تالار گفتمان مانشت
آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲
RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - reyhaneh64 - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۰۶:۲۵ ب.ظ

سپاس و تشکر فراوان
با آرزوی موفقیت در آزمون دکترا

RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - baran - 30 فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۰۸ ب.ظ

من شنیدم سایتی وجود داره که میشه تعداد مقاله های منتشر شده تو موضوعات مختلف علمی رو در سال های مختلف مشخص کنه و نمودار اون رو بکشه . با اون نمودار میتونیم بفهمیم موضوع ما چقدر الان داغه . اما نتونستم این سایت رو پیدا کنم. کسی از دوستان میدونه آدرس این سایت چیه؟

RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - Br2012 - 30 فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۲۲ ب.ظ

(۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۰۸ ب.ظ)baran نوشته شده توسط:  من شنیدم سایتی وجود داره که میشه تعداد مقاله های منتشر شده تو موضوعات مختلف علمی رو در سال های مختلف مشخص کنه و نمودار اون رو بکشه . با اون نمودار میتونیم بفهمیم موضوع ما چقدر الان داغه . اما نتونستم این سایت رو پیدا کنم. کسی از دوستان میدونه آدرس این سایت چیه؟

میتونید با جستجو هر موضوعی که میخواید در سایت sciencedirect.com از اطلاعاتی که در سمت چپ سایت نشون میده نتایح مورئ نظرتون رو به دست بیارید

RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - baran - 31 فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۳۱ ق.ظ

(۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۲۲ ب.ظ)Br2012 نوشته شده توسط:  
(30 فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۰۸ ب.ظ)baran نوشته شده توسط:  من شنیدم سایتی وجود داره که میشه تعداد مقاله های منتشر شده تو موضوعات مختلف علمی رو در سال های مختلف مشخص کنه و نمودار اون رو بکشه . با اون نمودار میتونیم بفهمیم موضوع ما چقدر الان داغه . اما نتونستم این سایت رو پیدا کنم. کسی از دوستان میدونه آدرس این سایت چیه؟

میتونید با جستجو هر موضوعی که میخواید در سایت sciencedirect.com از اطلاعاتی که در سمت چپ سایت نشون میده نتایح مورئ نظرتون رو به دست بیارید

خیلی ممنون خیلی بهش نیاز داشتم لطف کردین

آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - blackhalo1989 - 23 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۵۲ ب.ظ

۱- sciencedirect تو کامپیوتر خیلی حرفی برای گفتن نداره. راه بهتری برای فهمیدن داغ بودن یه موضوع وجود نداره؟
۲- چطوری بفهمیم در یک زمینه چه موضوعاتی داغ هستند؟(از آزمایشگاه هایی دانشگاه های معتبر که در اون زمینه هستند میشه فهمید؟)

RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - Br2012 - 24 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۱۴ ق.ظ

(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۵۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ۱- sciencedirect تو کامپیوتر خیلی حرفی برای گفتن نداره. راه بهتری برای فهمیدن داغ بودن یه موضوع وجود نداره؟
۲- چطوری بفهمیم در یک زمینه چه موضوعاتی داغ هستند؟(از آزمایشگاه هایی دانشگاه های معتبر که در اون زمینه هستند میشه فهمید؟)

بله از زمینه کاری آزمایشگاه ها هم میشه فهمید
به عنوان مثال میشه از روی زمینه هایی هم که کنفرانس ها و ژورنال ها تعیین می کنن هم ای مسله رو فهمید، برای مثال وقتی میبینی که یه زمینه در اکثر اونها وجود داره باید نتیجه گرفت که اون موضوع مهم هستش
معمولا وقتی که یه پیج یه ژورنال خاص رو باز میکنی در کنار اون جدیدترین ژورنال هایی که مرتبط با اون موضوع هستن ر نشون میده به عنوان مثال وقتی من ژورنال Distributed sys مربوط به Springer رو باز میکنم در ژورنال های مرتبط اون ژورنال Cloud Computing رو نشون می ده وقتی ژورنالی در یکی دو سال اخیر ایجاد میشه نشون می ده که اون موضوع ایقد مهم بوده که ژورنال براش ایجاد کنن اونم توی ژورنال های معتبری مثل Springer ,Elsevier و...
البته برای این که بدونی جریان کاری و تحقیق روی یه موضوع در چه وضعیتیه باید اون موضوع رو از بدو تولید مطالعه کرد تا زمانن حال به این دلیل که چه موضوع هایی جدید هستن و چه موضوع هایی قدیمی تر البته اینی که میگم برای تشخیص موضوع جدید هست و نه برای تشخیص موضوع داغ و معمولا موضوع های داغ از بین موضوع های جدید انتخاب میشه

آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - alirrrrrr - 11 خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۲۱ ب.ظ

فقط میتونم بگم مرسی.دستتون درد نکنه.
محشر بود .
من که خیلی اطلاعات زیاد و مفیدی یاد گرفتم.
میخاستم یه درخواست کنم،اگه واستون امکانش هست یکسری زمینه هایی که میشه توشون مقاله داد و این که اونا چی هستند رو به صورت خلاصه هر قسمتو توضیح بدین.فک کنم استقبال زیادی از سمت بچه ها میشه.آخه خیلی از بچه ها اطلاعات کافی ندارن،مثلا من تازه کنکور ارشد دادم و تازه میخام وارد این عرصه بشم .اما مشکل بزرگی که هست این بخش های کلی رو نمیفهمم که چی هستن!!!!تا بتونم بفهمم که کدوم زمینه مورد علاقه من هستش.خیلی ممنون تر میشم اگه یه راهنمایی کنین.بازم تشکرSmile

آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - arinmt - 14 خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۳ ب.ظ

یه سوالی داشتم...

برای مقاله دادن باید حتما از طرف یک دانشگاه یا موسسه علمی اقدام کنیم؟

منظورم اینه که میشه که به صورت کاملا شخصی یک مقاله داد؟ من فعلا فارغ التحصیل هستم و دانشگاه نمی رم

کلا این که مقاله از طرف جایی باشه چه تاثیری داره؟

آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - Br2012 - 14 خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۴ ب.ظ

در مرتبه اول سطح کیفی مقاله مهم هست و عوامل دیگه آنچنان تاثیری نداره منظورم از این عوامل دیگه همون affiliation(همین چیزی که شما پرسیدید) و نویسنده های معتبر ذکر شده در مقاله و ...
هم میتونید از طرف دانشگاه فارغالتحصیلی بزنی هم اسمس از اون ذکر نکنی
موفق باشید

RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - mali_IT - 24 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۰۹ ب.ظ

به Br2012
من تمام صفحه ها رو خوندم. کارتون خیلی عالیه!
امیدوارم هر روز موفق تر بشوید Smile

سوال و جواب بچه ها و سایر دوستانی هم که کمک کردند، عالی بودند. ممنون از تلاش و وقتی که گذاشتید.

آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - alirrrrrr - 03 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۱۹ ب.ظ

آقای Br2012 بازم از زحمتایی بسیارتون خیلی ممنونم.واقعا کم پیدا میشن آدمایی مثل شما که راحت و بدون چشم داشتی علمشونو انتقال بدن به بقیه.یه خواهش داشتم و اونم اینه که بیشتر افرادی که این تاپیکو میخونن قطعا تازه میخان واسه مقاله نویسی شروع کنن.مثلا خود من هر وقت توی اینترنت یه سرچ میزنم سیل انبوهی از موضوعات روبرو میشم که با هیچ کدوم حتی با اسماشونم آشنایی ندارم.میدونم که شما روشهای پیدا کردن موضوعات hot رو گفتید اما به افراد امثال من حق بدید که بازم خیلی سخته که بتونیم بدون هیچ پیش زمینه ای اشنا بشیم.میخاستم پیشنهاد بدم که یه تاپیک ایجاد بشه واسه معرفی مباحث روز و مباحثی که واسه مقاله جا واسه کار داره مخصوص گرایش نرم افزار و شما و دوستان دیگه که کار کردن موضوع خودشونو بگن و در حد خلاصه ای هم توضیح بدن که چیه.اون وقت یه پیش زمینه چکیده و مفیدی واسه بچه ها بوجود میاد.من بیصبرانه منتظر جلب نظر شما هستم.موفق باشید.

RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - Br2012 - 03 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ

(۰۳ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۱۹ ب.ظ)alirrrrrr نوشته شده توسط:  آقای Br2012 بازم از زحمتایی بسیارتون خیلی ممنونم.واقعا کم پیدا میشن آدمایی مثل شما که راحت و بدون چشم داشتی علمشونو انتقال بدن به بقیه.یه خواهش داشتم و اونم اینه که بیشتر افرادی که این تاپیکو میخونن قطعا تازه میخان واسه مقاله نویسی شروع کنن.مثلا خود من هر وقت توی اینترنت یه سرچ میزنم سیل انبوهی از موضوعات روبرو میشم که با هیچ کدوم حتی با اسماشونم آشنایی ندارم.میدونم که شما روشهای پیدا کردن موضوعات hot رو گفتید اما به افراد امثال من حق بدید که بازم خیلی سخته که بتونیم بدون هیچ پیش زمینه ای اشنا بشیم.میخاستم پیشنهاد بدم که یه تاپیک ایجاد بشه واسه معرفی مباحث روز و مباحثی که واسه مقاله جا واسه کار داره مخصوص گرایش نرم افزار و شما و دوستان دیگه که کار کردن موضوع خودشونو بگن و در حد خلاصه ای هم توضیح بدن که چیه.اون وقت یه پیش زمینه چکیده و مفیدی واسه بچه ها بوجود میاد.من بیصبرانه منتظر جلب نظر شما هستم.موفق باشید.

ممنون
بله ،پیشنهاد خوبیه حتما مفید واقع میشه یه کم سرم این روزا شلوغه ولی حتما این کارو طی روزای آینده انجام میدم و به کمک سایر بچه ها هم در معرفی موضوع خودشون نیازمندیم

RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - alirrrrrr - 03 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۳۷ ب.ظ

(۰۳ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ)Br2012 نوشته شده توسط:  بله ،پیشنهاد خوبیه حتما مفید واقع میشه یه کم سرم این روزا شلوغه ولی حتما این کارو طی روزای آینده انجام میدم و به کمک سایر بچه ها هم در معرفی موضوع خودشون نیازمندیم

پس بیصبرانه منتظرتونیمRolleyes،مطمئننا استقبال خوبی میشه.امید وارم همه بزرگای دیگه مانشت مثل شما، هم استقبال کنن.

RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - *Najmeh* - 13 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۲ ب.ظ

(۰۳ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ)Br2012 نوشته شده توسط:  
(03 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۱۹ ب.ظ)alirrrrrr نوشته شده توسط:  آقای Br2012 بازم از زحمتایی بسیارتون خیلی ممنونم.واقعا کم پیدا میشن آدمایی مثل شما که راحت و بدون چشم داشتی علمشونو انتقال بدن به بقیه.یه خواهش داشتم و اونم اینه که بیشتر افرادی که این تاپیکو میخونن قطعا تازه میخان واسه مقاله نویسی شروع کنن.مثلا خود من هر وقت توی اینترنت یه سرچ میزنم سیل انبوهی از موضوعات روبرو میشم که با هیچ کدوم حتی با اسماشونم آشنایی ندارم.میدونم که شما روشهای پیدا کردن موضوعات hot رو گفتید اما به افراد امثال من حق بدید که بازم خیلی سخته که بتونیم بدون هیچ پیش زمینه ای اشنا بشیم.میخاستم پیشنهاد بدم که یه تاپیک ایجاد بشه واسه معرفی مباحث روز و مباحثی که واسه مقاله جا واسه کار داره مخصوص گرایش نرم افزار و شما و دوستان دیگه که کار کردن موضوع خودشونو بگن و در حد خلاصه ای هم توضیح بدن که چیه.اون وقت یه پیش زمینه چکیده و مفیدی واسه بچه ها بوجود میاد.من بیصبرانه منتظر جلب نظر شما هستم.موفق باشید.

ممنون
بله ،پیشنهاد خوبیه حتما مفید واقع میشه یه کم سرم این روزا شلوغه ولی حتما این کارو طی روزای آینده انجام میدم و به کمک سایر بچه ها هم در معرفی موضوع خودشون نیازمندیم

پس کی این تایپیک می خواد شروع بشه
فکر کنم الان بهترین فصل باشه برای شروع چون خیلی از بچه ها الان وقتشون نسبتا ازاد و میتونند شروع کنند

RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت) - alirrrrrr - 13 تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۴۳ ب.ظ

(۱۳ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۲ ب.ظ)*Najmeh* نوشته شده توسط:  پس کی این تایپیک می خواد شروع بشه
فکر کنم الان بهترین فصل باشه برای شروع چون خیلی از بچه ها الان وقتشون نسبتا ازاد و میتونند شروع کنند
منم بیصبرانه منتظرم.همه چیز به آقای br2012 بستگی داره.فک کنم الان تو امتحاناشونه.منم مثل شما منتظرم،امیدورم هر چی زودتر راه بیفتهRolleyes