تالار گفتمان مانشت
سوال پارسه -ساختمان داده - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
سوال پارسه -ساختمان داده - mojgan - 17 دى ۱۳۹۰ ۰۳:۳۶ ب.ظ

یک درخت دودویی به نام T با ۱۰ گره هست
در این درخت هر گره صفر یا دو فرزند داره
عمق راست گره F= تعداد یالهای راست از ریشه به گره F
در این صورت حداکثر مقدار مجموع عمق راست تمام برگ‌ها در درخت T برابر است با ؟

جوابش ۴۵ می شه
من فکر می کنم عمق راست تمام گره‌ها رو می خواسته Exclamation

هر کی می تونه لطفا توضیح بده
[/size]

سوال پارسه -ساختمان داده - fatima1537 - 17 دى ۱۳۹۰ ۰۳:۵۷ ب.ظ

(۱۷ دى ۱۳۹۰ ۰۳:۳۶ ب.ظ)mojgan نوشته شده توسط:  جوابش ۴۵ می شه
چرا نوشتید ۴۵؟ در صورت سئوال که هیچ عددی رو ننوشته . جواب فقط بر اساس تعداد گرهها و یالهاست
من فکر نمیکنم عمق راست تمام گرهها رو بخواد بلکه عمق راست تمام برگها رو میخواد چون توی صورت سئوال نوشته"حداکثر مقدار مجموع عمق راست تمام برگ‌ها در درخت T"

RE: سوال پارسه -ساختمان داده - mojgan - 17 دى ۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ ب.ظ

(۱۷ دى ۱۳۹۰ ۰۳:۵۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(17 دى ۱۳۹۰ ۰۳:۳۶ ب.ظ)mojgan نوشته شده توسط:  جوابش ۴۵ می شه
چرا نوشتید ۴۵؟ در صورت سئوال که هیچ عددی رو ننوشته . جواب فقط بر اساس تعداد گرهها و یالهاست
من فکر نمیکنم عمق راست تمام گرهها رو بخواد بلکه عمق راست تمام برگها رو میخواد چون توی صورت سئوال نوشته"حداکثر مقدار مجموع عمق راست تمام برگ‌ها در درخت T"

صورت سوال رو اصلاح کردم

RE: سوال پارسه -ساختمان داده - Masoud05 - 17 دى ۱۳۹۰ ۰۷:۵۵ ب.ظ

(۱۷ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ ب.ظ)mojgan نوشته شده توسط:  صورت سوال رو اصلاح کردم

بنظرم باز یه جای سوال شما ایراد داره ،اگه میتونید عکس سوال رو ضمیمه کنید.

RE: سوال پارسه -ساختمان داده - Ali-B - 17 دى ۱۳۹۰ ۰۸:۰۳ ب.ظ

(۱۷ دى ۱۳۹۰ ۰۷:۵۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(17 دى ۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ ب.ظ)mojgan نوشته شده توسط:  صورت سوال رو اصلاح کردم

بنظرم باز یه جای سوال شما ایراد داره ،اگه میتونید عکس سوال رو ضمیمه کنید.

منم فکر می‌کنم ایراد داره
آخه با ۱۰ تا گره که حداقل یکی از گره‌هامون ۱ فرزندی میشه!!!

RE: سوال پارسه -ساختمان داده - hadi_m - 17 دى ۱۳۹۰ ۱۰:۵۳ ب.ظ

درخت شما درخت دودویی محض هست و تعداد گرهای درخت دودویی محض حتما باید فرد باشد چرا که تعداد گرهای درخت محض برابر است با‌: [tex]n =2* n_{2} 1[/tex] که عددی است فرد .
فکر میکنم تعداد گرها ۱۱ باشه و در اینصورت حداکثر مجموع عمق راست گرهای برگ هم ۱۵ باشه نه ۴۵ .

سوال پارسه -ساختمان داده - fatima1537 - 18 دى ۱۳۹۰ ۰۳:۲۱ ق.ظ

(۱۷ دى ۱۳۹۰ ۰۳:۳۶ ب.ظ)mojgan نوشته شده توسط:  یک درخت دودویی به نام T با ۱۰ گره هست
در این درخت هر گره صفر یا دو فرزند داره
به نظر من این جمله اشکال داره چون همونطور که hadi_m گفتند مسئله اول گفته که ۱۰ گره داره ولی بعد گفته که هر گره ۰ یا ۲ فرزند دارد اگر حساب کنیم میبینیم که هیچ وقت این اتفاق نخواهد افتاد.چون ریشه که حتما ۲ فرزند داره و هر گره دیگه ای هم اگر بخواد هیچ فرزندی نداشته باشه که تعداد گرهها فرده و اگر ۲ فرزند داشته باشه باز هم فرده!وهیچ وقت زوج نخواهد شد

RE: سوال پارسه -ساختمان داده - mojgan - 18 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۵۵ ب.ظ

نه دوستان صورت سوال رو درست کردم و خودم هم تعجب کردم که اینجا نوشتم
حالا جواب رو ببینید

سوال پارسه -ساختمان داده - fatima1537 - 19 دى ۱۳۹۰ ۰۳:۴۱ ب.ظ

من صورت این سئوال رو که ضمیمه کردید خوندم ولی باز هم نمیتونم رابطه بین گزینه صحیح و درختی که در سئوال هست رو متوجه بشم.به نظر من یه جای کار اشکال داره

سوال پارسه -ساختمان داده - mojgan - 20 دى ۱۳۹۰ ۱۲:۱۵ ق.ظ

اون درختی که رسم شده بود پاسخ سوال بود که خود پارسه نوشته بود

حالا فرض کنید گفته باشه درخت ما ۹ گره داره

ولی باز هم باید ۴۵ به دست بیاد
و من اصلا این رو نفهمیدم

اگه خودتون نمی تونین جواب بدین چرا برا من ناقص نیگذارید
و در کل اشکال از طراح سوال بوده نه من .

سوال پارسه -ساختمان داده - fatima1537 - 20 دى ۱۳۹۰ ۰۲:۰۴ ق.ظ

(۲۰ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۱۵ ق.ظ)mojgan نوشته شده توسط:  اگه خودتون نمی تونین جواب بدین چرا برا من ناقص نیگذارید
و در کل اشکال از طراح سوال بوده نه من .
من علامت "کامل نیست" نذاشتم.
و علامت "کامل نیست " هم معنی بدی نداره.به این مفهوم هست که سئوال کننده هنوز قانع نشده و افراد دیگه با دیدن این علامت جواب صحیح رو بدندSmile

RE: سوال پارسه -ساختمان داده - Masoud05 - 20 دى ۱۳۹۰ ۰۳:۲۶ ق.ظ

(۲۰ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۱۵ ق.ظ)mojgan نوشته شده توسط:  اگه خودتون نمی تونین جواب بدین چرا برا من ناقص نیگذارید
لازمه گفته بشه که هر مدیری میتونه به ارسال‌ها‌، علامت ناقص بزاره‌، در ضمن علامت ناقص یعنی اینکه این جواب به مخاطب جواب کاملی نمیده در ضمن بار منفی هم نداره ؛ شما هم که میگی جواب پارسه هست .

سوال پارسه -ساختمان داده - mojgan - 20 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۱۵ ب.ظ

اهان حالا فهمیدم این علا مت یعنی چی
ولی من خداییش از شماها به خصوص چند نفری که آی کیوشون از همه بالاتر هست و خیلی قشنگ سوالها رو تحلیل می کنن بیشتر از اینها انتظار داشتم
در پناه حق
بای

RE: سوال پارسه -ساختمان داده - Masoud05 - 21 دى ۱۳۹۰ ۰۱:۰۷ ق.ظ

(۲۰ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۱۵ ب.ظ)mojgan نوشته شده توسط:  اهان حالا فهمیدم این علا مت یعنی چی
ولی من خداییش از شماها به خصوص چند نفری که آی کیوشون از همه بالاتر هست و خیلی قشنگ سوالها رو تحلیل می کنن بیشتر از اینها انتظار داشتم
در پناه حق
بای

خب ظاهراً اجماع رو اینه که سوال غلطه‌، سوال غلط که حل نمیشه!
اگه جواب داشت دوستان باسوادی هستند که جواب سوال شما رو بدن .

سوال پارسه -ساختمان داده - fatima1537 - 25 دى ۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ ق.ظ

(۲۰ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۱۵ ب.ظ)mojgan نوشته شده توسط:  اهان حالا فهمیدم این علا مت یعنی چی
در پناه حق
بای
مسلما اگر جوابی به ذهنمون میرسید حتما مینوشتیم (خودم رو نمیگم چون ادعای بلد بودن ندارم) مگه چیزی ازمون کم میشه؟Smileمن متن اصلی کتاب رو ندیدم و شما هم هرچی که گذاشتید توصیف خودتون از صورت مسئله بوده و تنها برداشتی میشد ازش کرد این بوده که سئوال اشتباهه و یه جای کار میلنگه.نمیدونم ناراحتی برای چی؟!Huh من با این وقت کمی که دارم نهایت سعیم رو میکنم که حداقل ارسالها رو بخونم . حداقلش اینه که شاید از توضیحات دوستان چیزی یاد گرفتم.