تالار گفتمان مانشت
تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - نسخه‌ی قابل چاپ

تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - Masoud05 - 01 مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۲۰ ب.ظ

تست علوم کامپیوتر ۸۹
[attachment=1232]
[تصویر:  attachment.php?aid=1232]

تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - sahar_2000 - 02 مهر ۱۳۹۰ ۰۲:۰۸ ق.ظ

گزینه‌ی ۲ درسته..

درسته که رشدتابع رادیکالی از لگاریتم بیشتره اما این رو هم توجه داشته باشید که لگاریتم به توان رسیده...برای مورد بعدی هم مبنای لگاریتم اهمیتی نداره ودر nهم ضرب شده..

RE: تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - Masoud05 - 02 مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۰۳ ق.ظ

(۰۲ مهر ۱۳۹۰ ۰۲:۰۸ ق.ظ)sahar_2000 نوشته شده توسط:  گزینه‌ی ۲ درسته..

درسته که رشدتابع رادیکالی از لگاریتم بیشتره اما این رو هم توجه داشته باشید که لگاریتم به توان رسیده...برای مورد بعدی هم مبنای لگاریتم اهمیتی نداره ودر nهم ضرب شده..

رشد توابع رادیکالی از لگاریتمی بیشتره پس ۲ غلطه . گزینه ۳ هم غلطه چون [tex]3^n > 2*n^2[/tex]
گزینه ۱ هم غلطه( بخاطر جمله سمت چپی که اونم میتونید با مقدار دهی بررسی کنید) . اما میمونه گزینه ۴ که جمله سمت راستی اون طبق بالا درسته اما این گزینه بشرطی درسته که منظور طراح از جمله سمت چپی [tex]n^(1.2)[/tex]
باشه (یعنی توان ۱/۲ باشه نه ۱ تقسیم بر۲)

RE: تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - sahar_2000 - 02 مهر ۱۳۹۰ ۰۵:۴۴ ب.ظ

(۰۲ مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۰۳ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۰ ۰۲:۰۸ ق.ظ)sahar_2000 نوشته شده توسط:  گزینه‌ی ۲ درسته..

رشد توابع رادیکالی از لگاریتمی بیشتره پس ۲ غلطه . گزینه ۳ هم غلطه چون [tex]3^n > 2*n^2[/tex]
گزینه ۱ هم غلطه( بخاطر جمله سمت چپی که اونم میتونید با مقدار دهی بررسی کنید) . اما میمونه گزینه ۴ که جمله سمت راستی اون طبق بالا درسته اما این گزینه بشرطی درسته که منظور طراح از جمله سمت چپی [tex]n^(1.2)[/tex]
باشه (یعنی توان ۱/۲ باشه نه ۱ تقسیم بر۲)
شما مطمین باشید که اینجا میشه ۱تقسیم بر دو!!!درضمن من گفتم که وقتی log به توان میرسه رشدش بیشتر از رادیکالیه...با عددگذاری هم میشه ثابت کرد...امکان نداره ۴ باشه جواب-یعنی نمیشه گفت که رشد رادیکال n بیشتر از (log)به توان ۵!!!!!!اگه من اشتباه میکنم برام توضیح بدین!!!

RE: تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - رضا_ایرانی - ۰۲ مهر ۱۳۹۰ ۰۶:۴۸ ب.ظ

نقل قول: من گفتم که وقتی log به توان میرسه رشدش بیشتر از رادیکالیه...با عددگذاری هم میشه ثابت کرد...امکان نداره ۴ باشه جواب-یعنی نمیشه گفت که رشد رادیکال n بیشتر از (log)به توان ۵!!!!!!اگه من اشتباه میکنم برام توضیح بدین!!!

[tex]\lim_{n-> \infty }\frac{\sqrt{n}}{\(log n)^{5}}=\lim_{n -> \infty }(hop(\frac{\sqrt{n}}{\(log n)^{5}}))=\lim_{n ->\infty } \frac{(1/\sqrt{n}) * 1/2}{5 * \(log n) ^{4} * (1/n) }=\lim_{n -> \infty } \sqrt{n} / (\log n)^{4}=...=\lim_{n -> \infty } \sqrt{n} / (\log n)= \lim_{n -> \infty } {\sqrt{n}}=\infty[/tex]

در محاسبه حد از بعضی ضرایب ثابت صرفنظر شده. هر با با هوپیتال گرفتن یکی از توان لگاریتم از بین میره تا به صفر برسه.
با عدد گذاری خیلی نمیشه به نتیجه مطمئنی رسید. با گرفتن حد n در بی نهایت معلومه که رشد رادیکال از توان ۵ لگاریتم بیشتره.
با این حساب طرف راست نمیتونه حد بالای مجانبی برای طرف چپ باشه و گزینه دو اشتباهه.

RE: تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - sahar_2000 - 02 مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۰۱ ب.ظ

ببینید درگزینه‌ی دوم درسته که شما میگید رشدتابع رادیکالی از لگاریتمی مبیشتره اما خب یه عامل n هم در لگاریتم ضرب شده که مشخصه:

رشد تابع بصورت nlogn از تابع رادیکال بیشتره!!!!!!اما اینطوری قسمت دوم گزینه‌ی چهار اشتباه میشه!!!!!وااای گیج شدم!!!!!!پس تکلیف این عامل n که در لگاریتم ضرب شده چیه؟؟؟؟؟

RE: تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - رضا_ایرانی - ۰۲ مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ

(۰۲ مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۰۱ ب.ظ)sahar_2000 نوشته شده توسط:  ببینید درگزینه‌ی دوم درسته که شما میگید رشدتابع رادیکالی از لگاریتمی مبیشتره اما خب یه عامل n هم در لگاریتم ضرب شده که مشخصه:

رشد تابع بصورت nlogn از تابع رادیکال بیشتره!!!!!!
بله درست میفرمایید، حتی n هم از رادیکال n رشدش بیشتره.

اما مگه شما نمیگید گزینه ۲ درسته؟
یک قسمت از دو قسمت این گزینه اشتباهه، چطور میتونه گزینه درستی باشه؟

RE: تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - sahar_2000 - 02 مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۱۵ ب.ظ

(۰۲ مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۰۱ ب.ظ)sahar_2000 نوشته شده توسط:  ببینید درگزینه‌ی دوم درسته که شما میگید رشدتابع رادیکالی از لگاریتمی مبیشتره اما خب یه عامل n هم در لگاریتم ضرب شده که مشخصه:

به ممیزبودنش اطمینانی نیست!!!!شاید!!!

RE: تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - رضا_ایرانی - ۰۲ مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۲۹ ب.ظ

(۰۲ مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۱۵ ب.ظ)sahar_2000 نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۰۱ ب.ظ)sahar_2000 نوشته شده توسط:  ببینید درگزینه‌ی دوم درسته که شما میگید رشدتابع رادیکالی از لگاریتمی مبیشتره اما خب یه عامل n هم در لگاریتم ضرب شده که مشخصه:

خب اره!!!!اما پس گزینه‌ی درست به نظر شماکدومه؟؟؟؟؟؟

گزینه یک اشتباه ست:
[tex]n^{1-x}= n/n^{x}[/tex]
که با توجه به مقدار x که از ۰ بزرگتره، پس طرف راست نمیتونه حد بالای طرف چپ باشه.

گزینه دو هم که اشتباه بود.

گزینه سه هم بخش اولش اشتباه ست. طرف راست حد بالای مجانبی طرف چپ نیست. از حد گیری استفاده کنید.

گزینه چهار میتونه درست باشه. بخش اولش که عکس بخش اول گزینه دو هستش که درسته. بخش دومش هم همونطور که مسعود گفت به نظر میاد منظور طراح n به توان "یک ممیز دو " هست نه "یک تقسیم بر دو". که n به توان "یک ممیز دو " حد بالای nlogn هست.

RE: تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - Masoud05 - 02 مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۰۷ ب.ظ

(۰۲ مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۰۱ ب.ظ)sahar_2000 نوشته شده توسط:  ببینید درگزینه‌ی دوم درسته که شما میگید رشدتابع رادیکالی از لگاریتمی مبیشتره اما خب یه عامل n هم در لگاریتم ضرب شده که مشخصه:

رشد تابع بصورت nlogn از تابع رادیکال بیشتره!!!!!!اما اینطوری قسمت دوم گزینه‌ی چهار اشتباه میشه!!!!!وااای گیج شدم!!!!!!پس تکلیف این عامل n که در لگاریتم ضرب شده چیه؟؟؟؟؟

ببین اصلا خودت رو اذیت نکن مشکل از طراح هست که به نکات ریز دقت نمیکنه( مثلاً همین ۱/۲)
دلیل غلط بودن ۲ بخاطر رایکاله هست( چون تابع لگاریتمی به توان عدد ثابت از رادیکال کوچکتره )پس این ۲ که غلط شد.
گزینه اول جمله سمت چپ که تابلو غلطه مثلا برای x=0 در نظر بگیر
گزینه ۳ که دیگه تابلوتابلو هست . جمله سمت راستیش داد میزنه غلطه
میمونه گزینه ۴ که جمله سمت راستش درسته و سمت چپ اگه مقدار ۱/۲ باشه که اونم درست میشه( اگه هم تقسیم باشه که هیج گزینه ای صحیح نمیشه )

تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - fe_atash - 28 آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۱۶ ق.ظ

(۰۲ مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۲۹ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  گزینه یک اشتباه ست:
که با توجه به مقدار x که از ۰ بزرگتره، پس طرف راست نمیتونه حد بالای طرف چپ باشه.

از کجا فهمیدید مقدار x از ۰ بزرگتره؟

RE: تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - - rasool - - 28 آذر ۱۳۹۰ ۰۳:۴۰ ب.ظ

(۲۸ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۱۶ ق.ظ)fe_atash نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۲۹ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  گزینه یک اشتباه ست:

مهم نیست که حالا x مثبت باشه یا منفی.
مهم اینه که این رابطه( رابطه سمت چپی در گزینه یک) برای درست بودنش باید به ازای تمام x‌ها جواب بده.( چون هیچ بازه ای رو در گزینه یک نداده)
و اگر بررسی کنیم می بینیم که برای x های مثبت جواب نمی ده . و در نتیجه این رابطه غلط خواهد بود.

تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - fe_atash - 30 آذر ۱۳۹۰ ۰۷:۲۹ ق.ظ

بله درسته..به اینش فکر نکرده بودم Big Grin واسه همه باید جواب بده

RE: تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - رضا_ایرانی - ۰۲ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ ب.ظ

(۲۸ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۱۶ ق.ظ)fe_atash نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۲۹ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  گزینه یک اشتباه ست:

به بازه موجود در سوال برای x توجه کنید.

تست ۲ فصل ۱ الگوریتم - - rasool - - 03 دى ۱۳۹۰ ۰۷:۳۷ ب.ظ

این رابطه( رابطه سمت چپی در گزینه یک) برای درست بودنش باید به ازای تمام x‌ها جواب بده.( چون هیچ بازه ای رو در گزینه یک نداده)
و اگر بررسی کنیم می بینیم که برای x های مثبت جواب نمی ده . و در نتیجه این رابطه غلط خواهد بود.