تالار گفتمان مانشت
زمان بندی پردازه - نسخه‌ی قابل چاپ

زمان بندی پردازه - seied1372 - 10 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۵:۵۵ ب.ظ

سلام
کسی میتونه این سوال رو حل کنه؟
ممنون

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[تصویر:  401735_ibpo_20160429_174438.jpg]

RE: زمان بندی پردازه - Saman - 06 مهر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۹ ب.ظ

سلام.

من امروز مچ این سوال رو گرفتم. البته از یه جای دیگهSmile(این سوال مصداق سوال ۱۰ کتاب دکتر حقیقت هستش و تا حدودی سوال ۱۲، چرا که در سوال ۱۲ سیاست ذکر شده رو فقط در زمانبندی CPU اعمال کرده) من آدرس رو از کتاب حقیقت دادم چون همه حقیقت میخونن.

حالا تفاوت این سوال :

۱)نمودار گانت رو برای معرفی فرآیند ها داده، و جدولش نکرده مثه سوالای قبلی

۲) سیاست SJF به خودی خود انحصاری هستش که اینجا گفته غیر انحصاری باشد، یعنی توی زمانبندی دو تا پردازه در هر قطعه ی زمانی مقایسه ای بین دوتاشون صورت بگیره و اگر یکی از دیگری کمتر هستش سوئیچ کنیم.

۳)توی این سوالا معمولا زمانبندی هم مطرح هستش، که این سواله اومده یه نمودار زده برای زمانبندی و سه تا فرآیند هم داریم.
مثلا دقت کنید زمان ورود پردازه اول صفر(۰)هستش.

همین اطلاعات برای حل سوال کافی هستش ضمن اینکه مچ اون پاسخ سوال ۱۲ رو هم احتمالا بگیرید.انشاالله

RE: زمان بندی پردازه - Saman - 06 مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۰۲ ب.ظ

محض اطلاع دوستان دنبال کننده رد پای این سوال در سراسری مهندسی فناوری اطلاعات ۹۱ هم پیدا شد.

یعنی هر چی نگاه میکنم همه ی سوالات یکیه ، فقط یه پیچ اضافه میشه که زیادم سخت نیست.حالا این یک سوال چون اینجا بود از قبل من این مصداق ها رو عرض میکنم، تقریبا همه ی سوالات به همین شکل هستند . . .