تالار گفتمان مانشت
تعداد جابه جایی در خذف از هرم کمینه - نسخه‌ی قابل چاپ

تعداد جابه جایی در خذف از هرم کمینه - shayesteb - 23 بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۳۴ ب.ظ

سلام میشه مراحل حل این سوال را بگید تا من اشتباهم رو متوجه بشم.

اعداد ۱و۷و۳و۹و۴ را ابتدا در یک هرم کمینه ی خالی درج میکنیم( از چپ به راست) و پس از آن با ۵ بار عمل خذف کوچکترین عدد از هرم کمینه آنها را مرتب شده خارج میکنیم. با فرض آن که هرم کمینه با استفاده از آرایه پیاده سازی شده است تعداد دفعاتی که دو عنصر در آرایه جابه جا می شوند کدام است؟

پاسخ ۱۲ هستش.

RE: تعداد جابه جایی در خذف از هرم کمینه - amiriahmad - 23 بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۱۶ ب.ظ

مراحل رو تو فایل word پیوست شده نوشتم...
مطمئنی جواب ۱۲ تا میشه؟

Huh
۷ تا نمیشه؟

RE: تعداد جابه جایی در خذف از هرم کمینه - shayesteb - 23 بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۵۴ ب.ظ

واقعا ممنون . این جواب رو مدرسان داده بود اما توضیحی هم نداشت جز اینکه گفته : برای قرار دادن عناصر در آرایه به ۵ جا به جایی نیاز هست و برای خذفشون هم ۷ تا که کلا ۱۲ جابه جایی میشه.

اما خوب ۷ هم توی گزینه ها نیست

گزینه ها به این صورت هستن:
۱)۵
۲)۶
۳)۹
۴)۱۲

من خودمم مثل شما حل کردم اما ۱۱ تا جا به جایی به دست اوردم به خاطر اینکه ۴ جابه جایی برای قرار دادن عناصر در آرایه و برای خذفشون مثلا برای درایه اول که یک هستش دو جابه جایی داریم یکی واسه اینکه ۷ رو به جای یک قرار بدیم و یکی دیگه برای اینکه هیپیفای انجام بدیم و هرم را دوباره به حالت کمینه در بیاریم. برای خذف های بعدی هم به همین صورت. در کل نمیدونم ۱۲ جابه جایی چطوری به دست اومده

RE: تعداد جابه جایی در خذف از هرم کمینه - amiriahmad - 23 بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۲۷ ب.ظ

(۲۳ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۵۴ ب.ظ)shayesteb نوشته شده توسط:  واقعا ممنون . این جواب رو مدرسان داده بود اما توضیحی هم نداشت جز اینکه گفته : برای قرار دادن عناصر در آرایه به ۵ جا به جایی نیاز هست و برای خذفشون هم ۷ تا که کلا ۱۲ جابه جایی میشه.

اما خوب ۷ هم توی گزینه ها نیست

گزینه ها به این صورت هستن:
۱)۵
۲)۶
۳)۹
۴)۱۲

من خودمم مثل شما حل کردم اما ۱۱ تا جا به جایی به دست اوردم به خاطر اینکه ۴ جابه جایی برای قرار دادن عناصر در آرایه و برای خذفشون مثلا برای درایه اول که یک هستش دو جابه جایی داریم یکی واسه اینکه ۷ رو به جای یک قرار بدیم و یکی دیگه برای اینکه هیپیفای انجام بدیم و هرم را دوباره به حالت کمینه در بیاریم. برای خذف های بعدی هم به همین صورت. در کل نمیدونم ۱۲ جابه جایی چطوری به دست اومده

۱۱ مد نظر منم بود ولی گفتم شاید منظور از جابجایی، حتما جابجایی دو عنصر با هم باید باشه...
واسه همین گفتم ۷ تا...
نمی دونم چی بگم، ظاهرا مدرسان اشتباه حل کرده دیگه، نه؟

RE: تعداد جابه جایی در خذف از هرم کمینه - sharareh_moradi - 23 بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۴۴ ب.ظ

۴ جابجایی در مرحله ساخت در فایل وردی که یکی از دوستان گذاشته اند دیده می شود
اما در مرحله خذف این هفت جابجایی صورت میگیرد
۱و۷
۳و۷
۳و۹
۴و۹
۴و۹
۷و۹
۷و۹

RE: تعداد جابه جایی در خذف از هرم کمینه - shayesteb - 23 بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۲۶ ب.ظ

دوستان از لطفتون ممنونم

بله همون ۱۱ به دست میاد ممکنه گزینه ها مشکل دارن.