تالار گفتمان مانشت
گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶
RE: گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - blackhalo1989 - 17 مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۷ ب.ظ

(۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۰۵ ق.ظ)fatemeh-r نوشته شده توسط:  اخه من میخام تا ۱۰ مهر یه دور تمام کنم البته بدون تست . فقط تمرینات کتاب و مثال‌ها که بعدش وقتی خاستم ازمونای پارسه رو بدم صفر نباشم و فقط مرور کنم و تست بزنم چون الان دارم مفهومی میخونم و خلاصه میگیرم
سرعتتونو بیشتر کنید. اگه برنامتون مثل من باشه بدونید که ۳۰ درصد مطالبی که توی تابستون میخونید به دردتون می‌خوره پس خیلی‌ مته به خشخاش نذارید.
شاید دارید زیادی روی خلاصه برداری وقت میزارید.
در هر صورت چاره کار زیاد کردن ساعت مطالعاتی نیست چون در اون صورت ضرر بزرگتری رو متحمّل میشید.

گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - farazin - 17 مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۴۰ ب.ظ

یعنی تا پایان تابستان باید همه درس‌ها رو یه دور تموم بکنیم؟

پس چاره کار چیه؟

گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - moha - 17 مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۴۴ ب.ظ

وای خیلی سخته درس خوندن با زبون روزههههههه

RE: گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - blackhalo1989 - 17 مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۴۷ ب.ظ

(۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۴۰ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  
(17 مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
یعنی تا پایان تابستان باید همه درس‌ها رو یه دور تموم بکنیم؟

پس چاره کار چیه؟
تو برنامه ریزی من بله.
اولا که باید از تیر شروع کرد. دوما قرار نیست تست کار بشه فقط مرجع. سوماً تمرینات هم کامل نمیخواد کار بشه فقط در همین که دست آدم راه بیفته(البته استثنا داره مثل نظریه). چهارماً احتیاجی به وقت گذاشتن افراطی نیست چون همونجور که گفتم ۳۰ درصد از این مطلب قرار توی فاز‌های بعد به درد بخوره.
به طور میانگین می‌شه هفته ای یه کتاب که زیاد نیست. بعضی‌ کتاب‌ها بیشتر وقت میگیرن بعضی‌ هم کمتر وقت میگیرن.

RE: گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - Pegasus - 17 مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۴۷ ب.ظ

(۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۳ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  
(16 مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۲۴ ب.ظ)Pegasus نوشته شده توسط:  
ریز پردازنده چرا می خونین؟

دوست عزیز من چون ترم تابستانی ریزپردازنده برداشتم‌، هر روز میخونم، نگران نباشین برای ارشد لازم نیستSmile

گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - moha - 17 مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۵۶ ب.ظ

من یه سوال دارم بالاخره باید منبع خوند یا کتابهای کمکی؟؟؟

بچه هایی که قبول شدن و اکثرا کتابهای پارسه و مقسمی و پوارن خوندن فقط؟؟؟؟؟

RE: گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - Pegasus - 17 مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۰۸ ب.ظ

(۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۵۶ ب.ظ)moha نوشته شده توسط:  من یه سوال دارم بالاخره باید منبع خوند یا کتابهای کمکی؟؟؟

سلام.با اجازه دوستان:
من خیلی تجربه ندارم اما تاجایی که میدونم هم باید مرجع رو خوند و هم باید در بعضی مباحث از کتاب های دیگه استفاده کرد. البته خب تست زنی هم نباید فراموش بشه.

RE: گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - moha - 17 مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ

(۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۰۸ ب.ظ)Pegasus نوشته شده توسط:  
(17 مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۵۶ ب.ظ)moha نوشته شده توسط:  من یه سوال دارم بالاخره باید منبع خوند یا کتابهای کمکی؟؟؟

سلام.با اجازه دوستان:
من خیلی تجربه ندارم اما تاجایی که میدونم هم باید مرجع رو خوند و هم باید در بعضی مباحث از کتاب های دیگه استفاده کرد. البته خب تست زنی هم نباید فراموش بشه.

آره خوب حرف شما متین...

اما واقعا منبع خوندن خیلی وقت گیره
و دیدم خیلی از اونایی که قبول شدن این زخمتو به خودشون ندادن

گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - Pegasus - 17 مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۴ ب.ظ

درسته حرف شما رو کاملا قبول دارم.. البته فکر کنم کمی هم به سطح علمی و آموخته های فرد بر میگرده.

RE: گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - summer_66 - 17 مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۲۲ ب.ظ

(۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ)moha نوشته شده توسط:  اما واقعا منبع خوندن خیلی وقت گیره

بله منبع خوندن وقت گیره. اکثر کسایی که رتبه خوب آوردن و میگن منبع نخوندن منظورشون این نیست که اصلا منبع نخوندن. تو ۴ یا ۵ سال کارشناسی هر چقدر باید منبع خوندن و ممکنه واسه کنکور دوباره نخونده باشنشون. پس اگه پایه ضعیفی دارید و مطالب رو هنوز درست درک نکردید ممکنه با صرفا خوندن کتاب تست خیلی مفید عمل نکنید و اگه سوالا یه کم عوض بشه دیگه نتونید پاسخ بدید. پس برای فصل هایی از درس‌ها رو که توش مشکل دارید بد نیست منابع رو مورد تفقد قرار بدیدSmile

RE: گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - موج - ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ

(۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۲۲ ب.ظ)summer_66 نوشته شده توسط:  
(17 مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ)moha نوشته شده توسط:  اما واقعا منبع خوندن خیلی وقت گیره

بله منبع خوندن وقت گیره. اکثر کسایی که رتبه خوب آوردن و میگن منبع نخوندن منظورشون این نیست که اصلا منبع نخوندن. تو ۴ یا ۵ سال کارشناسی هر چقدر باید منبع خوندن و ممکنه واسه کنکور دوباره نخونده باشنشون. پس اگه پایه ضعیفی دارید و مطالب رو هنوز درست درک نکردید ممکنه با صرفا خوندن کتاب تست خیلی مفید عمل نکنید و اگه سوالا یه کم عوض بشه دیگه نتونید پاسخ بدید. پس برای فصل هایی از درس‌ها رو که توش مشکل دارید بد نیست منابع رو مورد تفقد قرار بدیدSmile

کاملا قبول دارم نمونش خود من کسی هستم که فقط از روی کتاب تست خوندم و لای منبع رو باز نکردم
خوب توی درسی مثه پایگاه و طراحی الگوریتم که سبک تستا مثه سالای قبل بود خوب نتیجه گرفتم و با همین دو درس رو خوندن اختصاصیم شد ۴۴ درصد
ولی یه درس مثه سیستم عامل و یا معماری با این که خوب خونده بودم و خوب هم تست میزدم ولی سر جلسه کنکور چون نحوه سوالات این درس با سالای گذشته فرق میکرد اصلا جواب مناسبی نگرفتم

گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - Pegasus - 17 مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۰۹ ب.ظ

جناب موج به نظر شما چه درس هایی مثل پایگاه داده هستن که میشه فقط اونهارو به حالت تستی خوند؟ ممنون.

RE: گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - summer_66 - 18 مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ

شاید کلمه خوبی نباشه اما این یه واقعیته که کنکور یه جورایی قماره! آوردن یه رتبه خوب شاید گاهی اوقات کمتر از ۵۰% وابسته به اطلاعات شما باشه!!! ۵۰% بیشترش وابسته به آرامش شما و اینه که سوال از زمینه هایی بیاد که شما توش تسلط دارید. اما نکته ای که وجود داره اینه که کسی موفق میشه که به اون ۵۰% اول دلگرم باشه. وقتی شما رو یه مطلب تسلط کافی ندارید پس زمینه ذهنتون قبول میکنه که توی اون زمینه موفقیتی کسب نمیکنید و اگه حتی یه سوال خیلی ساده که ظاهر پیچیده ای داره رو به شما بدن شما حتی به خودتون اجازه نمیدید حلش کنید چون جسارتشو ندارید. دقیقا مثل چیزی که در مورد ریاضی به سرم اومد. من آدمی نیستم که بگم در حد ۱۰% ریاضی بلدم اما این درصد من تو کنکوره چون به خودم اجازه ندادم که حتی یه دور سوالا رو بخونم!!! چون فکر میکردم من که آمار برای کنکور نخوندم پس ولش کن. این در حالی بود که آمار رو با نمره ماکسیمم پاس کرده بودم و فکر میکردم چون زمان زیادی از پاس کردنم گذشته پس دیگه هیچی بلد نیستم. اما مطمئنا اگه ذره ای مرور کرده بودم واسه کنکور الان وضعم این نبود چون من این درسو خوب پاس کرده بودم و اینطور نبود که با یه کتاب تست سرو تهش رو به هم آورده باشم.

گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - fateme66 - 18 مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۳ ب.ظ

(۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۴۱ ق.ظ)ایرسا نوشته شده توسط:  سلام
من بعد از حدود ۳ هفته برگشتم. این مدت خیلی سخت بود ولی خدا رو شکر گذشت.
باید از اول شروع کنم. میتونم حالا که اول راه هستم بازم تو جمعتون باشم ؟؟؟
سلام ایرسا جان.
من هم مثل شما یک ماه میشه که نبودم و متاسفانه نتونستم ادامه بدم.
باید از اول شروع کنم.
ان شا الله که بتونیم خودمون رو به بقیه دوستان برسونیم.

RE: گروه درسی مانشت مرداد ماه -ماه دوم( برنامه ریزی برای خواندن گروهی) - summer_66 - 18 مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۰۷ ب.ظ

(۱۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۴۲ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  البته دوست عزیز من میخواستم بگم کاملا قبول دارم مثالمم برا همین بود اگه دقت کنی
منتها غلط تایپی در بد جایی اتفاق افتاد
خودم هم دیدم نوشتم "ندارم" تعجب کردم
بی زحمت نقل قول رو پاک کن
واقعا اشتباه تایپی بد موقعی بود!!!!Big GrinBig Grin اما اگه با همون اشتباه تایپی بخونید شما هم برداشت منو میکنید (البته راست میگید آخر جمله اول تناقض رو نشون میداد). به هر حال ببخشید منم آمپر چسبوندم!!TongueTongue آخه اونجوری خیلی غیر منطقی بودSmile چشم من پست رو ویرایش میکنم.