تالار گفتمان مانشت
بستار ستاره یک زبان حساس به متن - نسخه‌ی قابل چاپ

بستار ستاره یک زبان حساس به متن - Pakniat - 19 آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۴۶ ب.ظ

زبان [tex]L=\{a^nb^nc^n:n>=0\: \}[/tex] را در نظر بگیرید
آیا [tex]L^{star}[/tex] مستقل از متن هست ؟

فکر می کنم زبان معادل [tex](a b c)^{Star}[/tex] هست

RE: بستار ستاره یک زبان حساس به متن - Jooybari - 20 آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۴۱ ق.ظ

سلام. خیر حساس به متنه. رشته های زبان بصورت [tex]\{\lambda,w_1,w_1w_1,...,w_1w_2...w_k,...\}[/tex] هستن که wها یه رشته از زبان L هستن. رشته های زبان L هم هم ارز با مجموعه [tex]\{\lambda,abc,aabbcc,aaabbbccc,...\}[/tex] خواهند بود.

RE: بستار ستاره یک زبان حساس به متن - Pakniat - 20 آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۵۰ ب.ظ

(۲۰ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۴۱ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. خیر حساس به متنه. رشته های زبان بصورت [tex]\{\lambda,w_1,w_1w_1,...,w_1w_2...w_k,...\}[/tex] هستن که wها یه رشته از زبان L هستن. رشته های زبان L هم هم ارز با مجموعه [tex]\{\lambda,abc,aabbcc,aaabbbccc,...\}[/tex] خواهند بود.
من روی رای مثبت + کلیک میکنم ثبت نمیشه!

RE: بستار ستاره یک زبان حساس به متن - fatemeh69 - 20 آبان ۱۳۹۳ ۰۷:۴۶ ب.ظ

(۲۰ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۴۱ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. خیر حساس به متنه. رشته های زبان بصورت [tex]\{\lambda,w_1,w_1w_1,...,w_1w_2...w_k,...\}[/tex] هستن که wها یه رشته از زبان L هستن. رشته های زبان L هم هم ارز با مجموعه [tex]\{\lambda,abc,aabbcc,aaabbbccc,...\}[/tex] خواهند بود.
ببخشید من متوجه نمی شم که شما L رو نوشته اید یا [tex]L^{\ast}[/tex] ؟

RE: بستار ستاره یک زبان حساس به متن - Pakniat - 20 آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۵۷ ب.ظ

(۲۰ آبان ۱۳۹۳ ۰۷:۴۶ ب.ظ)fatemeh69 نوشته شده توسط:  
(20 آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۴۱ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. خیر حساس به متنه. رشته های زبان بصورت [tex]\{\lambda,w_1,w_1w_1,...,w_1w_2...w_k,...\}[/tex] هستن که wها یه رشته از زبان L هستن. رشته های زبان L هم هم ارز با مجموعه [tex]\{\lambda,abc,aabbcc,aaabbbccc,...\}[/tex] خواهند بود.
ببخشید من متوجه نمی شم که شما L رو نوشته اید یا [tex]L^{\ast}[/tex] ؟
[tex]Sigma^{\ast}[/tex] زیر مجموعه [tex]L^{\ast}[/tex] نیست مثلا رشته ba

RE: بستار ستاره یک زبان حساس به متن - Jooybari - 22 آبان ۱۳۹۳ ۰۴:۴۳ ق.ظ

مجموعه اول بستار ستاره زبان L و مجموعه دوم زبان L بوده.