تالار گفتمان مانشت
آزمون هشتم مدرسان - هرس آلفا بتا - نسخه‌ی قابل چاپ

آزمون هشتم مدرسان - هرس آلفا بتا - ali.majed.ha - 26 فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۰۰ ب.ظ

با عرض سلام
دوستان من سوال زیر رو این جوری حل می کنم :

کل شاخه ی A باید دیده بشه که وزن اون می شه ۶/۵
چون انتخاب با Max هست، اگر خوش بینانه فرض شود که تمام گره های برگ در شاخه ی B مقدار Max دارند (یعنی ۱۰) پس مقدار گره B می شود ۱۰ که چون از A بیشتر است، باید برگ های آن بررسی شوند ...
با دیدن گره ۱، دیگر نیازی به دیدن گره ۲ نیست، چون ۱ کمترین مقدار است و Min قطعا آن را انتخاب می کند. خوب با دیدن عدد ۱، دیگر نیازی به دیدن گره ۲ و شاخه ی D نیست. چون باز اگر خوش بینانه، تمام برگ های شاخه ی D را ۱۰ در نظر بگیریم، داریم: [tex]B\: =\frac{\: 1}{2}(1)\: +\frac{\: 1}{2}(10)\: =\: 5.5[/tex] بنابر این وزن گره B با این دید نهایتا ۵/۵ می شود که چون از ۶/۵ کمتر است، پس توسط گره Max انتخاب نمی شود.
برای گره C هم با همین تحلیل، برگ شماره ی ۷ هرس می شود.
که جمعا می شه ۵ برگ.
چرا گفته ۱ ؟

RE: آزمون هشتم مدرسان - هرس آلفا بتا - kilookiloo - 26 فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۴۱ ب.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
بررسی شده

RE: آزمون هشتم مدرسان - هرس آلفا بتا - energy1 - 27 فروردین ۱۳۹۶ ۰۳:۱۲ ق.ظ

(۲۶ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۰۰ ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط:  با عرض سلام
دوستان من سوال زیر رو این جوری حل می کنم :

کل شاخه ی A باید دیده بشه که وزن اون می شه ۶/۵
چون انتخاب با Max هست، اگر خوش بینانه فرض شود که تمام گره های برگ در شاخه ی B مقدار Max دارند (یعنی ۱۰) پس مقدار گره B می شود ۱۰ که چون از A بیشتر است، باید برگ های آن بررسی شوند ...
با دیدن گره ۱، دیگر نیازی به دیدن گره ۲ نیست، چون ۱ کمترین مقدار است و Min قطعا آن را انتخاب می کند. خوب با دیدن عدد ۱، دیگر نیازی به دیدن گره ۲ و شاخه ی D نیست. چون باز اگر خوش بینانه، تمام برگ های شاخه ی D را ۱۰ در نظر بگیریم، داریم: [tex]B\: =\frac{\: 1}{2}(1)\: +\frac{\: 1}{2}(10)\: =\: 5.5[/tex] بنابر این وزن گره B با این دید نهایتا ۵/۵ می شود که چون از ۶/۵ کمتر است، پس توسط گره Max انتخاب نمی شود.
برای گره C هم با همین تحلیل، برگ شماره ی ۷ هرس می شود.
که جمعا می شه ۵ برگ.
چرا گفته ۱ ؟

سلام داداش استدلالت درسته

RE: آزمون هشتم مدرسان - هرس آلفا بتا - ali.majed.ha - 27 فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۵۶ ق.ظ

از دوستان گرامی سپاسگزارم
خیلی لطف کردید