تالار گفتمان مانشت
حل مشکل عدم تمرکز در آزمون های آزمایشی - نسخه‌ی قابل چاپ

حل مشکل عدم تمرکز در آزمون های آزمایشی - fateme66 - 20 آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۲۲ ق.ظ

سلام دوستان
میخوام اینجا در مورد عدم تمرکز سر کنکور آزمایشی بحث کنیم.
مشکلم اینه با اینکه دومین آزمون رو دادم اما هنوز نتونستم سر جلسه تمرکز لازم رو داشته باشم و ذهنم خیلی زود خسته میشه و انر‍ژیم تخلیه میشه و مدام نگران از دست دادن زمان هستم و دقتم در تحلیل تست‌ها کم میشه، جالب‌تر اینکه ۱ ساعت بعد آزمون دچار سر درد میشم و همون بازدهی اولیه رو هم ندارم.
در صورتی که ممکنه همون سوالا رو داخل خونه با تمرکز خوبی حل کنم.
خلاصه اینکه خیلی برام عذاب دهنده شده این وضع.Sad
میشه در این موارد راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟
(اگه این بحث در جای دیگه باز شده از مطرح کردنش در این قسمت عذر می خوام چون این قسمت رو گشتم ولی موضوع مشابه ندیدم)

حل مشکل عدم تمرکز در آزمون های آزمایشی - fatemeh-r - 20 آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۲۸ ق.ظ

سلام
منم همینطوری میشم یعنی خسته میشم و حوصله‌ام نمیگیره سوالا رو بخونم. البته جمعه‌ها رو بهترم ۵ شنبه اینحوری ام. اصلا دوست ندارم ریاضی رو حل کنم

RE: حل مشکل عدم تمرکز در آزمون های آزمایشی - SarahArshad - 20 آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۲۲ ب.ظ

شاید به خاطر بعد ظهر بودنش باشه چون واقعا آدم حتی اگه کل صبح هم استراحت کرده باشه اما ظهر‌ها نمی تونه خوب رفرش درس بخونه به نظرم چون باید تمرین کنید که حتمی همین ساعت رفرش باشید توی خونه خودتون رو عادت بدید به اینکه ظهرها درس بخونید وتجزیه وتحلیل کنید واینکه نهار رو هم یا سبک بخورید یا صبحانه رو دیر‌تر بخورید اینا به فکر من رسید چون توی خونه خودم با ظهر‌ها همین بساط رو دارم

RE: حل مشکل عدم تمرکز در آزمون های آزمایشی - fateme66 - 20 آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۳۵ ب.ظ

(۲۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۲۲ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  شاید به خاطر بعد ظهر بودنش باشه چون واقعا آدم حتی اگه کل صبح هم استراحت کرده باشه اما ظهر‌ها نمی تونه خوب رفرش درس بخونه به نظرم چون باید تمرین کنید که حتمی همین ساعت رفرش باشید توی خونه خودتون رو عادت بدید به اینکه ظهرها درس بخونید وتجزیه وتحلیل کنید واینکه نهار رو هم یا سبک بخورید یا صبحانه رو دیر‌تر بخورید اینا به فکر من رسید چون توی خونه خودم با ظهر‌ها همین بساط رو دارم

ممنونSarahArshad جان.اصلا تو خونه با تایم ظهر مشکل ندارم ولی واقعا نمی دونم چرا سر جلسه این طور میشم، خودم فکر می کنم شاید یکی از دلایلش اینه که ذهنم نمی تونه به خوبی بین درسا سر جلسه سوییچ کنه،برای همین زود خسته میشم.

RE: حل مشکل عدم تمرکز در آزمون های آزمایشی - yarandish - 20 آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۰۴ ب.ظ

این راهکار به من تا حدودی کمک کرده:
اول از دروس مشترک شروع به تست زدن می کنم ،انتهای مشترک که رسیدم یه استراحت دو دقه یه شکلات کاکوئیی می خورم Big Grin Big Grin بعد دروس مدیریت ،پایگاه،هوش،سیستم عامل و دوباره یک شکلات مغزدار ،و بعد میرم سراغ زبان (چون زبان معمولا کمتر به تحلیل نیاز داره و اواخر که مخمون داغ کرده ،زبانو بهتر میشه جواب داد )،بعد اگه دیگه برام شکلاتی مانده باشه میخورم میرم سراغ تست های پیچیده !

* اگه خواستین از این روش استفاده کنین اول شکلات کاکوئیی بعد مغزدار !!!

حل مشکل عدم تمرکز در آزمون های آزمایشی - si.mozhgan - 20 آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۳۶ ب.ظ

(۲۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۰۴ ب.ظ)yarandish نوشته شده توسط:  این راهکار به من تا حدودی کمک کرده:
اول از دروس مشترک شروع به تست زدن می کنم ،انتهای مشترک که رسیدم یه استراحت دو دقه یه شکلات کاکوئیی می خورم Big Grin Big Grin بعد دروس مدیریت ،پایگاه،هوش،سیستم عامل و دوباره یک شکلات مغزدار ،و بعد میرم سراغ زبان (چون زبان معمولا کمتر به تحلیل نیاز داره و اواخر که مخمون داغ کرده ،زبانو بهتر میشه جواب داد )،بعد اگه دیگه برام شکلاتی مانده باشه میخورم میرم سراغ تست های پیچیده !

* اگه خواستین از این روش استفاده کنین اول شکلات کاکوئیی بعد مغزدار !!!
این شکلات شاید برای بعضی‌ها زیاد جدی نیاد اما همونطور که گفتین خیلی موثره . Big Grin

حل مشکل عدم تمرکز در آزمون های آزمایشی - fateme66 - 13 آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۵۸ ب.ظ

تا حدودی تونستم این مشکل رو حل کنم
کارهایی که انجام دادم رو میگم شاید برای بقیه هم مفید باشه.
یک روز قبل آزمون، یکی از آزمون های پارسال پارسه رو برای خودم شبیه سازی کردم، یعنی خودم رو ملزم کردم که تمام سوالات رو نگاه کنم و زمانم رو تنظیم کنم و مهمتر از همه آرامشم رو حفظ کنم. نتیجه خوبی از این کار گرفتم، بیشتر تونستم با شرایط آزمون کنار بیام.
هر وقت هم احساس خستگی می کردم فوری یک شکلات می خوردم و خییییییییییییلی مفید بود (از دوستانی که این پیشنهاد رو دادن ممنونم کمک خوبی بود.) البته تا آخر آزمون ۷،۸ تا شکلات خوردمSmile

حل مشکل عدم تمرکز در آزمون های آزمایشی - SarahArshad - 14 آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۰۲ ق.ظ

(۱۳ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۵۸ ب.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  تا حدودی تونستم این مشکل رو حل کنم
یک روز قبل آزمون، یکی از آزمون های پارسال پارسه رو برای خودم شبیه سازی کردم، یعنی خودم رو ملزم کردم که تمام سوالات رو نگاه کنم و زمانم رو تنظیم کنم و مهمتر از همه آرامشم رو حفظ کنم. نتیجه خوبی از این کار گرفتم، بیشتر تونستم با شرایط آزمون کنار بیام.
هر وقت هم احساس خستگی می کردم فوری یک شکلات می خوردم و خییییییییییییلی مفید بود (از دوستانی که این پیشنهاد رو دادن ممنونم کمک خوبی بود.) البته تا آخر آزمون ۷،۸ تا شکلات خوردمSmile
می تونی شکلات رژیمی بگیری برای جلسات کنکور .فروشگاههایی گه مواد غذایی مخصوص دیابیتی‌ها دارن مکانی هست که میشه این نوع شکلاتها رو تهیه کرد .موفق باشید وخوشحالم که مشکلت حل شد

RE: حل مشکل عدم تمرکز در آزمون های آزمایشی - fateme66 - 14 آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۰۸ ق.ظ

(۱۴ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۰۲ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  
(13 آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۵۸ ب.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  تا حدودی تونستم این مشکل رو حل کنم
می تونی شکلات رژیمی بگیری برای جلسات کنکور .فروشگاههایی گه مواد غذایی مخصوص دیابیتی‌ها دارن مکانی هست که میشه این نوع شکلاتها رو تهیه کرد .موفق باشید وخوشحالم که مشکلت حل شد
ممنون از کمکت SarahArshad جان.به ذهنم نرسیده بودSmile حتما همین کار رو انجام میدم.

RE: حل مشکل عدم تمرکز در آزمون های آزمایشی - Sunshine Off - 14 آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۱۴ ق.ظ

(۲۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۲۲ ق.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
مشکلم اینه با اینکه دومین آزمون رو دادم اما هنوز نتونستم سر جلسه تمرکز لازم رو داشته باشم و ذهنم خیلی زود خسته میشه و انر‍ژیم تخلیه میشه و مدام نگران از دست دادن زمان هستم و دقتم در تحلیل تست‌ها کم میشه، جالب‌تر اینکه ۱ ساعت بعد آزمون دچار سر درد میشم و همون بازدهی اولیه رو هم ندارم.
در صورتی که ممکنه همون سوالا رو داخل خونه با تمرکز خوبی حل کنم.
خلاصه اینکه خیلی برام عذاب دهنده شده این وضع.Sad
میشه در این موارد راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟
(اگه این بحث در جای دیگه باز شده از مطرح کردنش در این قسمت عذر می خوام چون این قسمت رو گشتم ولی موضوع مشابه ندیدم)
دوست خوبم اگه همون آزمون را در شرایط خانه بدی ومشکلی نداشته باشی میتونه علتهای مختلف داشته باشه.شاید شما با نحوه آزمون دادن در جمع مشکل داشته باشیدیا روی صندلی نشستن یا با لباس فرم بودن و...اگراین خستگی به این دلایل هست باید هر هفته در خانه شرایط کنکور راشبیه سازی کنید وباهمان لباس وصندلی از خودتان آزمون بگیرید ویک نفر را مراقب برای خودتان بگذارید تا به شرایط عادت کنید.در هر حالت سعی کنید روز قبل آزمون استراحت کنید غذای سبک ومقوی بخوریدگردو وخرما وآب زیاد به شما کمک میکندقبل از آزمون نیم ساعت پیاده روی کنید ونفس عمیق بکشید.اینا را از تجربیات خودم گفتم نمیدونم چقدر میتونه براتون مفید باشه.

RE: حل مشکل عدم تمرکز در آزمون های آزمایشی - fateme66 - 14 آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۸ ق.ظ

(۱۴ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۱۴ ق.ظ)matina نوشته شده توسط:  
(20 آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۲۲ ق.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
دوست خوبم اگه همون آزمون را در شرایط خانه بدی و...

ممنون از راهنمایتmatina جان.آزمون رو داخل کتابخانه شبیه سازی کردم شباهت زیادی به جلسه آزمون واقعی داشت، دقیقا مجبور بودم تا پایان آزمون پشت میز بشینم، با لباس فرم، حتی از چک نویسی غیر خود برگه سوالا استفاده نکردم!!!!!!Wink

حل مشکل عدم تمرکز در آزمون های آزمایشی - qaranqush - 15 آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۳۶ ب.ظ

من چند تا راه حل دارم که تو بالایی‌ها هم بعضی هاش گفته شده:
۱- از درسهایی شروع کنید که مهم هستند و انرژی بیشتری میبرند
۲- یک ساعت به مچتون ببندید و بر حسب تایمی که برای درسا گذاشتید وقت بذارید
۳- شکلات هم که خودتون گفتید خیلی مفیده و بدجوری مغز رو کار میندازه
۴- قبل کنکور یک استراحت نیم ساعتی داشته باشیند حتی اگر خوابتون نمیاد چشماتون رو ببیندید و دراز بکشید
۵- سوالهای شانسی رو اصلا نزنید