تالار گفتمان مانشت
درج معدل اشتباه در هنگام ثبت نام و گزارش دانشگاه ! - نسخه‌ی قابل چاپ

درج معدل اشتباه در هنگام ثبت نام و گزارش دانشگاه ! - m_t_1369 - 06 مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۲۶ ب.ظ

بچه ها سلام.

امسال رتبه ام ۲۴۰ هوش شد و دانشگاه چمران قبول شدم. امروز از آموزش دانشگاه من رو خواستن و گفتن معدلت رو ۱۷/۱۳ درج کردی در حالی که ۱۷/۱۱ بوده و ما هم این موضوع رو گزارش کردیم.
حالا به نظرتون چه کار کنم من؟ از ادامه تحصیل محرومم می کنن بخاطر دو صدم اونم اشتباه سهوی؟ تمام بدنم یخ کرده!

درج معدل اشتباه در هنگام ثبت نام و گزارش دانشگاه ! - Fardad-A - 06 مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۶ ب.ظ

شما که کاری از دستت برنمیاد.
اول اینکه به معدل موثر که در کارنامه اتون هست نگاهی بندازید.
ببینید معدلتون در چه ضریبی ضرب شده که معدل موثر شده. اگه ضریبش قابل توجه نیست و کمتر از یک هست که تاثیرش ممکنه کمتر از دو صدم باشه.بعدش یه نگاهی به کارنامه نهایی سنجش بندازید. احتمال زیاد بعد شما چندین نفر دیگه هم اونجا در همین کد رشته قبول شده اند.
اگه آخرین نفر اون کد رشته قبولی باشید ممکنه تغییر دو صدم معدل موثر بوده باشه و اشکال پیش بیاد. ولی اگه آخرین نفر نیستید که اصولا" هم با رتبه ۲۴۰ نباید آخرین باشید دو صدم معدل بالا تر پایین تر محل قبولی شما را تغییر نمیده و اتفاق خاصی نمی افته.
سازمان سنجش هم احتمالا"همینکار را میکنه . چون نمیاد که دوباره نمره ها را سورت کنه تا ببینه شما اهواز قبول میشید یا نه.
اشتباه سهوی که غیرموثر هم باشه بعیده مشکلی ایجاد کنه.

درج معدل اشتباه در هنگام ثبت نام و گزارش دانشگاه ! - m_t_1369 - 06 مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۸ ب.ظ

معدل موثر همون ۱۷/۱۳ زده، رتبه قبولی هم زده ۱۴، آخرین رتبه هم ۵۲

درج معدل اشتباه در هنگام ثبت نام و گزارش دانشگاه ! - Fardad-A - 06 مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۰ ب.ظ

پس شما آخرین نفر در این کد رشته نبوده اید و اشتباهتون موثر در قبولی تون در این کد رشته محل نبوده.
محض اطمینان خیلی بیشتر یکی دو نفر با رتبه های بعدتون که اونجا قبول شده اند را معدلشون را بپرسید . اگه معدلشون کمتر از ۱۷/۱۱ است دیگه مطمئنا" خطای سهوی موثر نبوده. ولی ممکنه سازمان سنجش بازم ازتون توضیح بخواد که بگید اشتباه سهوی بوده.

درج معدل اشتباه در هنگام ثبت نام و گزارش دانشگاه ! - m_t_1369 - 07 مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۸ ب.ظ

آخه مساله میدونی چیه؟ هر چقدر سرچ می کنم همه جا نوشته عواقب با خود طرفه و یه کلی آدم بودن که به همین خاطر از ادامه تحصیل محروم شدن. البته قبلا ثبت نام نمی کردن ولی الان ثبت نام موقت کردن تا بررسی کنن. نمیدونم تهش چی میشه...