تالار گفتمان مانشت
به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه محاسبات عددی چه طوری ممکنه؟؟؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - Xilinx - 07 آذر ۱۳۹۰ ۰۵:۱۳ ق.ظ

من زمانی که این درس رو توی دانشگاه میخوندم تقریبا اکثر بچه‌ها از این درس بخاطر تعداد فرمول زیادش می نالیدن ولی من ۲-۳ تا از تمرینای آخر فصل کتاب نیکوکار رو که حل میکردم دیگه فرمول یادم نمی رفت الان دارم از روی پوران میخونم ولی واسه اینکه فرمولا یادم بیاد شاید یه نگاهی به کتاب نیکوکار هم بکنم.خلاصه اینکه اگه فرمول حفظتون نمیشه نیاز به جدا نوشتن و خلاصه برداری نیست ۲-۳ تا از تمرینای آخر فصل نیکوکار رو که حل کنید به مدت ۱ توی حافظتون هست یعنی بعد از ۳ ماه نیاز به یادآوری داره Big Grin تا آزمون ۲۵% سوم که ۱۰۰% یادتون میمونه چون تمریناش آسونه ولی چون آدم مجبوره ۴-۵ بار (شاید بیشتر) واسه حل اون سوال فرمول رو بنویسه دیگه خودتون مطمئن میشید که توی این فرمول و جایگذاریش تبحر پیدا کردین .موفق باشید !

RE: به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - موج - ۱۷ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶ ب.ظ

سلام دوستان
این فایلهایی که میذارم خلاصه قرمولای سه فصل محاسبات هست که به نظرم با درک اینا قادر خواهید بود ۸۰ درصد مسائل مطرح شده در آزمونهای سراسری مربوط به این فصول رو جواب بدید. (اصلا اون طوری که میترسید حجمش زیاد نیست)
فصل پنجم هم که مربوط به ماتریسها بود تماما تکرار دوران دبیرستان و بخشی از هندسه تحلیلی پیش دانشگاهی بود و به نظرم نیازی به حفظ فرمول نداشت فقط کافی هست که برای روش حذفی گوس و مقدار ویژه غالب و بردار مربوط به اون برای هر کدوم یه تمرین حل کنید تا یادآوری بشه
ببخشید دوستان از این که خیلی بهم ریخته هست . برای خودم نوشتم و وقت نداشتم که مرتب برای دوستان تایپش کنم. (صرفا در این حد که یه الگو باشه برای دوستانی که ترسی از این درس و حجم فرمولاش دارند)

RE: به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - maryami - 17 آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۵۵ ب.ظ

(۱۷ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  سلام دوستان
این فایلهایی که میذارم خلاصه قرمولای سه فصل محاسبات هست که به نظرم با درک اینا قادر خواهید بود ۸۰ درصد مسائل مطرح شده در آزمونهای سراسری مربوط به این فصول رو جواب بدید. (اصلا اون طوری که میترسید حجمش زیاد نیست)
فصل پنجم هم که مربوط به ماتریسها بود تماما تکرار دوران دبیرستان و بخشی از هندسه تحلیلی پیش دانشگاهی بود و به نظرم نیازی به حفظ فرمول نداشت فقط کافی هست که برای روش حذفی گوس و مقدار ویژه غالب و بردار مربوط به اون برای هر کدوم یه تمرین حل کنید تا یادآوری بشه
ببخشید دوستان از این که خیلی بهم ریخته هست . برای خودم نوشتم و وقت نداشتم که مرتب برای دوستان تایپش کنم. (صرفا در این حد که یه الگو باشه برای دوستانی که ترسی از این درس و حجم فرمولاش دارند)

من خیلی از فرمولای محاسبات می ترسم. دکمه سپاس که یه بار بیشتر کار نمی کنه. واقعا ممنون. خیلی زحمت کشیدین. اینشالا بهترین نتایجو به دست بیارین. اجرتون با صاحب این ایام.

به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - maryami - 10 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۳۵ ب.ظ

آخییییییی
یادم میاد یه روز این تاپیکو زدم چون از دست فرمولای محاسبات به تنگ اومده بودم.
حالا تقریبا فرمولای ناجورشو ترکوندم. هورااااااااا [تصویر:  65145_1_1379095562.gif]

گفتم روشم رو هم بگم شاید واسه آزاد امسال یا سراسری سال بعد به درد کسی بخوره.
تقریبا هر روز یه تعدادی از فرمولاشو می خوندم. البته هنوزم می خونم. تکرار و تمرین .......