تالار گفتمان مانشت
تشریح الگوریتم decker برای انحصار متقابل - نسخه‌ی قابل چاپ

تشریح الگوریتم decker برای انحصار متقابل - ashkanemami66 - 07 آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۲۱ ب.ظ

سلام
بچه‌ها من الگوریتم دکر رو خوب متوجه نشدم در کتاب آقای حقیقت اثبات رو به خواننده واگذار کرده. کسی میتونه اونو کامل تشریح کنه؟
یعنی شرط انحصار متقابل،پیشرفت، انتظار محدود عمومیت و قحطی رو کامل بررسی کنه
ممنون میشم

RE: تشریح الگوریتم decker برای انحصار متقابل - ashkanemami66 - 09 آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۰۶ ب.ظ

(۰۷ آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۲۱ ب.ظ)ashkanemami66 نوشته شده توسط:  سلام
بچه‌ها من الگوریتم دکر رو خوب متوجه نشدم در کتاب آقای حقیقت اثبات رو به خواننده واگذار کرده. کسی میتونه اونو کامل تشریح کنه؟
یعنی شرط انحصار متقابل،پیشرفت، انتظار محدود عمومیت و قحطی رو کامل بررسی کنه
ممنون میشم
یعنی هیچکی بلد نیست؟

تشریح الگوریتم decker برای انحصار متقابل - mamat - 09 آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۳۲ ب.ظ

دوست عزیز بلد بودن یا بلد نبودن باعث جواب ندادن به این سوال نیست البته صرفا برای شخص خودم.
شما سوالی پرسیدید که اگه یکی بخواد جواب بده باید چندیدن حالت برای سوال شما رو بررسی کنه و این یعنی چند صفحه تایپ.
من یک راهنمایی کوچیک میکنم خودتون برین سراغ حلش فکر کنم اینطوری بهتر باشه.
شما باید فقط حالتی رو مورد بررسی قرار دهید که هر دو فرایند با هم بخواهند وارد ناحیه بحرانی بشن(هر دو پرچمشونو با هم ۱ کنن) که این خودش چند حالت دیگه میسازه یعنی turn فرآیندها به چه شکلی هستن با این راهنمایی‌ها ببینین میتونین حل کنین.
بقیه حالات(یکی یکی فعال کردن پرچمها یا اصلا فعال نکردنشون) اشکالی رو طبعا نخواهد داشت.
شما چند تا سناریو باید طرح کنین و ببینین که شرایطی که ذکر کردین رو پوشش میده یا نه.

RE: تشریح الگوریتم decker برای انحصار متقابل - ashkanemami66 - 24 آبان ۱۳۹۰ ۰۵:۲۰ ب.ظ

مرسی دوست عزیز. تا حدودی متوجه شدم. ممنون از راهنماییتون