تالار گفتمان مانشت
شما چه چیز هایی را فرهنگ می دانید ؟؟؟؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

شما چه چیز هایی را فرهنگ می دانید ؟؟؟؟ - mengan - 17 مهر ۱۳۸۹ ۰۱:۲۸ ب.ظ

شما چه چیز هایی را فرهنگ می دانید ؟؟؟؟

شما چه چیز هایی را فرهنگ می دانید ؟؟؟؟ - parsaNA - 17 مهر ۱۳۸۹ ۰۴:۴۸ ب.ظ

به نظر من‌، فرهنگ شامل ایناست:
اول - زبان
آداب و رسوم‌، جشن‌ها‌، تمدن‌، رفتار اجتماعی‌، سطح تحصیلات جامعه و ....
بخش زیادیش رو زبان تشکیل میده .

شما چه چیز هایی را فرهنگ می دانید ؟؟؟؟ - ف.ش - ۱۷ مهر ۱۳۸۹ ۰۵:۳۱ ب.ظ

منظورتون اینه که کی با فرهنگه کی بی فرهنگ؟؟

در این مورد فکر کنم به ادب و اخلاق و رفتار و نحوه زندگی و شان اجتماعی و رسم و رسومات خانوادگی و .... ربط داشته باشه.تعریف انسان از فرهنگ از زبان افراد مختلف فرق داره و ممکنه یه نفر که از نظر شخصی با فرهنگ تلقی میشه از نظر شخص دیگه کاملا بی فرهنگ باشه.

شما چه چیز هایی را فرهنگ می دانید ؟؟؟؟ - hanif - 17 مهر ۱۳۸۹ ۱۱:۲۶ ب.ظ

به نظر من هر کی کتاب بیشتر بخونه با فرهنگتره

شما چه چیز هایی را فرهنگ می دانید ؟؟؟؟ - admin - 17 مهر ۱۳۸۹ ۱۱:۳۳ ب.ظ

من فرهنگ رو شیوه تعامل انسان‌ها با هم می دونم.

به نظرم نمی شه فرهنگ‌ها رو خیلی مقایسه کرد. چون انسان‌ها و جوامع و شرایط با هم تفاوت دارند. من با واژه بافرهنگ‌تر خیلی مشکل دارم. اصلاً معنی این حرف یعنی چی؟ مثلاً فرهنگ یه دکتر واقعاً بالاتر از فرهنگ یه کارگره؟ اصلاً فرهنگ مگه به یه آدم می شه نسبت داد؟ فرهنگ مجموعه ای از رفتارها در ارتباط با دیگران است نه ایزوله. یه آدمی که توی تنهایی باشه و فقط کتاب بخونه با فرهنگه؟

شما چه چیز هایی را فرهنگ می دانید ؟؟؟؟ - ss252 - 20 مهر ۱۳۸۹ ۰۱:۴۵ ب.ظ

اگر مظور طراح سوال این هست که چه کسی با فرهنگه به نظر من شخص با فرهنگ اونه که نوع برخوردش با افراد جامعه همراه با متانت و ادب باشه .شاید کتاب خوندن و تحصیلات بتونه فرهنگ رو بالا بره اما همه‌ی فرهنگ نیست. در واقع می شه گفت متناسب با هنجارها رفتار کردن‌، احترام به حقوق خود و دیگران گذاشتن کلیاتی از با فرهنگ بودنه.

شما چه چیز هایی را فرهنگ می دانید ؟؟؟؟ - barman - 08 اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ب.ظ

Heart:اگه کسی دنبال فرهنگ میگرده باید از خودش شروع کنه!!!!

اما متآسفانه تو جامعه ما اکثر افراد خودشونو با فرهنگ می دونن و دیگران رو...........Undecided
---------------------------
گفتمش نقاش را نقشی بکش از زندگی
با قلم نقش حبابی بر لب دریا کشید
HeartHeartHeart

شما چه چیز هایی را فرهنگ می دانید ؟؟؟؟ - Sami65 - 15 مرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۱۷ ب.ظ

به نظر من بخش مهمی از فرهنگ به تاریخ، آداب و رسوم، زبان، شخصیت، انسانیت و اخلاق برمیگرده که بخشی از آن به یک مجموعه ربط داره (مانند تاریخ) و بخشی از آن به یک فرد مربوط میشه (مانند اخلاق). بنابراین، برای برخورداری از فرهنگ مناسب لازم است که برای تاریخ و آداب و رسوم ارزش قائل شد و از طرف دیگر نیز هر فردی تلاش کنه که با حفظ شخصیت و اخلاق خود به فرهنگ جامعه اش کمک کنه.
اگه کسی برای خودش و جامعه اش احترام قائل باشه مسلماً انسان با فرهنگی خواهد بود.