تالار گفتمان مانشت
سربازی با مدرک دیپلم یا ادامه‌ی تحصیل؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

سربازی با مدرک دیپلم یا ادامه‌ی تحصیل؟ - sina.iRoid - 17 شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۲۴ ب.ظ

سلام. دوستان لطفا کمی من و در این زمینه راهنمایی کنید.
دوستان من دانشجو بودم و رشتم نرم افزار کامپیوتر بود. اما الان دو ترمی است که دانشگاه نرفتم و قصد دارم که انصراف بدم. به دلیل اینکه سطح دانشگاهی که می‌رفتم بسیار پایین بود و همچنین خود بنده علاقه‌ای به دانشگاه رفتن ندارم. بنده خودم برنامه نویسی کار می‌کنم و تا الان هم تا حدودی موفق بودم. اما بحثی مهمی که هست، سربازیه. شنیدم که میگن سربازی با مدرک دیپلم خیلی بد هست. البته پدر من ۲۴ ماه سابقه حضور در جبهه داره و دارای کارت ایثار گری هست.نمی‌دونم که این موضوع چقدر در سربازی تاثیر داره.
سوال من این هست که آیا سربازی برم و یا اینکه دانشگاه و؟ البته توجه داشته باشید که بنده دو ترم است که نرفتم دانشگاه (مرخصی هم نگرفتم). آیا شرایط برگشت به دانشگاه وجود داره. ممنون میشم اگر کمی راهنماییم کنید.

سربازی با مدرک دیپلم یا ادامه‌ی تحصیل؟ - jazana - 17 شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۱۷ ب.ظ

احتمالا معاف میشی به خاطر حضور در جبهه پدرت، گوگل کن قوانین رو + دفترچه سربازی رو دانلود/بخر قشنگ بخون

سربازی با مدرک دیپلم یا ادامه‌ی تحصیل؟ - سیدرضا بازیار - ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۴۳ ب.ظ

فکر کنم ایثارگری ۶ ماه تاثیر داره...

به نظر من ابتدا لیسانس رو بگیر و بعد برو سربازی

بعد از سربازی از درس جدا شدی و نمیتونی به راحتی برگردی. مغز انسان بعد از سربازی منسوخ میشه...

سربازی با مدرک دیپلم یا ادامه‌ی تحصیل؟ - dastan00 - 17 شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۵۲ ب.ظ

درود
تاکیدم بر گرفتن کارشناسی هست بعدش سربازی

سربازی با مدرک دیپلم یا ادامه‌ی تحصیل؟ - codin - 18 شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۳۸ ق.ظ

سربازی با دیپلم خیلی بده طبق شنیدههای من

سربازی با مدرک دیپلم یا ادامه‌ی تحصیل؟ - αɾια - ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۳۵ ق.ظ

لیسانسو بگیر بعد برو سربازی
با سهمیه پدرت و مدرک لیسانس تخفیف خوبی میخوری
دانشگاه هم اگه غیرانتفاعیه باهاشون صحبت کنی و پول حل میشه ...

سربازی با مدرک دیپلم یا ادامه‌ی تحصیل؟ - ahoo_vahshi93 - 18 شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۰۸ ق.ظ

سربازی با دیپلم یعنی هر کسی از راه میرسه میزنه توی سرت :|
قوانین الان میگه هر ماه جبهه پدر ۹ روز کسری خدمت تعلق میگیره که شما حدود ۷ ماه کسری میگیرین
به نظرم با کارشناسی کمی سربازی قابل تحمل بشه :|