تالار گفتمان مانشت
مثال صفحه ۱۸۶ مدار منطقی پوران - نسخه‌ی قابل چاپ

مثال صفحه ۱۸۶ مدار منطقی پوران - مهرگان - ۲۸ دى ۱۳۹۴ ۰۸:۵۴ ب.ظ

سلام دوستان
تو مثال گفته، clear با کلاک سنکرون باشه. بعد تو "توجه " گفته clear با کلاک سنکرون نباشه. من تفاوت این دو تا رو متوجه نمیشم. ممنون میشم کمکم کنید.

RE: مثال صفحه ۱۸۶ مدار منطقی پوران - hosein 94 - 28 دى ۱۳۹۴ ۰۹:۰۶ ب.ظ

(۲۸ دى ۱۳۹۴ ۰۸:۵۴ ب.ظ)مهرگان نوشته شده توسط:  سلام دوستان
تو مثال گفته، clear با کلاک سنکرون باشه. بعد تو "توجه " گفته clear با کلاک سنکرون نباشه. من تفاوت این دو تا رو متوجه نمیشم. ممنون میشم کمکم کنید.
نوجه گفته اگر CLR سنکرون نباشه عدد ۱۰۱(عدد ۶) رو شمارش نمیکنه
پس چون سنکرونه ۱۰۱ رو هم شمارش میکنه
ب طور کلی اگه سنکرون باشه یه شمارنده است که از صفر تا ۶ رو شمارش میکنه با سه بیت
اما اگر نباشه شمارنده از ۰ تا ۵ شمارش میکنه
همین

RE: مثال صفحه ۱۸۶ مدار منطقی پوران - مهرگان - ۲۸ دى ۱۳۹۴ ۰۹:۱۵ ب.ظ

(۲۸ دى ۱۳۹۴ ۰۹:۰۶ ب.ظ)hosein 94 نوشته شده توسط:  
(28 دى ۱۳۹۴ ۰۸:۵۴ ب.ظ)مهرگان نوشته شده توسط:  سلام دوستان
ب طور کلی اگه سنکرون باشه یه شمارنده است که از صفر تا ۶ رو شمارش میکنه با سه بیت
همین

اما خود پوران، مثال رو از صفر شمرده تا شش. تو توجه هم از صفر شمرده تا پنج. این clear با کلاک سنکرون میشه، یعنی چی؟

RE: مثال صفحه ۱۸۶ مدار منطقی پوران - hosein 94 - 29 دى ۱۳۹۴ ۱۲:۱۰ ق.ظ

(۲۸ دى ۱۳۹۴ ۰۹:۱۵ ب.ظ)مهرگان نوشته شده توسط:  
(28 دى ۱۳۹۴ ۰۹:۰۶ ب.ظ)hosein 94 نوشته شده توسط:  
(28 دى ۱۳۹۴ ۰۸:۵۴ ب.ظ)مهرگان نوشته شده توسط:  سلام دوستان
همین

اما خود پوران، مثال رو از صفر شمرده تا شش. تو توجه هم از صفر شمرده تا پنج. این clear با کلاک سنکرون میشه، یعنی چی؟

معنی CLR یعنی هرچی باشه به صفر تنبدیل کنه
وقتی ما میگیم CLR ینی تمام خروجی هامون صفر میشه
حالا اگه مدار ما سنکرون باشه ۶ رو هم شمارش میکنه بعد همه بیت ها رو به صفر تبدیل میکنه(یعنی از صفر تا ۶ شمارش میکنه )
اما اگه سنکرون نباشه تا ۵ شمارش میکنه بعد همه رو به صفر تبدیل میکنه

RE: مثال صفحه ۱۸۶ مدار منطقی پوران - مهرگان - ۲۹ دى ۱۳۹۴ ۰۱:۳۰ ق.ظ

مگه سنکرون بودن و نبودن باعثه چه تغییری تو روند مدار میشه که باعث میشه اولی تا شش بشماره، دومی تا پنج؟

RE: مثال صفحه ۱۸۶ مدار منطقی پوران - hosein 94 - 29 دى ۱۳۹۴ ۱۰:۵۰ ق.ظ

(۲۹ دى ۱۳۹۴ ۰۱:۳۰ ق.ظ)مهرگان نوشته شده توسط:  مگه سنکرون بودن و نبودن باعثه چه تغییری تو روند مدار میشه که باعث میشه اولی تا شش بشماره، دومی تا پنج؟

سنکرون یعنی کلاک آنها مشترک باشه
حالا چه تاثیری میذاره بستگی به ساختار مدار داره
یعنی تفاوت عملکردشون به ساختار مدار بستگی داره امکان داره تو ی مداری هیچ قرقی نداشته باشه ممکنم هست تو ی مدار فرق داشته باشه