تالار گفتمان مانشت
نرم افزار weka - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴
RE: نرم افزار weka - pari6825 - 08 فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۲۷ ق.ظ

(۰۷ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۴۲ ب.ظ)x86 نوشته شده توسط:  
(07 فروردین ۱۳۹۵ ۰۹:۰۶ ب.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  سلام دوستان. لطفا یکی منو راهنمایی کنه.
فایلی با پسوند csv رو به arff تبدیل کردم اما ارور بهم میده وقتی وارد وکا میکنم. میشه راهنماییم کنید چیکار کنم؟
یا اگه میشه فایلمو به arff تبدیل کنید بم بدید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سلام، بنده مشکلی با این فایل نداشتم. ابتدا تو منوی اصلی Tools روی ArffViewer کلیک کنید و بعد از باز کردن فایل csv اون رو با فرمت .arff ذخیره کنید. من دیتاستتون رو اتچ کردم، ولی بهتره این کارو خودتون انجام بدید اگه مشکلی بود دوباره بگید تا بررسی کنیم. وکای بنده ۳/۶/۱۰ هست.

مرسی ازتون. روشی که گفتید رو انجام دادم دیگه ارور نداد. ممنونم. ولی نموداری که از داده ها رسم میکنه همه بی رنگ هستند واسه شما هم ؟
و اینکه اکثر الگوریتم های معروف که لازم دارم رو این دیتاست غیرفعاله چون میخوام دقت دیتاست رو رو چند تا از الگوریتم های معروف تو نرم افزار رو به استاد بدم اما غیرفعاله. آیا راهی هست بهم کمک کنید ؟
خدا خیرتون بده

RE: نرم افزار weka - pari6825 - 08 فروردین ۱۳۹۵ ۰۳:۳۹ ب.ظ

(۰۸ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(08 فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۲۷ ق.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  و اینکه اکثر الگوریتم های معروف که لازم دارم رو این دیتاست غیرفعاله چون میخوام دقت دیتاست رو رو چند تا از الگوریتم های معروف تو نرم افزار رو به استاد بدم اما غیرفعاله. آیا راهی هست بهم کمک کنید ؟
ببخشید که من جواب میدم.
شما ویژگی کلاس رو انتخاب کنید که میشه دومین ویژگی، این مشکل حل میشه. ویژگی کلاس باید اسمی باشد نه عددی. شما همه ی ویژگی هاتون عددی هست به جز یکی باید اونو انتخاب کنید تا اون چیزایی که میخواید فعال بشه.
اون کادر قرمزی که در سمت راسته. کشو رو باز کنید ویژگی دوم رو به عنوان کلاس انتخاب کنید
برای استفاده از الگوریتم ها باید وقتی رفتید مثلا تو قسمت classify اگر دیدید غیر فعاله از پایین دوباره ویژگی کلاس رو تعیین کنید. کشو رو باز کنید و انتخاب کنید.

مرسی که جواب دادید. از پاسخ قبلیتون هم ممنون.
این مشکلاتی که داشتم با این چیزایی که گفتید حل شد. اما سوالی که دارم اینکه ویژگی دوم دیتاست جنسیت هست و وقتی من اینو بعنوان کلاس انتخاب کنم بر اساس جنسیت دسته بندی میکنه. ولی من میخوام دسته بندی بر اساس بیمار بودن یا نبودن افراد یعنی ۱ یا ۲ بودن افراد دسته بندی بشه.
و سوال دومم اینکه استاد دقت دیتاست رو چندتا الگوریتم های معروف میخواد. حالا فرض کنید من دیتاست رو با درخت j48 تست کنم. وقتی نتیجه میده کدوم بعنوان دقت به استادم بدم؟ (ببخشید این سوالات ابتدایی میپرسم من تازه دارم کار میکنم)

RE: نرم افزار weka - pari6825 - 09 فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۴۸ ق.ظ

سلام دوستان. لطفا یکی راهنماییم کنه Huh

معیار Accuracy که دقت ترجمه کردم از کدوم نتیجه های بدست امده از الگوریتم میتونم بدست بیارم؟ (precision رو صحت ترجمه کردم.) (یک نمونه پیوست کردم)

سوال دومم اینکه میخوام از الگوریتم های دیگه مثل درخت C5 (الگوریتم هایی که تو وکا نیس) استفاده کنم باید چکار کنم؟

ممنون از پاسخگوییتون

نرم افزار weka - blackhalo1989 - 09 فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۵۶ ق.ظ

به نظرم شما اول باید مقدمات یادگیری ماشین و پترن رو بخونید بعد برید سراغ وکا.

RE: نرم افزار weka - pari6825 - 09 فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۵۴ ب.ظ

(۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۵۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  به نظرم شما اول باید مقدمات یادگیری ماشین و پترن رو بخونید بعد برید سراغ وکا.

اینا رو که فرمودین بخونم چه کمکی بهم میکنه؟ راجع ب داده کاوی و الگوریتم ها اگه منظورتونه زیاد خوندم. تئوری بلدم ولی عملی مشکل دارم. فیلم اموزشی وکا هم خریدم اما چیز خاصی توش نگفته همین چیزای ابتدایی که میدونستم تو عملی گفته.

نرم افزار weka - blackhalo1989 - 09 فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۴۴ ب.ظ

(۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۵۴ ب.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  اینا رو که فرمودین بخونم چه کمکی بهم میکنه؟
جواب چنین سوالاتی رو میده:
(۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۴۸ ق.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  معیار Accuracy که دقت ترجمه کردم از کدوم نتیجه های بدست امده از الگوریتم میتونم بدست بیارم؟

RE: نرم افزار weka - pari6825 - 09 فروردین ۱۳۹۵ ۰۵:۴۸ ب.ظ

(۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۴۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(09 فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۵۴ ب.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  اینا رو که فرمودین بخونم چه کمکی بهم میکنه؟
جواب چنین سوالاتی رو میده:
(۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۴۸ ق.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  معیار Accuracy که دقت ترجمه کردم از کدوم نتیجه های بدست امده از الگوریتم میتونم بدست بیارم؟
حالا نمیشه شما از پیوستی که اونجا گذاشتم بهم بگید؟ وقتم خیلی کمه ممنون میشم بهم بگید

RE: نرم افزار weka - blackhalo1989 - 09 فروردین ۱۳۹۵ ۰۷:۰۰ ب.ظ

(۰۹ فروردین ۱۳۹۵ ۰۵:۴۸ ب.ظ)pari6825 نوشته شده توسط:  حالا نمیشه شما از پیوستی که اونجا گذاشتم بهم بگید؟ وقتم خیلی کمه ممنون میشم بهم بگید
نه من از درس فاصله گرفتم. شرمنده.

RE: نرم افزار weka - pari6825 - 10 فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۱۶ ق.ظ

سلام. فریکوئنت هر ویژگیه موجود در دیتاست رو چطور میشه حساب کرد ؟ (ایا با ساپورت و کانفیدنس هست یا راه دیگه داره ؟)
ممنونم از پاسخگوییتون

RE: نرم افزار weka - yasamannn91 - 14 فروردین ۱۳۹۵ ۰۴:۱۴ ب.ظ

سلام من از UCI یه دیتا ست دانلود کردم و فایل های توش فرمت .data و .name دارند. می خوام با نرم افزار وکا روی این دیتاست کار کنم اما چون فرمتش arff نیست همش خطا میده. من تازه واردم و بلد نیستم. میشه کمکم کنید چطوری با وکا روی این دیتاست کار کنم؟

RE: نرم افزار weka - pershang - 14 فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۱۹ ب.ظ

نرم افزار وکا فایل هایی که پسوند xls و csv دارن رو هم میخونه، میتونی اینکار رو انجام بدی:
زمانی که داری دیتاست رو از سایت uci دانلود میکنی به جای اینکه با پسوند data. ذخیره ش کنی با پسوند xls. ذخیره کن. اینجوری کل ویژگی های مجموعه داده تو ستون اول فایل اکسل ذخیره می شن. بعدش برای اینکه ویژگی ها رو از هم جدا کنی و تو ستون های مختلف قرار بدی، ستون A رو انتخاب کن بعد تو تب Data گزینه test to columns رو بزن، Delimited رو انتخاب کن بعدش next رو بزن تو صفحه جدید tab و comma رو تیک بزن و در آخر next و finish رو بزن .
اینجوری یه مجموعه داده با فرمت اکسل داری و میتونی با وکا کارکنی.

RE: نرم افزار weka - pari6825 - 15 فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۵۳ ق.ظ

سلام. الگوریتم c5 تو نرم افزار وکا نیست چطور میتونم تو وکا از c5 استفاده کنم؟ Huh

نرم افزار weka - hanazahra - 24 فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۴۶ ق.ظ

با سلام
من یک دیتاست پروتئین را به فرمت csv تبدیل کردم و سپس با استفاده از سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
به فرمت arff تبدیل کردم ولی زمانی در weka اجرا می کنم خطای زیر را می دهد امکانش هست کمکم کنید تا خطای ان را بر طرف کنم . با تشکر
number expected , read token [control], line

با سلام
برای تبدیل فایل اکسل به فرمت csv از کدام نوع csv استفاده میشه ؟ چون تو اکسل سه نوع داره.

با سلام
من یک دیتاست پروتئین را به فرمت csv تبدیل کردم و سپس با استفاده از سایت
به فرمت arff تبدیل کردم ولی زمانی در weka اجرا می کنم خطای زیر را می دهد امکانش هست کمکم کنید تا خطای ان را بر طرف کنم . با تشکر

RE: نرم افزار weka - yasamannn91 - 31 فروردین ۱۳۹۵ ۰۶:۰۳ ب.ظ

مررسی از راهنماییتون ولی وقتی از uci دانلود میکنم متاسفانه فایل زیپ شده است و دوتا فایل جدای .name و .data ست . چجوری میتونم تبدیلش کنم؟

(۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۱۹ ب.ظ)pershang نوشته شده توسط:  نرم افزار وکا فایل هایی که پسوند xls و csv دارن رو هم میخونه، میتونی اینکار رو انجام بدی:
زمانی که داری دیتاست رو از سایت uci دانلود میکنی به جای اینکه با پسوند data. ذخیره ش کنی با پسوند xls. ذخیره کن. اینجوری کل ویژگی های مجموعه داده تو ستون اول فایل اکسل ذخیره می شن. بعدش برای اینکه ویژگی ها رو از هم جدا کنی و تو ستون های مختلف قرار بدی، ستون A رو انتخاب کن بعد تو تب Data گزینه test to columns رو بزن، Delimited رو انتخاب کن بعدش next رو بزن تو صفحه جدید tab و comma رو تیک بزن و در آخر next و finish رو بزن .
اینجوری یه مجموعه داده با فرمت اکسل داری و میتونی با وکا کارکنی.

RE: نرم افزار weka - soosoo - 10 دى ۱۳۹۵ ۰۹:۴۶ ق.ظ

سلام کسی فایل آموزشی از نرم افزار weka یا rapidminer داره لطف کنه باره
ممنون