تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - atiyeee - 07 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۰۹ ق.ظ

یه چیزی میگم در مورد دخترا
دختری نیست که جوون باشه و زیبا نباشه.خدا به هر دختری یه جذابیتی داده حالا اگه یه دختر نتونه زیبایی های خودشو کشف کنه نشون میده خیییییلی خنگه.
تمام.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - amir.monfared1369 - 07 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۲۱ ق.ظ

هر کی توی این دنیا یه نظر داره و نظر من هم یک نظره.
درسته که وضیعیت اقتصادی یکی از مشکلای اصلی تو جامعست ولی به نظرم این مشکل بیشتر رو والدین ما تاثیر داره که باید یه خانواده حداقل با دوتا فرزند بزرگ کنن که اون بچه ها هم به چیز کم راضی نمی شن. ولی دو نفر که عاشق هم هستن مشکل اقتصادی واسشون زیاد جلوه نمی کنه.
بازم می گم مشکل اقتصادی شدید هست اما ما داریم بهونه می گیریم که میگیم من به خاطر مشکل اقتصادی از عشقم گذشتم یه نفر بیاد بگه من یه نفر رو واقعا دوست داشتم که مشکل اقتصادی باعث این شد که نتونستیم به هم برسیم!!!!!
ناسلامتی هممون اینجا حداقل یه لیسانس داریم و اونی هم که دوسش داریم مثل خودمونه. پس اجاره بهای یه خونه اونم نه تو یه جا اطراف تهران بلکه تو یه جای متوسط تهران رو می تونیم جور کنیم. مشکل ما اینه که یکم خیال پرداز شدیم و فکر می کنیم همه باید بریم شمال تهران زندگی کنیم Blush یا اونی که باید باهاش ازدواج کنیم باید همه چیز رو داشته باشه از پول گرفته از عشق گرفته از محبت از ادب از زیبایی و ... . چیه مگه تو بهشت زندگی می کنیم!!!! همه این صفات رو با هم یکی نمی تونه داشته باشه من که خودم تجربه بهم ثابت کرده(البته تجربه خودم نه از تجربه بزرگترا استفاده کردم Tongue )
نکته بعدی اینکه از قدیم این یه عرف جامعه بوده که با آشنا ازدواج کنیم خانواده ها کمکمون می کنن ولی اگر بخوایم با یکی که دوسش داریم و به قول والدینمون غریبه باشه ازدواج کنیم سنگ جلو پامون می ندازن الانم هممون می خوایم همسرمون یکی باشه که مثلا همکارمون بوده و یا همدانشگاهیمون و یا اصلا یه دوستی که فرضا تو یه محیط مجازی پیداش کردیم و راضی نیستیم والدینمون واسمون همسرمون رو انتخاب کنن. اما خودمون باید اونقدر طرفمون رو دوست داشته باشیم که حاضر باشیم یه راه توی این سنگها بسازیم و جاده رو هموار کنیم. آدمی که نمی تونه اول زندگی یه راه هموار درست کنه بعدا می خواد چه گلی به سر همسر و بچه هاش بزنه !!!!
رسیدن به کسی که دوسش داریم یکم تلاش می خواست که الان چون وضع اقتصادی یکم مشکل ساز شده تلاش بیشتر می خواد. ولی ما چی می خوایم همین طوری هر کی رو دوست داریم به دست بیاریم.
زندگی که بی تلاش شروع بشه با یه دعوای کوچیک از هم می پاشه چون واسش زحمتی نکشیدیم.به قول قدیمیا باد آورده رو باد میبره.
مثلا دو سال بعد می گیم ما هم دیگرو نمی خوایم و خداحافظ.
بد نیست که این رو همیشه تو ذهن داشته باشیم هر زندگی آسوده یه تلاش می خواد و همه خوبی های این دنیا رو با هم نمی تونیم داشته باشیم.
بازم ببخشید خیلی نوشتم من که دارم می نویسم حوصلم سر رفته وای به حال شما که می خواین بخونین Big Grin

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - sss - 07 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۱۱ ب.ظ

قضیه زیبایی و ثروت و اینها قبول
اما ۹۰% حتی به اون مرحله هم نمیرسن که به خاطر زیبایی و ثروت قضاوت بشن
از خودم مثال بزنم
مثلا در مقابل کسی که توقع داره زنش فقط و فقط خانه دار باشه و بس و هیج فعالیت اجتماعی رو از همسرش نمی پذیره بعد میره خواستگاری دختری که هم تحصیلاتش بیشتره هم شاغله، انتظار چه جوابی داره! حتی اگه اون دختر قبول کنه، با همچنین تغییر شدید سبک زندگی ناامید و افسرده میشه!
یا یکی دیگه که همسر من حتما باید درامد خوب داشته باشه حتما کارمندم باشه! حالا من یه روز بخوام سرکار نرم، حق ندارم تصمیم بگیرم! درسته که تو این زمونه بیشتر زندگیا با یه درآمد نمیچرخه ولی شرع و عرف هم نمیگه زن باید درآمدشو اجبارا تو خونه خرج کنه! رسما به آدم میگن من تو رو به عنوان عابر بانک میخوام Sad
و بسیار موارد مشابه دیگه ....
هنوز بسیاری از آقایون نپذیرفتن که خانوم هم هویت مستقل داره و حق داره که قدرت انتخاب داشته باشه

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - s-nowrozi - 07 اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۳۲ ب.ظ

(۰۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۱۱ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  قضیه زیبایی و ثروت و اینها قبول
اما ۹۰% حتی به اون مرحله هم نمیرسن که به خاطر زیبایی و ثروت قضاوت بشن
از خودم مثال بزنم
مثلا در مقابل کسی که توقع داره زنش فقط و فقط خانه دار باشه و بس و هیج فعالیت اجتماعی رو از همسرش نمی پذیره بعد میره خواستگاری دختری که هم تحصیلاتش بیشتره هم شاغله، انتظار چه جوابی داره! حتی اگه اون دختر قبول کنه، با همجنین تغییر شدید سبک زندگی ناامید و افسرده میشه!
یا یکی دیگه که همسر من حتما باید درامد خوب داشته باشه حتما کارمندم باشه! حالا من یه روز بخوام سرکار نرم، حق ندارم تصمیم بگیرم! درسته که تو این زمونه بیشتر زندگیا با یه درآمد نمیچرخه ولی شرع و عرف هم نمیگه زن باید درآمدشو اجبارا تو خونه خرج کنه! رسما به آدم میگن من تو رو به عنوان عابر بانک میخوام Sad
و بسیار موارد مشابه دیگه ....
هنوز بسیاری از آقایون نپذیرفتن که خانوم هم هویت مستقل داره و حق داره که قدرت انتخاب داشته باشه
این حرف واقعا مسخره است که یه خانم کار کنه و بخواد پولش رو برای خودش نگه دارهAngry وقتی با کسی زندگی می کنید تو همه چیز شریک هستید.تو شرع هر مردی می تونه ۴ زن و ۱۰ صیغه داشته باشه پس با این حرفتون یعنی به شوهرتون این اجازه رو می دید که خیلی راحت با چندین زن دیگر باشدTongue خیلی از دختره ها دیدشون خیلی کودکانه است.جالب اینکه دخترها میگن ما خوشگلیم اما نمی دونم چرا آرایش عروس ۲۴ ساعته وجود داره!!!!!!!!!!!!!!!!

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - abji22 - 07 اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۰۴ ب.ظ

کی از پسر چهارشونه قد ۱۹۰ چشم مشکی سبزه نمکی با ته ریش بدش میاد؟؟؟؟Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinAngel

خب معلومه وقتی کسیو تاحالا ندیدی و اخلاقشم نمیدونی،با ی بار دیدن اگه زشتم باشه تو ذوقت میخوره!چ دخترباشه چ پسرConfused
ولی عشق ک اینجوری بوجود نمیاد،ادمها باید ی چندوقت با هم درارتباط باشن کم کم عشق خودش بوجود میاد
مثال:
ی پسر اقواممون بود همیشه ب ما میگفت زن خوشگل میخوامو زن خوشگل واسم معرفی کنید تاکیدداشت چشاشم رنگی باشهUndecided!!خلاصه دو سه سال درگیر بودیمو ایشون کسیو پسند نکرد
بعداز ی مدت گفت ی دخترو پسندیده و ب ماگفت بریدببینیدش،ما رفتیم اصلا اون چیزی نبود ک همیشه میگفت،برعکس گفته هاش بود،ی دخترخییییییییلی معمولی بود چشاشم مشکی بود!SmileSmile
ایشون با این دخترخانوم تو محیط مجازی اشنا شده بود همشهریمون بود،فقط باهاش چت میکرده واونو ندیده بده ولی کم کم ازاخلاقش خوشش اومده و رفته باخانوادش اشنا شده دیده خانواده خیلی خوبی هم هستن،و بعداز دیدنش به تنها چیزی ک توجه نکرده بوده ظاهرش بودهBig Grin
الان هم عقدکردن دختربسیار خوبی هم هست همه چیزم عالیه،البته اینم بگم این اقا پسر ازلحاظ مالی خیلی متوسطه دختره هم ده سال ازش کوچیکتره متولد ۷۵ هست!SadSadDodgyمیاد پوز زنشو به ما میده میگه خجالت بکشد زنم۷۵ی هست شما هنوز ازدواج نکردید!Sad

بعد ی چیزدیگه
فکرکنم خیلی ازدختر ها هستن که پول براشون مهمه اما وقتی ی جوون ۲۵-۲۶ساله خاستگاری میکنه و تو این چندسال داشته درس میخونده ومثلا الان داره واسه ارشد ی دانشگاه خوب میخونه،خب رو اینده ی همچین ادمی میشه حساب کرد،شاید الان خونه نداره ،نمیوتونه nتومن طلا بخره و....ولی اینده داره خب
ولی اگه ی جوون۲۵-۲۶ ساله بیاد خاستگاری و درس نخونده کار درس حسابی نداره و حمایت خانواده هم نداره خب سخته انتخاب این ادم!من باشم ک نمیخوام

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - sss - 07 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۲۴ ب.ظ

(۰۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۳۲ ب.ظ)s-nowrozi نوشته شده توسط:  این حرف واقعا مسخره است که یه خانم کار کنه و بخواد پولش رو برای خودش نگه دارهAngry وقتی با کسی زندگی می کنید تو همه چیز شریک هستید.تو شرع هر مردی می تونه ۴ زن و ۱۰ صیغه داشته باشه پس با این حرفتون یعنی به شوهرتون این اجازه رو می دید که خیلی راحت با چندین زن دیگر باشدTongue خیلی از دختره ها دیدشون خیلی کودکانه است.جالب اینکه دخترها میگن ما خوشگلیم اما نمی دونم چرا آرایش عروس ۲۴ ساعته وجود داره!!!!!!!!!!!!!!!!
شما متوجه نکته مطلب نشدی
گفتم منم قبول دارم با یک درآمد نمیشه زندگی کرد، مشکل با این قسمت قضیه اس که هیچ حقی برای دختر قایل نیستن که در تصمیم گیری درباره زندگی نقش داشته باشه

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - dokhtare payiz - 07 اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۱۸ ب.ظ

همه این حرفا به کنار, ازدواج دو شخصیت مستقل از لحاظ فکری و اجتماعی میخواد ولی ما ایرانیا میگیم ما ملتی باعاطفه و خانواده دوستیم و آمریکاییها رو فرد گرا میدونیم در حالیکه تو ایران یه فرد ۴۰ ساله تحصیل کرده هم هنوز با خانواده زیندگی میکنه! این عاطفه نیس وابستگیه. آدمی که مستقل نیس نمیتونه عاشق بشه اگه همچین ادعایی هم داشته باشه بعدن ناکامیشو تجربه میکنه اینو من نمیگم به نقل از یه دکتر جامعه شناس میگم.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - s-nowrozi - 07 اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۲۶ ب.ظ

(۰۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۲۴ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(07 اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۳۲ ب.ظ)s-nowrozi نوشته شده توسط:  این حرف واقعا مسخره است که یه خانم کار کنه و بخواد پولش رو برای خودش نگه دارهAngry وقتی با کسی زندگی می کنید تو همه چیز شریک هستید.تو شرع هر مردی می تونه ۴ زن و ۱۰ صیغه داشته باشه پس با این حرفتون یعنی به شوهرتون این اجازه رو می دید که خیلی راحت با چندین زن دیگر باشدTongue خیلی از دختره ها دیدشون خیلی کودکانه است.جالب اینکه دخترها میگن ما خوشگلیم اما نمی دونم چرا آرایش عروس ۲۴ ساعته وجود داره!!!!!!!!!!!!!!!!
شما متوجه نکته مطلب نشدی
گفتم منم قبول دارم با یک درآمد نمیشه زندگی کرد، مشکل با این قسمت قضیه اس که هیچ حقی برای دختر قایل نیستن که در تصمیم گیری درباره زندگی نقش داشته باشه
متاسفانه بعضی از مرد ها والبته گاها بعضی از خانم ها اینجوری اند.(م÷ل مامانم)
بنظرم زمانی که ازدواج می کنید با یه پسر م÷ل خودتون(حداقل داشتن یه مدرک دانشگاهی) بعد از مدتی هر دو طرف ۵۰ ۵۰ در تصمیم گیری ها دخیل می شوند پس نگران نباشیدBig Grin

(۰۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۱۸ ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  همه این حرفا به کنار, ازدواج دو شخصیت مستقل از لحاظ فکری و اجتماعی میخواد ولی ما ایرانیا میگیم ما ملتی باعاطفه و خانواده دوستیم و آمریکاییها رو فرد گرا میدونیم در حالیکه تو ایران یه فرد ۴۰ ساله تحصیل کرده هم هنوز با خانواده زیندگی میکنه! این عاطفه نیس وابستگیه. آدمی که مستقل نیس نمیتونه عاشق بشه اگه همچین ادعایی هم داشته باشه بعدن ناکامیشو تجربه میکنه اینو من نمیگم به نقل از یه دکتر جامعه شناس میگم.
ببخشید اون جامعه شناس باید غاز بچرونه
تو کشورهای از اون دست شما با یه کار م÷ل کار در رستوران می تونید یه خونه اجاره کنید و یه زندگی دانشجویی داشته باشید حالا تو ایران چطور!

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - shayesteNEY - 07 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۰۸ ب.ظ

از کجا به کجا رسیدید Angryاخه یکی در مورد تاثیر زیبایی در انتخاب حرف میزنه
یکی در مورد تفاوت شخصیتی زن و مرد
یکی در مورد استقلال خانم ها و....
همه خوب حرف میزنید و حرفاتون لایک داره Big Grinولی منظورتون رو در حرفتون خوب و درست بیان نمیکنید (جسارتا البته اولین نفرم خودم هستم ) مردمو گیج میشن که چی به چی شد

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - shayesteNEY - 08 اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۳۷ ب.ظ

ﺩﺧﺘﺮﺧﺎﻧﻤﯽ ﺯﻳﺒﺎﺧﻄﺎﺏ ﺑﻪ ﺭﺋﻴﺲ ﺷﺮﻛﺖ ﺍﻣﺮﻳﻜﺎﯾﯽ ﺝ ﭖ ﻣﻮﺭﮔﺎﻥ ﻧﺎﻣﻪ‌ﺍﯼ ﺑﺪﻳﻦ ﻣﻀﻤﻮﻥ ﻧﻮﺷﺖ:
ﻣﻦ۲۴ﺳﺎﻝ ﺩﺍﺭﻡ.ﺟﻮﺍﻥ،ﺯﻳﺒﺎ،ﺧﻮﺵ‌ﺍﻧﺪﺍﻡ،ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺗﺤﺼﯿﻼﺕ ﺁﮐﺎﺩﻣﯿﮏ ﻫﺴﺘﻢ.ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮﺍﻧﻢ ﺑﺎﻣﺮﺩﯼ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﮐﻨﻢ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺷﻤﺎﺩﺭﺁﻣﺪﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ؟
ﺟﻮﺍﺏ ﻣﺪﻳﺮﺷﺮﻛﺖ ﻣﻮﺭﮔﺎﻥ:
ﺩﺭﺁﻣﺪﺳﺎﻻﻧﻪ ﻣﻦ ﺑﺎﺁﺭﺯﻭﯼ ﺷﻤﺎﻫﻤﺨﻮﺍﻧﯽ ﺩﺍﺭﺩ،ﺍﻣﺎﺍﺯﺩﻳﺪﻳﮏ ﺗﺎﺟﺮﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﺑﺎﺷﻤﺎﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺍﺳﺖ.ﺁﻧﭽﻪ ﺷﻤﺎﺩﺭﺳﺮﺩﺍﺭﻳﺪ ﻣﺒﺎﺩﻟﻪ ﻣﻨﺼﻔﺎﻧﻪ"ﺯﻳﺒﺎﺋﯽ"ﺑﺎ"ﭘﻮﻝ"ﺍﺳﺖ.ﺯﻳﺒﺎﯾﯽ ﺷﻤﺎﺭﻓﺘﻪ‌ﺭﻓﺘﻪ ﻣﺤﻮﻣﻴﺸﻮﺩﺍﻣﺎﭘﻮﻝ ﻣﻦ ﺑﻌﻴﺪﺍﺳﺖ ﺑﺮﺑﺎﺩﺭﻭﺩ.ﺩﺭﺁﻣﺪﻣﻦ ﺑﺎﻻﺗﺮﺧﻮﺍﻫﺪﺭﻓﺖ ﺍﻣﺎﭼﯿﻦ ﻭﭼﺮﻭﮎ ﻭﭘﯿﺮﯼ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﺯﯾﺒﺎﺋﯽ ﺷﻤﺎﺧﻮﺍﻫﺪﺷﺪ.ﻣﻦ ﻳﮏ"ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﺭﻭﺑﻪ ﺭﺷﺪ"ﻫﺴﺘﻢ ﺍﻣﺎﺷﻤﺎﯾﮏ"ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﺭﻭﺑﻪ ﺯﻭﺍﻝ".ﭘﺲ ﺁﺩﻡ ﭘﻮﻟﺪﺍﺭﻧﺎﺩﺍﻥ ﻧﻴﺴﺖ ﺑﺎﺷﻤﺎﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﮐﻨﺪ.ﻣﺎﻓﻘﻂ ﺑﺎﺍﻣﺜﺎﻝ ﺷﻤﺎﻗﺮﺍﺭﻣﯿﮕﺬﺍﺭﻳﻢ ﺍﻣﺎﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﻫﺮﮔﺰ.
ﺍﻣﺎﺍﮔﺮﺷﻤﺎﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮﺟﻮﺍﻧﯽ ﻭﺯﯾﺒﺎﺋﯽ ﮐﺎﻻﻫﺎﯼ ﺑﺎﺍﺭﺯﺷﯽ ﻣﺜﻞ"ﺍﻧﺴﺎﻧﯿﺖ،ﭘﺎﮐﺪﺍﻣﻨﯽ،ﺷﻌﻮﺭ،ﺍﺧﻼﻕ،ﺗﻌﻬﺪ،ﺻﺪﺍﻗﺖ،ﻭﻓﺎﺩﺍﺭﯼ،ﺣﻤﺎﯾﺖ ﻭﻋﺸﻖ "ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪﮐﻪ ﻣﺜﻞ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﻣﻦ ﺭﻭﺑﻪ ﺭﺷﺪﺑﺎﺷﺪﯾﺎﺣﺪﺍﻗﻞ ﻧﻔﻊ ﺁﻥ ﺍﺯﻣﻦ ﻣﻨﻘﻄﻊ ﻧﺸﻮﺩﺁﻧﻮﻗﺖ ﺍﺣﺘﻤﺎﻻﺍﯾﻦ ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻦ ﻫﻢ ﺳﻮﺩﻓﺮﺍﻭﺍﻧﯽ ﺧﻮﺍﻫﺪﺩﺍﺷﺖ.ﭼﻮﻥ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ ﻣﻦ ﻓﺎﻗﺪﺩﺍﺭﺍﯾﯽ ﻫﺎﯼ ﺷﻤﺎﺑﺎﺷﻢ ﻭﻣﻦ ﺑﻌﺪﺍﺯﭼﻨﺪﻣﺪﺕ ﺍﺯﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﺑﺮﺍﯼ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﺸﺘﺮﮎ ﺷﺪﯾﺪﺍﺑﻪ ﺁﻧﻬﺎﻧﯿﺎﺯﭘﯿﺪﺍﺧﻮﺍﻫﻢ ﮐﺮﺩ.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - dokhtare payiz - 08 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۴۱ ب.ظ

(۰۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۲۶ ب.ظ)s-nowrozi نوشته شده توسط:  
(07 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۲۴ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(07 اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۳۲ ب.ظ)s-nowrozi نوشته شده توسط:  این حرف واقعا مسخره است که یه خانم کار کنه و بخواد پولش رو برای خودش نگه دارهAngry وقتی با کسی زندگی می کنید تو همه چیز شریک هستید.تو شرع هر مردی می تونه ۴ زن و ۱۰ صیغه داشته باشه پس با این حرفتون یعنی به شوهرتون این اجازه رو می دید که خیلی راحت با چندین زن دیگر باشدTongue خیلی از دختره ها دیدشون خیلی کودکانه است.جالب اینکه دخترها میگن ما خوشگلیم اما نمی دونم چرا آرایش عروس ۲۴ ساعته وجود داره!!!!!!!!!!!!!!!!
شما متوجه نکته مطلب نشدی
متاسفانه بعضی از مرد ها والبته گاها بعضی از خانم ها اینجوری اند.(م÷ل مامانم)
بنظرم زمانی که ازدواج می کنید با یه پسر م÷ل خودتون(حداقل داشتن یه مدرک دانشگاهی) بعد از مدتی هر دو طرف ۵۰ ۵۰ در تصمیم گیری ها دخیل می شوند پس نگران نباشیدBig Grin

(۰۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۱۸ ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  همه این حرفا به کنار, ازدواج دو شخصیت مستقل از لحاظ فکری و اجتماعی میخواد ولی ما ایرانیا میگیم ما ملتی باعاطفه و خانواده دوستیم و آمریکاییها رو فرد گرا میدونیم در حالیکه تو ایران یه فرد ۴۰ ساله تحصیل کرده هم هنوز با خانواده زیندگی میکنه! این عاطفه نیس وابستگیه. آدمی که مستقل نیس نمیتونه عاشق بشه اگه همچین ادعایی هم داشته باشه بعدن ناکامیشو تجربه میکنه اینو من نمیگم به نقل از یه دکتر جامعه شناس میگم.
ببخشید اون جامعه شناس باید غاز بچرونه
تو کشورهای از اون دست شما با یه کار م÷ل کار در رستوران می تونید یه خونه اجاره کنید و یه زندگی دانشجویی داشته باشید حالا تو ایران چطور!
آخرش که چی باید مستقل شد یا نه! مخصوصن استقلال فکری خیلی مهمه, آی متنفرم از این پسرایی که از خواهر مادر خط میگیرن

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - neda_software - 08 اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۰۰ ب.ظ

(۰۸ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۳۷ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  ﺩﺧﺘﺮﺧﺎﻧﻤﯽ ﺯﻳﺒﺎﺧﻄﺎﺏ ﺑﻪ ﺭﺋﻴﺲ ﺷﺮﻛﺖ ﺍﻣﺮﻳﻜﺎﯾﯽ ﺝ ﭖ ﻣﻮﺭﮔﺎﻥ ﻧﺎﻣﻪ‌ﺍﯼ ﺑﺪﻳﻦ ﻣﻀﻤﻮﻥ ﻧﻮﺷﺖ:
ﻣﻦ۲۴ﺳﺎﻝ ﺩﺍﺭﻡ.ﺟﻮﺍﻥ،ﺯﻳﺒﺎ،ﺧﻮﺵ‌ﺍﻧﺪﺍﻡ،ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺗﺤﺼﯿﻼﺕ ﺁﮐﺎﺩﻣﯿﮏ ﻫﺴﺘﻢ.ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮﺍﻧﻢ ﺑﺎﻣﺮﺩﯼ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﮐﻨﻢ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺷﻤﺎﺩﺭﺁﻣﺪﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ؟
ﺟﻮﺍﺏ ﻣﺪﻳﺮﺷﺮﻛﺖ ﻣﻮﺭﮔﺎﻥ:
ﺩﺭﺁﻣﺪﺳﺎﻻﻧﻪ ﻣﻦ ﺑﺎﺁﺭﺯﻭﯼ ﺷﻤﺎﻫﻤﺨﻮﺍﻧﯽ ﺩﺍﺭﺩ،ﺍﻣﺎﺍﺯﺩﻳﺪﻳﮏ ﺗﺎﺟﺮﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﺑﺎﺷﻤﺎﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺍﺳﺖ.ﺁﻧﭽﻪ ﺷﻤﺎﺩﺭﺳﺮﺩﺍﺭﻳﺪ ﻣﺒﺎﺩﻟﻪ ﻣﻨﺼﻔﺎﻧﻪ"ﺯﻳﺒﺎﺋﯽ"ﺑﺎ"ﭘﻮﻝ"ﺍﺳﺖ.ﺯﻳﺒﺎﯾﯽ ﺷﻤﺎﺭﻓﺘﻪ‌ﺭﻓﺘﻪ ﻣﺤﻮﻣﻴﺸﻮﺩﺍﻣﺎﭘﻮﻝ ﻣﻦ ﺑﻌﻴﺪﺍﺳﺖ ﺑﺮﺑﺎﺩﺭﻭﺩ.ﺩﺭﺁﻣﺪﻣﻦ ﺑﺎﻻﺗﺮﺧﻮﺍﻫﺪﺭﻓﺖ ﺍﻣﺎﭼﯿﻦ ﻭﭼﺮﻭﮎ ﻭﭘﯿﺮﯼ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﺯﯾﺒﺎﺋﯽ ﺷﻤﺎﺧﻮﺍﻫﺪﺷﺪ.ﻣﻦ ﻳﮏ"ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﺭﻭﺑﻪ ﺭﺷﺪ"ﻫﺴﺘﻢ ﺍﻣﺎﺷﻤﺎﯾﮏ"ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﺭﻭﺑﻪ ﺯﻭﺍﻝ".ﭘﺲ ﺁﺩﻡ ﭘﻮﻟﺪﺍﺭﻧﺎﺩﺍﻥ ﻧﻴﺴﺖ ﺑﺎﺷﻤﺎﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﮐﻨﺪ.ﻣﺎﻓﻘﻂ ﺑﺎﺍﻣﺜﺎﻝ ﺷﻤﺎﻗﺮﺍﺭﻣﯿﮕﺬﺍﺭﻳﻢ ﺍﻣﺎﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﻫﺮﮔﺰ.
ﺍﻣﺎﺍﮔﺮﺷﻤﺎﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮﺟﻮﺍﻧﯽ ﻭﺯﯾﺒﺎﺋﯽ ﮐﺎﻻﻫﺎﯼ ﺑﺎﺍﺭﺯﺷﯽ ﻣﺜﻞ"ﺍﻧﺴﺎﻧﯿﺖ،ﭘﺎﮐﺪﺍﻣﻨﯽ،ﺷﻌﻮﺭ،ﺍﺧﻼﻕ،ﺗﻌﻬﺪ،ﺻﺪﺍﻗﺖ،ﻭﻓﺎﺩﺍﺭﯼ،ﺣﻤﺎﯾﺖ ﻭﻋﺸﻖ "ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪﮐﻪ ﻣﺜﻞ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﻣﻦ ﺭﻭﺑﻪ ﺭﺷﺪﺑﺎﺷﺪﯾﺎﺣﺪﺍﻗﻞ ﻧﻔﻊ ﺁﻥ ﺍﺯﻣﻦ ﻣﻨﻘﻄﻊ ﻧﺸﻮﺩﺁﻧﻮﻗﺖ ﺍﺣﺘﻤﺎﻻﺍﯾﻦ ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻦ ﻫﻢ ﺳﻮﺩﻓﺮﺍﻭﺍﻧﯽ ﺧﻮﺍﻫﺪﺩﺍﺷﺖ.ﭼﻮﻥ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ ﻣﻦ ﻓﺎﻗﺪﺩﺍﺭﺍﯾﯽ ﻫﺎﯼ ﺷﻤﺎﺑﺎﺷﻢ ﻭﻣﻦ ﺑﻌﺪﺍﺯﭼﻨﺪﻣﺪﺕ ﺍﺯﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﺑﺮﺍﯼ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﺸﺘﺮﮎ ﺷﺪﯾﺪﺍﺑﻪ ﺁﻧﻬﺎﻧﯿﺎﺯﭘﯿﺪﺍﺧﻮﺍﻫﻢ ﮐﺮﺩ.

شیما جان یعنی به جرات میتونم بگم یکی از بهترین متن هایی بود که رو ذهنیت و زندگی من اثر گذاشت
خیلی خیلی ازت ممنونمHeart
چقدر اون اقا با فهم و کمال بوده دمش گرم Smile

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - shayesteNEY - 08 اسفند ۱۳۹۳ ۰۵:۰۱ ب.ظ

(۰۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۰۰ ب.ظ)neda_software نوشته شده توسط:  شیما جان یعنی به جرات میتونم بگم یکی از بهترین متن هایی بود که رو ذهنیت و زندگی من اثر گذاشت
خیلی خیلی ازت ممنونمHeart
چقدر اون اقا با فهم و کمال بوده دمش گرم Smile
قربونتHeart

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - Bahar_HS - 09 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۱۹ ب.ظ

(۰۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۱۸ ق.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  خواهش میکنم..اصلا این نکات ظریف است که تجرد را زنده نگه داشتهSmile

این جمله تون کلی لایک داره!Big Grin

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - Fardad-A - 13 اسفند ۱۳۹۳ ۰۴:۳۳ ب.ظ

اصن یه وضعیه!!!

اینکه میگن نسل عوض میشه همینه دیگه... من که تو نسل قبلی ام بعضی حرفا را که بعضیا به قاطعیت میگن را نمی فهمم.
زندگی مشترک که زیبایی تنها نیست. اگه کسی فقط شرطش همینه بهتره ازدواج نکنه. خطرناکه.!!!
یه روز برید دادگاه خانواده . من که نرفته ام ولی دوستم میگفت همه اینها که دارند طلاق میگیرندیا شوهرشان طلاقشان میده (البته از نظر دوست من) تقریبا" هیچکدام زشت نیستند.زشتهاشون هم معمولا" خیلی پولدارند. (دوستم وکیله)

اگه اینجوری ازدواج کنید دل من بحال نسل بعدی میسوزه. اونها خواهند گفت چه پدر مادر بیفکری داشتیم . موقع انتخاب همدیگه خوب بود عاقلانه تر رفتار میکردند.(البته اگر باین درجه از تربیت و ... برسند)
ازدواج معامله نیست . اون آقای امریکایی هم ازدواج را معامله دیده و سود و ضرر برایش حساب کرده.

در ازدواج یا دو نفر سود میکنن یا هر دو نفر ضرر. اگه موقع ازدواج فقط کسی فقط به سود خودش فکر کنه،میشه معامله.
واسه همین میگن در ازدواج جمع جبری همه چیز هایی که براتون مهمه باید تعادل دو کفه ترازو باشه.
در معامله ما بنفع طرف مقابل فکر نمیکنیم. چون تصورمان اینه که او خودش باید بفکر خودش باشه. اگه بدون غش و کلاهبرداری طرف مقابل ضرر کرد و ما سود بردیم ، دیگه بما مربوط نیست. ما شرعا" و عرفا" و عقلا" سود بردیم. ولی در ازدواج اگه یه طرف ضرر کنه و بعد ازدواج بفهمه، دومی هم بسودش نمیرسه.
در اشتراک روح و روان نمیشه کاسبکاری کرد.البته عاشق شدن گاهی تناسبها را به هم میزنه . ولی بنظرم عشق گذرا تناسبها را فقط برای مدتی کوتاه به هم میزنه. بعد از مدتی دوباره همه چیز میزان میشه و خدا نکنه که خیلی نامیزان باشه انتخاب.
این نظر من بود . فقط همین.