تالار گفتمان مانشت
کمک سوال محاسبات سال ۹۰ - نسخه‌ی قابل چاپ

کمک سوال محاسبات سال ۹۰ - khavar_1365 - 19 مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۳۱ ب.ظ

برای حل معادلهx^2=3روش تکرار نیوتن را بکاربرید.اگر نقطه x1=1.50انتخاب شود بعد از ۲تکرار در کدام گزینه زیر جواب دقیقتر x3میباشد.

b)1.4215 c)1.4211 d)1.4422 a)1.3322
کتاب پارسه حل کرده و داخل رابطهk=3قرار داده و جواب بدست آورده مگه اینجا k=2نیست؟اگر من اشتباه میکنم راه حل صحیح و جرا اشتباه میکنم .توضیح بفرمایید.
آخه من دوران دانشگاه این درس رو نگذروندم الان باید خودم بخونم برا همین مشکل خیلی دارم.
دوستان کمک کنند ممنون میشم.[/align]

کمک سوال محاسبات سال ۹۰ - lvlina_r - 19 مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ ب.ظ

منم محاسبات نگذروندم، ولی این طور که این فصل را از پوران خوندم یادمه می گفت واسه جواب دقیقتر k را یکی بیشتر بگیرید، بعد گردش کنید...

RE: کمک سوال محاسبات سال ۹۰ - khavar_1365 - 19 مهر ۱۳۹۰ ۰۲:۲۳ ب.ظ

(۱۹ مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ ب.ظ)lvlina_r نوشته شده توسط:  منم محاسبات نگذروندم، ولی این طور که این فصل را از پوران خوندم یادمه می گفت واسه جواب دقیقتر k را یکی بیشتر بگیرید، بعد گردش کنید...

سلام دوست مانشتی:
ولی خیلی جاها هم دیدم که ۱ی رو افزایش نداده و همون kدرنظر گرفته!!!!من از کجا باید بدونم کی کی ۱ب بهش اضافه کنم!!!
۱سوال دیگه:
برای من که محاسبات نگذروندم و الان خودم میخوام بخونم از کدوم منبع شروع کنم،خوبه؟پارسه برای شروع من خوب نیست!!!!
منتظرراهنمایی شما دوستان عزیز هستم.

کمک سوال محاسبات سال ۹۰ - lvlina_r - 19 مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۱۰ ب.ظ

سلام، منم دقیق نمی دونم، ولی فکر کنم چون گفته جواب دقیقتر، راه حلش همینه، واقعیتش منم مثل شما محاسبات پاس نکردم، و فقط دو فصل اولش را خوندم، اول از روی پارسه خوندم، ولی اصلا خوشم نیومد، الان این دو فصل را از رو پوران خوندم، حالا نمی دونم این نکته ای که گفتم تو پوران بود یا پارسه،( هر چی تو پوران گشتم که پیداش نکردم، پارسه‌ام از کتابخونه بود، پس دادم...)
همه می گند محاسبات نیاز به خوندن مفهمومی یا مرجع نداره، و با یه کتاب تست می شه تست هاشا حل کرد، من خودم پوران را بهتون پیشنهاد می کنم، ولی بازم از دوستانی که بیشتر تو این زمینه کار کردن بپرسید....

RE: کمک سوال محاسبات سال ۹۰ - Mansoureh - 20 مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۰۳ ب.ظ

یه سئوال:
اگر با k=2 حل کنید جواب دقیق چی میشه؟

RE: کمک سوال محاسبات سال ۹۰ - khavar_1365 - 23 مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۵۲ ق.ظ

(۲۰ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۰۳ ب.ظ)Mansoureh نوشته شده توسط:  یه سئوال:
اگر با k=2 حل کنید جواب دقیق چی میشه؟

اگرk=2بگداریم جواب داخل گزینه‌ها نیست که هیچ!!!!اصلا بهشون هم نزدیک نیست!!!!

RE: کمک سوال محاسبات سال ۹۰ - homa - 26 مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ

(۱۹ مهر ۱۳۹۰ ۰۲:۲۳ ب.ظ)khavar_1365 نوشته شده توسط:  
(19 مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ ب.ظ)lvlina_r نوشته شده توسط:  منم محاسبات نگذروندم، ولی این طور که این فصل را از پوران خوندم یادمه می گفت واسه جواب دقیقتر k را یکی بیشتر بگیرید، بعد گردش کنید...

سلام دوست مانشتی:
ولی خیلی جاها هم دیدم که ۱ی رو افزایش نداده و همون kدرنظر گرفته!!!!من از کجا باید بدونم کی کی ۱ب بهش اضافه کنم!!!
۱سوال دیگه:
برای من که محاسبات نگذروندم و الان خودم میخوام بخونم از کدوم منبع شروع کنم،خوبه؟پارسه برای شروع من خوب نیست!!!!
منتظرراهنمایی شما دوستان عزیز هستم.
سلام دوست عزیز
به نظر من کتاب پوران خیلی خلاصه وار گفته و کتاب پارسه هم تا حدودی بد نیست اما من کتاب مقسمی رو پیشنهاد می کنم.
اینا همشون کتاب کنکوری هستن و اگه منظورت مرجع باشه ما تو دانشگاه یه کتاب نارنجی رنگ خوندیم که اسمش بود
آنالیز عددی نوشته‌ی بابلیان کتاب بدی نبود ولی حجمش خیلی زیاده و
به نظرم واسه کنکور خوندن برا محاسبات زیاد کار به صرفه ایی نیست.
انتخاب با خودتون هستRolleyes

RE: کمک سوال محاسبات سال ۹۰ - khavar_1365 - 27 مهر ۱۳۹۰ ۱۰:۵۰ ق.ظ

(۲۶ مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۳۶ ب.ظ)mjjoon نوشته شده توسط:  من نمیفهمم یعنی چی شما میگید k رو ۲ گرفته یا ۳ . مگه دلبخواه !!!!
من اینجا جواب رو مینویسم‌:
لینک زیر رو نگاه کنید. عکس گرفتم. ببخشید که کیفیتش پایینه . امکانات نبود.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
سلام دوست عزیز:
ممنون از پاسختون.
اما مشکل من چیزدیگه ایست:مگه در اینجا x^2=3نیست؟!!!!شما چطوری ریشه سوم عدد ۳گرفتین در صورتی مه باید ریشه دوم باشه؟اگه من اشتباه میکنم بیشتر راهنمایی بفرمایید.من فرمول وراه حل بلدم اما اینکه با این معادله چزوری ریشه سوم بدست آوورده در صورتی که x^2هست؟من با ریشه ۳اون مشکل دارم؟
با تشکر

RE: کمک سوال محاسبات سال ۹۰ - khavar_1365 - 27 مهر ۱۳۹۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ

(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۳۱ ق.ظ)mjjoon نوشته شده توسط:  من عیناً سوال ۹۰ مینویسم‌:
سوال ۴۳ کنکور ۹۰‌:
برای حل معادله X^3 = 3 روش تکراری نیوتن را بکار ببرید. اگر نقطه شروع x1=1.5 باشد بعد از ۲ تکرار مقدار x3 به کدام گزینه نزدیک‌تر است؟

خوب واضحه که ریشه سوم عدد ۳ رو میخواد . من حدسم اینه شما از روی منبعی سوال رو دیدید که احتمالاً سوال رو اشتباه تایپ کرده . درسته ؟

سلام دوست مانشتی:
آره اگرمعادله ما اینی باشه که شما نوشتید،درست میشه.واقعا ممنون از راهنماییتون.موفق باشید
پس کتاب پارسه اونو اشتباه تایپ کرده بود چون من از کتاب پارسه نوشتم.خودم هم گفتم حتما باید۳باشه ولفی مردد بودم.ممنونم