تالار گفتمان مانشت
معرفی سایتی مناسب برای پژوهشگران - نسخه‌ی قابل چاپ

معرفی سایتی مناسب برای پژوهشگران - research.moghimi - 07 مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۰۰ ب.ظ

مدتی هست سایتی با نام پژوهش یار را راه اندازی کرده ام
ResearchYAR.ir
و به تازگی سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سایت مورد نظر به این صورت هست که پس از عضویت مقاله ای که پیاده سازی یا شبیه سازی کرده اید را در آن به رایگان برای دیگران قرار می دهید تا دانلود کنند اما آنچه از این مقاله پیاده سازی کرده اید(با هر نرم افزاری) را برای فروش در اختیار دیگران قرار می دهید. پس از خرید توسط دیگران مبلغ به حساب شما واریز می شود و هر وقت مایل بودید می توانید تقاضای تصفیه حساب بدهید. سایت از نظر امنیتی بررسی شده و می توان به آن اعتماد کرد
چند نمونه در سایت قرار داده ام.

آنچه باعث شد به ساخت این سایت دست بزنم مشکلاتی هست که پژوهشگران با آن دستو پنجه نرم می کنند. مثلا مدت زیادی با راهنمایی استادم به مطالعه و بررسی مقاله ای از ژورنال معتبر ترنزکشن پرداخته بودم و دیتاست های آن فقط یک لینک خشکو خالی بود و دیتا از آن در اختیار نداشتم. اگر آن زمان کسی بود که پیاده سازی آن مقاله را به من می داد، من تمام فوکوس کار خودم را بر روی پیشبرد آن قرار می دادم تا بتوانم آن حوزه را رشد و ارتقا دهم حداقل در این مدتی که به تحصیل و پژوهش مشغول هستم بتوانم یک مقاله ترنزکشن به آن ژورنال ارسال کنم
دانشجویان دکتری زیادی را می شناسم که دغدغه مالی دارند. شنیده ام برخی قرص اعصاب می خورند. برخی سر کار درس می خوانند. وقتی وی تا الان صد تا مقاله دارد چرا نباید از آنها کسب درآمد کند؟
دلایل دیگری هم دارم مثلا ببینید چقدر مقاله در سیویلیکا هست که دارد خاک می خورد؟ دو تا از مقالاتم آنجاست. آیا کسی ایده ای که داده ام را می پزد تا بهتر شود؟
نه فقط دارد خاک می خورد. حداقل با در اختیار قرار دادن رایگان مقاله خود و دیتاست های آن به رایگان و حداقل ایمیل خود در سایت این شانس را به ادامه دادن کار پژوهشی خود بدهید تا هم سرعت کارها بیشتر شود و هم زجر پژوهشگران دیگر کمتر

اگر فکر می کنید این کارتون باعث رشد دیگران می شه می تونید شروع کنید در غیر اینصورت منتظر انتقادات و پیشنهادات دوستان هستم