تالار گفتمان مانشت
تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی - نسخه‌ی قابل چاپ

تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی - siiib70 - 20 تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۲۱ ب.ظ

سلام دوستان

لطفا اگه میشه به سوال من پاسخ بدید. من هدفم از ادامه تحصیل هیات علمی شدنه. میدونم اکثر ظرفیت ها پر شده و احتمالش خیلی کمه، ولی خب هدفی هست که بهش فکر میکنم. من امسال شانس قبولی از شبانه دانشگاه اصفهان و تبریز رو دارم. حالا سوالم اینه:

آیا تحصیل در دوره شبانه این دانشگاه ها ارزش داره و میشه باهاش به هیات علمی فکر کرد؟ آیا اصلا تحصیل در دوره شبانه تاثیر منفی در جذب هیات علمی داره؟

تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی - The BesT - 20 تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۹ ب.ظ

چون بحث رقابت در هییت علمی هست.اگر مورد مشابه باشه خب قطعا به کسی که روزانه خونده اولویت میدن. توی مدرک درمورد روزانه و شبانه بودن چیزی ذکر نمیشه ولی موقع هییت علمی خیلی نکات را بررسی میکنن و این شاااید بتونه تاثیر داشته باشه. ولی بنظرم فقط بخاطر اینکه آیا هییت علمی بشید یا نشید فرصتهاتون را از دست ندید. اگر میتونید و در توانتون هست و علاقه دارید از موقعیتی که براتون فراهم شده استفاده کنید بنظرم بهتره

RE: تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی - siiib70 - 21 تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴ ق.ظ

(۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۹ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  چون بحث رقابت در هییت علمی هست.اگر مورد مشابه باشه خب قطعا به کسی که روزانه خونده اولویت میدن. توی مدرک درمورد روزانه و شبانه بودن چیزی ذکر نمیشه ولی موقع هییت علمی خیلی نکات را بررسی میکنن و این شاااید بتونه تاثیر داشته باشه. ولی بنظرم فقط بخاطر اینکه آیا هییت علمی بشید یا نشید فرصتهاتون را از دست ندید. اگر میتونید و در توانتون هست و علاقه دارید از موقعیتی که براتون فراهم شده استفاده کنید بنظرم بهتره

اگه سوابق علمی و پژوهشی از همکلاسی های روزانه بهتر باشه چطور؟ مثلا این که معدل خوبی داشته باشی و شاگرد اول باشی یا مثلا از لحاظ مقاله اینا از همکلاسی های روزانه جلوتر باشی، باز هم روزانه ها اولویت بیشتری دارند؟

RE: تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی - npour - 21 تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۷ ق.ظ

(۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۹ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  چون بحث رقابت در هییت علمی هست.اگر مورد مشابه باشه خب قطعا به کسی که روزانه خونده اولویت میدن. توی مدرک درمورد روزانه و شبانه بودن چیزی ذکر نمیشه ولی موقع هییت علمی خیلی نکات را بررسی میکنن و این شاااید بتونه تاثیر داشته باشه. ولی بنظرم فقط بخاطر اینکه آیا هییت علمی بشید یا نشید فرصتهاتون را از دست ندید. اگر میتونید و در توانتون هست و علاقه دارید از موقعیتی که براتون فراهم شده استفاده کنید بنظرم بهتره

سلام
مطمئنید که شبانه درج نمیشه در مدرک دکترا؟ چون در دفترچه چیزی گفته نشده

تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی - mashhad65 - 21 تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ

سلام دوستان
تو دانشگاهها هیچ تفاوتی بین روزانه یا شبانه نیست بغیر از هزینه.
توی مدرک هم هیچ موردی که مبنی بر شبانه بودن دوره باشه بیان نمیشه.
در مورد هیات علمی هم بعید می‌دونم از کسی بپرسن روزانه ای یا شبانه. ضمنا تفاوت دانشجوهای روزانه دانشگاههای خوب با شبانه موقع پذیرش اصلا محسوس نیست و با یکی دو نمره اینور اونور انتخاب میشن.
آخر سر اینم بگم که اگه مشکل مالی نباشه خوندن تو دوره شبانه بهتر هم هست چون دیگه بحث تعهد خدمت داخل کشور به اندازه سالهای تحصیل مطرح نیست و یکراست اصل مدرک رو میگیرید.
من کسی رو میشناسم که با رتبه تک رقمی ارشد رفت شبانه Smile