تالار گفتمان مانشت
منبع خوب برای معماری کامپیوتر - نسخه‌ی قابل چاپ

منبع خوب برای معماری کامپیوتر - زرنگ زاده - ۱۰ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۰۷ ق.ظ

کمک کمک کمک، دوستان لطفا یه منبع خوب و روان برا معماری به من معرفی کنید کتاب مقسمی اصلا خوب نیست

منبع خوب برای معماری کامپیوتر - پشتکار - ۱۰ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ

کتاب مدرسان شریف و راهیان ارشد به نظرم خوبن
بقیه رو من خیلی نپسندیدم
ولی یوسفی هم طرفداران خاص خودش رو داره

منبع خوب برای معماری کامپیوتر - fatima1537 - 10 دى ۱۳۹۰ ۰۴:۰۱ ب.ظ

منتقل شد

منبع خوب برای معماری کامپیوتر - SarahArshad - 11 دى ۱۳۹۰ ۰۴:۲۶ ق.ظ

(۱۰ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  کتاب مدرسان شریف و راهیان ارشد به نظرم خوبن
بقیه رو من خیلی نپسندیدم
مدرسان وراهیان جواب تستهاشون رو خوب و تشریحی گفتن یا توضیح مسائل رو ؟

RE: منبع خوب برای معماری کامپیوتر - پشتکار - ۱۱ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۰۴ ب.ظ

(۱۱ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۲۶ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  
(10 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  کتاب مدرسان شریف و راهیان ارشد به نظرم خوبن
بقیه رو من خیلی نپسندیدم

ببینید نسبیه
هیچ کدوم مطلقا خوب نیستند.
مثلا امروز داشتم از روی راهیان می خوندم متوجه نشدم سوئیچ کردم رو مدرسان دیدم خیلی خوب توضیح داده ولی دوباره برگشتم مانو و بعدش کتاب پیام نور و دوباره به مدرسان.
ولی از معماری پوران خیلی خوشم نمیاد. فکر کنم خیلی خیلی MP3 گفته

منبع خوب برای معماری کامپیوتر - SarahArshad - 11 دى ۱۳۹۰ ۰۴:۵۴ ب.ظ

(۱۱ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۰۴ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  
(11 دى ۱۳۹۰ ۰۴:۲۶ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  
(10 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  کتاب مدرسان شریف و راهیان ارشد به نظرم خوبن
بقیه رو من خیلی نپسندیدم

ببینید نسبیه
هیچ کدوم مطلقا خوب نیستند.
مثلا امروز داشتم از روی راهیان می خوندم متوجه نشدم سوئیچ کردم رو مدرسان دیدم خیلی خوب توضیح داده ولی دوباره برگشتم مانو و بعدش کتاب پیام نور و دوباره به مدرسان.
ولی از معماری پوران خیلی خوشم نمیاد. فکر کنم خیلی خیلی MP3 گفته
معماری اجلالی نظرتون چیه؟

RE: منبع خوب برای معماری کامپیوتر - پشتکار - ۱۱ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۴۳ ب.ظ

(۱۱ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۵۴ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  معماری اجلالی نظرتون چیه؟

به نظرم ایشون هم دقیقا مث خودمون از مانو شروع کردن و به مرور پیشرفت کردن. حالا دارن میگن فقط پترسن و بخاطر همین خیلی‌ها باهاشون موافق نیستند.
ولی به نظرم توضیحاتشون خوب باشه.
الان دارم گوش میدم...
ولی به نظرم واسه معماری باید یه فکر اساسی داشت. من که الان احساس می کنم هیچ کتابی تو بازار به درد معماری نمی خوره.
تستهای ارشد امسال و سالهای گذشته رو نگاه کنید.

منبع خوب برای معماری کامپیوتر - MSZ - 12 دى ۱۳۹۰ ۱۲:۳۱ ب.ظ

من روز اول از رو مانو شروع کردم به خوندن. میفهمیدم مطالب رو اما اصلا نمی تونستم جواب تست‌ها رو بدم
از خیلی‌ها شنیدم که معماری پوران خیلی خوبه، شروع کردم اون رو خوندن ولی متاسفانه خیلی هم خوب نبود! در واقع کتاب پوران فقط به درد کسایی می خوره که یه پایه ای تو معماری دارن نه برای کسایی مثل من که تو این درس خیلی ضعیف هستن

مقسمی بعضی جاها رو نسبتا خوب گفته ولی در کل بهتره اول یه کتاب دیگه رو خونده باشین بعد برین سراغ مقسمی البته این کتاب معماری غلط هم داره! مواظبش باشین!!!

کتاب راهیان نسبتا خوبه ولی بعضی جا‌ها رو اصلا جالب توضیح نداده ولی در مقابل بعضی جاهای دیگه رو خیلی خوب گفته

نتیجه (نظر من): این درس باید کاملا به صورت ترکیبی خونده بشه. یک کتاب یا یک جزوه کار ساز نیست

ضمنا از یکی از دوستام شنیدم که می گفت که کتاب پیام نور مباحث رو خوب توضیح داده و برای یادگیری خیلی مناسبه و روونه
اگر امکانش هست اسم کامل این کتاب رو به همراه نویسنده و انتشاراتش بگین که بتونیم تهیه کنیمش
یا اگر بشه لینک خریدش رو هم بزارین.