تالار گفتمان مانشت
دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - parsaNA - 23 شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۱۷ ب.ظ

سلام .

لطفا بچه های علوم کامپیوتری تو این تاپیک شرکت کنند . تو دانشگاه ما روز اول یه برگه دادند که برا اساس گرایش هایی که تو دانشکده وجود داره دروسی رو که باید در ترم اول بگذرونیم توی یه جدول زده بود . لیست درس‌ها این طوری بود:

گرایش نظریه محاسبه‌:
  • نظریه علوم کامپیوتر( دکتر زارع )
  • نظریه محاسبات پیشرفته( دکتر دیده ور )

گرایش سیستم های هوشمند‌:
  • هوش مصنوعی پیشرفته( دکتر شیری )

گرایش سیستم های کامپیوتری‌:
  • نظریه طراحی سیستم‌ها( دکتر مظفری )
  • طراحی نرم افزار پیشرفته( دکتر تشکری )

دروس آزاد برای کلیه رشته‌ها‌:
  • الگوریتمهای موازی( دکتر هاشمی )
  • هندسه محاسباتی( دکتر محدث خراسانی )
  • سیستم های تصمیم یار( دکتر قطعی )
یکی از دروس آزاد رو هم میشه انتخاب کرد( البته از دروس اصلی سایر گرایش‌ها هم میشه به عنوان اختیاری یک درس انتخاب کرد ). مدیر گروهمون( دکتر محدث )و بقیه اساتید اصرار دارند که ما همین ترم اول ۳ تا درس برداریم‌، ترم بعد هم ۳ تا که کل درسا تموم شه !!!!

تو گرایش من( سیستم های هوشمند )همون دو تا درس اصلی ۴ روز در هفته می شه !! همه درسها شامل پروژه‌، سمینار و تکالیف می شند // غالبا پروژه و سمینار هم بیشتر از یکی Smile
به شما چه درسایی دادند ؟ چند روز در هفته ؟

بچه‌ها واسه مقاله دادن چه فکرایی دارین ؟ Huh

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - ف.ش - ۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ

نظریه علوم کامپیوتر اجباری

و ۴ تا درس هم بود که باید یکیش رو انتخاب میکردیم:

۱-کدگذاری پیشرفته (زیبا اسلامی)
۲-نظریه الگوریتمی گراف( طهماسبی)
۳-یادگیری ماشین (کتانفروش)
۴- محاسبات ؟

که من یادگیری ماشین رو برداشتم و ۱ شنبه،۳شنبه و ۴ شنبه کلاس دارم.

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - mona23 - 23 شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۴۲ ب.ظ

سلام.واسه من خودشون تعیین کردن،
۲ تا درس دادن
۱/نظریه علوم کامپیوتر
۲/محاسبات ماتریسی
روزای شنبه و یکشنبه و سه شنبه هم کلاس داریم

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - parsaNA - 23 شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۴۳ ب.ظ

یادگیری ماشین بهترین انتخابه از بین اون دروس . این درس اینجا ترم دو ارائه می شه که من حتما انتخابش می کنم. خوبه باز ۳ روز می رید دانشگاه . این درس نظریه علوم کامپیوتر خیلی درس قشنگیه . من که سر کلاس این درس لذت می برم . استادمون که خانم دکتر زارع هستند هر ۲ تا جلسه‌ی این هفته رو درس دادند !!! Smile

آفاق خانم یکی از هم دانشگاهی هاتون رو شناسایی کردم !! Smile بازم هستند فک کنم

RE: دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - ف.ش - ۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۵۲ ب.ظ

(۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۴۳ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  آفاق خانم یکی از هم دانشگاهی هاتون رو شناسایی کردم !! Smile بازم هستند فک کنم
آره میدونم Smile آقای ر.ی ؟!

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - delta - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۳۸ ق.ظ

من با دکتر شیری کارشناسی کلاس داشتم (دکترای هوش مصنوعی از کانادا)استاد خوبیه هر چی سر کلاسش سوال بپرسی و فعال‌تر نمره بهتری هم میگیری امتحانش هم سوالاتش خیلی زیاد بود طوری ک سوالات اخرا نمیرسیدی جواب بدی سر کلاسشم از همه دانشجویان سوال میپرسید تمرین میداد همه را میاورد پا تخته یه کم سر کلاسش استرس داشتیم
برای ما هم
نظریه علوم کامپیوتر-محاسبات علمی-محاسبات ماتریسی شنبه تا سه شنبه کلاس هست این هفته هم تشکیل شدن

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - parsaNA - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۴۴ ق.ظ

delta جان‌، ممنون از اطلاعاتت در مورد دکتر شیری‌، تو این ۲ جلسه هم تقریبا دستم اومد که توقعشون از کلاس چیه .

بچه‌ها ۳ تا درس تو ترم اول سنگین نمی شه ؟ !!

من خودم قصد دارم علاوه بر اون ۲ تا درس اجباری‌، یا طراحی نرم افزار رو بردارم یا سیستم های پشتیبان تصمیم رو. اما یکم مرددم‌! اگه فقط خود درس بود مشکلی نبود‌، اما این پروژه‌ها و سمینارهاش وقت گیره Sad

می ترسم معدله داغون شه !!

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - delta - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۳۱ ب.ظ

parsana درس نظریه علوم کامپیوتر شما با چه مبحثی شروع شد؟منبعتون چیه؟شما هم اگه مایل باشید برا این درس ک مشترک هست رفع اشکال کنیم.
۳ تا درس ک چرا سنگین هست برای ما ک اجباریه خودشون دادن.
دکتر شیری هنوز مدیر گروه ریاضی هست؟ من برا دفاعیه یه پروژه امیرکبیر اومدم یادم هست انتهای دانشگاه دانشکده ریاضی بود یه سالن بود انتهای سالن دکتر شیری بودن.برای ما اول ک سر کلاس اومد اولین سوالی ک پرسید گفت کی ترک هستش خودشم هر کاری کردیم نگفت کجاییه اخرشم نفهمیدیم هیج جلسه ای هم نبود که از ترکها یه چیزی نگه بچه های ترک هم بودن اصلا بدشونم نمیومد این سوال پرسیدن سر کلاسش خیلی جدیه تا میتونی سوال بپرس بعضی وقتها هم اصلا نمیفهمیدی ک جدی حرف میزنه یا شوخی میکنه پروژه هم تا دلت بخواد میده

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - parsaNA - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۵ ب.ظ

موافقم تبادل اطلاعات کنیم در مورد نظریه علوم کامپیوتر . منبع ما این کتابه مارتین دیویس هست:
Martin.Davis.-.Computability,.Complexity.and.Languages
اینم لینک دانلودش‌:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

درس هم از فصل دوم شروع می شه از زبان فای که سه تا دستور بیشتر نداره و ما سعی می کنیم توابع ریاضی رو باهاش بنویسیم Smile

منبع شما چیه ؟

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - ف.ش - ۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۰ ب.ظ

من از یکشنبه کلاسهام شروع میشه و هر دو کلاسم هم روز یکشنبه هست اگر تشکیل شد منم منبعمون رو میگم.

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - delta - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۳ ب.ظ

Theory of Formal Languages and Applications نوشته Simovici فکر میکنم منبع شما بهترباشه

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - grayman - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۳۷ ب.ظ

به ما ۲ تا درس زوری دادند:

رمز نگاری دکتر اسلامی
هندسه محاسباتی دکتر طهماسبی

دو روز در هفته هم بیشتر نیست
هرچی بهشون گفتم بابا سه تا درس بدید بذارید زودتر تموم بشه گفتن نمیشه!

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - Fardad-A - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۵۵ ب.ظ

امیدوارم بقیه گرایشها هم از ابتکار جالب پارسانا و همکاری بقیه دوستان علوم کامپیوتر استفاده کنن و راجع به دروس ترم های ارشدشون صحبت کنن. گاهی سوال برای بچه های ارشد هست و نمیدونن کجابپرسند یا بحث کنند.

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - sprit - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۳۲ ب.ظ

سلام
منم ارشد علوم کامپیوتر دانشگاه تهران قبول شدم
انتخاب رشته ما روز ثبت نام انجام شده بود ...درسای ما ۳ واحدین!!!۴ تا درس ۳ واحدی دادن:

نظریه علوم کامپیوتر
نظریه الگوریتم پیشرفته
نظریه ترکیبات
محاسبات کوانتومی ۱

کلاسای ما ۳‌ام شروع میشه..منم منابع رو بعدا اینجا میذارم
در مورد مقاله هم خیلی دوس دارم راهنمایی بشم

دروس ترم اول ارشد علوم کامپیوتر - parsaNA - 24 شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۳۸ ب.ظ

sprit عزیز‌، شما گرایش محاسبات کوانتومی رو انتخاب کردین که درس محاسبات کوانتومی ۱ رو بهتون دادند ؟

من خیلی واسم عجیبه که دانشگاه تهران‌، برای رشته علوم کامپیوتر هم گرایش هاش تو سرفصل مصوب نیست و هم خیلی از درس هاش . شنیدم که مجوز جداگانه ای برای این گرایش و گرایش بیوانفورماتیک اخذ کردند که سایر دانشگاه‌ها اون مجوز رو ندارند . جالب‌تر اینکه درس هاتون ۳ واحدی هستند بر خلاف سرفصل مصوب اعلام شده از وزارت علوم !!!

در مورد مقاله نگران نباشید . سعی می کنیم اینجا با بچه‌ها هم فکری کنیم تا ببینیم چه کارهایی باید انجام بدیم .