تالار گفتمان مانشت
گام به گام تا ارشد ۹۹ - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - alma1988 - 16 شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۲۵ ب.ظ

(۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۴۲ ب.ظ)mehran74 نوشته شده توسط:  
(16 شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ)alma1988 نوشته شده توسط:  سلام دوستان

خسته نباشید

من تو مرور درسها مشکل دارم

چطور باید مرور کنم؟هر چند وقت؟

اگه کسی در این زمینه اطلاعی داره راهنماییم کنه

ممنون
سلام
مرور اول باید ۲۴ ساعت بعد از خوندن هر فصل باشه مرور دوم ۵ روز بعد از مرور اول مرور سوم ۱۰ تا۱۵ روز بعد از مرور دوم و مرور چهارم ۲ ماه تا ۲/۵ ماه بعد از مرور سوم که مرور هم میتونه خوندن دوباره جزوه و کتاب باشه هم میتونه تست زدن باشه ولی مرور همراه با تست خیلی بهتره

ممنونمRolleyes

بعد از هر فصل یا هر مبحث؟

ممکنه خوندن یه فصل ۱۰ روز طول بکشهUndecided

یه سوال دیگه هر روز چند درس باید خوند؟Blush

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - عزیز دادخواه - ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۴۷ ب.ظ

(۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۲۵ ب.ظ)alma1988 نوشته شده توسط:  بعد از هر فصل یا هر مبحث؟

معمولا هر فصل یه مبحث جداست البته گاهی اینجوری نیست. تقسیم بندی من بر اساس یک فصله.
خوندن یک فصل نباید ده روز طول بکشه. خیلی خیلی زیاده با این حساب خوندن یه کتاب سه ماه وقت میخواد که خیلی غیر طبیعیه.
اینکه یه روز چند درس کاملا شخصیه. توصیه های مختلفی رو در این مورد شنیدم اما خب به هیچکدوم عمل نکردم. ترتیب من بر اساس سرفصلهای آزمون آزمایشیه. مثلا بیست و پنج درصد اول عامل رو خوندم بعد میرم سراغ بیست و پنج درصد درس بعدی. که خب طبعا میشه روزی یک درس. البته ریاضی و زبان رو هر روز میخونم. که میشه سه یا چهار درس در روز.
دقت کنید که اینایی که گفتم کاراییه که دارم انجام میدم و هنوز نتیجش مشخص نیست. نمیشه به عنوان یک تجربه ی موفق روش حساب کرد.

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - mehran74 - 16 شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹ ب.ظ

(۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۲۵ ب.ظ)alma1988 نوشته شده توسط:  
(16 شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۴۲ ب.ظ)mehran74 نوشته شده توسط:  

خسته نباشید

ممنون
سلام
مرور اول باید ۲۴ ساعت بعد از خوندن هر فصل باشه مرور دوم ۵ روز بعد از مرور اول مرور سوم ۱۰ تا۱۵ روز بعد از مرور دوم و مرور چهارم ۲ ماه تا ۲/۵ ماه بعد از مرور سوم که مرور هم میتونه خوندن دوباره جزوه و کتاب باشه هم میتونه تست زدن باشه ولی مرور همراه با تست خیلی بهتره

ممنونمRolleyes

کاملا بستگی به برنامه ریزی شما داره که اولا برای چه رتبه ای دارین میخونین و روزی چن ساعت و برنامه هر کسی با توجه به توانش فرق داره ولی برنامه استاندار و کلی اینطوریه که دورس مشترک مثل ساختمان گسسته معماری الگوریتم منطقی و اگه بتونین نظریه تو ۳ ماه تموم کنین اینکه ۱۰ روز طول میکشه یه فصل بخونین بازم به ساعت درس خوندنتون بستگی داره شاید روزی ۳ ساعت دارین میخونین ولی به هرحال کمیت الان زیاد مهم نیست مهم کیفیت خوندن و یادگیری و الان وقت یاد گرفتنه ولی به هرحال سعی کنین تو ۲/۵ تا ۳ ماه مثلا ساختمان رو تموم کنین با تست هاش
و در روز بنظرم بیش از ۴ تا درس خوندن زیاد جالب نیست
درباره مرور هم بعد خوندن هر مبحث فرداش سعی کنین مثال ها رو خودتون حل کنین اونم روی کاغذ چون بعد ۲۴ ساعت خوندن اون مبحث به پایین حوضچه حافظه میره که برای یادآوری کار رو سخت میکنه هم ۲۴ ساعت بعد خوندن مبحث هم قبل از شروع مبحث جدید حتما جلسه قبل رو مرور کنید و مرور فصل به فصل هم که توضیح دادم

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - mtamadon - 17 شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۴۰ ق.ظ

(۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۱۲ ق.ظ)mehran74 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من دارم برای ارشد ۹۹ آماده میشم و از امروز شروع کردم یه مشاوری به من گفته که تو ۳ ماه اول معماری ساختمان الگوریتم نظریه گسسته مدار منطقی بخون بعد ۳ ماه مرور این درسها بعلاوه آمار پایگاه داده و ۴ لایه بالا شبکه که اینا میشه ۲ ماه و در آخر هم کامپایلر هوش و سیستم عامل (زمانبندی و بن بست)
البته میخوام برای رتبه زیر ۵۰ بخونم بنظرتون این برنامه ریزی سنگینه ؟ اگه میشه راهنماییم کنید
ضمنا پایه درسیم هم متوسط به پایینه چون رشته کاردانیم مکانیک بود الانم لیسانس ناپیوسته نرم افزار میخونم

سلام

اگر دیدید خوب درس ها رو نفهمیدید الکی نرید درس بعدی من معماری خوب نخوندم منفی زدمش.
سعی کنید مسلط باشید روی دروس نه این که همه رو بخونید.
موفق باشید

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 17 شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۳۷ ب.ظ

(۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹ ب.ظ)mehran74 نوشته شده توسط:  
(16 شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۲۵ ب.ظ)alma1988 نوشته شده توسط:  

خسته نباشید

ممنون
سلام

ممنونمRolleyes

کاملا بستگی به برنامه ریزی شما داره که اولا برای چه رتبه ای دارین میخونین و روزی چن ساعت و برنامه هر کسی با توجه به توانش فرق داره ولی برنامه استاندار و کلی اینطوریه که دورس مشترک مثل ساختمان گسسته معماری الگوریتم منطقی و اگه بتونین نظریه تو ۳ ماه تموم کنین اینکه ۱۰ روز طول میکشه یه فصل بخونین بازم به ساعت درس خوندنتون بستگی داره شاید روزی ۳ ساعت دارین میخونین ولی به هرحال کمیت الان زیاد مهم نیست مهم کیفیت خوندن و یادگیری و الان وقت یاد گرفتنه ولی به هرحال سعی کنین تو ۲/۵ تا ۳ ماه مثلا ساختمان رو تموم کنین با تست هاش
درباره مرور هم بعد خوندن هر مبحث فرداش سعی کنین مثال ها رو خودتون حل کنین اونم روی کاغذ چون بعد ۲۴ ساعت خوندن اون مبحث به پایین حوضچه حافظه میره که برای یادآوری کار رو سخت میکنه هم ۲۴ ساعت بعد خوندن مبحث هم قبل از شروع مبحث جدید حتما جلسه قبل رو مرور کنید و مرور فصل به فصل هم که توضیح دادم

دقیقا روزی بیشتر از ۴ درس خوب نیست. من خودم با ۴ درس شروع کردم ولی چون بعضی از درسها رو برای اولین بار بود میخوندم، الان برنامه رو به سه درس در روز تغییر دادم و این برام خیلی بهتر بوده. مشاور برای من ۴ درس در روز برنامه ریخته بود ولی من خودم دیدم بهتره که سه درس باشه. میخوام بگم فقط هم خودت میفهمی از این default 4 درس در روز کمتر لازم داری یا نه.
الان با توجه به این گفته های خوب شما من تصمیم گرفتم که برنامه رو یه کمی باز تغییر بدم و برای مرور هر روز وقت بزارم. خیلی ممنون از نظرات خوب شما.

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - mehran74 - 17 شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ

(۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۳۷ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(16 شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹ ب.ظ)mehran74 نوشته شده توسط:  
(16 شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۲۵ ب.ظ)alma1988 نوشته شده توسط:  

خسته نباشید

ممنون
سلام

ممنونمRolleyes

دقیقا روزی بیشتر از ۴ درس خوب نیست. من خودم با ۴ درس شروع کردم ولی چون بعضی از درسها رو برای اولین بار بود میخوندم، الان برنامه رو به سه درس در روز تغییر دادم و این برام خیلی بهتر بوده. مشاور برای من ۴ درس در روز برنامه ریخته بود ولی من خودم دیدم بهتره که سه درس باشه. میخوام بگم فقط هم خودت میفهمی از این default 4 درس در روز کمتر لازم داری یا نه.
الان با توجه به این گفته های خوب شما من تصمیم گرفتم که برنامه رو یه کمی باز تغییر بدم و برای مرور هر روز وقت بزارم. خیلی ممنون از نظرات خوب شما.
خواهش میکنم

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - sinashan73 - 17 شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۴۲ ب.ظ

سلام
از اونجایی که دیدم راجع به مرور بچه ها نگرانی داشتن گفتم نحوه مرور خودمو بگم شاید به دردتون خورد. البته من نمیگم این بهترین روشه و شما هم این کارو انجام بدید. این روشی بود که من خودم به کار گرفتم و جوابم داد و راضی بودم. حالا اینجا مطرح میکنم اگه دوس داشتید میتونید آزمایشی این کارو انجام بدید.

برای مرور کردن، قبل شروع به خوندن یه درس، بهتره تو ذهنتون بدونید که قراره چه مباحثی رو بخونید و تا کجا پیش برید. بعد یه جدول برای دروس و روزهای هفته برای خودتون تهیه کنید. من یه جدول خیلی ساده تو وُرد برای خودم ساخته بودم که اینجا دو تاشو به عنوان نمونه قرار دادم. کاری که میکنید اینه که بعد از اتمام خوندن یه درس خاص، چیزایی که ازش خوندید رو یادداشت میکنید. مثلا فرض کنیم شما از درس مدار منطقی بخش مدارهای ترکیبی رو تازه شروع کردید و تا یه جایی رسوندید و فرضا چند تا تست هم ازش زدید. کافیه همینو جلوی درس مدار منطقی و توی اون روزی که خوندید بنویسید، یه چیزی شبیه این "مدارهای ترکیبی از کتاب ... از صفحه ... تا صفحه ... . حل تست های ... ." یا هر فُرمت دیگه ای که خودتون دوس دارید.
برای انجام مرور من از یه منحنی معروف به اسم منحنی یادگیری (یا منحنی فراموشی) استفاده کردم که اسم دیگه اش منحنی ابینگهاوس (Ebbinghaus) هستش. این آقای هرمان ابینگهاوس اومد میزان ماندگاری مطالب در حافظه انسان رو با آزمایش های مختلف بررسی کرد تا به یه منحنی رسید. این منحنی نشون میده که داده هایی که ما تو ذهنمون ثبت میکنیم با مرور زمان از مغزمون پاک میشن (تا اینجاش که واضح بود) ولی نکته کار در اینجاست که اگر مرور همون مطالب در بازه های زمانی مناسب انجام بگیره به مرور میره توی حافظه بلند مدت میشینه به نحوی که دیگه از یاد بردنش غیرممکن میشه! احتمالا اسم جعبه لایتنر رو هم شنیدید. اونم یه چیزی شبیه همین هستش.

بازه هایی که خودم براساس منحنی فراموشی برای مرورم انتخاب کردم اینطوری بود که اولین مرور همون روز مطالعه، دومی فردای اون روز، سومی ۶ روز بعد، چهارمی ۱۰ روز بعد و مرور آخر ۳۰ روز بعد. این نکته رو هم در نظر داشته باشید که اولین مرور باید بیشترین وقت رو ازتون بگیره و آخری کمترین وقت رو، یعنی اگه مرور مطالب توی همون روزی که مطالعه اش کردید یه ربع ازتون زمان برد، مرور آخر نهایتا باید تو دو سه دقیقه جمع بشه. حالا با داشتن یه برنامه مرور که برای هر درسی یادداشت کردید خیلی راحت میتونید به طور مثال برگردید ببینید ۱۰ روز پیش چیا خوندید و اونا رو مرور کنید (هم مطالب رو و هم تست هاش رو). شاید انجام این کار به نظرتون زمان بر برسه ولی این دقیقا همون چیزی رو هدف قرار میده که همه ازش میترسن: فراموش کردن مطالب قبلی با اضافه شدن مطالب جدید.

بازم اگه سوالی در این مورد داشتید بپرسید. امیدوارم مفید بوده باشه.

پ.ن: اینم بگم که من این برنامه رو از اول دی ماه شروع کردم و شاید اگه زودتر شروع میکردم مفید تر هم واقع میشد Smile

گام به گام تا ارشد ۹۹ - alma1988 - 18 شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۳۱ ق.ظ

ممنونم بابت راهنمایی همه دوستان عزیز

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - babakaria1366 - 18 شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۲ ق.ظ

(۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۵۸ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  خب دوستان امروز قرار بود که بمیرم درس بخونم ولی یه مشکل جدی برام پیش اومد. به دلیل فشارهای عصبی این چند روزه ضربان من تا نزدیکی ۱۷۰ رفت بالا و رفتم بیمارستان و برای چند ساعت اونجا نگرم داشتن تا ضربانم کمی پایین بیاد و برگشتم. و بله جز یه کم معماری هیچی نخوندم!!!!
من نمیدونم چه صیغه ایه تا من اسم درس میارم کتاب میگیرم دستم یه بلایی سرم میاد!!!! فردا صبح هم باید برم فیزیوتراپی خدا رحم کنه با این نحوه ی درس خوندن. Big Grin
الان تازه میخوام بشینم یه کم درس بخونم. تو معماری هم بدجور گیر کردم و احساس میکنم کتاب پوران برام سنگینه. دارم دیوونه میشم از ناراحتی. با اینکه میدونم مثل ساختمان داده اینم برای من جا خواهد افتاد ولی الان به شدت دارم دنبال یه منبع دیگه میگردم در کنار پوران پژوهش که مطالب رو یه کمی برام روشن کنه. ممنون میشم کسی اگه نظری داره راهنمایی کنه.
چون دیگه منو میشناسین من از یه رشته ی هنری اومدم و میخوام ارشد کامپیوتر شرکت کنم و بعضی از این درسها رو برای اولین باره دارم میخونم و واقعا سخته و سرعتم خیلی کمه. گاهی اوقات وقتی مثلا همین معماری رو درک نمیکنم احساس دلسردی میکنم و اینطور مواقع فورا میرم یه درس دیگه که فکرم عوض بشه.

راهنمایی بدین یالا
سلام. فیلم های دکتر گودرزی سایت مکتبخونه را ببین بهت کمک میکنه

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 18 شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۵۲ ب.ظ

(۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۲ ق.ظ)babakaria1366 نوشته شده توسط:  
(13 شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۵۸ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  خب دوستان امروز قرار بود که بمیرم درس بخونم ولی یه مشکل جدی برام پیش اومد. به دلیل فشارهای عصبی این چند روزه ضربان من تا نزدیکی ۱۷۰ رفت بالا و رفتم بیمارستان و برای چند ساعت اونجا نگرم داشتن تا ضربانم کمی پایین بیاد و برگشتم. و بله جز یه کم معماری هیچی نخوندم!!!!
من نمیدونم چه صیغه ایه تا من اسم درس میارم کتاب میگیرم دستم یه بلایی سرم میاد!!!! فردا صبح هم باید برم فیزیوتراپی خدا رحم کنه با این نحوه ی درس خوندن. Big Grin
الان تازه میخوام بشینم یه کم درس بخونم. تو معماری هم بدجور گیر کردم و احساس میکنم کتاب پوران برام سنگینه. دارم دیوونه میشم از ناراحتی. با اینکه میدونم مثل ساختمان داده اینم برای من جا خواهد افتاد ولی الان به شدت دارم دنبال یه منبع دیگه میگردم در کنار پوران پژوهش که مطالب رو یه کمی برام روشن کنه. ممنون میشم کسی اگه نظری داره راهنمایی کنه.
چون دیگه منو میشناسین من از یه رشته ی هنری اومدم و میخوام ارشد کامپیوتر شرکت کنم و بعضی از این درسها رو برای اولین باره دارم میخونم و واقعا سخته و سرعتم خیلی کمه. گاهی اوقات وقتی مثلا همین معماری رو درک نمیکنم احساس دلسردی میکنم و اینطور مواقع فورا میرم یه درس دیگه که فکرم عوض بشه.

راهنمایی بدین یالا
سلام. فیلم های دکتر گودرزی سایت مکتبخونه را ببین بهت کمک میکنه

ممنونم از راهنماییت، حتما این کارو میکنم. یک دنیا ممنون
راستش من تا حالا هم مشاور داشتم ولی خیال دارم که بهش نه بگم و خودم برم جلو. راستش برنامه ای که اون مشاور برام میریزه فقط استرس بیش از اندازه بهم وارد میکنه. اصلا به اون شکلی نیست که خودم عادت دارم درس بخونم. من نمیدونم چرا من که خودم قبلا ارشد بهترین دانشگاه ایران دو بار قبول شده بودم تن دادم به گوش دادن به نصیحتهای مشاور. Confused
راستش من اون موقع هنوز اینجا نیومده بودم و مشاور گرفتم برای درس خوندن. ولی از وقتی اینجا اومدم خیلی چیزای بیشتری هم یاد گرفتم. بنابراین تصمیم دارم که مشاور رو کلا تعطیل کنم و با اعصاب آروم ادامه بدم. خیلی هم بده همش فکرم به اینه که این ماه به این مشاوره چطور پول بدم.
اینم به عنوان نصیحت میگم به همه ی بچه ها که گول مشاور و این چیزا رو نخورین و فقط ببینین چطوری راحت ترین همونطور درس بخونین، مشکلی هم داشتین ماشالا شاگرد اولا همه اینجا جمعن بپرسین جواب میدن و خداییش بهترین راهنمایی ها رو میکنن. هر کتابی و هر برنامه ای، مهم اینه که آدم از وقتش درست استفاده کنه و بخونه. مهم اینه که با درس خوندنش عشق کنه. نه اینکه همش بترسه الان زمان سر میرسه من هنوز هیچی نخوندم.
بنابراین با خیال راحت برین دنبال درس خوندن و مشکلات و سوالاتتون رو هم اینجا مطرح کنین. من از اول هم هدفم از زدن این تاپیک همین بوده.

برای همه آرزوی موفقیت میکنم و به آقا سینا خیلی خیلی تبریک میگم ایشون امسال اگه اشتباه نکنم با رتبه ی ۸ معماری کامپیوتر شریف قبول شدن. ممنون که اینطور راهنمایی میکنی سینا جان و برات بهترین ها رو آرزو دارم. Smile

گام به گام تا ارشد ۹۹ - sinashan73 - 18 شهریور ۱۳۹۸ ۰۴:۵۸ ب.ظ

(۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۵۲ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  برای همه آرزوی موفقیت میکنم و به آقا سینا خیلی خیلی تبریک میگم ایشون امسال اگه اشتباه نکنم با رتبه ی ۸ معماری کامپیوتر شریف قبول شدن. ممنون که اینطور راهنمایی میکنی سینا جان و برات بهترین ها رو آرزو دارم. Smile

آره خداروشکر همون چیزی که میخواستمو آوردم (البته داشتم وسوسه میشدم که برم بیوانفورماتیک ولی گول نخوردم Smile )

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 18 شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۲۴ ب.ظ

(۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۵۲ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  برای همه آرزوی موفقیت میکنم و به آقا سینا خیلی خیلی تبریک میگم ایشون امسال اگه اشتباه نکنم با رتبه ی ۸ معماری کامپیوتر شریف قبول شدن. ممنون که اینطور راهنمایی میکنی سینا جان و برات بهترین ها رو آرزو دارم. Smile

آره خداروشکر همون چیزی که میخواستمو آوردم (البته داشتم وسوسه میشدم که برم بیوانفورماتیک ولی گول نخوردم Smile )
[/quote]

مبارکه واقعا Smile دستت تو سر ما سال دیگه این موقع روسفید باشیم. خصوصا من که خیلی درگیری های جنبی هم دارم. خدا به دادم برسه.

گام به گام تا ارشد ۹۹ - مهسا.م - ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۵ ب.ظ

سلام بچه ها.
جریان فیلم های اموزشی چی هست؟
مگه نه اینکه همشون رمز دارن و بدون خریدن قابل دسترسی نیستن؟
فیلمی هم هست که مجانی باشه؟ مثلا برای ساختمان؟

RE: گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 20 شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۱۷ ب.ظ

(۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۵ ب.ظ)مهسا.م نوشته شده توسط:  سلام بچه ها.
جریان فیلم های اموزشی چی هست؟
مگه نه اینکه همشون رمز دارن و بدون خریدن قابل دسترسی نیستن؟
فیلمی هم هست که مجانی باشه؟ مثلا برای ساختمان؟

همین الان برو سایت مکتب خونه و بهترین فیلمها رو همونجا تماشا کن Smile
پول هم نمیخواد بدی. بدو تا تابستونه

گام به گام تا ارشد ۹۹ - marvelous - 22 شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۴۱ ق.ظ

خب دوستان میبینم اینجا سکوت شده. البته علتش هم اینه که من الان چند روزیه برنامه رو کنار گذاشتم و کلا یه رفرش فکری کردم خودمو و از روز شنبه میخوام بشینم دیگه جدی پای درس و همونطور که قبلا هم گفتم دیگه با برنامه مشاورم پیش نمیرم. میخوام با نام و یاد خدا با معماری کامپیوتر شروع کنم و از اونجایی که برای این درس فقط پوران پژوهش رو دارم (البته مانو رو هم دارم ولی به درد کنکور نمیخوره) فقط از روی این کتاب میتونم بخونم و میخوام یه فصلی رو که تقریبا خوندم برم از اول شروع کنم.

راستش بدترین مشکل یه برنامه درسی به این شکل اینه که آدم فقط روخونی میکنه و خیلی قسمتها رو از دست میده. چون مثلا مشاور میاد یه طوری برات برنامه ریزی میکنه که این درسها رو مثلا تا آبان (مال من اینطوری بود) تموم کنی. همین زمان که براش قائل بشیم و به زمان فکر کنیم خیلی مخربه و اصلا نمیتونه آدم درست تمرکز کنه. بنابراین میخوام تا جایی که مغزم در هر روز کشش داره برای یه درس اونو بخونم و بعد از یه استراحت کوتاه برم درس بعدی، اینطوری هم نیست که مثلا حتما روزی چهار درس رو بخونم، من که کلی هم گرفتاری دارم اینطوری بدون برنامه با خیال راحت میخونم و همه چی حله. البته طوری درس میخونم که تا آذر ماه دور اول تموم شده باشه. من قبلا برای ارشد کارگردانی از موسسه کتاب ارشد هم کتاب گرفته بودم و هم مشاوره و واقعا عالی بود و یادمه اون موقع ۲۴۰ تومن دادم برای تمام مدت امتحان هم داشتیم به صورت آنلاین و نتیجه ۲۴ ساعت بعد برامون ارسال میشد. فوق العاده بود. تو اون برنامه ریزی گیر نمیدادن که حتما فلان ساعت بشین ساختمان داده مثلا بخون، میگفتن شما یه ماه وقت دارین تا این مباحث رو تموم کنین. اینطوری میشد که منم نقطه اول ایستاده بودم و فقط نقطه آخر رو میدیدم و به سمتش میرفتم با انرژی هر چه تمام تر. اینا رو گفتم که بگم میخوام دوباره این روش خودمو به کار بگیرم. با این تفاوت که میخوام از روی تجربیات دفعات قبلم این کارو بکنم و به مشاور و موسسه هم کاری ندارم.

میدونم من سری های قبل کارگردانی و فرهنگ و زبانهای باستانی رو امتحان دادم و خوندم، ولی چیزی که هست الان تنها مشکلم شیوه ی مهندسی درس خوندنه که دارم از شماها یاد میگیرم. قول هم میدم سال دیگه این موقع شریف - هوش مصنوعی باشم.

حالا دوستان به نظر شما این روش خوبه؟ با من موافقین؟