تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - mcse2010 - 06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۵۱ ب.ظ

(۰۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۳۷ ب.ظ)parisa.raad نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۲۵ ب.ظ)neda_software نوشته شده توسط:  میشه بپرسم دختر خوشگل بوده؟ چون فقط خوشگلی میتونه یه پسر رو تا این مرز عاشق نگه داره
ندا جان شک نکن که جواب سوالت آره هستش. دوستانی که میگن خوشگلی اولویت اول نیست فیلم زیاد دیدن!
شما براساس تجربیات خودت، و مواردی که دیدی نگا کن ببین توی عشق هایی که اتفاق افتادن، چندتاشون دختره زیباییش کم بوده ؟
من خودم از ۱۰۰ یکی یا کمتر دیدم.
برای آقایون خوشگلی ملاک اول است. هرکی هم انکار کنه داره تظاهر میکنه که خیلی آدم فهمیده ایه.
من بارها و بارها دیدم، که پسرهای عاقلی هم بودن، اما وقتی دوتا دختر یکی با زیبایی متوسط به پایین و خوش اخلاق، و اون یکی با زیبایی شدید و ولی بداخلاق بهش معرفی کردن، خوشگله رو انتخاب کرده. این مردها رو من می شناسم فقط :دی Tongue

بله صد در صد خوشکلی شرطه!!!!
انهایی که میگن خوشکلی مهم نیست، ماست خوردند
Big GrinBig Grin
منم دختر خوشکل با یه خال روی گونه داشته باشه را دوست دارمTongue

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - m.teymourpour - 06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۳۵ ب.ظ

سلام
بستگی داره خوشگلی رو چی معنی کنیم
هر کسی خوشگلی خاص خودشو داره، ممکنه دختری که از نظر شما زشت باشه، از نظر یکی دیگه خوشگل باشه
فقط میتونم بگم زشت نبود
به نظر من، مرد بودن آقا پسر بود که تونستن دووم بیارن
من میخوام چند کلمه با کسانی که میگن خوشگلی اصله حرف بزنم
با پیشرفتی که تو علم پزشکی بوجود اومده هر کسی میتونه اون خوشگلی که شما میگین رو بدست بیاره
واقعا شما فک میکنن خوشگلی دختر باعث میشه زندگیشون پایدار باشه؟
من که هر چی میکنم نمیتونم همچین موردی رو پیدا کنم تو اطرافیانم ولی تا دلتون بخواد مورد میدونم که به خاطر خوشگلی ازدواج کردن و خیلی زود جدا شدن
سن ازدواج الان رفته بالا، شما با دختری بین ۲۵ تا ۲۸ ساله ازدواج میکنین، دختره هم نهایت خوشگلی رو داره. خیلی خوب که بمونه نهایتا تا سن ۴۰ سال خوشگله، بعدش میخواین چکارش کنین؟
اون خوشگلی که شرط بوده رو دیگه نداره. بقیه عمر رو چطور میخواین سر کنین؟
این حرف قدیمیارو همه ما شنیدیم که میگن زن خوشگل مال مردمه
به قول یه بنده خدایی میگفت اگه بخوای زن خوشگل داشته باشی باید دو تا ویژگی داشته باشی
اول اینکه بی رگ باشی و دوم اینکه بلد باشی خوب ناز بخری
شما اگه زن خوشگل میخوای باید مالیاتشم بدی
به خانمای خوشگل اهانت نشه، ولی کمتر دختر خوشگلی پیدا میشه که بی خیال خوشگلیش بشه و اونو به عنوان ویژگی برتر نبینه
شما اگه دنبال دختر خوشگل باشین، هرگز نمیتونین خوشگل ترین دختر رو پیدا کنین
یه روز تو خیابون خوشگل تر از اونو میبینین و خوشگلی اون دختر براتون بی ارزش میشه
ما داریم تو ایران زندگی میکنیم، اگه زن خوشگل گرفتین و باهاش رفتین تو خیابون و بعد دیدین از پسر ۱۵ ساله گرفته تا پیر مرد ۷۰ ساله، همه مثل بز دارن بهش نگاه میکنن. حق هیچ گونه اعتراضی رو ندارین، نه به خانمتون و نه به بقیه
من ازدواج نکردم که بگم تجربه کردم که اخلاق هزاران هزار برابر با ارزش تر از خوشگلیه.
شما چطور میتونین خوشگل ترین دختر رو وقتی که اخلاق نداره تحمل کنین
همین دوستای همجنس خودمونو مثال میزنم
بله همه دوست دارن دوستشون بچه پولدار باشه، خوشتیپ باشه و ...
اما اگه همین دوستی که این ویژگی ها رو داره یکبار بهتون دروغ بگه یا یه رفتار زشت دیگه رو انجام بده. واقعا حاضرین دیگه ریختشو ببینین؟
یه دروغ ساده و نداشتن راستگویی باعث تمام اون ویژگی ها براتون بی اهمین شن
خوشگلی و پولداری و تحصلات و .... خوبن ولی به شرطی که زیر سایه اخلاق باشن
وقتی اخلاق نباشه، هیچ کدوم ذره ای ارزش ندارن

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - yagmur0022 - 06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۵۱ ب.ظ

بنظر من هم وقتی با کسی حتی دوستی هم میکنی چه دختر چه پسر این شخصیت و منش اون شخص هست که باعث میشه تو روش چه حسابی کنی
حالا زندگی و ازدواج فراترازین ها هس

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - parisa.raad - 06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۲۳ ب.ظ

(۰۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۳۵ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  سلام
فرمایشات شما داره یک دنیای رویایی و قشنگ و ایده آل رو توصیف می کنه. اما متاسفانه ما توی همچین دنیایی زندگی نمی کنیم. واقعیت یک چیز دیگه س. این که گفتید زن زیبا مال مردمه، این حرف بسیار توهین آمیز و زشته. برای یک مرد این مساله که هفته ای یک بار بره خیابون و یک متلک به زنش بندازن قابل هضم تره از اینکه شب و روزش رو با کسی بگذرونه که ازش لذت نمی بره. ضمنا ما نگفتیم که زیبایی همه چیزه. گفتیم اولویت اول رو داره. من براساس دانسته های خودم تقریبا ۹۵ درصد دخترهایی که سنشون بالای ۳۵ رفته و ازدواج نکردن زیبایی ظاهری نداشتن. فکر نکنم شما منکر این باشید. به نظرم تعداد مردهایی که مثل شما و با تفکرات شما به یک زن نگاه می کنن زیر ۱ هزارم هستند. کاش چیزایی که شما می گید توی واقعیت هم عملی بود.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - neda_software - 06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۵۷ ب.ظ

(۰۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۳۵ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  سلام
هر کسی خوشگلی خاص خودشو داره، ممکنه دختری که از نظر شما زشت باشه، از نظر یکی دیگه خوشگل باشه
فقط میتونم بگم زشت نبود
به نظر من، مرد بودن آقا پسر بود که تونستن دووم بیارن
من میخوام چند کلمه با کسانی که میگن خوشگلی اصله حرف بزنم
با پیشرفتی که تو علم پزشکی بوجود اومده هر کسی میتونه اون خوشگلی که شما میگین رو بدست بیاره
واقعا شما فک میکنن خوشگلی دختر باعث میشه زندگیشون پایدار باشه؟
من که هر چی میکنم نمیتونم همچین موردی رو پیدا کنم تو اطرافیانم ولی تا دلتون بخواد مورد میدونم که به خاطر خوشگلی ازدواج کردن و خیلی زود جدا شدن
سن ازدواج الان رفته بالا، شما با دختری بین ۲۵ تا ۲۸ ساله ازدواج میکنین، دختره هم نهایت خوشگلی رو داره. خیلی خوب که بمونه نهایتا تا سن ۴۰ سال خوشگله، بعدش میخواین چکارش کنین؟
اون خوشگلی که شرط بوده رو دیگه نداره. بقیه عمر رو چطور میخواین سر کنین؟
این حرف قدیمیارو همه ما شنیدیم که میگن زن خوشگل مال مردمه
به قول یه بنده خدایی میگفت اگه بخوای زن خوشگل داشته باشی باید دو تا ویژگی داشته باشی
اول اینکه بی رگ باشی و دوم اینکه بلد باشی خوب ناز بخری
شما اگه زن خوشگل میخوای باید مالیاتشم بدی
به خانمای خوشگل اهانت نشه، ولی کمتر دختر خوشگلی پیدا میشه که بی خیال خوشگلیش بشه و اونو به عنوان ویژگی برتر نبینه
شما اگه دنبال دختر خوشگل باشین، هرگز نمیتونین خوشگل ترین دختر رو پیدا کنین
یه روز تو خیابون خوشگل تر از اونو میبینین و خوشگلی اون دختر براتون بی ارزش میشه
ما داریم تو ایران زندگی میکنیم، اگه زن خوشگل گرفتین و باهاش رفتین تو خیابون و بعد دیدین از پسر ۱۵ ساله گرفته تا پیر مرد ۷۰ ساله، همه مثل بز دارن بهش نگاه میکنن. حق هیچ گونه اعتراضی رو ندارین، نه به خانمتون و نه به بقیه
من ازدواج نکردم که بگم تجربه کردم که اخلاق هزاران هزار برابر با ارزش تر از خوشگلیه.
شما چطور میتونین خوشگل ترین دختر رو وقتی که اخلاق نداره تحمل کنین
همین دوستای همجنس خودمونو مثال میزنم
بله همه دوست دارن دوستشون بچه پولدار باشه، خوشتیپ باشه و ...
اما اگه همین دوستی که این ویژگی ها رو داره یکبار بهتون دروغ بگه یا یه رفتار زشت دیگه رو انجام بده. واقعا حاضرین دیگه ریختشو ببینین؟
یه دروغ ساده و نداشتن راستگویی باعث تمام اون ویژگی ها براتون بی اهمین شن
خوشگلی و پولداری و تحصلات و .... خوبن ولی به شرطی که زیر سایه اخلاق باشن
وقتی اخلاق نباشه، هیچ کدوم ذره ای ارزش ندارن

راستش اول باید یه اعترافی کنم اینکه من اصلا تو رویا هم نمیدیدم که هنوز پسری وجود داشته باشه که چنین طرز فکری داشته باشه چون این طرز فکر یه ادم خیلی عمقی بین هست بر خلاف جونهای الان که سطحی نگر هستن . البته امیدوارم شما هم که به این حرفا اعتقاد دارید در مرحله عمل که میرسه هم پایبند باشین چون من با چشام دیدم که کسی که این حرفارو دقیقا میزد موقع ملاقات با دختر حرفشو پس گرفت و گفت فک میکردم میتونم ولی نمیتونم الان فهمیدم خیلی مهمه چون من هر روز میخوام ببینمت . اما یه سوال مهم ؟ اگه یه دختر فوق العاده دختر خوب و با شخصیتی باشه ولی طاهر زیبا نداشته باشه چون توی برخورد اول طاهر هر چیزی نشون داده میشه افراد دیگه سراغ این نمیرن که باطن طرف رو بشناسن . مثلا توی خواستگاری های سنتی جلسه اول شده حتی طرفین حرف نزدن اقا پسر میاد با خانوادش میبینن بعد میرن تو خونه راجع به ظاهر فردی که تماما خواست خدا بوده بحث می کنن بعد اگه اکی دادن جلسه بعد بیان صحبت کنن . متاسفانه طاهر بیش از اندازه نسبت به گذشته اولویت پیدا کرده و ظاهر بعضی دخترا که صرفا ذاتی هم نیست و با عمل و مصنوعی زیبایی ایجاد شده سطح توقعات اقایون رو بالا برده . ببخشید اصلا قصد توهین به احدی رو نداشتم صرفا نظر شخصیمو با توجه به سیل اتفاقات زیادی که از دوستام دیدم گفتم

(۰۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۳۷ ب.ظ)parisa.raad نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۲۵ ب.ظ)neda_software نوشته شده توسط:  میشه بپرسم دختر خوشگل بوده؟ چون فقط خوشگلی میتونه یه پسر رو تا این مرز عاشق نگه داره
ندا جان شک نکن که جواب سوالت آره هستش. دوستانی که میگن خوشگلی اولویت اول نیست فیلم زیاد دیدن!
شما براساس تجربیات خودت، و مواردی که دیدی نگا کن ببین توی عشق هایی که اتفاق افتادن، چندتاشون دختره زیباییش کم بوده ؟
من خودم از ۱۰۰ یکی یا کمتر دیدم.
برای آقایون خوشگلی ملاک اول است. هرکی هم انکار کنه داره تظاهر میکنه که خیلی آدم فهمیده ایه.
من بارها و بارها دیدم، که پسرهای عاقلی هم بودن، اما وقتی دوتا دختر یکی با زیبایی متوسط به پایین و خوش اخلاق، و اون یکی با زیبایی شدید و ولی بداخلاق بهش معرفی کردن، خوشگله رو انتخاب کرده. این مردها رو من می شناسم فقط :دی Tongue

بدون شک با حرفت موافقم من خودم دوستی داشتم که فوق العاده بود از لحاظ اخلاقی ولی قیافه متوسطی داشت اقا پسری با این دید ازدواج کرد که باطن مهمه ولی بعد از عقد خود اون اقا پسر اقرار کرد که اشتباه کردم نمیتونم من یه ظاهر زیبا میخوام . حالا فکرشو بکب دختر به اون ماهی ..... متاسف میشه ادم با دیدن چنین صحنه هایی تو جامعه

(۰۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۰۹ ب.ظ)monji_421 نوشته شده توسط:  

عشـــق
نــه پــول میخـــواد
نــه خوشگلـــی
نــه ماشیـــن
نــه هیچـــی دیگـــه
فقـــــط دو تــا آدم میخــــواد...
تاکیــــد میکنــــم : آدمــــــــUndecidedUndecided

موضوع اینه که اون ادم تو این شرایط سخت پیدا میشه

(۰۵ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
این حرف شما به نوعی اهانته.

من اهانت نکردم فقط باید منطقی به وضع الان نگاه کرد
یه سوال از شما ؟ شما اگه خانم دختری رو بدونید از لحاظ شخصیتی فوق العادست و کنارش خوشبخت میشید ولی چهرش رو دوست نداشته باشید باهاش ازدواج می کنید؟

لطفا حرفای هیچ کسی رو توهین برداشت نکنید بذارید بحث کنیم بالاخره نگرش کسی که اشتباه فکر میکنه میتونه این وسط عوض بشه

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - parisa.raad - 06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۴:۴۲ ب.ظ

من باز هم تاکید می کنم. با احترام به صحبت های آقا پسرها، اما متاسفانه من مطمئن هستم که این ها بیشتر از حرف چیزی نیست. در عمل اینطور نیست. من آقایونی رو دیدم که از نظر قیافه افتضاح بودن (از دید ما آدم ها افتضاح بودن. وگرنه "به راستی که ما انسان را به زیبا ترین شکل خلق کردیم ")، اما ایشون حتی به یک خانم با زیبایی چندبرابر خودش اکتفا نمی کرد، و تاجایی که من تونستم برداشت کنم، یه چیزی تو مایه های جنیفر لوپزی، آنجلینا جولی ای، اینا می خواست !!!
این حرف های فیلسوفانه رو لطفا بزارید کنار. به واقعیت جامعه نگاه کنید. پسرهای زیادی هستن که به ۴۰ هم رسیدن ولی موقع تصمیم ازدواج تا دلتون بخواد کیس دارن واسه انتخاب. اما خانومهای بیچاره به ۳۰ که برسن روزی صدبار تو خیابون بهشون میگن ترشیده و فلان و بهمان، آخر سر هم مجبور می شن اکتفا بکنن به یک آقای بیوه با چهار- پنج تا بچه قد و نیم قد.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - explorer - 06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۰۶ ب.ظ

میگین پسرا دوس دارن زنشون خوشگل باشه، اوکی

ولله چند تا دختر پیدا میکنی که حاضر باشه یه شاخه گل مهرش باشه؟؟؟
ولله چند تا دختر پیدا میکنی که حاضر باشه فقط یه حلقه ساده بخره واسه ازدواج؟؟؟
ولله چند تا دختر پیدا میکنی که حاضر باشه یه مجلس ساده برگزار کنه؟؟؟
ولله چند تا دختر پیدا میکنی که حاضر باشه از این خرجهای مسخره عروسی صرف نظر کنه؟؟؟
ولله چند تا دختر پیدا میکنی که حاضر باشه با یه پسر زشت ازدواج کنه؟؟؟
ولله چند تا دختر پیدا میکنی که بعد شروع زندگی مشترک با دار و ندار شوهرش بسازه؟؟؟
ولله چند تا دختر پیدا میکنی که بعد ازدواج شروع به چشم و هم چشمی فامیلهای پولدارش نکنه؟؟؟
.
.
.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - parisa.raad - 06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۳۹ ب.ظ

(۰۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۰۶ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  میگین پسرا دوس دارن زنشون خوشگل باشه، اوکی

ولله چند تا دختر پیدا میکنی که حاضر باشه یه شاخه گل مهرش باشه؟؟؟
ولله چند تا دختر پیدا میکنی که حاضر باشه فقط یه حلقه ساده بخره واسه ازدواج؟؟؟
ولله چند تا دختر پیدا میکنی که حاضر باشه یه مجلس ساده برگزار کنه؟؟؟
ولله چند تا دختر پیدا میکنی که حاضر باشه از این خرجهای مسخره عروسی صرف نظر کنه؟؟؟
ولله چند تا دختر پیدا میکنی که حاضر باشه با یه پسر زشت ازدواج کنه؟؟؟
ولله چند تا دختر پیدا میکنی که بعد شروع زندگی مشترک با دار و ندار شوهرش بسازه؟؟؟
ولله چند تا دختر پیدا میکنی که بعد ازدواج شروع به چشم و هم چشمی فامیلهای پولدارش نکنه؟؟؟
.
.
.
جواب سوالاتتون بسیار ساده س !
برای سوال اول -> آقای محترم یه نگاهی به آمار بندازید ببینید تعداد آقایونی که بدرفتاری می کنن با خانم هاشون چقدره. تعدا آقایونی که خیانت می کنن، آقایونی که می زنن زیر همه چی. و یه نگا بندازید ببینید در به وجود آمدن اختلافات و نهایتا جدایی زن بیشتر ضرر می کنه یا مرد ؟ زن میشه "بیوه" با هزار تا حرف و حدیث پشت سرش، و آقای مرد هم خیلی ساده می ره یکی دیگه پیدا میکنه. لذا باید عرض کنم که دختری که با مهر کم ازدواج می کنه یا طرفش رو میشناسه، یا متاسفانه دچار اشتباه بزرگی شده. مخش مشکل داشته. شما وقتی برای خواهرت یا دختر آینده ت تصمیم گرفتی می فهمی که انقدرهام آسون نیست با یه شاخه گل دخترت رو بدی به یه نفر.
سوال دوم جوابش همین هستش.
ج سوال سوم و چهارم : لطفا با نگاه مردانه و زمخت خودتون به دنیای زنان نگاه نکنید. زن یک موجود متفاوت هست که همه چیز رو با چشم لطافت می بینه. مراسم آنچنانی که نه. اما اون به عنوان یک زن حق داره که یک مراسم متوسط به بالا برای "یک بار" در زندگیش داشته باشه. اینها از نظر شما مسخره س. نه از نگاه یک زن.
ج سوال پنجم : از این سوالتون تعجب می کنم. تعداد زن هایی که با یه مرد زشت ازدواج کردن بیش از حد زیاده !!! شما مردها مگه نوع زیبا هم دارید ؟!!! Big Grin
ج سوال ششم : تعداد این زن ها به نظر من بدک نیست. به نظرم یک سوم به بالای زن ها با دار و ندار می سازن.
ج سوال آخر : این رو قبول دارم. زن ها نباید به خونه زندگی این و اون نگاه کنن و مقایسه کنن.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - explorer - 06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۱۴ ب.ظ

(۰۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۳۹ ب.ظ)parisa.raad نوشته شده توسط:  جواب سوالاتتون بسیار ساده س !
...

خوب خدا رو شکر با خوندن جوابهای پر از استدلال و درخشانتون به جوابم رسیدم.
آفرین شما ۲۰ امتیاز گرفتین .

اولا که بحث خیانت کلا یک چیز جدا هستش و n تا علت میتونه داشته باشه.

دوما بنده هیچ موقع واسه کسی تصمیم نمیگیرم حالا اون شخص میخواد خواهرم یا برادرم باشه یا هر فرد دیگه ای.
خیلی جالبه شما خیلی راحت راجع به مخ افراد نظر میدی.

سوما شما جوابی راجع به یک حلقه ساده ندادی
چرا؟
چون که کمتر دختری پیدا میکنی که راضی باشه یک حلقه ساده واسه ازدواج انتخاب کنه.
چرا؟
چون که اگه حلقه ساده بگیریم اون وقت دختر شهین خانوم و دختر خاله مهین خانوم و عمه شهناز خانوم و ... چی میگن پشت سرمون؟؟؟

چهارما تا حالا واسه پول در آوردن زحمت کشیدی؟؟
تویه یک مجلس مسخره باید nمیلیون از اون پولی که واسه درآوردنش جون کندی رو دود کنی بره.

پنجما شما از کجا آمار دارید که تعداد زنهایی که با مردهای زشت ازدواج کردند بیشتره؟؟؟؟؟
واقعا واسه این جمله شما "شما مردها مگه نوع زیبا هم دارید" متاسفم.سطح تفکرت رو نشون میده.

ششما شما میگین بیشتر از یک سوم از زنها با دار و ندار مرد میسازن
واقعا واسم سواله از کجا این حرفها رو میاری؟؟؟

بازم خدا رو شکر یک مورد رو قبول کردی
گرچه که انتظار قبول همین مورد رو نداشتم.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - parisa.raad - 06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۳۸ ب.ظ

(۰۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۱۴ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  
(06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۳۹ ب.ظ)parisa.raad نوشته شده توسط:  جواب سوالاتتون بسیار ساده س !
...

خوب خدا رو شکر با خوندن جوابهای پر از استدلال و درخشانتون به جوابم رسیدم.
منم خداروشکر می کنم که شما تونستید با جوابهای پراستدلال من به جوابتون رسیدید. اگرچه درک این مساله از شما انتظار نمی رفت، ولی باز شکر. بقیه چیزایی هم که نوشتید کسی سر در نمیاره. ختم جلسه Tongue

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - m.teymourpour - 06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۴۶ ب.ظ

من نمیدونم این تاپیک در مورد چیه
اگه قرار باشه خانما از آقایون ایراد بگیرن و همه تقصیر رو بندازن گردن اونا و همین جور آقایون هم این کارو کنن که نمیشه
به نظر من بد نیست که دو طرف خیلی منطقی عیب و ایراد طرف مقابل رو بگن و عیب و ایراد خودشون هم بپذیرن
مثلا من اگه بخوام این کارو کنم و از خانما ایراد بگیرم
خانما میگن که آقایون دنبال زیبایی هستن. منم قبول دارم که اکثرا هستن ولی انصافا اگه آقایون هم نباشن، شما خانما بیشتر دنبالش هستین. زیبایی خودتون رو میگم. واقعا نیستین؟
پس قبل از اینکه آقایون دنبال زیبایی شما باشن، شما خودتون به این باور رسیدین که اگه زیبا نباشین، یه چیزی کم دارین
خیلی از خانما هستن که به خاطر همین موضوع زیبا و زشت بودن زندگی رو واسه خودشون جهنم میکنن
در اینکه در طول تاریخ در حق خانما ظلم شده و الانم میشه شکی نیست، ولی قبول کنین که گاهی اوقات خودتون در حق خودتون ظلم میکنن
میگم که اگه بخواد اینجوری صحبت بشه، ممکنه بعضی از دوستان ناراحت شن و چیزی هم درست نمیشه
من وقتی در مورد خانما حرف میزنم، اینم در نظر میگیرم که خودم خواهر و مادر دارم

به نظرم اگه کسی معنی جنس مخالف رو بفهمه نیمی از مشکلات ازدواجش حل میشه
آقایون باید قبول کنن که دنیای آقایون با دنیای خانما فرق داره و همین جور خانما
یه آقایی که مشاور بود میگفت:
اکثر خانم هایی که به من مراجعه میکنن میگن که آقای دکتر شوهرم اصلا منو درک نمیکنه و نمیبینه
و میگفت آقایون هم میگن که آقای دکتر خانمم کله مو خورد از بس حرف میزنه
من مامانم گاهی اوقات میاد تو اتاق و در مورد موضوعی باهام حرف میزنه، اگه حواسم بهش نباشه و بهش توجه نکنم، ناراحت میشه و میره. دختران امروزی که دیگه جای خود دارن
پس آقایون باید بدونن که اگه میخوان ازدواج کنن، باید شنونده خیلی خوبی باشن و خوب بلد باشن حرف بزنن
خانما هم باید بدونن که اگه بهترین مرد دنیا هم نصیبشون بشه، باید گاهی اوقات اونو تنها بذارن
آقایون بعضی اوقات هیچ چیز و هیچ کس رو به اندازه تنهاییشون دوست ندارن
مثلا اشتباهی که خانما میکنن وقتی میبینن همسرشون ناراحته، به خودشون میگن خب برم باهاش حرف بزنم و آرومش کنم، چون خودشون اینجوری آروم میشن، فک میکنن آقایون هم همین جورین
یا بالعکس آقایون میگن بذار تو خودش باشه، آروم میشه
در حالی که هر دوی اینا غلطه
باید قبول کنیم که ما داریم با کسی زندگی میکنیم که با ما فرق داره

در کل ازدواج بحث پیچیده ای هست، مخصوصا تو ایران

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - neda_software - 06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۱۰ ب.ظ

ببینید اصلا بحث زیبایی رو تا حدی بذاریم کنار . من اصلا نظر نمیدم ولی واقعا از اقایون این جمعمون یه سوال دارم . قبلنا میگفتن دختر باید حجب و حیا داشته باشه و خیلی از پسرا با دیدن همین خصلت های دختر خانوم انتخابش میکردن برای ازدواج ( در کنار داشتن یه سری فاکتورهای دیگه) ولی الان وضعیت جامعه عوض شده . واقعا شده وقتایی که دخترایی که کمی پایبند باشن یا مثلا با اقایون صحبت کنن خیلی راحت ولی بگو بخند نکنن اجازه رفتن خیلی جاها توی جامعه رو ندارن . خیلی فروشگاه ها با دیدن یه دختر پوشیده انقدر اقایون کم محلی می کنن که اون دختر خودش اونجارو ترک کنه ( موقع خرید روسری برا دوستم که چادری بود به وضوح دیدم و به حرفش رسیدم) . خب اولش میگفتیم نه این اقایون دخترای اونجوری رو برا ازدواج نمیخوان صرفا برای خوشی لحظه ای هست (دوباره سو تفاهم نشه جمع نمیبندم عده ای اینجورین) ولی موقع ازدواج سمت همون دختر مقید میرن ولی چند سالی هست که مرتبا تو جامعه میبینیم همون اقایون برای ازدواجم همون دخترا رو انتخاب می کنن واقعا دلیلش رو چی میشه جز زیبایی گذاشت ؟ شما اقا پسر دوست داری خانمت با هر فروشنده ای بگه بخنده؟ پس حالا که به عنوان همسرت انتخاب کردی دلیلت چی بوده؟ اینا پوئن منفی نیست؟ وقتی میدونی دختر تو گذشتش چند تا پسر از نزدیک بوده و انتخاب می کنی به عنوان همسر انتظار داری نذاریم پای زیبایی اون دختر؟

ایا قبول دارین معیارهای ازدواج نسبت به گذشته فرق کرده ؟

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - codin - 06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۴۷ ب.ظ

(۰۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۱۰ ب.ظ)neda_software نوشته شده توسط:  ببینید اصلا بحث زیبایی رو تا حدی بذاریم کنار . من اصلا نظر نمیدم ولی واقعا از اقایون این جمعمون یه سوال دارم . قبلنا میگفتن دختر باید حجب و حیا داشته باشه و خیلی از پسرا با دیدن همین خصلت های دختر خانوم انتخابش میکردن برای ازدواج ( در کنار داشتن یه سری فاکتورهای دیگه) ولی الان وضعیت جامعه عوض شده . واقعا شده وقتایی که دخترایی که کمی پایبند باشن یا مثلا با اقایون صحبت کنن خیلی راحت ولی بگو بخند نکنن اجازه رفتن خیلی جاها توی جامعه رو ندارن . خیلی فروشگاه ها با دیدن یه دختر پوشیده انقدر اقایون کم محلی می کنن که اون دختر خودش اونجارو ترک کنه ( موقع خرید روسری برا دوستم که چادری بود به وضوح دیدم و به حرفش رسیدم) . خب اولش میگفتیم نه این اقایون دخترای اونجوری رو برا ازدواج نمیخوان صرفا برای خوشی لحظه ای هست (دوباره سو تفاهم نشه جمع نمیبندم عده ای اینجورین) ولی موقع ازدواج سمت همون دختر مقید میرن ولی چند سالی هست که مرتبا تو جامعه میبینیم همون اقایون برای ازدواجم همون دخترا رو انتخاب می کنن واقعا دلیلش رو چی میشه جز زیبایی گذاشت ؟ شما اقا پسر دوست داری خانمت با هر فروشنده ای بگه بخنده؟ پس حالا که به عنوان همسرت انتخاب کردی دلیلت چی بوده؟ اینا پوئن منفی نیست؟ وقتی میدونی دختر تو گذشتش چند تا پسر از نزدیک بوده و انتخاب می کنی به عنوان همسر انتظار داری نذاریم پای زیبایی اون دختر؟

ایا قبول دارین معیارهای ازدواج نسبت به گذشته فرق کرده ؟
من نظر شخصیم رو میگم شاید خیلیا مخالفت داشته باشن باهاش.من فکر می کنم اون تعریفی که در گذشته نه چندان دور از نجابت وجود داشت تعریف درستی نبوده (و نیست). یک دختر ممکنه در گذشته اش با تعدادی پسر بوده باشه. ممکنه در برخورد با جنس مخالف خودشو عقب نکشه و cool رفتار کنه. این چیزا به معنی نداشتن نجابت نیست.چه برای دختر و چه برای پسر

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - m.teymourpour - 06 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۵۱ ب.ظ

(۰۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۱۰ ب.ظ)neda_software نوشته شده توسط:  ایا قبول دارین معیارهای ازدواج نسبت به گذشته فرق کرده ؟

قبوله که معیارها عوض شدن
نه میشه گفت اون معیارهای گذشته درست بودن و نه میشه گفت معیارهای امروزی درسته
ما هم قبول داریم معیارهای امروزی شده زیبایی و پول، ولی خب غلطن. چون اگه نبودن که درصد طلاق اینقد بالا نبود
اون کسانی که به خاطر زیبایی و پول ازدواج میکنن، هیچ موقع نمیتونن از زندگیشون لذت ببرن
شاید بتونن لذتی که در خور یه حیوون باشه رو ببرن اما هرگز نمیتونن لذتی که شایسته یه انسان باشه رو ببرن
فرق ازدواج ما با حیوونا در عشقه و اگه عشق نباشه، حیوونا تو ازدواجشون از ما موفق ترن
چند روز پیش یه مستند دیدم راجع به پنگوئن ها و تخم گذاریشون و رابطه بین پنگوئن نر و ماده.
بعد از دیدن این مستند به عنوان یه آدم از خودم خجالت کشیدم

یه جا یه آمار خوندم که نوشته بود آمار طلاق بالای ۹۰ درصده
نوشته بود ۲۰ تا ۳۰ درصد ازدواجا بطور کامل به طلاق منجر میشه
یه تعداد به خاطر ترس از حرف مردم طلاق نمیگیرن و میسازن، یه تعداد به خاطر بچه هاشون میسازن و یه تعداد یکی از طرفین فداکاری میکنه و میسازه و ...
یه جوری نوشته بود که آخر رسیده بود به اینکه کمتر از ۵ درصد آدما از ازدواجشون واقعا لذت میبرن
اگه این امار رو هم کنار بذاریم و به واقعیت جامعه نگاه کنیم، غیر از این چیزی نمیبینیم

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - shayesteNEY - 07 اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۱۷ ق.ظ

خشگلی یا زشتی
ایا واقعا مسآله این است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خشگلی یا زشتی کاملا یه چیزه نسبیه
نمیدونم برای شما هم اتفاق افتاده یا نه؟
بار اول دوم که یک نفر و میبینید عیوب چهره شو میبینید مثلا چهرش لاغره . این ابروش یه ذره کجه . بینیش گوشتیه و...........
ولی طی برخوردهای بعدی چه محیط کار باشه چه کلاس و یا اعضای خانودتون دیگه این عیوب براتون مهم نیس ، نه که مهم نباشه ها ولی چیزای دیگه تو روابط پر رنگتر میشه و رفته رفته زیبایی های چهره شو هم میبینی. میتونم از شما بخام عیب چهره ماماناتون رو بگید؟؟؟؟
اصلا میتونید چهره مامانتون رو با جزییاتش تصور کنید الان؟
من یه دختر با چهره متوسط مثل خیلی از دخترای دیگه
یه خاستگار داشتم همکلاسم بود(امیدوارم عضو این سایت نباشهSmile) چهرش متوسط رو به پایین بود . زشت نبود .چشاش قشنگ بود بینیش قشنگ بود . ولی فرم چهرش لاغر بود ولی از نظر اخلاق و رفتار همه همه همه قبولش داشتن.و بعضی از همکلاسی ها و حتی اساتید به نوعی واسطه گری میکردن خودمم همیشه قبولش داشتم شاید اولین پسری بود که به طور جدی در مورد ازدواج بهش فکر کردم ولی شاید بارها چهرش برام یه سد بود.شاید دومین دلیل نه گفتنم بهش همین بودHuh با اینکه من هیچ وقت فکر نمیکردم ظاهر برام مهم باشه و همیشه عاقلانه تصمیم میگرفتم ولی وقتی تو موقعیتش قرار گرفتم دیدم نه ، چهره هم مهمه Blush
و جالبه بعد دو سه ماه از اون ماجرا یکی دیگه از همکلاسی ها پیشنهاد داد و اون پسر میتونم به جرآت بگم خوشتیب ترین پسر دانشگاه بود همیشه دور و برش پر بود از بعضی از دخترا . سرکلاس به هر بهانه ای بعضی از دخترا میرفتن طرفش چه متآهل چه دختر مجرد . بین خودمون بمونه دوتا از اون دخترا خیلی خیلی از من خشگل تر بودن و اینو متوجه شده بودم که به هر دو تاشون پیشنهاد ازدواج داده بود و اونا هم به دلایلی که جواب منفی دادن و بعدشم دخترای همکلاسم ازدواج کردن . وقتی بعد چند ماه به من پیشنهاد داد اولین چیزی که برام بازم مهم شد چهرش بود !!!!!چشای مشکیش و چال رو لپاش دل خیلی از دخترا رو تو نگاه اول سست میکرد و ته دلم حرصم گرفته بود که اول به فلانی و فلانی پیشنهاد داده حالا که اونا ازدواج کردن اومده طرف من .در صورتی که ملاک ازدواجش به ظاهر خیلی منطقی میومدو از رفتاراش خیلی قبل تر از اینکه پیشنهاد بده متوجه شده بودم دوسم داره ولی بعد از کلی کلنجار رفتن فهمیدم که نهههههه پسر نباید ظاهرش از خودم بهتر باشه .
کی میگه ظاهر مهم نیس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کی از دختر خشگل بدش میاد . کی از پسر چهارشونه قد ۱۹۰ چشم مشکی سبزه نمکی با ته ریش بدش میاد؟؟؟؟؟Big Grin
اما این اولیت هس این موضوع رو کم رنگ یا پر رنگ میکنه. یه پسر با این ویژگی ظاهری حق داره خانومی داشته باشه که هم سطح خودش باشه و نمیشه بهش خرده گرفت ولی همه چیز این نیسTongue
و خدا ما را به ان چیزی وا میگزارد که به آن دلبسته ایم اینو نمیدونم کجا شنیدم Smile ولی جمله ام معتبره قبول کنیدBig Grin

اگه واقعا زندگی رو میخایم که ارامش داشته باشیم به نظر من کفویت از همه چی مهمتره . لقمه اندازه دهن مهمه چه از نظرظاهر چه ثروت چه موقعیت اجتماعی و........... (استثنا ها رو فاکتور میگیرم)