تالار گفتمان مانشت
گراف همبند تست - نسخه‌ی قابل چاپ

گراف همبند تست - vijay - 20 دى ۱۳۹۰ ۰۸:۴۵ ب.ظ

یه مثال نقض برای جوابش یعنی گزینه ۱/
[تصویر:  62292_1_1379096101.png]
ممنون میشم.

گراف همبند تست - fatima1537 - 20 دى ۱۳۹۰ ۱۰:۱۵ ب.ظ

گزینه ۱ - به دلیل اینکه اگر ۳ گره و ۲ یال به هم متصل را در نظر بگیریم گزینه های ۲و۳و۴ مورد قبول هستند و ۱ اشتباه هست

گراف همبند تست - vijay - 20 دى ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ب.ظ

اگرvنود باشه و Eلبه پس شرط ۱ درسته با مثال شما نقض نمیشه
میشه:
۳>=1
.

RE: گراف همبند تست - sasanlive - 20 دى ۱۳۹۰ ۱۰:۳۱ ب.ظ

(۲۰ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ب.ظ)vijay نوشته شده توسط:  اگرvنود باشه و Eلبه پس شرط ۱ درسته با مثال شما نقض نمیشه
میشه:
۳>=1
.

گراف کامل با ۶ نود.

گراف همبند تست - vijay - 20 دى ۱۳۹۰ ۱۰:۳۷ ب.ظ

گراف کامل چون همه به هم وصلند پس سیکل داره منظور سوال از حلقه همون ورود یال از یک نود به خودش میشه پس سوال با سیکل مخالف نیست در این صورت مثال شما درست میشه.
اگه استدلال منو تایید یا عدم تایید کنید ممنون میشم.

RE: گراف همبند تست - sasanlive - 20 دى ۱۳۹۰ ۱۰:۴۷ ب.ظ

(۲۰ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۳۷ ب.ظ)vijay نوشته شده توسط:  گراف کامل چون همه به هم وصلند پس سیکل داره منظور سوال از حلقه همون ورود یال از یک نود به خودش میشه پس سوال با سیکل مخالف نیست در این صورت مثال شما درست میشه.

منظور از حلقه طوقه هست نه دور یا سیکلی که میگین.
گراف کامل با ۶ نود ۱۵ یال داره که گزینه یک رو در حالت عمومی نقض میکنه.

گراف همبند تست - vijay - 21 دى ۱۳۹۰ ۰۱:۰۷ ق.ظ

منظورم از حلقه رفتن یال از نود به خودش بود نه سیکل- سیکل یعنی چرخه یا دور در گراف.
میخواستم شما اینو مهر تایید بزنید البته اگر درست هست.

RE: گراف همبند تست - Masoud05 - 21 دى ۱۳۹۰ ۰۱:۳۲ ق.ظ

اگر برای گراف کامل بررسی کنید مبینید گزینه ۱ درسته مثلا برای گراف کامل با ۶ گره‌، ۱۵ یال داریم که
[tex]6<15/2[/tex] هست‌، یعنی نقیض گزینه ۱ . منم سر جلسه کنکور با این روش حلش کردم Cool
در ضمن منظور از حلقه‌، طوقه هست‌، اون چیزی که شما دارید اشتباه کنید در تفاوت بین دور و حلقه هست
پس کاملاً جناب sasanlive درست میگن و جوابشون بعنوان قانع کننده علامت زده میشه

RE: گراف همبند تست - sasanlive - 21 دى ۱۳۹۰ ۰۷:۲۰ ق.ظ

(۲۱ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۰۷ ق.ظ)vijay نوشته شده توسط:  منظورم از حلقه رفتن یال از نود به خودش بود نه سیکل- سیکل یعنی چرخه یا دور در گراف.
میخواستم شما اینو مهر تایید بزنید البته اگر درست هست.

اگه میخواستین استنباطتون رو شرح بدین بله درسته حلقه همون طوقه است و سیکل نیست. و داشتن سیکل مشکلی برای حل مساله ایجاد نمیکنه.
اما مهر تایید دست من نیست که بتونم براتون بزنم.این امکان در دست سوال کننده و مدیراست. خودمم چون تا حالا سوالی نپرسیدم نمیدونم اصلا این مهره چه شکلیه. تو کف دیدنش موندم Big Grin.

RE: گراف همبند تست - sasanlive - 23 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۰۳ ب.ظ

(۲۳ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۴۷ ب.ظ)variant20002000 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من هرچی این سوال رو نگاه میکنم به نظرم گزینه ۳ درست تره....!

یه گراف کامل با ۳ راس و ۳ یال نقض گزینه ۳ است...!
میشه ۲>=3 که اشتباست Sad

البته اگه تعداد راس هارو بیشتر کنیم گزینه ۱ درسته ولی خب سه راس هم یه مثال نقضه دیگه Big Grin

V=3
E=3

[tex]|E|=3\geq |V|-1=3-1=2[/tex]

علامت بزرگتر مساویه. یعنی هم میتونه بزرگتر باشه و هم مساوی.
کجاش نقضه؟