تالار گفتمان مانشت
۱۲ واحد جبرانی برای افرادی که تغییر رشته داده اند - نسخه‌ی قابل چاپ

۱۲ واحد جبرانی برای افرادی که تغییر رشته داده اند - RezaTaheri - 08 تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۷ ب.ظ

۱۲ واحد جبرانی برای افرادی که تغییر رشته داده اند

سوال:
۱) اگه روزانه باشی ازت بابت این ۱۲تا واحد شهریه میگیرن؟(قاعداتا نباید بگیرن، محض اعتیاد پرسیدم)
۲) نمره قبولی برای این ۱۲ تا مشابه بقیه دورس ارشد (نمره دوازده) هست؟
۳) از این ۱۲ واحد (معمولا چهار درس ۳ واحدی) اگه در کارشناسی با نمره ۱۰ پاس کرده باشی بازم باید برداری؟ (ساختمان داده ۱۰ شدم که احتمال میدم جزء جبرانی ها باشهSmile)
۴) این دروس جبرانی رو باید سر کلاس بچه های کارشناسی بشینیم؟(تربیت مدرس که کارشناسی نداره Big Grin)
۵) آیا همه دانشگاه ها این جبرانی رو اعمال میکنند? (وقتی شخصی کنکور میده دروس اون رشته رو خونده و تا حدود زیادی بلده دیگه جبرانی چرا آخه, بعدشم شخصی که توی درسی به دلیل پایه ضعیف باشه خودش میره کتاب های پیشنیازش رو میخونه تا درس رو متوجه بشه تا معدلش کم نشه. به نظرم این اجبار اونم برای بچه های ارشد که خودشون فهمیده هستن جالب نیست)

RE: 12 واحد جبرانی برای افرادی که تغییر رشته داده اند - RinoOo - 09 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۲ ق.ظ

دانشگاه به دانشگاه و رشته به رشته فرق داره. ما تو وروودیمون لیسانس فیزیک داریم ولی کلا به هیچکدوم از ماها پیشنیاز نخورد (علوم کامپیوتر شریف)
از طرفی دوستم با لیسانش علوم کامپیوتر ارشد نرم افزار و بهش ۲ درس پیشنیاز خورد،(نرم افزار شریف)
بعید میدونم تفاوت فیزیک و علوم کامپیوتر کمتر از علوم کامپیوتر و نرم افزا باشه.

RE: 12 واحد جبرانی برای افرادی که تغییر رشته داده اند - kingxerxes - 09 تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۳۲ ق.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۷ ب.ظ)RezaTaheri نوشته شده توسط:  ۱۲ واحد جبرانی برای افرادی که تغییر رشته داده اند

سوال:
۱) اگه روزانه باشی ازت بابت این ۱۲تا واحد شهریه میگیرن؟(قاعداتا نباید بگیرن، محض اعتیاد پرسیدم)
۲) نمره قبولی برای این ۱۲ تا مشابه بقیه دورس ارشد (نمره دوازده) هست؟
۳) از این ۱۲ واحد (معمولا چهار درس ۳ واحدی) اگه در کارشناسی با نمره ۱۰ پاس کرده باشی بازم باید برداری؟ (ساختمان داده ۱۰ شدم که احتمال میدم جزء جبرانی ها باشهSmile)
۴) این دروس جبرانی رو باید سر کلاس بچه های کارشناسی بشینیم؟(تربیت مدرس که کارشناسی نداره Big Grin)
۵) آیا همه دانشگاه ها این جبرانی رو اعمال میکنند? (وقتی شخصی کنکور میده دروس اون رشته رو خونده و تا حدود زیادی بلده دیگه جبرانی چرا آخه, بعدشم شخصی که توی درسی به دلیل پایه ضعیف باشه خودش میره کتاب های پیشنیازش رو میخونه تا درس رو متوجه بشه تا معدلش کم نشه. به نظرم این اجبار اونم برای بچه های ارشد که خودشون فهمیده هستن جالب نیست)
من کامپوتر نرم افزار بودم
ارشد هوش - مهندسی رباتیک قبول شدم ۹ واحد پیش داشتم
۱- از ما که شهریه گرفتن درسی حدودا ۸۰ تومن
۲- نمره قبولی هم ۱۲
۳-معمولا درس هایی که زیر ۱۲ پاس شدی رو اگه جزو جبرانی ها باشه بهت میدن
۴-من سر کلاس کارشناسی ها بودم
۵-تو دانشگاه ما که دادن
اما بعد از ما یه قانون تصویب شد که اگه استاد راهنما نیاز ببینه باید برداری در غیر اینصورت اجباری نیست

RE: 12 واحد جبرانی برای افرادی که تغییر رشته داده اند - RezaTaheri - 13 تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۰۵ ب.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۳۲ ق.ظ)kingxerxes نوشته شده توسط:  ۱- از ما که شهریه گرفتن درسی حدودا ۸۰ تومن
خوبه باز ۸۰ تومن کمه
من از بچه های شبانه پرسیدم گفتن هزینه این ۱۲ واحد جبرانی هم مثل بقیه واحد های ارشد هر واحد حدود ۱۹۰-۲۰۰ میشه
یعنی هر درس سه واحدی ۶۰۰ تومن و مجموعا ۲۴۰۰ فقط باید برای این ۱۲ واحد اضافه بدن (حالا شهریه ثابت و متغیر، ارشد به کنار)

۱۲ واحد جبرانی برای افرادی که تغییر رشته داده اند - gaslakh - 14 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۹ ق.ظ

من کارشناسی مهندسی بودم . ارشد اومدم علوم ولی هیچ پیشنیازی نخورد (علوم بهشتی)

RE: 12 واحد جبرانی برای افرادی که تغییر رشته داده اند - RezaTaheri - 14 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ق.ظ

(۱۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۹ ق.ظ)gaslakh نوشته شده توسط:  من کارشناسی مهندسی بودم . ارشد اومدم علوم ولی هیچ پیشنیازی نخورد (علوم بهشتی)
من کارشناسی فناوری اطلاعات و ارتباطات بودم. ارشد میام علوم
شاید بهشتی بیارم شاید تربیت
حالا سوالم اینه که توی بقیه ورودی هاتون کسی جبرانی نخورده?
مثلا علوم شریف کلا جبرانی نمیدن
بهشتی هم همینطوره کلا جبرانی نمیخوره?

RE: 12 واحد جبرانی برای افرادی که تغییر رشته داده اند - gaslakh - 14 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۰ ق.ظ

(۱۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ق.ظ)RezaTaheri نوشته شده توسط:  
(14 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۹ ق.ظ)gaslakh نوشته شده توسط:  من کارشناسی مهندسی بودم . ارشد اومدم علوم ولی هیچ پیشنیازی نخورد (علوم بهشتی)
خیر علوم بهشتی جبرانی نداره کلا. از رشته الهیات هم حتی بیایید جبرانی نداره Big Grin

RE: 12 واحد جبرانی برای افرادی که تغییر رشته داده اند - RezaTaheri - 14 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۸ ب.ظ

(۱۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۰ ق.ظ)gaslakh نوشته شده توسط:  
(14 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ق.ظ)RezaTaheri نوشته شده توسط:  
(14 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۹ ق.ظ)gaslakh نوشته شده توسط:  من کارشناسی مهندسی بودم . ارشد اومدم علوم ولی هیچ پیشنیازی نخورد (علوم بهشتی)
خیر علوم بهشتی جبرانی نداره کلا. از رشته الهیات هم حتی بیایید جبرانی نداره Big Grin
خیلی هم خوبSmile