تالار گفتمان مانشت
با وقت کم ساختمان داده یا طراحی الگوریتم - نسخه‌ی قابل چاپ

با وقت کم ساختمان داده یا طراحی الگوریتم - ♡محبوب♡ - ۲۳ آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۱۳ ب.ظ

سلام دوستان
لطفا کمکم کنید.
من الگوریتم و ساختمان داده رو از هر کدوم فقط یکم خوندم و حالا با وقت کم به این نتیجه رسیدم که یکیشو کنار بگذارم به نظرتون کدومو بهتره بخونم و کدوم تو این وقتِ کم نتیجه بهتری میده؟؟؟؟
از همتون ممنووووون.انشالله جبران کنم.

RE: با وقت کم ساختمان داده یا طراحی الگوریتم - Masoud05 - 23 آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ

(۲۳ آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۱۳ ب.ظ)♡محبوب♡ نوشته شده توسط:  سلام دوستان
لطفا کمکم کنید.
من الگوریتم و ساختمان داده رو از هر کدوم فقط یکم خوندم و حالا با وقت کم به این نتیجه رسیدم که یکیشو کنار بگذارم به نظرتون کدومو بهتره بخونم و کدوم تو این وقتِ کم نتیجه بهتری میده؟؟؟؟
از همتون ممنووووون.انشالله جبران کنم.

ساختمان رو بخون از الگوریتم ها هم فصل های مهم بخون که اتفاقا بدرد ساختمان هم میخوره: مثلا روابط بازگشتی و تحیلی مجانبی ( اردرها) + تقسیم و غلبه ( خصوصا مرتب سازی ها) + برنامه نویسی پویا + گراف ها( گراف رو سعی کن سوالای کتاب CLRS رو حداقل با جواباش یه نگاه بندازی)

RE: با وقت کم ساختمان داده یا طراحی الگوریتم - n268 - 25 آبان ۱۳۹۳ ۰۵:۴۳ ب.ظ

به نظر من الگوریتم بخون
چون سوالای ساختمان هم با دید الگوریتمیه.و فقط بخش کمی رو الگوریتم نداره،مثل درخت ها
الگوریتم بخون

RE: با وقت کم ساختمان داده یا طراحی الگوریتم - Hamzeh.S - 25 آبان ۱۳۹۳ ۰۶:۲۴ ب.ظ

البته من خودم رودرحدی نمی دونم که به کسی توصیه کنم چون تجربه زیادی ندارم.ولی باتوجه به اینکه هردودرس روخوندم به نظرمن طراحی الگوریتم رواگه کامل بخونی بسیاری ازمباحث ساختمان داده ها روهم پوشش می ده.

RE: با وقت کم ساختمان داده یا طراحی الگوریتم - izadan11 - 25 آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۲۱ ب.ظ

الگوریتم رو بفهمی ساختمان داده رو هم می تونی بزنی کلا هر دو تا درس یکی هستن طراحی کاملتره
سوالای ساختمان داده دو دسته هستن یکسری قالب مشخص قبلی دارند که احتمالا میشه زد یه سری دیگه تست هوش هستن که بستگی به هوشت داره(اصلا مهم نیست چه کتابی می خونی و چقدر می خونی ساختمان داده شانس و هوش خیلی مهمه)
ولی طراحی بفهمی میزنی

RE: با وقت کم ساختمان داده یا طراحی الگوریتم - Masoud05 - 25 آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۱۸ ب.ظ

(۲۵ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۲۱ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  الگوریتم رو بفهمی ساختمان داده رو هم می تونی بزنی کلا هر دو تا درس یکی هستن طراحی کاملتره
سوالای ساختمان داده دو دسته هستن یکسری قالب مشخص قبلی دارند که احتمالا میشه زد یه سری دیگه تست هوش هستن که بستگی به هوشت داره(اصلا مهم نیست چه کتابی می خونی و چقدر می خونی ساختمان داده شانس و هوش خیلی مهمه)
ولی طراحی بفهمی میزنی
اینطوریا هم نیست!!
برا ساختمان اگه کتاب قدسی و کتاب چند گزینه ای داده ساختارش رو بخونید تا حد زیادی بر روی تست های این درس سوار میشید. الگوریتم هم باید تمرین های CLRSرو بررسی کنید.
در کل بنظرم هیچکدومش قابل حذف نیست چون هر کدومش حذف بشه به اون یکی ضرر میزنه، ضمن اینکه مطالبش هم خیلی اشتراک داره