کتاب خودش (انتشارات پوران) تدریس میکنه .
من کتاب رو پارسال ۴ دور خوندم و توی کنکور ۲ تا محاسبات زدم ولی امسال بغیر از اینکه بیشتر میخونم، و پایه ریاضیات و محاسباتم قوی تره ، ویس کلاس دکتر رو هم گوش میدم تا به امید خدا امسال همشو بزنم .
امیدوارم کمک کرده باشم .

(۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ب.ظ)milad_rahimi نوشته شده توسط:  
(04 مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۱ ب.ظ)دانیال شیرافکن نوشته شده توسط:  

سلام
برنامه من اینطوری هستش
۴ خرداد تا ۴ مرداد (۲ ماه) دور اول =====عمیق + نکته برداری عمیق
۷ مرداد تا ۱۳ مرداد ======مرور سریع نکته های نوشته شده
۱۵ مرداد تا آخر شهریور ======مطالعه حل تمرین کتاب های مرجع + مطالعه آمار و احتمالات
مهر به بعد هم که تست تست تست تست مرور مرور مرور تا روز کنکور ایشا الله
امیدوارم کمکت کرده باشم
در ضمن اگه میخوای کتاب مرجع بخونی حتما حتما حتما قبل از مهر این کار رو بکن چون مهر به بعد دیگه خیلی دیره چون باید تست زد .

کتاب های زیر که مرجع هستن رو به تازه واردین مطالعه کنکور معرفی میکنم چون به من که ثابت شده با اینا خیلی راحت و بی درد سر کلیه مطالب رو با وضوح کامل و با خیال راحت از وجود بهترین کتاب در دستاتون مطالعه کنید البته کتابایی که باید هم مطالعه کرد و هم تست ها شو حل کرد به دو دسته تقسیم کردم :

کتاب هایی که هم باید متنش رو خوند و هم تمرین هاشو کامل بررسی کرد :
................................................................................​.............................
۱ - نیپولیتان
۲ - CLRS
۳ - نظریه زبان ترجمه (سلیمی و پور محقق)
۴ - آمار و احتمالات مهندسی (پارسه)
۵ - سیستم عامل (استالینگز)
۶ - داده ساختار ها و مبانی الگوریتم ها (دکتر محمد قدسی) البته تمرین های این کتاب بیشتر برگرفته از CLRS هستش و تمرکز تمرینی خودتون رو روی این کتاب هدر ندید و بجای تمرین های این کتاب ، تمرین های CLRS رو حل کنید .

کتاب هایی که میشه متنشو نخوند چون کتاب های پوران کاملا مطالبشو پوشش دادن و فقط نیاز به بررسی حل تمرین داره :
................................................................................​...............................
مدار منطقی موریس مانو
معماری موریس مانو
ساختمان داده ها (هوریتز) البته اگه کسی حل تمرینشو پیدا کرد به ما هم خبر بده (مهمترین کتاب که تمرین هاش مهمه ولی حل تمرین نداره)

(۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱ ب.ظ)engeneer_19 نوشته شده توسط:  بسم الله
من تازه استارت زدم

در کنار شبکه ، حتما یک درسی بخون که فاز شبکه نده ، مثل ساختمان داده یا یک درس ریاضیات مثل آمار یا گسسته سیتم عامل خوبه ولی در کنار شبکه خیلی خسته کنندست چون نیاز به وقت و تمرکز داره که بعد از شبکه اصلا فاز سیستم نیست .
البته من مهندسی کامپیوتر شرکت میکنم ولی کتاب شبکه تنن بام رو خوندم و حجمش بالاست و نیاز به تمرکز بالا داره .
به هر حال اگه سیستم عامل شروع میکنی ، حتما استالینگز بخون

مرسی دوست عزیزم.منابع رو یادداشت کردم.مرسی از وقتی که واسه جواب دادن به من گذاشتی.انشالا موفق باشی.

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - fateme66 - 05 مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۱۱ ب.ظ

(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۸ ق.ظ)fa_karoon نوشته شده توسط:  
(05 مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۵ ق.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  
(04 مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۱ ب.ظ)دانیال شیرافکن نوشته شده توسط:  امروز دو ماه از درس خوندن گذشت ۶۰ روز (با دستاوردی عالی از کلیه دروس)

ناراحت نباش منم کند پیش می روم ولی به هر حال می خونم، منم دو سه تا کتاب رو بیشتر تموم نکردم، توکل برخدا
میشه بگید از کی شروع کردین به خوندن و روزی چند ساعت مطالعه دارین؟
تا حالا کنکور ارشد دادین؟

گروه ارشد ۱۳۹۲ - دانیال شیرافکن - ۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۴۹ ب.ظ

خطاب به skygirl_00 و fateme66 باید بگم که
بله من کنکور ارشد پارسال شرکت کردم و کل دروس رو یه جورایی آشنایی دارم ولی پارسال ۴ ماه درس خوندم روزی ۱۲ ساعت سوپر فشرده ولی امسال ۴ خرداد شروع کردم و الان هم که توی این دو ماه دور اول رو تموم کردم ، یه جورایی مرور عمیق بود که کلی مطلب جدید لابلای دروس پارسال پیدا کردم که اصلا بلد نبودم ، خوب یعنی چی ؟ یعنی تسلط بیشتر نسبت به مطالعه پارسال . به هر حال با فراز و نشیب ، خدا رو شکر دور اول به سلامتی تموم شد ولی فقط یک سری از مباحث مدار منطقی رو نفهمیدم و همه دروس برام واضح هستن.
مهم اینه که دروس رو بفمیم و تسلط پیدا کنیم ، پس شما شروع کنید به امید خدا و با تلاش زیاد و خستگی ناپذیری ، مطمئن باشید موفق میشید .
همین الان که دارم این کامنتو مینویسم تازه درس امروزم تموم شده (۷ ساعت) تازه تا افطار ویس کلاس معماری دکتر اجلالی رو باید گوش بدم و بعد افطار هم همینطور(۳ ساعت) یعنی کلا امروز ۱۰ ساعت درس خوندم ولی اونقدر سریع میگذره که خیلی از این بابت ناراحتم .
حالا به امید خدا میرم واسه مرور کلی یک هفته ای و بعدش شروع تمرینات و مطالعه کتاب های مرجع .
مطمئن باشید که تلاش واقعی شما رو به هدفتون نزدیک تر میکنه . الان اگه شروع کنید ، بهتر از فرداست . اصلا هم ناراحت از این نباشید که کی بیشتر خونده و کی کمتر ، مهم شمایید که با تلاشتون نتیجه رو مشخص می کنید .
امیدوارم که روحیه گرفته باشید
ببخشید که زیاد صحبت کردم

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - nmusavi - 05 مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۱ ب.ظ

(۰۳ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ)پارمی نوشته شده توسط:  
(03 مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۲ ق.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  
(03 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۴ ق.ظ)white bird نوشته شده توسط:  بچه ها کسی کتاب قلی زاده خونده؟ بنظرتون چطوره؟
حل تمرینش هست تو نت؟
این کتاب خلاصه گریمالدیه. کتاب خوبیه و حل تمرینشم تو نت هست.

منم موافقم دوران دانشگاه قلی زاده رو خوندم کتاب بدی نیست اما اینجا خیلیا گریماندی رو توصیه میکنن Confused .
خیلی دیره واسه تهیه منابع اما...
من واسه کتاب CLRS واقعا نمیدونم چی کار کنم با این وقتی که دارم نمیدونم ارزش داره کتاب به اون عظمت بخرم Huh یا اینکه یه کتاب تست و نکته خوب کافیهUndecided

راستی میخواستم از پارسه کتاب سیستم عامل حقیقت ظاهرا مانشتی ها گفتن جلد مشکی که رویکرد حل مسئه است گفتن مناسبه.
میخواستم بدونم دقیقا کتابهای ریاضی مهندسی مقتعدی و آمار طورانی و مدار الکتریکی و زبان ، چه عنوانی دارند و نویسنده مدار و زبان کی هست ؟! Huh
من که میگم بخون حتما از الان که وقت هست بخون. منظورم clrs هست

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - fateme66 - 05 مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۶ ب.ظ

(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۴۹ ب.ظ)دانیال شیرافکن نوشته شده توسط:  خطاب به skygirl_00 و fateme66 باید بگم که
بله من کنکور ارشد پارسال شرکت کردم و کل دروس رو یه جورایی آشنایی دارم ولی پارسال ۴ ماه درس خوندم روزی ۱۲ ساعت سوپر فشرده ولی امسال ۴ خرداد شروع کردم و الان هم که توی این دو ماه دور اول رو تموم کردم ، یه جورایی مرور عمیق بود که کلی مطلب جدید لابلای دروس پارسال پیدا کردم که اصلا بلد نبودم ، خوب یعنی چی ؟ یعنی تسلط بیشتر نسبت به مطالعه پارسال...
ممنون که وقت گذاشتید و جواب دادین.
ایشالا نتیجه تلاشتون رو امسال میبینید.
موفق باشید

گروه ارشد ۱۳۹۲ - white bird - 07 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ ق.ظ

دوستان که کتاب قلی زاده خوندن به نظرتون این کتاب زیاد اشکال نداره؟

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Pegasus - 07 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ

(۰۷ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ ق.ظ)white bird نوشته شده توسط:  دوستان که کتاب قلی زاده خوندن به نظرتون این کتاب زیاد اشکال نداره؟

نویسنده در جای خود خیلی محترم هستن اما به نظر من در کل این کتاب فقط درس داده و اصلا کنکوری نیست البته این نظر شخصیه منه.

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - ghaderiyaser - 07 مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۳ ق.ظ

(۰۷ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ ق.ظ)white bird نوشته شده توسط:  دوستان که کتاب قلی زاده خوندن به نظرتون این کتاب زیاد اشکال نداره؟
غلط تایپی چندتا داره(اوایل کتاب) ولی غلط هاش تابلو هستند و میشه پیداشون کرد. من ازش راضی بودم. کتاب خوبیه