تالار گفتمان مانشت
محدودیت حجم در ISA Server - نسخه‌ی قابل چاپ

محدودیت حجم در ISA Server - virtual girl - 21 مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۴۸ ب.ظ

دوستان سلام
میخوایم توی ISA Serrver اینترنت کاربران رو براساس حجم محدود کنیم ینی هرکس بتونه مقدار مشخصی اینترنت رو هرروز مصرف کنه و بعد از پایان حجم مصرفی اش اینترنتش قطع بشه ..
لطفن اگر اطلاعی دارید بهترین راهی که میشه این کار رو انجام داد رو بهم معرفی کنید
سپاس

RE: محدودیت حجم در ISA Server - virtual girl - 21 مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۴۰ ب.ظ

نرم افزاره b splitter مثه اینکه بهترین راهه .. کرکش رو کسی داره ؟ برای ۱۰ تا بیشتر جواب نمیده این نرم افزار

محدودیت حجم در ISA Server - poldasht - 21 مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۵۰ ب.ظ

سلام

من با b splitter کار نکرده ام اما اگه فقط میخوایید که اینترنت رو برای کاربران محدود کنید (حجم و زمان و سرعت و ...)، شاید CCProxy هم بتونه به دردتون بخوره. یه پروکسی سرور هستش. بعد از نصب این نرم افزار، نیاز دارید که بر روی کامپیوتر کاربران پروکسی تنظیم کنید.

آموزشش هم تو یه کتاب ۱۰۰۰ صفحه ای فارسی که فکر کنم نویسندش آقای رمضانی باشه هست. (کتاب رایگان و تو اینترنت پیدا میشه). سریالشم که واسه ما محدودیت نذاشته اند Big Grin

امیدوارم که مشکلتون حل بشه.

بفرمایید اینم کرک نرم افزار b splitter

محدودیت حجم در ISA Server - Amir V - 21 مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۲۳ ب.ظ

ISA Server نصب کردی یا TMG؟

لطفا این دو تا رو با هم دیگه اشتباه نگیر!
اگه ISA نصب کردی Bandwidth Splitter میتونی استفاده کنی کرک هم داره. اما TMG نه.

RE: محدودیت حجم در ISA Server - virtual girl - 21 مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۰۳ ب.ظ

جناب poldasht ممنون از را هنماییتون ..
حقیقتش پیش از این کاربرها براساس زمان بهشون اینترنت داده میشد یعنی تقسیم بندی براساس بازه های زمانی به کاربرای مختلف بود ولی الان میخایم سیاست روبراساس حجم اعمال کنیم چون یه سریا توی اون بازه زمانی حجم دانلود بالایی داشتن وپهنای باندرو میگرفتن سرعت میخابید و بقیه کاربرای همون ساعت شاکی میشدن که سرعتمون پایینه. حالا نرم افزار ccproxy فکر نکنم تواین شبکه جواب بده چون روی مرورگرهای تمام سیستمها پراکسی مربوط به سرور اتوماسیون ست شده . حالانمیدونم به اون ربط پیدا میکنه یا نه !
درمورد کرکی هم که دادین خیلی ممنون فرداروی سرور تست میکنیم چون کرک های دیگه جواب ندادن و چن نفرتوی سایت برنامه نویس بهم گفتن کرک هم اگه بکنی باز هم رسما روی ۱۰ تا کاربر بیشتر جواب نمیده این نرم افزار!
باز هم ممنون Smile

@ amir v از مجموعه کمکهای قبلن و بعدن شما سپاگزارم Smile)
تا پروفشنال شدنم راه خیلی مونده ولی خب فکر میکنم از سطح آماتور هم کمی بالاترم تاحدی که بعداز سه سال کارکردن دیگه بدونم ورژن ویندوز سرورمون چی هستWink

محدودیت حجم در ISA Server - poldasht - 21 مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۱۲ ب.ظ

یه سوال هم من بپرسم Smile

تو ویندوز ۷ نمیشه بیشتر روی این محدودیت ها و مدیریت شبکه مانور داد؟

چیزی که نیاز دارم اینه:
من میخوام بعضی کامپیوترها رو از نظر حجم و زمان و ... محدود کنم در عین حال بعضی کامپیوترها هم بتونند به صورت مستقیم از اینترنت استفاده کنند. (شبیه QoS) اما مودمم آنچنان پیشرفته نیست و قضیه QoS که تو اینترنت اشاره کرده بودند شامل حال من نمیشه.

قبلا با همین نرم افزار CCProxy این کارو کردم اما زیاد کار مهندسی! نبود، و اینکه تو بعضی سیستم ها همانطور که گفتم میخواستم که هیچ محدودیتی نباشه. واسه این مشکل هم از طریق VPN Server تونستم این محدودیت رو تو اون سیستم های خاص حل کنم. زیادی پیچیده شده با این نرم افزارها و VPN و ...

الان میخوام از طریق یه روش و نرم افزار دقیقا کار سرورها رو تو ویندوز ۷ انجام بدم، یعنی نمیخوام این محدودیت ها رو از طریق پروکسی و ... انجام بدم.

البته شاید راه حلی نباشه! به هر حال تو این زمینه تخصصی ندارم و از عزیز میخوام راهنمایی بفرمایید. شما راه حل بهتری دارید؟

RE: محدودیت حجم در ISA Server - virtual girl - 21 مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۱۰ ب.ظ

من که از پالیسی های ویندوز۷ دراین زمینه اطلاعی ندارم و متاسفانه هنوز روی ورژن قدیمیا کار میکنیم ولی خب فکر کنم الان امیر واو لازم شدیم چون متخصص این کارهاست ... امیرآقا ظاهر شو یه کم مجانی اطلاعات یادمون بده پلیزRolleyes