تالار گفتمان مانشت
ترجمه - نسخه‌ی قابل چاپ

ترجمه - irpersian20 - 01 اسفند ۱۳۹۴ ۰۲:۵۸ ب.ظ

درست می فرمائید
اما یک بخش پردازش تصویر نیاز به سیگنال نداره ، بخش Spatial ها . مثل HE ها و اندازه گیری میزان بهبود تصویر Quality Measurement

ترجمه - irpersian20 - 10 اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۲۶ ب.ظ

سلام
دوستان قسمت زرد رو میشه معنی کرد؟

[تصویر:  397753_6zxj_meansss.png]

RE: ترجمه - MShariati - 12 اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۲۶ ب.ظ

کلاً میگه: در عمل مسطح در نمیاد و مثل اولش میشه.
Bins →
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ترجمه - irpersian20 - 16 اسفند ۱۳۹۴ ۰۳:۴۲ ب.ظ

سلام
دوستان معنی این جمله چیه
The crisp statistics of digital images suffers from the inherent limitation that it does not take into account the inexactness of gray-values.
مخصوصا crisp چه معنی میده؟ در مفهوم میفهمم کریسپ یعنی چی. چون مثلا تو فازی م میگه محاسبه crip اونجا انجام شده . فکر کنم مثلا قطعی بودن هست. نمیدانم درست
inexactness
و
take into account
ممنون از زحمات

ترجمه - MShariati - 16 اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۱۵ ب.ظ

(۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ۰۳:۴۲ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  فکر کنم مثلا قطعی بودن هست.
بله، منظور محاسبات آماری دقیق و موشکافانه است - جانانه!

in-exact-ness of ← نادقیقیِ ...
take into account ← به حساب آوردن

ترجمه - irpersian20 - 18 اسفند ۱۳۹۴ ۰۲:۱۴ ب.ظ

سلام
That is, the number of guesses to carry out binary search on n items is equal to 1 step (the guess)
plus the time to solve binary search on the remaining n/2 items
ببخشید اینجا guess و carry out یعنی چی؟

بعد میشه معنی اش کنید لطفا

ترجمه - MShariati - 18 اسفند ۱۳۹۴ ۰۵:۴۰ ب.ظ

(۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ۰۲:۱۴ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  ببخشید اینجا guess و carry out یعنی چی؟
معانی عادی خودشون رو دارند؛ حدس زدن و انجام دادن؛ جاگذاری کنید، خودتون می‌تونید ترجمه‌ش کنین.

RE: ترجمه - MShariati - 20 اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۴۵ ب.ظ

(۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ۰۲:۱۲ ق.ظ)anyone نوشته شده توسط:  سلام محیط یا کسی رو می شناسید که بشه انلاین جملاتمو درست کنم. برای نوشتن متن انگلیسی بهش نیاز دارم.
سلام - البته من زیاد تو کارش نیستم - ولی خودم، هر از گاهی که پا میده، از google translate به عنوان دستیار و همچنین اعتبارسنجی با google کردن‌های خلاقانه استفاده می‌کنم.

شاید دیگران بتونن محیط یا راهکار بهتری بهتون پیشنهاد بدن؛ ولی اگه همین کار رو بتونید خوب انجام بدید، بی‌نیازتون می‌کنه.

ترجمه - irpersian20 - 05 فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۵۳ ب.ظ

سلام وقت بخیر
سال نو مبارک

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: ترجمه - x86 - 06 فروردین ۱۳۹۵ ۰۱:۵۹ ب.ظ

(۰۵ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۵۳ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  سلام وقت بخیر
سال نو مبارک

"...آنتروپی (بی نظمی) منبع پیام به صورت امیدریاضی عدم قطعیت منبع پیام تعریف می شود..."

ترجمه - irpersian20 - 06 فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۵۵ ب.ظ

ممنون ببخشید این هم میشه
[تصویر:  399447_dc5_ch.jpg]

RE: ترجمه - x86 - 06 فروردین ۱۳۹۵ ۰۳:۲۳ ب.ظ

(۰۶ فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۵۵ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  ممنون ببخشید این هم میشه

تجمیعِ احتمالِ توزیعِ سطحِ خاکستریِ تصویرِ اصلی متقابلا به {} و {} تجزیه می شود.

ترجمه - irpersian20 - 07 فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ق.ظ

سلا دوستان from varying greatly یعنی چی؟

furthermore, the average luminance of the original image should be considered firstly in order to keep it from varying greatly

RE: ترجمه - x86 - 07 فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۲۷ ب.ظ

(۰۷ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ق.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  سلا دوستان from varying greatly یعنی چی؟

furthermore, the average luminance of the original image should be considered firstly in order to keep it from varying greatly

یعنی "از تغییرات زیاد" ، "از تغییرات چشم گیر" ، "از تغییرات بزرگ" ، از تغییرات فاحش" و...

کلا هم میخواد بگه "علاوه بر این، در ابتدا باید میانگین روشنایی تصویر اصلی در نظر گرفته شود تا از تغییرات چشم گیر آن (روشنایی) جلوگیری کند (شود)".

ترجمه - sara_omd - 08 فروردین ۱۳۹۵ ۰۳:۰۸ ب.ظ

Architects are often called upon to help set the quality attribute requirements for a system. Projects that recognize this and encourage it are much more likely to be successful than those that don’t. Relish the opportunity. Stakeholders often have no idea what QAs they want in a system, and no amount of nagging is going to suddenly instill the necessary insight. If you insist on quantitative QA requirements, you’re likely to get numbers that are arbitrary, and there’s a good chance that you’ll find at least some of those requirements will be very difficult to satisfy.