تالار گفتمان مانشت
کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ - azam2075 - 06 مهر ۱۳۹۶ ۰۵:۴۸ ب.ظ

سلام
من دانشجپی کارشناسی نرم افزار هستم میخوام یک زبان برنامه نویسی از پایه یاد بگیرم که به درد هوش مصنوعی بخوره میخواستم در انتخابم کمکم کنید و تحربیاتتون رو بدونم
از بین زبان های هوش از چند نفر که پرسیدم بیشتر تاکید دارند روی لیسپ و پایتون که البته پرولوگ و متلب رو هم تعریفشو شنیدم
لطفا اکه کسی فرق اینا رو میدونه بگه از نظر میحطش و کارایی و میزان اسون یا سخت بوذنش و اکه کتاب و یا سایتی میشناسه بهم معرفی کنه
مرسیHeart

RE: کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ - ah.gh74 - 07 مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۱۹ ب.ظ

زبان لیسپ یک زبان در پارادایم Functional هست و خب برای هوش مصنوعی هم استفاده میشه اما امروز زیاد شاید نه...

زبان پرولوگ در پارادایم Logic قرار میگیره و دقیقا برای Implement کردن ساختار هالی لاجیک و منطق های مرتبه اول و دوم در هوش مصنوعی هست بحث های دانش و مهندسی دانش...

اما خب برای کار با هوش مصنوعی و implement های اون تا جایی که من‌ میدونم شما نیاز به پیاده سازی ساختار هایی مثل شبکه های عصبی و یا مثلا الگوریتم‌ژنتیک هست و برای این کار پیشنهاد فوق العاده " پایتون " هست...

پایتون یک زبان مولتی پارادایم هست و کتابخانه های زیادی برای توسعه داره...

RE: کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ - azam2075 - 08 مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷ ق.ظ

(۰۷ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۱۹ ب.ظ)ah.gh74 نوشته شده توسط:  زبان لیسپ یک زبان در پارادایم Functional هست و خب برای هوش مصنوعی هم استفاده میشه اما امروز زیاد شاید نه...

زبان پرولوگ در پارادایم Logic قرار میگیره و دقیقا برای Implement کردن ساختار هالی لاجیک و منطق های مرتبه اول و دوم در هوش مصنوعی هست بحث های دانش و مهندسی دانش...

اما خب برای کار با هوش مصنوعی و implement های اون تا جایی که من‌ میدونم شما نیاز به پیاده سازی ساختار هایی مثل شبکه های عصبی و یا مثلا الگوریتم‌ژنتیک هست و برای این کار پیشنهاد فوق العاده " پایتون " هست...

پایتون یک زبان مولتی پارادایم هست و کتابخانه های زیادی برای توسعه داره...

مرسی از اصلاعاتتون

کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ - علیصا - ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ

از همه مهم تر پایتون و کتاب خانه های مختلفش ...

درر مواردی متلب و آر هم گزینه های خوبی میشوند بسته به کارتون