تالار گفتمان مانشت
تست ۹/۴ قدسی BST - نسخه‌ی قابل چاپ

تست ۹/۴ قدسی BST - shirin0101 - 10 اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۲۶ ب.ظ

سلام
چه تعداد BST متفاوت با n گره و برچسب های ۱تا n دارای ترتیب های یکسان در هردو روش postorder وinorder هست ؟ جواب میشه عدد n ام کاتالان
ممنون میشم از دوستان توضیح بدن برام Blush
RE: تست ۹/۴ قدسی BST - Farzamm - 13 اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۰۶ ب.ظ

(۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۲۶ ب.ظ)shirin0101 نوشته شده توسط:  سلام
چه تعداد BST متفاوت با n گره و برچسب های ۱تا n دارای ترتیب های یکسان در هردو روش postorder وinorder هست ؟ جواب میشه عدد n ام کاتالان
متاسفانه غلط پاسخ دادند / درختی باینری وقتی دارای پیمایش های postorder و inorder یکسان هست که به صورت اریب از چپ باشه که با n کلید فقط به یک حالت میشه BST داشت.

RE: تست ۹/۴ قدسی BST - shirin0101 - 14 اسفند ۱۳۹۴ ۰۲:۱۸ ق.ظ

(۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۰۶ ب.ظ)Farzamm نوشته شده توسط:  
(10 اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۲۶ ب.ظ)shirin0101 نوشته شده توسط:  سلام
متاسفانه غلط پاسخ دادند / درختی باینری وقتی دارای پیمایش های postorder و inorder یکسان هست که به صورت اریب از چپ باشه که با n کلید فقط به یک حالت میشه BST داشت.
ممنون از توجه و پاسخ شما/ منم با شما هم نظرم ولی پاسخنامه اش یجوری توضیح داد شک.کردم شاید نکته ای داشته باشه من دقت نکردم/گفتن میشه تبدیل کرد یجورایی انگار/نمیدونم مشکوکم بهش کلا

RE: تست ۹/۴ قدسی BST - fatemeh69 - 21 اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۳۹ ق.ظ

(۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۲۶ ب.ظ)shirin0101 نوشته شده توسط:  سلام
سلام من فکر می کنم !n باشه
چون گفته برچسب دار و اگه درخت مورب چپ بکشیم هر جوری که برچسب گذاری کنیم بازم پیمایش های میان ترتیب و پس ترتیب آن یکسان می شه
درسته یک مدل درخت بیشتر نداره اما چون قراره درخت برچسب دار باشه می شه !n تا .

RE: تست ۹/۴ قدسی BST - Farzamm - 21 اسفند ۱۳۹۴ ۰۵:۴۶ ب.ظ

(۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۳۹ ق.ظ)fatemeh69 نوشته شده توسط:  سلام من فکر می کنم !n باشه
چون گفته برچسب دار و اگه درخت مورب چپ بکشیم هر جوری که برچسب گذاری کنیم بازم پیمایش های میان ترتیب و پس ترتیب آن یکسان می شه

این میشه تعداد درخت های دودویی با n برچسب متفاوت که دارای که پیمایش های میان ترتیب و پس ترتیب یکسان هستند (که اتفاقاً تست کنکور فک کنم دکتری هم بوده) / ولی اگر قرار باشه BST باشه میشه فقط یکی / BST این شرط داره که هر فرزند سمت چپ باید از پدرش کوچکتر باشه.

RE: تست ۹/۴ قدسی BST - fatemeh69 - 23 اسفند ۱۳۹۴ ۰۱:۱۸ ق.ظ

(۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ۰۵:۴۶ ب.ظ)Farzamm نوشته شده توسط:  
(21 اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۳۹ ق.ظ)fatemeh69 نوشته شده توسط:  سلام من فکر می کنم !n باشه

این میشه تعداد درخت های دودویی با n برچسب متفاوت که دارای که پیمایش های میان ترتیب و پس ترتیب یکسان هستند (که اتفاقاً تست کنکور فک کنم دکتری هم بوده) / ولی اگر قرار باشه BST باشه میشه فقط یکی / BST این شرط داره که هر فرزند سمت چپ باید از پدرش کوچکتر باشه.

ماشالله به من !

بله حق با شماست